Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είχα βάλει την Ρωσική BOC6 για την F έκδοση από την πρώτη μέρα που το αγόρασα. Δεν υπήρχε άλλη τότε.

Θα προσπαθήσω να κατεβάσω κάποια νεότερη

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είχα βάλει την Ρωσική BOC6 για την F έκδοση από την πρώτη μέρα που το αγόρασα. Δεν υπήρχε άλλη τότε.

Θα προσπαθήσω να κατεβάσω κάποια νεότερη

 

Οταν λες οτι εχεις προβλημα τι εννοεις ακριβως με τα recent app?

(δεν ξερω πως να ανεβασω βιντεο χωρις ρουτ ...)

επισης η δικια μου ρομ ειναι παλια η νεα??

σορυ κανω χαζες ερωτησεις αλλα εχω 2 μερες που το πηρα ...

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι εχεις προβλημα τι εννοεις ακριβως με τα recent app?

(δεν ξερω πως να ανεβασω βιντεο χωρις ρουτ ...)

επισης η δικια μου ρομ ειναι παλια η νεα??

σορυ κανω χαζες ερωτησεις αλλα εχω 2 μερες που το πηρα ...

Όταν πατάς το soft button για να ανοίξουν οι εφαρμογές που έχεις χρησιμοποιήσει πριν, έχει μεγάλη καθυστέρηση εκτός και αν τις έχεις ανοίξει λίγο νωρίτερα.

Η BOC3 είναι η νεότερη για την ευρωπαϊκή έκδοση N915FY.

Υπάρχει και η έκδοση Ν915F πάλι με snapdragon που είναι για Ρωσία, Τουρκία Μέση Ανατολή.

Μπορεί να περαστεί με odin κανονικά στο δικό μας.

Εκεί υπάρχουν πολλές καινούργιες αλλά δεν ξέρω αν είναι καλύτερες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάντως καμία καθυστέρηση με το soft button και μου κάνει και μένα εντύπωση που το λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ στο νοτελι 4 με την BOE5 είναι γρήγορο και ακαριαιο το άνοιγμα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ στο νοτελι 4 με την BOE5 είναι γρήγορο και ακαριαιο το άνοιγμα.

 

Γενικά μια αρκετά μεγάλη διαφορά μεταξύ των 2 notes είναι το άνοιγμα των εφαρμογών. Στο edge γενικά είχε μεγάλη καθυστέρηση.

Αλλά δεν είναι και κάτι που πεθαίνεις κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ στο νοτελι 4 με την BOE5 είναι γρήγορο και ακαριαιο το άνοιγμα.

Καμία μα καμία καθυστέρηση λέμε... Ούτε για αστείο.. Το έχω διαλύσει το κινητό από χθές..

Είμαι δουλειά τώρα μόλις γυρίσω θα τραβήξω βίντεο από το note 3 να το δούμε και στην πράξη...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με τα recent apps.....και με kk και με lol.

Στη lol ειδα να ελευθερωνονται 500 mb στη ram.

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με τα recent apps.....και με kk και με lol.

Στη lol ειδα να ελευθερωνονται 500 mb στη ram.

 

τωρα να δεις εγω που θα το ρουταρω τι θα απελευθερωθεί ..:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τωρα να δεις εγω που θα το ρουταρω τι θα απελευθερωθεί ..:lol::lol::lol:

 

Δεν γράφει το knox;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

τωρα να δεις εγω που θα το ρουταρω τι θα απελευθερωθεί ..:lol::lol::lol:

Τπτ απολύτως.. Είναι έτσι γραμμένο το sw που καμια διάφορα στη Ραμ δε θα δεις με Ρουτ και ξυλωματα..με custom μόνο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μια αρκετά μεγάλη διαφορά μεταξύ των 2 notes είναι το άνοιγμα των εφαρμογών. Στο edge γενικά είχε μεγάλη καθυστέρηση.

Αλλά δεν είναι και κάτι που πεθαίνεις κιόλας.

Ο Galanakop έχει την κορεάτικη έκδοση που είναι καλύτερη απ όλες.

Τώρα σχετικά με τα άλλα δύο note, το Edge είναι σαφώς πιο γρήγορο από το F. Δοκιμασμένο από εμένα.

Από το C είναι ελάχιστα πιο αργό σε κάποια πράγματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τπτ απολύτως.. Είναι έτσι γραμμένο το sw που καμια διάφορα στη Ραμ δε θα δεις με Ρουτ και ξυλωματα..με custom μόνο

Ούτε στο θέμα μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ίσως..δεν αξίζει για να χάσεις εγγύηση...

Μη το πειραζεις για μένα. Μπορεί να μην είναι οτι ταχύτερο υπάρχει είναι όμως εργαλείο δουλειάς.

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ίσως..δεν αξίζει για να χάσεις εγγύηση...

Μη το πειραζεις για μένα. Μπορεί να μην είναι οτι ταχύτερο υπάρχει είναι όμως εργαλείο δουλειάς.

Συμφωνώ απολύτως. Γι αυτό άλλωστε έχω γράψει ότι δεν κάνει για όσους μπαινοβγαινουν σε εφαρμογές τσεκαροντας τον χρόνο. Είναι όπως είπα σαν ένα βαρύ τετρακίνητο. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... Με πείσατε να το κρατήσω ακόμη λίγο χωρίς ρουτ και βλέπουμε...

Έβαλα Nova... Το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο.

Επίσης όπως έγραψε ένας φίλος πιο πάνω το ότι η διπλανή μπάρα κρύβεται και δεν φαίνεται συνέχεια σε εμένα είναι πιο βολικό..

Την ανοίγεις οπότε θες εσύ με ένα κλικ έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να πατήσεις κάτι λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και 3 μερες με Λολιποπ και μπορω να πω οτι το κινητο απλα εχει μεταμορφωθει.

Οχι οτι ειχε καποιο προβλημα ,αλλα με το γλυφιτζουρι απλα εχει γινει ακομα ποιο γρηγορο!

Αυτο που με εχει ενοχλησει ειναι οτι στην καμερα εχει αφαιρεθει το κουμπι του κλειστρου απο την edge οθονη.

Μεγαλο σφαλμα απο την Samsung καθ'οτι ακυρωνεις τα πλεονεκτηματα που σου προσφερει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και 3 μερες με Λολιποπ και μπορω να πω οτι το κινητο απλα εχει μεταμορφωθει.

Οχι οτι ειχε καποιο προβλημα ,αλλα με το γλυφιτζουρι απλα εχει γινει ακομα ποιο γρηγορο!

Αυτο που με εχει ενοχλησει ειναι οτι στην καμερα εχει αφαιρεθει το κουμπι του κλειστρου απο την edge οθονη.

Μεγαλο σφαλμα απο την Samsung καθ'οτι ακυρωνεις τα πλεονεκτηματα που σου προσφερει η συσκευη.

 

Το συγκεκριμένο πιστεύω καλά έκανε και το μετέφερε, καθώς στην edge οθόνη έπρεπε να κάνεις ακροβατικά για να το φτάσεις, κινδύνευες και κουνημένη φωτό να βγάλεις, και να έχεις κανά ατύχημα με πτώση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία πως πάτε με lollipop παιδιά? Εγώ με χρήση 2g και καμία ώρα 3g (το αλλαζω απο το μενού)βγάζω περίπου 3 ώρες πλέον οθόνη εκεί που έπιανε 4. Παίζει να μην έχει κάτσει καλά? Χρειάζομαι hard reset?και αν ναι πρεπει να τα περάσω όλα από την αρχή? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μου το στήσει μόνο του?
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πιστεύω καλά έκανε και το μετέφερε, καθώς στην edge οθόνη έπρεπε να κάνεις ακροβατικά για να το φτάσεις, κινδύνευες και κουνημένη φωτό να βγάλεις, και να έχεις κανά ατύχημα με πτώση της συσκευής.

 

Διαφωνω. Εμένα με βόλευε. Τουλάχιστον ας προσεθετε στα Settings επιλογή για το αν θες τα κουμπια στην καμερα να ειναι στην edge οθόνη ή οχι και ο καθενας να επέλεγε ό,τι τον βολεύει :) .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω. Εμένα με βόλευε. Τουλάχιστον ας προσεθετε στα Settings επιλογή για το αν θες τα κουμπια στην καμερα να ειναι στην edge οθόνη ή οχι και ο καθενας να επέλεγε ό,τι τον βολεύει :) .

 

Βασικά ούτε εμένα με βολεύει ιδιαίτερα το κουμπί να είναι στην edge οθόνη αλλά εάν υπήρχε επιλογή στο μενού για το που το θέλεις αυτό δεν θα με χάλαγε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας σας που δεν έχει πάρει ακόμη την οφισιαλ λολιποπ ή ειμαι ο μοναδικός?

Ή μαλλον για να εξειδικεύσω την ερώτηση,ειναι κανένας με λευκό που του έχει έλθει η λολιποπ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας σας που δεν έχει πάρει ακόμη την οφισιαλ λολιποπ ή ειμαι ο μοναδικός?

Ή μαλλον για να εξειδικεύσω την ερώτηση,ειναι κανένας με λευκό που του έχει έλθει η λολιποπ?

 

Δεν έχει σχέση το χρώμα, μπες στο sammobile να δεις αν έχει έρθει η αναβάθμιση για τη χώρα προέλευσης της συσκευής σου.

 

Διαφωνω. Εμένα με βόλευε. Τουλάχιστον ας προσεθετε στα Settings επιλογή για το αν θες τα κουμπια στην καμερα να ειναι στην edge οθόνη ή οχι και ο καθενας να επέλεγε ό,τι τον βολεύει :) .

 

Θα συμφωνήσω ότι έπρεπε να υπάρχει επιλογή, για να επιλέγει ο καθένας ότι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο φιρμ για την συσκευη μας ποιο ειναι ρε παιδια ?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N915FY/

 

ειναι το BOD 1 σύμφωνα με το παραπανω site?

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα κι εγω τον ΝΟVA...

Πολύ γρήγορος σε σχέση με τον TWiz...

Πώς όμως ενεργοποιούμε την ειδοποίηση πάνω στο εικονίδιο,π.χ. να βγάζει έναν αριθμό όταν έχουμε ένα νέο μήνημα ή όταν έχουμε μια νεα ειδοποίηση στο facebook κλπ???

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...