Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην περιμένετε πολλά.

Και με lollipop το Edge αλλά και τα F & C, συνεχίζουν να είναι lagy.

Είναι κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί δεν το παρουσιάζουν συνεχώς και δεν είναι θέμα έλλειψης ram γιατί έχει 500+.

 

Αν δεν ήταν οι extra λειτουργίες των Note, θα το είχα δώσει από την πρώτη μέρα.

Δεν διορθώνεται η samsung. Είναι απαράδεκτη. Πολύ φοβάμαι ότι και τα S6 δεν είναι τόσο lag free όσο θέλουν να τα παρουσιάζουν.

 

Η μπαταρία με 75% 3g και 25% wifi μου βγάζει 4+ ώρες οθόνη αλλά σε 12-14 ώρες λειτουργίας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε να βγει η lollipop για να το ρουτάρω...

Βαρέθηκα τις διαφημίσεις στις εφαρμογές!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε πολλά.

Και με lollipop το Edge αλλά και τα F & C, συνεχίζουν να είναι lagy.

Είναι κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί δεν το παρουσιάζουν συνεχώς και δεν είναι θέμα έλλειψης ram γιατί έχει 500+.

 

Αν δεν ήταν οι extra λειτουργίες των Note, θα το είχα δώσει από την πρώτη μέρα.

Δεν διορθώνεται η samsung. Είναι απαράδεκτη. Πολύ φοβάμαι ότι και τα S6 δεν είναι τόσο lag free όσο θέλουν να τα παρουσιάζουν.

 

Η μπαταρία με 75% 3g και 25% wifi μου βγάζει 4+ ώρες οθόνη αλλά σε 12-14 ώρες λειτουργίας.

 

Με TW υπαρχουν καποια θεματακια......εχει γινει ομως βελτιωση σημαντικη νομιζω απο kit kat...βεβαια οι extra λειτουργιες νομιζω οτι επιβαρυνουν το κινητο ....

Απο την αλλη με nova τα προβληματα εκμηδενιζονται....και κραταμε τα extras που κανουν την διαφορα...αν σε αυτα προσθεσουμε και την οΘονη και την καμερα...

Νομιζω οτι κανει Ολοκληρωμενο το πακετο...που βεβαια χρειαζεται καποιες βελτιωσεις 2,3 σημεια.....

Το θεμα με το edge ειναι οτι πρεπει να μεινει καποιος stock...για να δουλεψει σωστα....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είδους θήκες προτείνετε για το edge?

Σε όλα τα κινητά μου έβαζα καλές σιλικόνης πλάτης παρ όλο που είχα και flip στα note (όπως στο τελευταίο note 4f που είχα τη μαμά) αλλά για λόγους πρακτικότητας δε τη χρησιμοποιούσα αλλά στο edge βλέπω πλέον ότι μάλλον είναι μονόδρομος.

Για πείτε γνώμες αν θέλετε

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είδους θήκες προτείνετε για το edge?

Σε όλα τα κινητά μου έβαζα καλές σιλικόνης πλάτης παρ όλο που είχα και flip στα note (όπως στο τελευταίο note 4f που είχα τη μαμά) αλλά για λόγους πρακτικότητας δε τη χρησιμοποιούσα αλλά στο edge βλέπω πλέον ότι μάλλον είναι μονόδρομος.

Για πείτε γνώμες αν θέλετε

 

Όπως το γράφεις.... η flip Cover είναι μονόδρομος αλλά καλός μονόδρομος για να ξεχωρίζει η διαφορετικοτητα το edge και εν μέρη για μένα είναι και αρκετά πρακτικό.

Μείον ότι η edge μεριά είναι πάντα εκτός θήκης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα με τον nova; Σχετικά πάντα με τις xtra λειτουργίες του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε πολλά.

Και με lollipop το Edge αλλά και τα F & C, συνεχίζουν να είναι lagy.

Είναι κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί δεν το παρουσιάζουν συνεχώς και δεν είναι θέμα έλλειψης ram γιατί έχει 500+.

 

Αν δεν ήταν οι extra λειτουργίες των Note, θα το είχα δώσει από την πρώτη μέρα.

Δεν διορθώνεται η samsung. Είναι απαράδεκτη. Πολύ φοβάμαι ότι και τα S6 δεν είναι τόσο lag free όσο θέλουν να τα παρουσιάζουν.

 

Η μπαταρία με 75% 3g και 25% wifi μου βγάζει 4+ ώρες οθόνη αλλά σε 12-14 ώρες λειτουργίας.

Έτσι είναι Κώστα,Όπως τα λες.HTC και τα μυαλά στα κάγκελα,μετά το χάος.....

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όπως το γράφεις.... η flip Cover είναι μονόδρομος αλλά καλός μονόδρομος για να ξεχωρίζει η διαφορετικοτητα το edge και εν μέρη για μένα είναι και αρκετά πρακτικό.

Μείον ότι η edge μεριά είναι πάντα εκτός θήκης.

Ναι σίγουρα από αισθητικής πλευράς είναι κορυφή αλλά επειδή σε θέμα πρακτικότητας καθαρά έχω μάθει σε TPU σιλικόνης πλάτης μήπως έχει πάρει το μάτι σου κάτι καλό για το edge?

Αλλιώς αναγκαστικά πάω σε flip

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν εχει έλθει ακόμα το update,ωστόσο δεν μπορώ να καταλάβω το region Της συσκευής.Το κουτι απέξω δεν γράφει τίποτε.Υπάρχει τρόπος να το δώ αλλοιώς?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι Κώστα,Όπως τα λες.HTC και τα μυαλά στα κάγκελα,μετά το χάος.....

Νομιζω οτι Ολα ειναι Θεμα προτεραιοτητων που θετει ο καθε χρηστης...και τελειο δεν υπαρχει....πχ αυτη η διαφορα στην φωτογραφικη για καποιους ειναι σημαντικη απο την στιγμη που τραβαμε πολλες φωτογραφιες με το κινητο και πολλοι θελουν οτι καλυτερο με τα χρηματα που πληρωνουν.....[ATTACH]60202[/ATTACH]

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα από αισθητικής πλευράς είναι κορυφή αλλά επειδή σε θέμα πρακτικότητας καθαρά έχω μάθει σε TPU σιλικόνης πλάτης μήπως έχει πάρει το μάτι σου κάτι καλό για το edge?

Αλλιώς αναγκαστικά πάω σε flip

 

Τελικα παρηγγειλα μια TPU σιλικόνης της Nilkin και ελπιζω να με βολεψει.

Αν δεν,τοτε παμε αναγκαστικα σε μαμα flip.

Παντως να πω πως από χθες το βραδυ που το εχω με εχει κερδισει το διαφορετικο της υπόθεσης λογο κυρτης οθονης αν και το βλεπω γενικα λιγο πιο προσεγμενο απ τα "απλα" note 4 που ειχα!

Ειδικα η οθονη με τη κουρμπα που κανει πιανω τον εαυτο μου μετα από πολλα χρονια να..χαιδευει συσκευη χαχα:)

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-Edge-N9150-Nillkin-Nature-THiki-TPU-ultra-thin-Clear-Transparent-Black.1167212.html

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα η οθονη με τη κουρμπα που κανει πιανω τον εαυτο μου μετα από πολλα χρονια να..χαιδευει συσκευη χαχα:)

 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ

 

:lol::p

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι Ολα ειναι Θεμα προτεραιοτητων που θετει ο καθε χρηστης...και τελειο δεν υπαρχει....πχ αυτη η διαφορα στην φωτογραφικη για καποιους ειναι σημαντικη απο την στιγμη που τραβαμε πολλες φωτογραφιες με το κινητο και πολλοι θελουν οτι καλυτερο με τα χρηματα που πληρωνουν.....[ATTACH]60202[/ATTACH]

Σαφώς. Και για το NOTE ισχύει με το παραπάνω, ενώ για τα galaxy όχι. Εις γνώση μου πήγα στο edge γιατί χρειάζομαι κάποιες από τις δυνατότητες του.

Έτσι είναι Κώστα,Όπως τα λες.HTC και τα μυαλά στα κάγκελα,μετά το χάος.....

Αντώνη έτσι είναι αλλά σαν συσκευή προσφέρει πολλά πράγματα που δεν τα βρίσκεις αλλού.

Για τα lag η λύση που βρήκα είναι το Greenify το οποίο είχα αγοράσει όταν είχα το m8 για οικονομία στην μπαταρία.

Εδώ λύνει το θέμα των lag κατά 75% βάζοντας για ύπνο περίεργες εφαρμογές που χρησιμοποιώ σπάνια η έστω μια φορά την μέρα και οι οποίες δεν κλείνουν με τίποτα παρόλο που δεν τις χρησιμοποιεις.

Τελικα παρηγγειλα μια TPU σιλικόνης της Nilkin και ελπιζω να με βολεψει.

Αν δεν,τοτε παμε αναγκαστικα σε μαμα flip.

Παντως να πω πως από χθες το βραδυ που το εχω με εχει κερδισει το διαφορετικο της υπόθεσης λογο κυρτης οθονης αν και το βλεπω γενικα λιγο πιο προσεγμενο απ τα "απλα" note 4 που ειχα!

Ειδικα η οθονη με τη κουρμπα που κανει πιανω τον εαυτο μου μετα από πολλα χρονια να..χαιδευει συσκευη χαχα:)

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-Edge-N9150-Nillkin-Nature-THiki-TPU-ultra-thin-Clear-Transparent-Black.1167212.html

Μάνο καλορίζικο. Η πλαϊνή οθόνη κάνει το multitasking παιχνίδι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάνο καλορίζικο. Η πλαϊνή οθόνη κάνει το multitasking παιχνίδι.

 

Ευχαριστώ Κώστα, όντως το κάνει πολύ πρακτικό και εκτός αυτού και πολύ όμορφο.

Επίσης η amoled στο edge μου θυμίζει την αίσθηση που μου άφηναν οι κορυφαίες υλοποιήσεις της Nokia όπως τα 1020/930 ειδικά το βράδυ γιατί ευτυχώς εδώ δεν υπάρχει το κιτς πλαϊνό bezel που σπάει το απόλυτο μαύρο όπως στα άλλα Samsung ενώ ειδικά η δεξιά πλευρά είναι απλά προέκταση της οθόνης και πολύ sexy!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οσα review κι αν ειδα στο youtube δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με τη χρησιμοτητα της πλαϊνης οθονης. Περα απο την ευχαριστηση στην αφη αλλη σοβαρη χρησιμοτητα δεν ειδα. Οσον αφορα το multitasking προσωπικα προτιμω το κουμπακι των recent apps, απ το να θυσιασω 150€, επιφανεια οθονης και χωρητικοτητα μπαταριας. Γι αυτο ρωταω εσας μηπως εχετε βρει καποια αλλη χρησιμοτητα της πλαϊνης οθονης που να αξιζει οντως αυτη τη θυσια.
Link to comment
Share on other sites

Οσα review κι αν ειδα στο youtube δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με τη χρησιμοτητα της πλαϊνης οθονης. Περα απο την ευχαριστηση στην αφη αλλη σοβαρη χρησιμοτητα δεν ειδα. Οσον αφορα το multitasking προσωπικα προτιμω το κουμπακι των recent apps, απ το να θυσιασω 150€, επιφανεια οθονης και χωρητικοτητα μπαταριας. Γι αυτο ρωταω εσας μηπως εχετε βρει καποια αλλη χρησιμοτητα της πλαϊνης οθονης που να αξιζει οντως αυτη τη θυσια.

Δεν υπάρχει σύγκριση στην ταχύτητα multitasking μεταξύ του button recent apps και Edge οθόνης.

Εκτός του ότι υπάρχει καθυστέρηση στο άνοιγμα (στα samsung ακόμα μεγαλύτερη), μετά πρέπει να ρολλαρεις μέχρι να βρεις την εφαρμογή που θέλεις.

Στο edge γίνεται ακαριαία.

 

Μετά είναι οι ειδοποιήσεις που δεν ενοχλούν στην οθόνη που δουλεύεις.

 

Και βέβαια μην ξεχνάμε την διαφοροποιηση.

Μόλις βάλεις το απλό NOTE σε θήκη δεν διαφέρει οπτικά από οποιοδήποτε άλλο samsung.

Έχω βαρεθεί τόσα χρόνια το ίδιο look.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οσα review κι αν ειδα στο youtube δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με τη χρησιμοτητα της πλαϊνης οθονης. Περα απο την ευχαριστηση στην αφη αλλη σοβαρη χρησιμοτητα δεν ειδα. Οσον αφορα το multitasking προσωπικα προτιμω το κουμπακι των recent apps, απ το να θυσιασω 150€, επιφανεια οθονης και χωρητικοτητα μπαταριας. Γι αυτο ρωταω εσας μηπως εχετε βρει καποια αλλη χρησιμοτητα της πλαϊνης οθονης που να αξιζει οντως αυτη τη θυσια.

 

Αν κάτι δεν το έχεις δουλέψει είναι δύσκολο πάντα να καταλάβεις την χρησιμότητα του πλεονεκτιματος που προσφέρει. Για παράδειγμα οποίος δεν έχει δουλέψει το NOTE δεν μπορεί να καταλάβει την χρησιμότητα στο πενακι.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω για το Note Edge, ψάχνω για full body screen protector και δεν μπορώ να βρω πουθενά.

 

 

Κάτι τέτοιο μήπως ? δες αυτή τη φώτο .

 

 

Αυτή είναι η πιο καλή αλλά το Amazon δεν την στέλνει Ελλάδα. Είναι απίστευτο αλλά για πρώτη φορά δεν μπορώ να βρω καλή μεμβράνη προστασίας για το κινητό μου. Εδώ στην Ελλάδα δεν πουλάει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών δεν υπάρχει τίποτα σωστό. Όλα σταματούν πριν την edge οθόνη και ενοχλούν. Ασε που δεν κολλάνε σωστά στο σημείο αυτό και θα μαζεύουν σκόνη η οποία μπορεί να κάνει μεγαλύτερη ζημιά.

 

Πιστεύω με την φλιπ θήκη δεν χρειάζεται protector.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών δεν υπάρχει τίποτα σωστό. Όλα σταματούν πριν την edge οθόνη και ενοχλούν. Ασε που δεν κολλάνε σωστά στο σημείο αυτό και θα μαζεύουν σκόνη η οποία μπορεί να κάνει μεγαλύτερη ζημιά.

 

Πιστεύω με την φλιπ θήκη δεν χρειάζεται protector.

 

Συμφωνώ για την Flip cover καθώς και για το αντε και βρήκες μεμβράνη να δω πως θα την βάλεις ιδίως στην κουρμπα στο σημείο 0 μεταξύ των 2 οθονών.

Άστο καλύτερα έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Και άμα δεν θες Flip Cover θήκη όπως εγώ τι κάνεις; Είναι η πρώτη φορά που δεν υπάρχει για καινούργιο κινητό μεμβράνη προστασίας. Φαντάζομαι τη θα γίνει στο Note 5 Edge !!!!
Link to comment
Share on other sites

Και άμα δεν θες Flip Cover θήκη όπως εγώ τι κάνεις; Είναι η πρώτη φορά που δεν υπάρχει για καινούργιο κινητό μεμβράνη προστασίας. Φαντάζομαι τη θα γίνει στο Note 5 Edge !!!!

 

Γιατί δεν λες τι γίνεται και με το s6 edge αλλά ok το ξέρω το ξέρεις και όσοι ουσιαστικά έχουμε edge note το ξέρουμε ότι σε αυτό το σημείο η Samsung έχει ένα θέμα. Άλλωστε τουλάχιστον στο note edge το όλο του ατού στηρίζεται στην θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Και άμα δεν θες Flip Cover θήκη όπως εγώ τι κάνεις; Είναι η πρώτη φορά που δεν υπάρχει για καινούργιο κινητό μεμβράνη προστασίας. Φαντάζομαι τη θα γίνει στο Note 5 Edge !!!!

Δεν είναι μόνο η μεμβράνη. Ούτε σωστές θήκες σιλικονης δεν υπάρχουν.

Στην πλευρά που είναι η edge οθόνη δεν "κουμπώνουν" οπότε αν την τραβήξεις με το δάχτυλο αφήνει κενό στην μέση.

 

Το Edge δεν πούλησε πολύ και δεν τράβηξε το ενδιαφέρον των κατεσκευαστων αξεσουάρ. Συν τις δυσκολίες λόγο σχήματος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και άμα δεν θες Flip Cover θήκη όπως εγώ τι κάνεις; Είναι η πρώτη φορά που δεν υπάρχει για καινούργιο κινητό μεμβράνη προστασίας. Φαντάζομαι τη θα γίνει στο Note 5 Edge !!!!

Ούτε εγώ τα πάω καλά με τις flip οπότε έχω να σου προτείνω τη παρακάτω που παρήγγειλα.

Είναι πολύ πιο πάνω απ τις προσδοκίες μου, δε γλιστράει, δε του προσθέτει πάχος, και υπάρχουν στιγμές που δε καταλαβαίνεις όρο φοράς θήκη.

Και το grip που με ενδιαφέρει είναι πολύ ωραίο.

Μόνο να πάρεις τη semi transpared καθώς η full transpared φαίνεται όταν πιάνει βρωμιές, άσε που το μαύρο του edge με τη ελαφρώς φιμέ της θήκης ταιριάζει πάρα πολύ.

Τελικα παρηγγειλα μια TPU σιλικόνης της Nilkin και ελπιζω να με βολεψει.

Αν δεν,τοτε παμε αναγκαστικα σε μαμα flip.

Παντως να πω πως από χθες το βραδυ που το εχω με εχει κερδισει το διαφορετικο της υπόθεσης λογο κυρτης οθονης αν και το βλεπω γενικα λιγο πιο προσεγμενο απ τα "απλα" note 4 που ειχα!

Ειδικα η οθονη με τη κουρμπα που κανει πιανω τον εαυτο μου μετα από πολλα χρονια να..χαιδευει συσκευη χαχα:)

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-Edge-N9150-Nillkin-Nature-THiki-TPU-ultra-thin-Clear-Transparent-Black.1167212.html

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

είναι η πρωτη φοπα που μου αρεσει τοσο πολύ ένα κινητο και δεν μου παει η καρδια να το αγορασω λογο του ότι μενει η οθονη απροστατευτη.παντως βρηκα αυτή τη θηκη στο ebay και το σκεπτομαι. http://www.ebay.com/itm/like/Zenus-Platinum-Diary-Synthetic-Leather-Cover-Case-for-Samsung-Galaxy-Note-Edge/231514502537?hlpht=true&ops=true&viphx=1&_trksid=p2050601.c100125.m2672&_trkparms=ao%3D1%26asc%3D20140212104718%26meid%3D3c1bdfe5cd634126974b4c9c773e8599%26pid%3D100125%26clkid%3D5854966618446430006&_qi=RTM2003752
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...