Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι δεν λειτουργει δεδομενα, πηγα στο καταστημα και μου λεει δεν ξερει..

 

 

Λογικά θα θέλει τις ρυθμίσεις του παρόχου,στην περίπτωση σου της Vodafone. Όλο και κάποιο παιδί θα στις στείλει απο το Φορουμ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@alkis68

Για δοκίμασε

Εδώ εκεί που γράφει "Κατέβασε ρυθμίσεις Internet, MMS και Email μέσω SMS" κλικ θα βάλεις τον αριθμό και το captcha της εικόνας, θα σου έρθει μήνυμα στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

@alkis68

Για δοκίμασε

Εδώ εκεί που γράφει "Κατέβασε ρυθμίσεις Internet, MMS και Email μέσω SMS" κλικ θα βάλεις τον αριθμό και το captcha της εικόνας, θα σου έρθει μήνυμα στο κινητό

 

το εκανα, δεν γραφει samsung note edge και το διαλεξα το note 4 και αποστολη αλλα δεν μου στελει καθολου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα είπα να κάνω την διάφορα και να παω σε edge για να ηρεμησω και λίγο.

Διαβάζοντας τα προηγούμενα post έχω να πω τα εξής

Το edge is a elegant or premium phone like blackberry passport. Βασικός λόγος που το προτιμώ. Με την flip cover κρατάει το elegant style με μόνο μελανο σημείο ότι δεν βολεύει τόσο στις φωτογραφίες αλλά και στα quick calls που έχει η s view.

Έχω αγοράσει και τα τρία note4 σε όλα τα χρώματα αλλά και στους δυο τύπους F & C και για την δική μου χρήση οι διαφορές είναι

Το C από μπαταρία ήθελα 2+ κάτι την ημέρα

Ενώ το F με 2 total μπαταρίες με καλύπτει απόλυτα. Στο κράτημα το edge λόγο της ιδιαιτεροτητας της θήκης κατ εμέ έχει λίγο καλύτερο grip πάνω στο χέρι. Το εχω με nova launger σίγουρα απ το C είναι αρκετά πιο ζεστό όταν το ζορισεις αλλά είναι στα ίδια επίπεδα με το note4f.

Σαν smooth είναι το ίδιο εξαιρετικό είτε με το C ή το F οπότε εκεί είναι καθαρά θέμα γούστου. (πάντα με 4.4)

Κλείνοντας μετά από 1 Huawei mate7 gold edition / 3 note4 / 1 6plus 1 6plus 128 / 2 blackberry passport πιστεύω ότι βρήκα αυτό το κάτι ιδιαίτερο που θα με κρατήσει σίγουρα μέχρι τον Δεκέμβρη του 2015. (m8&s6 δεν λόγο μπαταρίας) .

Sorry εαν κούρασα! ☺

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα είπα να κάνω την διάφορα και να παω σε edge για να ηρεμησω και λίγο.

Διαβάζοντας τα προηγούμενα post έχω να πω τα εξής

Το edge is a elegant or premium phone like blackberry passport. Βασικός λόγος που το προτιμώ. Με την flip cover κρατάει το elegant style με μόνο μελανο σημείο ότι δεν βολεύει τόσο στις φωτογραφίες αλλά και στα quick calls που έχει η s view.

Έχω αγοράσει και τα τρία note4 σε όλα τα χρώματα αλλά και στους δυο τύπους F & C και για την δική μου χρήση οι διαφορές είναι

Το C από μπαταρία ήθελα 2+ κάτι την ημέρα

Ενώ το F με 2 total μπαταρίες με καλύπτει απόλυτα. Στο κράτημα το edge λόγο της ιδιαιτεροτητας της θήκης κατ εμέ έχει λίγο καλύτερο grip πάνω στο χέρι. Το εχω με nova launger σίγουρα απ το C είναι αρκετά πιο ζεστό όταν το ζορισεις αλλά είναι στα ίδια επίπεδα με το note4f.

Σαν smooth είναι το ίδιο εξαιρετικό είτε με το C ή το F οπότε εκεί είναι καθαρά θέμα γούστου. (πάντα με 4.4)

Κλείνοντας μετά από 1 Huawei mate7 gold edition / 3 note4 / 1 6plus 1 6plus 128 / 2 blackberry passport πιστεύω ότι βρήκα αυτό το κάτι ιδιαίτερο που θα με κρατήσει σίγουρα μέχρι τον Δεκέμβρη του 2015. (m8&s6 δεν λόγο μπαταρίας) .

Sorry εαν κούρασα! ☺

Φίλε μου μίας και έχουν περάσει πολλά από τα χέρια σου, μπορείς σε κάποια φάση να μας πεις διάφορα μπαταρίας μεταξύ edge και note 4?Η και note 3 αν έχεις σχετική εμπειρία? Ενδιαφέρομαι για το edge αλλα δε ξερω με τη μπαταρία του τι παίζει? Ξερω πως είναι πιο κάτω από το note 4,αλλα πόσο? Η δεν ισχύει κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μίας και έχουν περάσει πολλά από τα χέρια σου, μπορείς σε κάποια φάση να μας πεις διάφορα μπαταρίας μεταξύ edge και note 4?Η και note 3 αν έχεις σχετική εμπειρία? Ενδιαφέρομαι για το edge αλλα δε ξερω με τη μπαταρία του τι παίζει? Ξερω πως είναι πιο κάτω από το note 4,αλλα πόσο? Η δεν ισχύει κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Καλημέρα σχετικά με αυτό που ρωτάς σε σχέση πάντα με το note4 η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη αλλά εννοείται ότι 2η μπαταρία εντός της ημέρας χρειάζονται και τα δύο (πάντα με βαριά χρήση 4email /όλα τα Bluetooth & wifi ανοικτά /spotify / Internet αρκετό. & πολλά τηλέφωνα). Η σύγκριση για εμένα είναι σχετικά με το f που από το c έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.

Εαν έχεις το note3 και σκέφτεσαι την αλλαγή εγώ θα πήγαινα σε edge (βέβαια έχει σημαντική διαφορά τιμής από το απλό 4) αλλά είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι η θήκη του επιβάλλεται για να έχεις την ιδιαιτεροτητα της 2ης οθόνης ενώ μετά από τόσο καιρό μαζί με τον nova launger αναγκάστηκα να τον βγάλω γιατί δεν μπορούσε να διαχειριστεί το edge.

Κλείνοντας απλά σου αναφέρω ότι ή πας προς note4 και έχεις ένα σημαντικό bennefit τιμής (αν είσαι άτομο που αλλάζει κινητά συνέχεια θα έχεις γενικά μικρή απώλεια χρημάτων) ή πας στο κάτι διαφορετικό edge το πληρώνεις παραπάνω το μόνο σίγουρο (για μένα η διαφορά τιμης δεν αξίζει αλλά αξίζει η καινοτομία του τηλεφώνου) το κρατάς και απλά το χαίρεσαι. (σε τέτοια φάση είμαι ☺☺☺☺☺) .

Οτι κι αν πάρεις να το χαρεις ελπίζω να σε βοηθησα. ☺

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση. Μια τελευταία ερώτηση μόνο:πόση ώρα οθόνη σου βγαζει?(παρά τη βαρια χρήση όλων των χαρακτηριστικων του?)Ευχαριστώ εκ των προτέρων Edited by T.R.S.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση. Μια τελευταία ερώτηση μόνο:πόση ώρα οθόνη σου βγαζει?(παρά τη βαρια χρήση όλων των χαρακτηριστικων του?)Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Σε σημερινά δεδομένα είμαι στο 30%remain με 18 ώρες και κάτι ψηλά χρήσης. Αυτό κάτι πιστεύω ότι λέει.

Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινά δεδομένα είμαι στο 30%remain με 18 ώρες και κάτι ψηλά χρήσης. Αυτό κάτι πιστεύω ότι λέει.

Το πήρα σήμερα φίλε μου. Φοβερή συσκευή και πολύτιμη η βοήθεια σου. Να σαι καλά!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω στην κατοχη μου ενα πανεμορφο note edge κορεατικο. ειναι η οχταπυρινη εκδοση. ολα καλα με την συσκευη εκτος απο ενα. λειτουργει μονο 3g, το 4g, lte κτλ δεν τα βλεπω. και δεν φταει ουτε η καρτα μου (βονταφον) ουτε η περιοχη.

νομιζω πως οι μπαντες της συσκευης ειναι αυτες

2G Network : GSM 850 / 900 / 1800 /1900

3G Network : UMTS 850 / 1900 /2100

4G Network : LTE 700 /850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600

ξερει καποιος να μου πει γιατι δεν εχω 4g? :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω στην κατοχη μου ενα πανεμορφο note edge κορεατικο. ειναι η οχταπυρινη εκδοση. ολα καλα με την συσκευη εκτος απο ενα. λειτουργει μονο 3g, το 4g, lte κτλ δεν τα βλεπω. και δεν φταει ουτε η καρτα μου (βονταφον) ουτε η περιοχη.

νομιζω πως οι μπαντες της συσκευης ειναι αυτες

2G Network : GSM 850 / 900 / 1800 /1900

3G Network : UMTS 850 / 1900 /2100

4G Network : LTE 700 /850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600

ξερει καποιος να μου πει γιατι δεν εχω 4g? :(

 

Έχω την εντύπωση ότι μπορεί και να μην παίζεις σε όλες τις μπάντες και αυτό λόγο της συσκευής και μόνο. Δες με βάση το gsmarena στις μπάντες ανά κωδικό που είσαι ή σε κάποιο site σχετικά με το μοντέλο σου τι μπάντες δίνει. Ένα παράδειγμα είναι ότι το note4f παίζει 4 g+ ενώ το C δεν....

Μάλλον κάτι τέτοιο ίσως συμβαίνει και με σένα. Το λέω βέβαια με επιφύλαξη.

(εννοείται ότι ρυθμίσεις και λοιπές ενέργειες τις έχεις κάνει).

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι πολυ χαρουμενος, η καρτα μου ηταν καινουργια με ενεργοποιημενο το 4g αφου πριν ειχα και το νοτε 4 και το iphone 6 και πολλα αλλα και ολα λειτουργουσαν 4g με το που εβαζα την καρτα μου στην συσκευη. οι ρυθμισεις γινοντουσσαν αυτοματα και ολα δουλευαν ρολοι.

σημερα το πρωι, σαν κινηση απελπισιας, εκανα εκνεου online αιτηση στην vodafone για 4g, μετα απο λιγες μου ερθε μηνυμα που ελεγε οτι η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε και να επανακκινησω την συσκευη. και μετα την επανεκκινηση ως εκ θαυματος βλεπω το lte λογοτυπο και κατεβαζω σφαιρα . περιεργα πραγματα... :)

Link to comment
Share on other sites

Το FY δηλαδή το γερμανικό είναι με exynos?

 

To FY αφορά την αγορά της Ευρώπης και είναι snapdragon αποκλειστικά.

Τώρα Γερμανία / Ουγγαρία / Αγγλία δεν έχει σημασία. ☺

Αλλά μπορείς να πιάσεις 4g+ σε σχέση με τον exynos που δεν....

Link to comment
Share on other sites

To FY αφορά την αγορά της Ευρώπης και είναι snapdragon αποκλειστικά.

Τώρα Γερμανία / Ουγγαρία / Αγγλία δεν έχει σημασία. ☺

Αλλά μπορείς να πιάσεις 4g+ σε σχέση με τον exynos που δεν....

Για κάποιο λόγο είχα την εντύπωση ότι όλα τα Edge είναι Exynos. Από ότι μπόρεσα να βρω και το μοντέλο που έχουμε εδώ (G) με τον Snapdragon είναι.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο είχα την εντύπωση ότι όλα τα Edge είναι Exynos. Από ότι μπόρεσα να βρω και το μοντέλο που έχουμε εδώ (G) με τον Snapdragon είναι.

 

Η σειρά G αφορά την αγορά της Ισπανίας / Αυστραλίας & εν μέρη της Σιγκαπουρης εάν δεν κάνω λάθος αλλά επί της ουσίας είναι ακριβώς το ίδιο με το FY Europe model.

Μεταξύ μας κανένα πρόβλημα γιατί και όταν ήρθε η πρώτη παρτίδα των m7 htc one στην Ελλάδα σαν Ελληνικά από τους εδώ provider's η συσκευή ήταν ουσιαστικά η παρτίδα της Ισπανίας που κάλυπτε την αγορά Ισπανίας / Ελλάδας & Τσεχίας. ☺

Μια χαρά είσαι και να το χαρεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ποια μοντέλα του edge έρχονται με exynos?

 

sm n915S-915K-915L

Επισης νομιζω πως κανενα απο αυτα δεν προοριζεται για την ευρωπαικη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά όλα καλά με το edge μας αλλά παρατηρώ μεγάλη ανάλωση της Ram.. με facebook, messenger και viber βλέπω συνέχεια τη Ram να "φλερτάρει" με τα 1,9 με 2,1 mb έχοντας απενεργοποιημένα τα περισσότερα bloatware της samsung (google+, play music, books etc..). Με το greenify αγορασμένο (σε non-root mode) δεν είδα μεγάλη διαφορά, άσε που μου έσπαγε τα νεύρα κλείνοντας συνεχώς εφαρμογές με άνοιγμα της οθόνης κάθε λίγο και λιγάκι, γεγονός με αρνητική επίπτωση στη μπαταρία καθώς ότι γλυτώνεις από το greenify των εφαρμογών το χάνεις από άσκοπα ανοίγματα της οθόνης..για root δεν το σκέφτομαι ακόμα καθώς αναμένω πρώτα τη lollipop OTA.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα με ενδιαφέρουν τα αξεσουάρ είτε original είτε όχι και βασικά μίας και κάτοχος edge σαν καινοτόμο τηλέφωνο εδώ χρειάζεται πολύ ψάξιμο.

Σε πρώτη φάση είμαι σε αναζήτηση μεμβρανης ή glass. ☺

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται οπουδήποτε στην Ελλάδα η έκδοση του Edge με Exynos ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μου βγαινουν καποιες εφαρμογες για να τις βαλω στο sidebar.μου ειχαν βγει τις εβαλα σε φακελο πήγα να μεταφερω πιο κάτω το φακελο και χαθηκαν απο μεσα και απο τη λίστα. Καμμια ιδεα?ξερει κανεις πως λέγεται η αντιστοιχη εφαρμογη για να κανω εκκαθάριση μήπως στρώσει?
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα με ενδιαφέρουν τα αξεσουάρ είτε original είτε όχι και βασικά μίας και κάτοχος edge σαν καινοτόμο τηλέφωνο εδώ χρειάζεται πολύ ψάξιμο.

Σε πρώτη φάση είμαι σε αναζήτηση μεμβρανης ή glass. ☺

 

Αγορασα αυτην την μεμβρανη αλλα δεν θα την κρατησω γιατι ειναι σιλικονουχα,με αποτελεσμα τα δακτυλα να μην γλυστρανε επανω στην οθονη,οπως και η οθονη δεν "ακουει" στο πατημα της μετα την τοποθετηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...