Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έστω και αργά απέκτησα το Blackberry Passport SE:) Απίστευτη ποιότητα κατασκευής ως γνωστόν άλλωστε. Πιστεύω ότι σαν δεύτερο κινητό για e-mails και απλό σερφάρισμα και "επαγγελματική" χρήση, θα με καλύψει;)

 

GMUFUV2.jpg

zYQrNEM.jpg

 

Αγορίνα ναι όντως άργησες να μπεις στο bb team όμως για το σκοπό που το θέλεις είναι η πιο τίμια αγορά που θα μπορούσες να κάνεις.

Κρίμα που τέτοιες συσκευές - λειτουργικά είναι στο τέλος τους γιατί δεν τους άξιζε μια τέτοια πορεία. Δυστυχώς σε προσωπικό επίπεδο δεν μπορώ να είμαι με το passport λόγο των διαφόρων μορφών επικοινωνίας που πρέπει να χρησιμοποιώ, οπότε και κλείνοντας έχω να σου πω ότι

1- να το χαρείς

2 - σε ζηλεύω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγορίνα ναι όντως άργησες να μπεις στο bb team όμως για το σκοπό που το θέλεις είναι η πιο τίμια αγορά που θα μπορούσες να κάνεις.

Κρίμα που τέτοιες συσκευές - λειτουργικά είναι στο τέλος τους γιατί δεν τους άξιζε μια τέτοια πορεία. Δυστυχώς σε προσωπικό επίπεδο δεν μπορώ να είμαι με το passport λόγο των διαφόρων μορφών επικοινωνίας που πρέπει να χρησιμοποιώ, οπότε και κλείνοντας έχω να σου πω ότι

1- να το χαρείς

2 - σε ζηλεύω

 

Έχουν περάσει αρκετά blackberry κινητά από τα χέρια μου(είχα το Ζ10, Ζ30, Q10 και το Classic) και είναι κρίμα γιατί όντως δεν άξιζε στο bb10 και στο passport αυτή η κατάληξη. Το πήρα γιατί τέτοιες συσκευές δεν ξαναβγαίνουν πλέον, και γιατί για τη χρήση που το θέλω με καλύπτει όπως έγραψα ήδη.

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχουν περάσει αρκετά blackberry κινητά από τα χέρια μου(είχα το Ζ10, Ζ30, Q10 και το Classic) και είναι κρίμα γιατί όντως δεν άξιζε στο bb10 και στο passport αυτή η κατάληξη. Το πήρα γιατί τέτοιες συσκευές δεν ξαναβγαίνουν πλέον, και γιατί για τη χρήση που το θέλω με καλύπτει όπως έγραψα ήδη.

 

Και πολύ καλά έκανες αδερφέ! Και από τα δικά μου χέρια είχαν περάσει τα περισσότερα bb10 μοντέλα και είχα ξεμείνει με ένα Z10, αλλά τον τελευταίο μήνα μέσω ebay και amazon απέκτησα τα passport se, Z10 red edition, Z30, Q10 και Priv και δεν το μετανιώνω καθόλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα...ενδιαφερομαι να αγορασω ενα blackberry passport...

Το μονο που με απασχολει ειναι το αν υπαρχει support για μερικές εφαρμογές που μου είναι απαραιτητες...

Whatsapp,viber,twitter,gps(οποιοδηποτε).

Σας ευχαριστώ!!!

 

Αυτες που αναφερεις τρεχουν στο πασπορτ μου ειτε με την εγκαταση παλαιοτερης apk απο το apkmirror ειτε με τη μεθοδο του cobalt απο το crackberry: https://forums.crackberry.com/blackberry-10-os-f269/cobalts-official-google-apps-landing-page-965257/ .

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες αδερφέ! Και από τα δικά μου χέρια είχαν περάσει τα περισσότερα bb10 μοντέλα και είχα ξεμείνει με ένα Z10, αλλά τον τελευταίο μήνα μέσω ebay και amazon απέκτησα τα passport se, Z10 red edition, Z30, Q10 και Priv και δεν το μετανιώνω καθόλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτες που αναφερεις τρεχουν στο πασπορτ μου ειτε με την εγκαταση παλαιοτερης apk απο το apkmirror ειτε με τη μεθοδο του cobalt απο το crackberry: https://forums.crackberry.com/blackberry-10-os-f269/cobalts-official-google-apps-landing-page-965257/ .

 

Τα είχα όλα αυτά που έγραψες εκτός από το Priv;) Τρομερά κινητά, το Passport το έχω καταευχαριστηθεί:)

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λίστα συμβατών εφαρμογών Android που μπορούμε να βρούμε;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λίστα συμβατών εφαρμογών Android που μπορούμε να βρούμε;

 

διαβασε λιγο και θα δεις πως το 95% εφαρμογων ειτε αυτουσιες λειτουργουν, ειτε αν χρειαζονται να πατσαριστουν

και παλι το απκ μετα το πατσαρισμα το εγκαθιστας και ολα καλα

 

μιλαμε για πασαπορτι που του περαστηκε το πλει στορ, διαδικασια μιας ωρας περιπου

 

προσωπικα απλα κατεβαζω εφαρμογες απο το πλει στορ και δουλευουν.. ή σπανιως χρειαζεται να βρψω παλιο απκ(μονο στο viber αυτο συνεβη)

 

το whatsapp θελει και την υποεφαρμογη του, ενα δευτερο απκ, για να λειτουργει..

 

χαζοφιξ ποτε ποτε το whatsapp ανα καποιους μηνες χρειαστηκε ομως.

 

αυτα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει το Amazon.co.uk

 

Δεν είναι όλα όσα εμφανίζονται μεταχειρισμένα; Τα red και silver εννοώ. Στο amazon.co.uk εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αξαφανιστει από την αγορά και τα ελάχιστα κομμάτια που έχουν μείνει τα πουλάνε σε τρελές τιμές. Πριν από λίγο καιρό είχε 250€ το silver και κάτω από 200€ το μαύρο. Amazon.de
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι έτοιμος να ξαναπάρω το PASSPORT οι εφαρμογές που έχω στο Android κινητό μπορώ να τις μεταφέρω στο PASSPORT...?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επειδή είμαι έτοιμος να ξαναπάρω το PASSPORT οι εφαρμογές που έχω στο Android κινητό μπορώ να τις μεταφέρω στο PASSPORT...?

 

σαν παλιας εκδοσης ανδροειδες δουλευει και αυτο,

οποτε το πολυ πολυ να βαλεις παλιοτερες εκδοσεις εφαρμογων.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

σαν παλιας εκδοσης ανδροειδες δουλευει και αυτο,

οποτε το πολυ πολυ να βαλεις παλιοτερες εκδοσεις εφαρμογων.

 

ok,ευχαριστω....δεν με ενοχλει αυτο,το γνωριζω αλλωστε,απλως με βολευει,το λειτουργικο,η ασφαλεα που εχει στις συναλλαγες

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτόκολλα ασφαλείας συνεχώς ανανεώνονται και βελτιώνονται. Ένα λειτουργικό σύστημα που δεν έχει καμία υποστήριξη πλέον εδώ και χρόνια δεν μπορείς να το θεωρείς ασφαλές.
Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτόκολλα ασφαλείας συνεχώς ανανεώνονται και βελτιώνονται. Ένα λειτουργικό σύστημα που δεν έχει καμία υποστήριξη πλέον εδώ και χρόνια δεν μπορείς να το θεωρείς ασφαλές.

 

αν ανησυχει καποιος για ασφαλεια να κοιταξει οι προσφατες αναβαθμισεις που ελαβε το κινητο τι ήταν. Ανα λίγους μήνες 30-50-300 mb τρεις αναβαθμισεις έχει λάβει.

 

κατα τα άλλα παλιό και μη συντηρημένο ναι.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι έτοιμος να ξαναπάρω το PASSPORT οι εφαρμογές που έχω στο Android κινητό μπορώ να τις μεταφέρω στο PASSPORT...?

 

Τσίμπησα ένα απο κάποιον που δεν μπορούσε να το δουλέψει...

 

20 ημερών άψογο,ήθελα το se αλλά δεν με πειράζει...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τσίμπησα ένα απο κάποιον που δεν μπορούσε να το δουλέψει...

 

20 ημερών άψογο,ήθελα το se αλλά δεν με πειράζει...

 

Παιδιά υποστηρίζει wireless φορτιση...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υποστηρίζει

 

Στο utube είδα ότι το βάζει ένας σε wireless pad και φορτιζει....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το είχα και το ξέρω πως δεν υποστηρίζει

 

OK ευχαριστω,μην πάρω κάτι που θα είναι αχρηστο...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πες μας αν θέλεις πως είναι να πηγαίνει στο Passport κάποιος στα τέλη του 2018. Τι μπορείς να κάνεις και τι δε μπορείς να κάνεις σε σχέση με τις άλλες πλατφόρμες...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...