Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφορικά με την μπαταρία να σημειώσω πως οι επιδόσεις της είναι αντίστοιχες του iphone6. Το δικό μου παρουσιάζει ένα θεματάκι με τη sim, αλλά προσωρινά έβαλα ένα χαρτάκι. Αν υπάρξει εξουσιοδοτημένο service θα το στείλω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναφορικά με την μπαταρία να σημειώσω πως οι επιδόσεις της είναι αντίστοιχες του iphone6. Το δικό μου παρουσιάζει ένα θεματάκι με τη sim, αλλά προσωρινά έβαλα ένα χαρτάκι. Αν υπάρξει εξουσιοδοτημένο service θα το στείλω.

 

:lol: Μάλλον για αστείο το εγραψες αυτό!!!!! Φυσικά και ΔΕΝ ισχύει, το ζω καθε μέρα στο γραφείο με του ξενερωμενους συναδέλφους που με την ιδια (να μην σου πω κ λιγοτερη χρηση) με μενα, το μεσημέρι ψάχνουν τον φορτιστή τους. Εγω ειμαι στο 60-70 %.

 

Συγνώμη που με ακους τοσο απόλυτο, αλλα συγκρίνουμε εντελώς ανόμοια πράγματα!

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Να παραραθεσω κι εγώ την γνώμη μου για την μπαταρία μιας που ξαναγύρισα σε passport από iPhone 6. H μπαταρία του BlackBerry κρατάει απλά τον διπλάσιο χρόνο, κάτι το οποίο ήταν εμφανές από την πρώτη μέρα..

Γενικά η αυτονομία του BlackBerry είναι ένα από τα ατού της συσκευής που το καταλαβαίνεις αμέσως!

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την μπαταρία να σημειώσω πως οι επιδόσεις της είναι αντίστοιχες του iphone6. Το δικό μου παρουσιάζει ένα θεματάκι με τη sim, αλλά προσωρινά έβαλα ένα χαρτάκι. Αν υπάρξει εξουσιοδοτημένο service θα το στείλω.

 

Μάλλον έχεις θέμα και με την μπαταρία. ☺

Αυτό που λες ούτε καν!!!

Link to comment
Share on other sites

:lol: Μάλλον για αστείο το εγραψες αυτό!!!!! Φυσικά και ΔΕΝ ισχύει, το ζω καθε μέρα στο γραφείο με του ξενερωμενους συναδέλφους που με την ιδια (να μην σου πω κ λιγοτερη χρηση) με μενα, το μεσημέρι ψάχνουν τον φορτιστή τους. Εγω ειμαι στο 60-70 %.

 

Συγνώμη που με ακους τοσο απόλυτο, αλλα συγκρίνουμε εντελώς ανόμοια πράγματα!

 

Χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο με συγχρονισμό 6 διευθύνσεων mail ανά 2 ώρες, παραθέτω πως το Blackberry είναι στα ίδια επίπεδα με ένα iphone αντίστοιχης χρήσης. Και πίστεψέ με πως παραθέτω αντικειμενική άποψη! Χρησιμοποιώ αδιαλείπτως blackberry συσκευές -σε κύρια χρήση- εδώ και 5 χρόνια, με μοναδικό κενό 6 μηνών, ελέω sudden death syndrome του Z10 μου.

Link to comment
Share on other sites

Και στα 4 Passport που έχουν περάσει από τα χέρια μου μέχρι στιγμής, από τις 9 που ξυπνάω, μέχρι τις 1-2 το βράδυ που θα κοιμηθώ, το κινητό με τέρμα χρήση σε wi-fi, youtube και browsing, θέλει φόρτιση πριν τον ύπνο. Αλλά μιλάμε για πολύ καλή χρήση, αντικαθιστώντας το tablet του σπιτιού και συχνό τσεκάρισμα σε αγγελίες και mail συν facebook και viber (που καταναλώνει μπαταρία πολύ).

 

Όλα τα άλλα κινητά, θα ήθελαν φόρτιση κατά το μεσημέρι-απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο με συγχρονισμό 6 διευθύνσεων mail ανά 2 ώρες, παραθέτω πως το Blackberry είναι στα ίδια επίπεδα με ένα iphone αντίστοιχης χρήσης. Και πίστεψέ με πως παραθέτω αντικειμενική άποψη! Χρησιμοποιώ αδιαλείπτως blackberry συσκευές -σε κύρια χρήση- εδώ και 5 χρόνια, με μοναδικό κενό 6 μηνών, ελέω sudden death syndrome του Z10 μου.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση. Μόνο αν μιλάμε για προβληματική συσκευή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο με συγχρονισμό 6 διευθύνσεων mail ανά 2 ώρες, παραθέτω πως το Blackberry είναι στα ίδια επίπεδα με ένα iphone αντίστοιχης χρήσης. Και πίστεψέ με πως παραθέτω αντικειμενική άποψη! Χρησιμοποιώ αδιαλείπτως blackberry συσκευές -σε κύρια χρήση- εδώ και 5 χρόνια, με μοναδικό κενό 6 μηνών, ελέω sudden death syndrome του Z10 μου.

 

μήπως αναφέρεσαι στο iphone 6 plus ?

Link to comment
Share on other sites

Και στα 4 Passport που έχουν περάσει από τα χέρια μου μέχρι στιγμής, από τις 9 που ξυπνάω, μέχρι τις 1-2 το βράδυ που θα κοιμηθώ, το κινητό με τέρμα χρήση σε wi-fi, youtube και browsing, θέλει φόρτιση πριν τον ύπνο. Αλλά μιλάμε για πολύ καλή χρήση, αντικαθιστώντας το tablet του σπιτιού και συχνό τσεκάρισμα σε αγγελίες και mail συν facebook και viber (που καταναλώνει μπαταρία πολύ).

 

Όλα τα άλλα κινητά, θα ήθελαν φόρτιση κατά το μεσημέρι-απόγευμα.

 

Απορία ?Πέρασαν 4 Passport από τα χέρια σου τα έδινεςγια τι είχαν πρόβλημα, κάτι σε πήγαινε στραβά στην χρήση τους?πραγματικά περιμένω μια εξήγηση

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την μπαταρία να σημειώσω πως οι επιδόσεις της είναι αντίστοιχες του iphone6. Το δικό μου παρουσιάζει ένα θεματάκι με τη sim, αλλά προσωρινά έβαλα ένα χαρτάκι. Αν υπάρξει εξουσιοδοτημένο service θα το στείλω.

Σχετικα με το πορτακι της SIM & memory card εχει επίσης κάποιο τζόγο ?

Εμενα έχει αρχίσει καποιος τζόγος ο οποίος είναι εκνευριστικός, σαν να μην πατάει κουμπώνει καλα, δεν ξέρω εάν πουλανε ανταλλακτικά πορτάκια, όπως επίσης δεν θεωρώ ότι πρεπει να βάλω αναγκατικά θηκη σιλικόνης για να μην ''βλεπω'' το θέμα αυτο...ίσως είμαι υπερβολίκά σχολαστικός...χίλιες φορές να είχε τον σχεδισμο με τα tray του Classic.

 

Να παραθέσω και την εμπειρία μου της μπαταρίας, χωρίς να γίνει εδώ το θέμα vs, παραλληλα εχω και το Iphone 6 και όντως δεν είμαι εντυπωσισμένος με την απόδοση μπαταρίας του Passport (παρόλο την τόση μεγαλύτερη μπαταρία που έχει) - με την ιδια σχεδόν χρηση, περιοχη και δίκτυο το Passport έχει ενα προβάδισμα μόνο της τάξης του 15%-20% σε σχέση με το Iphone 6, δεν ξέρω τι φταίει, ίσως το Passport δεν έχει και την καλυτερη διαχείρηση ενέργειας, ελπίζω να το κοιτάξουν αυτό και ίσως με μελλοντική αναβάθμιση να μπορεί να δείξει την δύναμη της μπαταρίας του.

Link to comment
Share on other sites

Απορία ?Πέρασαν 4 Passport από τα χέρια σου τα έδινεςγια τι είχαν πρόβλημα, κάτι σε πήγαινε στραβά στην χρήση τους?πραγματικά περιμένω μια εξήγηση

 

Λεω να σου απαντήσω εγώ που απ τα χέρια μου πέρασαν 3bb PassPort 3note4 (αυτήν την στιγμή με το 3ο) 1 Huawei mate7 premium gold edition οπως και 16plus εσύ τι λες κάτι σε όλα πήγαινε στραβά ή εγώ και αυτός που ρωτάς έχουμε ένα digital μικρόβιο;;

Just for the record I have already order a s6 edge. ☺ ☺ ☺

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχουν και 2 που δεν έχουν ξετρελαθεί από την μπαταρία. Μάλλον πρόκειται για προβληματικές συσκευές... lol

Η μπαταρία μου κρατά περίπου 2 μέρες με αρκετά απαιτητική, μα όχι συνεχή χρήση.

 

Όσον αφορά το πορτάκι δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα τζόγου.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχουν και 2 που δεν έχουν ξετρελαθεί από την μπαταρία. Μάλλον πρόκειται για προβληματικές συσκευές... lol

Η μπαταρία μου κρατά περίπου 2 μέρες με αρκετά απαιτητική, μα όχι συνεχή χρήση.

 

Όσον αφορά το πορτάκι δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα τζόγου.

 

Δηλαδη και η μπαταρία του iphone 6 σου παει 2 μέρες;!

Μάλλον πρόκειται για special μοντέλο! Μάλλον εγώ και όλοι οι άλλοι με τα iPhone 6 είχαμε προβληματικές συσκευές..

Για να σοβαρευτουμε λίγο, σύγκριση μπαταρίας ανάμεσα σε iPhone 6 και passport δεν υφίσταται.. αυτό θα σου πει και το 99% των χρηστών που δούλεψαν και τις δύο συσκευές.

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

50% επιτυχία... η μία συσκευή special edition (iphone) κι άλλη ελαττωματική (Passport) ... Τί κι αν έχει μεγαλύτερη μπαταρία, μιλάμε για διαφορετικό λογισμικό!
Link to comment
Share on other sites

Απορία ?Πέρασαν 4 Passport από τα χέρια σου τα έδινεςγια τι είχαν πρόβλημα, κάτι σε πήγαινε στραβά στην χρήση τους?πραγματικά περιμένω μια εξήγηση

 

Αν και με κάλυψε πλήρως ο φίλος JPol, θα προσθέσω πως για να επιστρέψω και να καταλήξω σε αυτό ξανά, πάει να πει πως ούτε πρόβλημα είχαν, ούτε θα ήμουν κουτός να κολλήσω σε μια ενδεχομένως προβληματική γενικώς συσκευή. Και από τα άπειρα Lumia και άλλα τηλέφωνα που έχω αλλάξει, πίστεψε με μόνο εδώ είμαι σίγουρος σχεδόν ότι ξεσφραγίζω χωρίς άγχος ελαττωματικής οθόνης, καμένου pixel, χαμηλού ηχείου και κολλημένου λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να σου απαντήσω εγώ που απ τα χέρια μου πέρασαν 3bb PassPort 3note4 (αυτήν την στιγμή με το 3ο) 1 Huawei mate7 premium gold edition οπως και 16plus εσύ τι λες κάτι σε όλα πήγαινε στραβά ή εγώ και αυτός που ρωτάς έχουμε ένα digital μικρόβιο;;

Just for the record I have already order a s6 edge. ☺ ☺ ☺

 

Και εγώ το έχω αυτό το μικρόβιο αλλά αν πάρω ένα τηλέφωνο και το πουλήσω μετά δεν θα έπαιρνα πότε το ίδιο ,εκτός αν το passport είναι πραγματικά εθισμός που κάποιος δεν μπορεί να το αποχωριστεί .Πάντως για μένα το μοναδικό και σοβαρότερο θέμα για να το αγοράσω είναι το πλάτος και η χρήση του και με φρενάρει πάρα πολύ μα πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να κάνει τη διαφορά, πωλείται στο insomnia passport κόκκινο είδα, σε τσουχτερή τιμή.

Το ίδιο το expansys τα φέρνει τσιμπημένα κατόπιν παραγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης φήμες θέλουν το Passport να βγαίνει και σε Porsche Design έκδοση μέσα στο 2015! Είμαι πολύ περίεργος να το δω αυτό.:happy:

 

Εγώ είμαι περίεργος να δω και την τιμή του. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες που μπορούμε να το δούμε απο κοντά στην Θεσσαλονίκη ;

 

Η Vodafone είπε θα το φέρει.. Τώρα το πότε..

Ο καρκίνος του Internet: Google.
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας στη παρέα προερχόμενος από το εξαιρετικό Ζ30.

Την 2243 έκδοση λειτουργικού έχω, υπάρχει άλλη πιο πρόσφατη? Αν ναι κάποιο λινκ για να το περασω?

 

Η συσκευή είναι φοβερή και το σχήμα του είναι θέμα συνήθειας!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας στη παρέα προερχόμενος από το εξαιρετικό Ζ30.

Την 2243 έκδοση λειτουργικού έχω, υπάρχει άλλη πιο πρόσφατη? Αν ναι κάποιο λινκ για να το περασω?

 

Η συσκευή είναι φοβερή και το σχήμα του είναι θέμα συνήθειας!

 

Ηδη εχει ξεκινησει ενα καινουριο update να ειναι διαθεσιμο 10.3.1.2576. Νομιζω ειναι κυριως για passport.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...