Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε τί τιμή βγαίνει με μεταφορικά;

£629 και free μεταφορικα.

 

Θα έχουμε και τις πρώτες εντυπώσεις από ελληνικά χέρια στο myphone.gr. Περιμένουμε.:)

Το κατά δύναμιν :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαναπήγα στο καταστημα της Samsung στο Αϊντχοφεν και έχω νέα:

 

-η Samsung Benelux θα ξεκινησει να πωλεί τη συσκευη την Παρασκευη 17 Οκτωβριου στα 799 ευρώ

-θα υπάρχουν διαθεσιμες demo συσκευες σε καταστηματα στην Ολλανδία από τη Δευτερα 6 Οκτωβρίου

-μέχρι τα Χριστουγεννα το αργότερο θα παίξει 100 ευρώ cashback από τη Samsung Benelux

 

Για Ελλάδα ρωτηστε τα κατα τόπους καταστήματα :p.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Mdneth_AKKA]Samsung Galaxy Note 4 Unboxing - YouTube[/ame]

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για μεγάλη ομοιότητα με το 3.:confused:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει ο γίγαντας να το πάρουμε !!Γουστάρω πολύ τη νέα οθόνη αλλά ξενερώνω λίγο που μεγάλωσε .Τελικά θα είναι αδιάβροχο η όχι ??Μακάρι να βγει και μία προσφορά με το gear γιατί μόνο του βγαίνει στα 400. ..
Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει ο γίγαντας να το πάρουμε !!Γουστάρω πολύ τη νέα οθόνη αλλά ξενερώνω λίγο που μεγάλωσε .Τελικά θα είναι αδιάβροχο η όχι ??Μακάρι να βγει και μία προσφορά με το gear γιατί μόνο του βγαίνει στα 400. ..

Οι διαφορές στις διαστάσεις είναι μικρές.

150.0 x 79.5 x 8.0 mm και 168γρ για το note3 και

153,5 x 78,6 x 8,5 mm και 176γρ για το note4

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές στις διαστάσεις είναι μικρές.

150.0 x 79.5 x 8.0 mm και 168γρ για το note3 και

153,5 x 78,6 x 8,5 mm και 176γρ για το note4

 

151,2 to note3

Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχει αυξηθει σε μηκος, βάρος και παχος δεν ειναι και στα υπερ του...

Πιστευω οτι στο note 3 εκαναν γκαφα, αρκετα στοιχεία πανω του τα εδωσαν πριν την ωρα τους.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχει αυξηθει σε μηκος, βάρος και παχος δεν ειναι και στα υπερ του....

Για το παχος τουλαχιστον,μην ξεχνας τι παθανε εκει στην Αππλ με τη συρρίκνωση...

Αμα μεγαλωνεις κατι σε επιφανεια,τοτε γινεται ευαλωτο στην παραμορφωση του στυλ του 6+.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Πάρη ,θα μπορούσαν οι διαστάσεις του να είναι μικρότερες απο το 3 ,είχαν τα περιθώρια για κάτι τετοιο .

Σε λίγο καιρό θα είναι αρκετά δύσκολο να κουβαλάμε συσκευή που να έχει δυνατά specs ,όλες πάνε να γίνουν τέρατα διαστάσεων :down::down:.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Πάρη ,θα μπορούσαν οι διαστάσεις του να είναι μικρότερες απο το 3 ,είχαν τα περιθώρια για κάτι τετοιο .

Σε λίγο καιρό θα είναι αρκετά δύσκολο να κουβαλάμε συσκευή που να έχει δυνατά specs ,όλες πάνε να γίνουν τέρατα διαστάσεων :down::down:.

Εγω ειδα χτες οτι καποιο παιδι απο δω,πηρε το tablet της Samsung που γινεται και τηλεφωνο,και το εχει σε τσαντακι,δουλευοντας το με ΒΤ.:)

Αρα,ολα ειναι σχετικα,ολα ειναι δυνατα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα χτες οτι καποιο παιδι απο δω,πηρε το tablet της Samsung που γινεται και τηλεφωνο,και το εχει σε τσαντακι,δουλευοντας το με ΒΤ.:)

Αρα,ολα ειναι σχετικα,ολα ειναι δυνατα...

 

Ολα τα tablets που παίρνουν sim δουλευονται και ως τηλέφωνα :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όλα είναι δυνατά ,τα έχουμε πει ξανά ότι ο καθένας όπως βολεύετε και του αρέσει . Άσχετα όμως απο αυτο οι περισσότεροι(πιστεύω) δεν χρησιμοποιούμε τσαντάκια αλλά και ούτε θέλουμε μια συσκευή με κατώτερα specs για να κερδίσουμε σε διαστάσεις .

Τέλος πάντων επειδή δεν οδηγεί κάπου αυτή η συζήτηση συνεχίζω να πιστεύω οτι θα μπορούσε να ήταν κάπως ποιο μικρο σε διαστάσεις ,όχι οτι με χαλάει σαν Μιχάλης, απλά θα μπορούσε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όλα είναι δυνατά ,τα έχουμε πει ξανά ότι ο καθένας όπως βολεύετε και του αρέσει . Άσχετα όμως απο αυτο οι περισσότεροι(πιστεύω) δεν χρησιμοποιούμε τσαντάκια αλλά και ούτε θέλουμε μια συσκευή με κατώτερα specs για να κερδίσουμε σε διαστάσεις .

Τέλος πάντων επειδή δεν οδηγεί κάπου αυτή η συζήτηση συνεχίζω να πιστεύω οτι θα μπορούσε να ήταν κάπως ποιο μικρο σε διαστάσεις ,όχι οτι με χαλάει σαν Μιχάλης, απλά θα μπορούσε .

Μα δε διαφωνω,κι εγω το 3 εχω,και ξερω τι λες.Και μαλιστα,το καλοκαιρι,που δεν φοραμε σακκακια και μπουφαν,υπαρχει θεμα στο που το βαζουμε,γιατι οι τσεπες απο τα τζην μερικες φορες,δε βολευουν για τετιοα τηλεφωνα,γι αυτο,οταν θα αγορασω παλι παντελονι,θα βαλω κι αυτο το κριτηριο για την αγορα.Τσεπες για Νοτe 3 ή 4.:)

Μερικες φορες,και οταν καθομαι καπου που δεν ελεγχεται καλα,το βαζω μεσα στο πουκαμισο αριστερα,και οριζοντια σε "landscape mode".Γιατι δε χρειαζεται να το επιδεικνυει κανεις οταν γυρω μας,υπαρχει μια κατασταση σε μια ασταθη ισορροπια,για να εκφραστω με συνεση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολα τα tablets που παίρνουν sim δουλευονται και ως τηλέφωνα :)

Και το iPad Air που εχω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=I0qMp0Smi58]Samsung Galaxy Note 4 In Depth Part 1: Fingerprint Scanner & Unlock - YouTube[/ame]

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Μια χαρα δουλευει το συστημα.Ακουγα κι εγω καποιους απο το "αλλο" στρατοπεδο,να κραζουν οτι ειναι μαπα το καρπουζι,και μονο το "στατικο" συστημα, ειναι καλο,αλλα απο ο,τι βλεπω, δειχνει κι αυτο να δουλευει σωστα.

Εκεινο που θα ρωτουσα τωρα,ειναι αν το συστημα με το δαχτυλικο αποτύπωμα του Note 4,ειναι το ιδιο με αυτο του S5.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία στην Samsung UK. Αποστολή στις 10 Οκτωβρίου. Παραλαβή στης 11 :)

 

Απο τα πρωτα σου ποστ θα εξαρτηθεί αν θα το κάνω προπαραγγελία η όχι :)

Εμείς εδώ δυστυχώς θα αργησουμε, στις 15 παραγγελία και τις 29 παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πρωτα σου ποστ θα εξαρτηθεί αν θα το κάνω προπαραγγελία η όχι :)

Εμείς εδώ δυστυχώς θα αργησουμε, στις 15 παραγγελία και τις 29 παράδοση.

 

Εδώ... Πού εδώ?:(

Μην μου πεις Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ... Πού εδώ?:(

Μην μου πεις Ελλάδα...

 

Όχι όχι, με συγχωρείς για την αναστατωση και την παρεξήγηση. Δεν μιλάω για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πρωτα σου ποστ θα εξαρτηθεί αν θα το κάνω προπαραγγελία η όχι :)

Εμείς εδώ δυστυχώς θα αργησουμε, στις 15 παραγγελία και τις 29 παράδοση.

 

Κοιτωντας στο idealo.de το Σκρουτζ της Γερμανιας,ειδα οτι το δευτερο μαγαζι στη σειρα,με πολυ μεγαλη αποδοχη,τοσο σε ποσοτητα,όσο και σε ποιοτητα,γραφει δεξια,κατω απο το Lieferzeit* ,οτι αρχιζει να πουλαει απο τις 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ,στα 698,99 €.

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4575273_-galaxy-note-4-charcoal-black-samsung.html

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο τωρα,σχετικα με τη λειτουργια του 5433 στο Edge.Τα αοτελεσματα,λεει οτι ειναι παρομοια με του 805,αλλα ΚΑΤΩΤΕΡΑ,και βαζει και ενα λινκ για καποιο τεστ που εγινε απο καποιον για το ote 4,που και γι αυτο λεει οτι δεν ειναι ευχαριστημενος,γιατι υστερει εναντι ολων των αντιστοιχων ανδροιδών.

Υπ οψιν οτι ο ελεγχος,εγινε στις 3 Σ/βριου,και οπως λεει,πιθανον,οταν κυκλοφορησει το τηλεφωνο,να ειναι καλυτερο απο αυτο που τσεκαρισε.

Ιδωμεν...

Να και το λινκ.

http://www.androidheadlines.com/2014/09/samsung-galaxy-note-edge-benchmark-shows-similar-performance-between-snapdragon-805-and-exynos-5433.html .

Μεσα στη σελιδα,θα βρειτε και το αλλο λινκ,http://www.androidheadlines.com/2014/09/samsung-galaxy-note-4-stand-benchmark-tests.html .

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια ματια κι εδω ρε παιδια γιατι δεν μου αρεσει αυτο που βλεπω

 

Δε μου λέει και τίποτα. Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά που κάποιο λάκο θα έχει η φάβα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι επηρεάζει τόσο την επιλογή μου μιας και στο σύνολο συνεχίζω να το προτιμώ αλλά ψάχνοντας γενικότερα το κανάλι τους επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου..

 

Επίσης καλό θα ήταν να υπάρχουν links σε κάποιο cloud με τις εν λόγω φωτογραφίες ώστε να μπορούμε να τις δούμε αναλυτικότερα και σε φουλ ανάλυση.

 

Στο βίντεο σίγουρα πάντως βγαίνει στις περισσότερες αν όχι σε όλες καλύτερο το Z3.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι επηρεάζει τόσο την επιλογή μου μιας και στο σύνολο συνεχίζω να το προτιμώ αλλά ψάχνοντας γενικότερα το κανάλι τους επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου..

 

Επίσης καλό θα ήταν να υπάρχουν links σε κάποιο cloud με τις εν λόγω φωτογραφίες ώστε να μπορούμε να τις δούμε αναλυτικότερα και σε φουλ ανάλυση.

 

Στο βίντεο σίγουρα πάντως βγαίνει στις περισσότερες αν όχι σε όλες καλύτερο το Z3.

Συμφωνω οτι δεν μου αρεσει και μενα.Αλλα θα το δουμε και στη συνεχεια,μιας και δεν ξερουμε ποιος τις εβγαλε και αν υπαρχει κακη προθεση.Ας μη βιαζομαστε,γιατι θεωρω οτι δεν ειναι δυνατον να εχουν κανει τοσο μεγαλο λαθος στις ρυθμισεις της καμερας,απο την Εταιρια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...