Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποτε θα βγει η 6.0.1 για EUR συσκευες; απ'οτι ειδα εχει ηδη βγει για αρκετες χωρες καθως και για την ελλαδα (vodafone).

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εγκατασταση μεσω odin!Το ρουταρα και νομιζω οτι ειναι λιγακι πιο ομαλο πλεον....Για να δουμε!

Πώς το ρούταρες;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

 

είχα κάτι προβλήματα με το κινητό και πέρασα με odin αυτο το firmware απο το επίσημο site samsung

N910FXXS1CPC6_N910FEUR1COI1_EUR

 

όλα μια χαρα αλλά τώρα που δοκίμασα να περάσω μεσω odin firmware για greece fodafone δεν περνάει

 

μου λεει failed και ξαναβάζω την N910FXXS1CPC6_N910FEUR1COI1_EUR

 

 

πως να βάλω το android 6?απο το settings δε μου βγάζει κάποια αναβάθμιση

 

το πήρα απο tokinito.gr

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει, ότι στο ΜΜ η ένταση του ήχου στην οθόνη κλειδώματος (κλείδωμα - ξεκλείδωμα), είναι πολύ χαμηλότερη από ότι ήταν με την 5.1.1

Όλοι οι άλλοι ήχοι του κινητού είναι νορμάλ.

 

Ισχύει ή έχω κάποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε παιδια τι σαχλαμαρα ειναι αυτη που μου βγαζει καθε φορα που ανοιγω την συσκευη οτι βρεθηκε καρτα sd;μου βγαζει και το εικονιδιο στην μπαρα πανω αριστερα,το κανει σε ολους;:confused:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι σαχλαμαρα ειναι αυτη που μου βγαζει καθε φορα που ανοιγω την συσκευη οτι βρεθηκε καρτα sd;μου βγαζει και το εικονιδιο στην μπαρα πανω αριστερα,το κανει σε ολους;:confused:

 

Ναι το κάνει σε όλους. Στην ΜΜ έχει αλλάξει ο τρόπος διαχείρισης της SD. Μικρό το κακό! :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει, ότι στο ΜΜ η ένταση του ήχου στην οθόνη κλειδώματος (κλείδωμα - ξεκλείδωμα), είναι πολύ χαμηλότερη από ότι ήταν με την 5.1.1

Όλοι οι άλλοι ήχοι του κινητού είναι νορμάλ.

 

Ισχύει ή έχω κάποιο θέμα;

 

Ισχύει και δεν έχεις κανένα θέμα. Είναι μια ακόμη μικρή και όχι σοβαρή αλλαγή της MM.

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω πολλα προβληματα παντως για την 6.0.1 και σε αλλα κινητα....

 

μηπως τελικα να κατσουμε στα αυγα μας με την τελευταια 5.1.1 η οποια δουλευει μια χαρα;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι σαχλαμαρα ειναι αυτη που μου βγαζει καθε φορα που ανοιγω την συσκευη οτι βρεθηκε καρτα sd;μου βγαζει και το εικονιδιο στην μπαρα πανω αριστερα,το κανει σε ολους;:confused:

 

Ναι και σε μένα το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
διαβαζω πολλα προβληματα παντως για την 6.0.1 και σε αλλα κινητα....

 

μηπως τελικα να κατσουμε στα αυγα μας με την τελευταια 5.1.1 η οποια δουλευει μια χαρα;

να σου πω την αληθεια εγω μεγαλες διαφορες δεν εχω δει.....απο χτες βεβαια δεν μπορω να πω με σιγουρια,παντως η ραμ στα ιδια παραμενει δυστυχως

 

Ναι και σε μένα το κάνει αυτό.
οποτε γενικο το θεμα...ευχαριστω φιλε
Link to comment
Share on other sites

Πώς το ρούταρες;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

 

Flashαρα μεσω odin το τελευταιο twrp και απο εκει flashαρα το τελευταιο SuperSU (2.72 αν δεν κανω λαθος) και ολα κομπλε!Αρκετα ικανοποιημενος με την 6.0.1 αν εξαιρεσει κανεις την χαμηλη ενταση στους ηχους συστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το νοτε 4 f με wind και δε μου βγαζει κανενα update

 

Το πηρα απο tokinito.gr

 

Δεν ξερω προελευση

 

Βοηθηστε ρε παιδια να βαλω android 6

 

Για οσους εβαλαν μια ερωτηση:μπορει η καρτα microsd να χρησιμοποιηθει ως εσωτερικη για να περνας εφαρμογες?

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω πολλα προβληματα παντως για την 6.0.1 και σε αλλα κινητα....

 

μηπως τελικα να κατσουμε στα αυγα μας με την τελευταια 5.1.1 η οποια δουλευει μια χαρα;

ποιά είναι τα πολλά προβλήματα? Εκτός απο την προεπιλογή, για άνοιγμα εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις με odin

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Προσπαθησα να περασω 2-3

 

Τελικα την ιταλικη περασε

 

Ειναι απενεργοποιημενη η δυνατοτητα να εχουμε την microsd ως internal storage

 

Ισως το πιο χρησιμο feature που προστεθηκε ποτε σε λειτουργικο κινητου η sammy φροντισε να το αφαιρεσει απο οσους εχουν note 4!!

Ξηγηθηκε η σαμυ...

 

Δεν παιζει να αγορασω ξανα κινητο samsung

 

Iphone και παλι iphone

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, iPhone που διαθέτει αυτή την δυνατότητα :p

 

Πάντως Samsung και LG νομίζω δεν διέθεσαν το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό στις συσκευές τους για λόγους ασφαλείας απ ότι έχουμε διαβάσει...

 

Αλλά 32GB έχει το κινητό, γιατί καιγεσαι τόσο να χρησιμοποιήσεις τη microsd ωςinternal storage?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω την χωρα προελευσης του κινητού?
Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω την χωρα προελευσης του κινητού?

 

Βάλε το Phone Info...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el

Link to comment
Share on other sites

 

Προγραμμα ειναι?

Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ:
φίλε μου :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.:)

 

Έχω παρατηρήσει, ότι στο ΜΜ η ένταση του ήχου στην οθόνη κλειδώματος (κλείδωμα - ξεκλείδωμα), είναι πολύ χαμηλότερη από ότι ήταν με την 5.1.1

Όλοι οι άλλοι ήχοι του κινητού είναι νορμάλ.

 

Ισχύει ή έχω κάποιο θέμα;

 

Όταν λες η ένταση στην οθόνη κλειδώματος, για ποιες περιπτώσεις; Πχ όταν ακούς μουσική ή κάτι άλλο;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες η ένταση στην οθόνη κλειδώματος, για ποιες περιπτώσεις; Πχ όταν ακούς μουσική ή κάτι άλλο;

 

Όχι όταν ακούς μουσική. Χωρίς να τρέχει κανένα πρόγραμμα μουσικής από πίσω.

Στην πιο απλή περίπτωση που ξεκλειδώνεις το κινητό σου.

 

Από ότι απάντησαν τα άλλα μέλη όμως, οι 'ήχοι συστήματος' έχουν πιο χαμηλή ένταση στην ΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ναι σωστά, iPhone που διαθέτει αυτή την δυνατότητα :p

 

Πάντως Samsung και LG νομίζω δεν διέθεσαν το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό στις συσκευές τους για λόγους ασφαλείας απ ότι έχουμε διαβάσει...

 

Αλλά 32GB έχει το κινητό, γιατί καιγεσαι τόσο να χρησιμοποιήσεις τη microsd ωςinternal storage?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...