Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@alexandrosgou κάνε επαναφορά για το bug

Όσο για το peel οποίος δεν το θελει μπορει να το απενργοποιησει, προσωπικά το θεωρώ κακή εφαρμογή, το χώ απενεργοποιησει & έχω βάλει άλλη εφαρμογή από play.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Από τις ρυθμίσεις πας ''πληροφορίες εφαρμογών'' βρίσκεις το Peel και κάνεις ''εκκαθάριση δεδομένων''.

 

μια χαρά δεν το ξαναέβγαλε ποτέ και τώρα το απενεργοποίησα κιόλας :p

 

ευχαριστώ

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

@alexandrosgou κάνε επαναφορά για το bug

Όσο για το peel οποίος δεν το θελει μπορει να το απενργοποιησει, προσωπικά το θεωρώ κακή εφαρμογή, το χώ απενεργοποιησει & έχω βάλει άλλη εφαρμογή από play.

 

Ναι αναγκαστικά πλέον θα κάνω επαναφορά. Αλλά προς το τέλος του μήνα για να τελειώσω με την εξεταστική στην σχολή πρώτα. :wacko: Απλώς μου φαίνεται παράξενο που δεν έχει εμφανιστεί και σε κάποιον άλλο αυτό το bug και γι αυτό ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχω περάσει στο τηλέφωνο την SimpleRom v4f και εχω πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας,υψηλές θερμοκρασίες και μικρη ελεύθερη ram.Εχετε να μου προτεινετε κάποια δοκιμασμένη rom που να μην εχω αυτα τα προβληματα και να δουλευει καλα;

 

αυτα τα προβληματα δεν τα εχει η rom την εχω απο την μερα που βγηκε στο τηλ.και δουλευει τζαμι

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τα έχει.Τι μπορεί να φταίει;Αλλα προγράμματα που εχω βάλει;

Πάντως απο την αρχή που την έβαλα,με clear install χωρίς να εχω περάσει άλλα προγράμματα,ζεσταινόταν πολύ και επεφτε γρήγορα η μπαταρία.Και μνήμη ram δεν είχα ποτέ πάνω απο 53-55%.Τώρα με πολλά προγράμματα που εχω βάλει μου δέίχνει το λιγότερο 65% χρησιμοποιημένη.

george cc
Link to comment
Share on other sites

Έχω το C και από μπαταρία είναι το ίδιο, θερμοκρασία χειρότερα σε καμιά περίπτωση, αλλά ποτέ δεν με απασχόλησε. Όσο για το peel smart remote το ίδιο έκανε και σε εμένα. Κάνε μια εκκαθάριση και θα είναι ΟΚ, αλλά πλέον δεν δουλεύει σε εμένα τουλάχιστον!!! Άλλα προγράμματα που έχω για τηλεχειριστήριο δουλεύουν. Συγκεκριμένα δεν δίνει εντολή στις υπέρυθρες. Θεωρώ ότι είναι πρόβλημα του συγκεκριμένου προγράμματος κάτι που λογικά θα το λύσουν σε κάποια ενημέρωση.

Στο Peel μην βάλεις στην χώρα το other στις χώρες αλλά επέλεξε την πρώτη χώρα και συνέχισε στα βήματα να επιλέξεις την τηλεόραση σου και θα δουλέψει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Στο Peel μην βάλεις στην χώρα το other στις χώρες αλλά επέλεξε την πρώτη χώρα και συνέχισε στα βήματα να επιλέξεις την τηλεόραση σου και θα δουλέψει κανονικά!

Το other έβαλα μια που απαραδέκτως δεν έχει την Ελλάδα!!!:mad: Παρόλα αυτά δούλεψε πλέον, αλλά σαν εικονίδιο βγάζει αυτό του android και λέγεται com.peel.main.Main ενώστις εφαρμογές λέγεται tv.peel.smartremote!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τα έχει.Τι μπορεί να φταίει;Αλλα προγράμματα που εχω βάλει;

Πάντως απο την αρχή που την έβαλα,με clear install χωρίς να εχω περάσει άλλα προγράμματα,ζεσταινόταν πολύ και επεφτε γρήγορα η μπαταρία.Και μνήμη ram δεν είχα ποτέ πάνω απο 53-55%.Τώρα με πολλά προγράμματα που εχω βάλει μου δέίχνει το λιγότερο 65% χρησιμοποιημένη.

 

μπορει να μην περασε καλα η ρομ.πειραξες τον κερνελ μηπως ?θα προτεινα ενα clean install και οταν ανοιξει αστο λιγη ωρα να ηρεμησει και δες πως παει.μηπως φταιει καποια θηκη ?και μην ξεχνας οτι τωρα που εχει ζεστη αναβει πολυ πιο γρηγορα.ram η συγκεκριμενη σταθερα κραταει 70-75% και αυτο γιατι κραταει τουλαχιστον 10 εφαρμογες στην μνημη.μην σε ανχωνει η ram οταν χειαστει κλεινει μονη της η συσκευη εφαρμογες και την ελευθερωνει.

Link to comment
Share on other sites

Ζεστένεται λογω καλοκαιριού αλλα, να κραταει θερμοκρασια πάνω απο 65 βαθμους κελσιου μεχρι και 90,μετα απο λιγη ωρα χρήσης firefox δεν το βλεπω και φυσιολογικό.Πιστεύω ότι μπορεί να εχει και κάποιο πρόβλημα η μπαταρία γιατί όταν το δουλεύω πολύ ωρα και φτάσει στο 10% κλείνει το τηλέφωνο.Οταν το συνδεω μετά στον φορτιστή λέει οτι είναι 0%.Ασε που απο 50% και κάτω αδειάζει πολύ ποιο γρήγορα.
george cc
Link to comment
Share on other sites

Το other έβαλα μια που απαραδέκτως δεν έχει την Ελλάδα!!!:mad: Παρόλα αυτά δούλεψε πλέον, αλλά σαν εικονίδιο βγάζει αυτό του android και λέγεται com.peel.main.Main ενώστις εφαρμογές λέγεται tv.peel.smartremote!!

Πριν από λίγο ήρθε αναβάθμιση και επανήλθε το κανονικό εικονίδιο.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου κολλαει απιστευτα η εφαρμογη του facebook. Εχουν αλλοι απο σας το ιδιο προβλημα?

 

Αν εννοείς να σκαλώνει , ναι μου συμβαινει και στο nexus 6.

Πρεπει να φταίει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο ήρθε αναβάθμιση και επανήλθε το κανονικό εικονίδιο.

Ποια έκδοση είναι??εγώ έχω την 8.4.6 πού βγήκε στις 14 Σεπτεμβρίου !

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να σκαλώνει , ναι μου συμβαινει και στο nexus 6.

Πρεπει να φταίει η εφαρμογή.

 

Σκαλωνει εννοεις ότι κολλάει και δεν γίνεται τίποτα ? Εγώ αυτό το θέμα είχα. Από την Δευτέρα που πήρα το s6 edge plus το facebook τρέχει σφαίρα. Δεν κόλλησε ούτε μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει νομιζω προβλημα στο note 4 με την εφαρμογη του facebook...

Καλά, παίζει να είναι η πιο κακογραμμένη εφαρμογή γενικώς !!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γενικα είναι πολύ χάλια εφαρμογή, χθες είπα να την δουλέψω λίγο, μόνο που καταναλώνει 300mb ήταν λόγος να την πετάξω.

Χίλιες φορές από browser σε συνδυασμό με messenger για τα inbox.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει νομιζω προβλημα στο note 4 με την εφαρμογη του facebook...

Εμένα,μόλις πατάω για να δω μια ειδοποίηση του FB,μου βγάζει μία άσπρη σελίδα με ένα θλιμμένο ανθρωπάκι στο κέντρο,που γράφει ότι κάτι δεν πήγε καλά στο κατέβασμα.Αμα όμως το πατήσω,ανοίγει κανονικά τις ειδοποιήσεις που υπάρχουν.

Το έχει κι άλλος αυτό το bug;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα,μόλις πατάω για να δω μια ειδοποίηση του FB,μου βγάζει μία άσπρη σελίδα με ένα θλιμμένο ανθρωπάκι στο κέντρο,που γράφει ότι κάτι δεν πήγε καλά στο κατέβασμα.Αμα όμως το πατήσω,ανοίγει κανονικά τις ειδοποιήσεις που υπάρχουν.

Το έχει κι άλλος αυτό το bug;:confused:

 

Καλημερα! Δεν το εχω αυτό, απλά χθες μου εβγαλε μια ενημερωση για το fb, την κατέβασα και μετα η ενημερωση εξαφανισθηκε απο εκει που θα επρεπε να εμφανιζεται στο Google Play (προσφατα ενημερωμενες εφαρμογές). Μετα εκανε κατι κολληματα το τηλεφωνο προφανως απο την εφαρμογη του fb και μετα εστρωσε... Το fb βέβαια συνεχιζει συχνα να κρασσαρει...

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει Κ ο τίτλος μου κλείδωσε ο αισθητήρας για το δαχτυλικο αποτύπωμα κ δε θυμάμαι το κωδικό ασφαλείας που ζητάει μετά. Έχω note 4 .καμια βοήθεια? Η εταιρεία μου ζητάει να πάω εκεί να κάνει δικοβτηε reset αλλά θα χάσω ότι έχω
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει Κ ο τίτλος μου κλείδωσε ο αισθητήρας για το δαχτυλικο αποτύπωμα κ δε θυμάμαι το κωδικό ασφαλείας που ζητάει μετά. Έχω note 4 .καμια βοήθεια? Η εταιρεία μου ζητάει να πάω εκεί να κάνει δικοβτηε reset αλλά θα χάσω ότι έχω

 

νομιζω οτι στο xda εχει ο ketan καποιο θεμα περι αυτου

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει Κ ο τίτλος μου κλείδωσε ο αισθητήρας για το δαχτυλικο αποτύπωμα κ δε θυμάμαι το κωδικό ασφαλείας που ζητάει μετά. Έχω note 4 .καμια βοήθεια? Η εταιρεία μου ζητάει να πάω εκεί να κάνει δικοβτηε reset αλλά θα χάσω ότι έχω

Πήγαινε στο find my mobile της samsung. Από εκει το ξεκλειδώνεις. Αρκει βέβαια να έχεις φτιάξει samsung account!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο find my mobile της samsung. Από εκει το ξεκλειδώνεις. Αρκει βέβαια να έχεις φτιάξει samsung account!

 

Ξεκλείδωσε!! Ευχαριστώ πολύ! Βέβαια τώρα δε δουλεύει σωστά στο κλείδωμα πάρα μόνον με κύλισε αλλά μόλις τα κάνω όλα back upθα τη ξανάστρωσω τη συσκευή. Κ πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσε!! Ευχαριστώ πολύ! Βέβαια τώρα δε δουλεύει σωστά στο κλείδωμα πάρα μόνον με κύλισε αλλά μόλις τα κάνω όλα back upθα τη ξανάστρωσω τη συσκευή. Κ πάλι ευχαριστώ

Ρυθμίσεις-Σύστημα-Ασφάλεια-Εκκαθάριση διαπιστευτηρίων και έχεις κανονικά όλες τις επιλογές για κλείδωμα οθόνης. Πάντως είσαι τυχερος γιατί εγω παρακολουθώ κατά βάση τα θέματα για το c και κατά τύχη έπεσα πάνω στο δικό σου. Επίσης προσωπκα πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να ξαναστρώσεις τίποτα. Κάνεις και ένα clear cache και είσαι κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...