Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά μην παίρνεις όρκο για αυτό. Ειδικά όσον αφορά στις αναβαθμίσεις της Samsung.

 

Χαχαχα πολύ σωστός. Αλλά από κιτ κατ που πήγα σε lollipop με clean install δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά μην παίρνεις όρκο για αυτό. Ειδικά όσον αφορά στις αναβαθμίσεις της Samsung.

 

Χαχαχα πολύ σωστός. Αλλά από κιτ κατ που πήγα σε lollipop με clean install δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Και όμως εδώ και τόσο καιρό δεν έχω κανένα πρόβλημα με την συσκευή και ούτε με ενοχλεί κάτι...Από kit kat σε lollilop και εγώ δεν είχα κανένα θέμα...ούτε προβλήματα με κλήσεις που λένε πολλοί φίλοι εδώ μέσα ούτε τίποτα!Προσωπικά δεν βιάζομαι να βάλω άμεσα την 5.1.1 και θα περιμένω πρώτα να δω πως λειτουργεί και αν έχει διάφορα "bugs" και μετά θα προχωρήσω σε update όπως έκανα και με την 5.0.1... ;)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με αναβαθμίσεις της Samsung είχα φρικάρει πέρσι με το s4και s3 πριν καιρό (δεν θυμάμαι στο S4 ποια έκδοση φορούσε) . Με το note και alpha ενός φίλου που πήρε lollipop δεν είδαμε προβλήματα. Όλα δουλεύουν ρολόι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σχέση με το G4 η κάμερα πως είναι; Επίσης αν τα είχε κάποιος και τα 2 σε καθημερινή χρήση ποιο παρουσιάζει μεγαλύτερο λαγκ;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μηπως η μπροστινη μου καμερα εχει καποιο προβλημα? Γινεται μερα μεσημερι νταλα ηλιο να εχει ΤΟΣΟ πολυ θορυβο η φωτογραφια; Οι κοκκινοι κυκλοι ειναι ενδεικτικοι. Γενικα η φωτογραφια ειναι τιγκα στον θορβο. Οσο για βραδινες σελφι, δεν το συζηταω καν...

 

Ημερα:

https://www.dropbox.com/s/ss4un6ftg86fvuz/front%20camera.jpg?dl=0

 

Βραδυ (οχι νυχτα):

https://www.dropbox.com/s/1y6jkki7o0xet9q/2015-08-11%2020.18.00.jpg?dl=0

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία μέσα περιλαμβάνονται ανταλλακτικά μυτακια;;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία μέσα περιλαμβάνονται ανταλλακτικά μυτακια;;

 

Ναι σε όλες κανονικά εκτός άμα είναι μεταχειρισμενη και τα κρατήσει ο άλλος και δεν στα δωσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Όλα οκ με το κινητό, καλό ηχείο/ακουστικό, γενικά απροβλημάτιστη συσκευή και πολύ ωραίο χρώμα το χρυσό. Πέρασα και τη lolipo τελικά Το μόνο που μου κολλάει η εφαρμογή του facebook συχνά, είτε με πετάει εξω , είτε όταν βλέπω σελίδα στο ίντερνετ που πάτησα μέσα από to facebook κολλάει κάποιες φορές και μου λεει ότι η εφαρμογή του facebook δεν ανταποκρίνεται. Καμιά ιδέα; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Όλα οκ με το κινητό, καλό ηχείο/ακουστικό, γενικά απροβλημάτιστη συσκευή και πολύ ωραίο χρώμα το χρυσό. Πέρασα και τη lolipo τελικά Το μόνο που μου κολλάει η εφαρμογή του facebook συχνά, είτε με πετάει εξω , είτε όταν βλέπω σελίδα στο ίντερνετ που πάτησα μέσα από to facebook κολλάει κάποιες φορές και μου λεει ότι η εφαρμογή του facebook δεν ανταποκρίνεται. Καμιά ιδέα; :confused:

 

Αυτό είναι καθαρά θέμα της ίδιας της εφαρμογής... ;) Δοκίμασε μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Όλα οκ με το κινητό, καλό ηχείο/ακουστικό, γενικά απροβλημάτιστη συσκευή και πολύ ωραίο χρώμα το χρυσό. Πέρασα και τη lolipo τελικά Το μόνο που μου κολλάει η εφαρμογή του facebook συχνά, είτε με πετάει εξω , είτε όταν βλέπω σελίδα στο ίντερνετ που πάτησα μέσα από to facebook κολλάει κάποιες φορές και μου λεει ότι η εφαρμογή του facebook δεν ανταποκρίνεται. Καμιά ιδέα; :confused:

 

Το έκανε και σε μένα μερικές φορές. Έβαλα να ανοίγει τα link του fb με τον browser και δεν μου το ξανάκανε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να το κανω αυτο; κι εγω το σκεφτηκα :)

 

edit: το βρήκα, για να δούμε. Εκκαθάριση της cache έχω κάνει.

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Όλα οκ με το κινητό, καλό ηχείο/ακουστικό, γενικά απροβλημάτιστη συσκευή και πολύ ωραίο χρώμα το χρυσό. Πέρασα και τη lolipo τελικά Το μόνο που μου κολλάει η εφαρμογή του facebook συχνά, είτε με πετάει εξω , είτε όταν βλέπω σελίδα στο ίντερνετ που πάτησα μέσα από to facebook κολλάει κάποιες φορές και μου λεει ότι η εφαρμογή του facebook δεν ανταποκρίνεται. Καμιά ιδέα; :confused:

 

Ότι και να κάνεις σε αυτή την χάλια εφαρμογή (Facebook) πάλι θα κολλάει. Εμένα καθημερινά μου το κάνει. Όλα τα δοκίμασα αλλά τίποτα. Πλέον το συνήθισα και σταμάτησα να βρίζω την εν λόγο εφαρμογή. Μόνο μέσω Browser δεν υπάρχουν θέματα

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνεις σε αυτή την χάλια εφαρμογή (Facebook) πάλι θα κολλάει. Εμένα καθημερινά μου το κάνει. Όλα τα δοκίμασα αλλά τίποτα. Πλέον το συνήθισα και σταμάτησα να βρίζω την εν λόγο εφαρμογή. Μόνο μέσω Browser δεν υπάρχουν θέματα

 

Εγώ με λολιποπ είμαι μια χαρά! Δεν έχω θέμα. Θέμα έχω στους 2 υπολογιστές όμως, όπου κάνει χαζά, οπότε το κινητό είναι μονόδρομος και απροβλημάτιστο. Έχω το C όμως και δεν ξέρω αν έχει σχέση.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με λολιποπ είμαι μια χαρά! Δεν έχω θέμα. Θέμα έχω στους 2 υπολογιστές όμως, όπου κάνει χαζά, οπότε το κινητό είναι μονόδρομος και απροβλημάτιστο. Έχω το C όμως και δεν ξέρω αν έχει σχέση.

 

Η εφαρμογή φταίει φίλε μου . όσες φορές μπαίνω από Browser δεν έχω θέμα. Βέβαια ίσως να φταίει από την τελευταία φορά που αναβάθμισα την εφαρμογή. Πριν δεν είχα θέμα.

Όπως είπε και ο Κωνσταντίνος πριν τα καλά της kit kat. Αυτή η lollipop ακόμα δεν τα πάει καλά με κάποιες εφαρμογές πχ Facebook .

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι στο φβ εχει κολλησει να μου δειχνει οτι εχω παντα μια ειδοποιηση (βγαζει τον αριθμο 1 ) και δεν εχω καμια δοκιμασα τα παντα και δεν φευγει με εχει σπασει τα νευρα
Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει σπάσει το τηλέφωνο. Έχω μπει σε σκέψεις να το δώσω όσο όσο. Τις τελευταίες μέρες είμαι από format σε format. Ή επίσημη 5.0.1 είναι απαράδεκτη στις επιδόσεις αλλά φοβερή σε μπαταρία και ή cm το αντίθετο. Έχω βαρεθεί να περιμένω την 5.1.1.

 

Όσο φοβερό είναι το υλικό άλλο τόσο χάλια είναι το λογισμικό. Διαβάζω με τις ώρες σε αυτή την απίστευτη οθόνη και έχω ξεκινήσει να βγάζω φωτογραφίες με τη Σέσουλα. Αλλά δεν αντεχω αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι ευχαριστημενος. Φαινεται το προβλημα με το fb να λυθηκε, το κινητο εχει μεγαλη οθονη, σερφαρω ανετα, βλεπω τα βιντεακια μου, κανω οτι θελω. Χωρις κολληματα η επανεκκινησεις. Η μπαταρια μου βγαζει ανετα τη μερα. Μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

ηρθα και γω σημερα στην παρεα του note .το πηρα καινουριο απο γερμανο.ειχα το s6 που εστρωσε μετα την τελευταια 5.1.1 αλλα ειπα οτι το επομενο θα ειναι note γιατι ποτε δεν ειχα αν και ημουν κοντα πολλες φορες.περιμενα το note5 αλλα οπως και το s6 εχει μερικα μειον για μενα, αλλους μπορει να μην τους ενοχλουν αλλα η συμβιωσει με το s6 μου έδειξε οτι δεν μου καθοντε καλα .η μπαταρια που δεν βγαίνει και η εξτρα καρτα γιαυτο πηγα στο 4 και δεν περιμενα το 5.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ηρθα και γω σημερα στην παρεα του note .το πηρα καινουριο απο γερμανο.ειχα το s6 που εστρωσε μετα την τελευταια 5.1.1 αλλα ειπα οτι το επομενο θα ειναι note γιατι ποτε δεν ειχα αν και ημουν κοντα πολλες φορες.περιμενα το note5 αλλα οπως και το s6 εχει μερικα μειον για μενα, αλλους μπορει να μην τους ενοχλουν αλλα η συμβιωσει με το s6 μου έδειξε οτι δεν μου καθοντε καλα .η μπαταρια που δεν βγαίνει και η εξτρα καρτα γιαυτο πηγα στο 4 και δεν περιμενα το 5.

 

Καλωσόρισες φίλε στην παρέα μας!Έκανες καλή κίνηση! ;) Σίγουρα το 5 απογοήτευσε πολλούς και μένα προσωπικά...Η επιλογή της microSD αλλά και της αποσπώμενης μπαταρίας είναι στα +++ του 4… :D

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες φίλε στην παρέα μας! ;-) Έκανες καλή κίνηση! ;-) Σίγουρα το 5 απογοήτευσε πολλούς και μένα προσωπικά...Η επιλογή της microSD αλλά και της αποσπώμενης μπαταρίας είναι στα +++ του 4… :D

 

να σε καλα φιλε ευχαριστω.μου εκανε εντυπωσει με το Phone info που εβαλα το ποσο καινουρια παραγωγη ειναι το κινητο.28-07-2015 με την τελευταία 5.0.1 μεσα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα που μόλις σήμερα μεταπήδησα στο note edge. Υπάρχει κάτι που με προβληματίζει. Είχα το note 2 και σε αυτό είχα αποθηκεύσει όλες τις φωτογραφίες και βίντεο σε κάρτα μνήμης. Την κάρτα μνήμης την έβαλα στο καινούργιο κινητό και τώρα μου ξανανεβάζει όλες τις φωτογραφίες και τα βίντεο σε dropbox και googly plus. Υπάρχει τρόπος να ξεκινήσει να ανεβάζει μόνο τις καινούργιες φωτογραφίες που θα βγάζω ώστε να μην έχω διπλές όλες τις φωτογραφίες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια ερώτηση.

 

Του ξάδερφου μου το νοτελι στα καλά καθούμενα ενώ διαβάζει την σιμ μια χαρά ξαφνικά τον βγάζει μη εγγεγραμμένο δίκτυο μετά πάλι έρχεται και πάλι ξαναχανετε.. Το έχετε ξανά ακούσει η κάποιος ξέρει καμία λύση? Δοκίμασα 2 hard reset αλλά τπτ έβαλα έβγαλα την σιμ πάλι τπτ. Να δοκιμάσω να περάσω ξανά φιρμγουερ από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια ερώτηση.

 

Του ξάδερφου μου το νοτελι στα καλά καθούμενα ενώ διαβάζει την σιμ μια χαρά ξαφνικά τον βγάζει μη εγγεγραμμένο δίκτυο μετά πάλι έρχεται και πάλι ξαναχανετε.. Το έχετε ξανά ακούσει η κάποιος ξέρει καμία λύση? Δοκίμασα 2 hard reset αλλά τπτ έβαλα έβγαλα την σιμ πάλι τπτ. Να δοκιμάσω να περάσω ξανά φιρμγουερ από την αρχή?

 

άμεσα για επισκευή είναι θέμα πλακέτας νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...