Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά και αξίζει φίλε μου. Ναι σου δίνει μαζί και μπαταρία.

Ωραια τοτε.Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια:-)

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.Μια ερωτηση σχετικα με το NFC.Πως μπορω να πληρωνω με αυτο? Μικρα ποσα(καφε για πχ) κ αν μπορω να βαλω επανω καρτες χρεωστικες κ προπληρωμενες.Δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε! Συγχωρεστε με αν εχει απαντηθει αλλα αργα το βραδυ κ με πυρετο δεν θα το βρω!!

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μια ερωτηση σχετικα με το NFC.Πως μπορω να πληρωνω με αυτο? Μικρα ποσα(καφε για πχ) κ αν μπορω να βαλω επανω καρτες χρεωστικες κ προπληρωμενες.Δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε! Συγχωρεστε με αν εχει απαντηθει αλλα αργα το βραδυ κ με πυρετο δεν θα το βρω!!

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Αυτο μονο με την τραπεζα σου θα το κανεις.. εως τωρα μονο η πειραιως το εχει

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μονο με την τραπεζα σου θα το κανεις.. εως τωρα μονο η πειραιως το εχει

Οκ ευχαριστω.Δεν εχω Πειραιως.Μονο Εθνικη κ Alpha:-)

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μετά από πολύ καιρό ...

Λοιπόν πριν δέκα μέρες μετά από δυο συνεχόμενες αναβαθμίσεις (6.0.1) το τηλέφωνο άρχισε ξαφνικά να κολλάει απίστευτα και να κάνει restart !! Μετά από ενάμιση χρόνο απροβλεματιστης λειτουργίας . Κάποιο παιδί έγραψε ότι ίσως φταίει η μπαταρία ...

Αγόρασα καινούργια σήμερα αλλά ακριβώς τα ίδια . Η υπομονή μου έφτασε στα όρια της , και την Δευτέρα το πάω στο Servis. Έχω διαπιστώσει όμως ότι και άλλοι έχουν παρόμοια προβλήματα ..Βρέθηκε μήπως κάποια λύση ;

Ευχαριστώ ...:)

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Μτα απο αναβαθμισεις κάνουμε και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων για είναι καθαρό το τηλεφωνο απο τα προηγουμενα λογισμικα για τυχόν προβλήματα.Πριν το στείλεις δοκίμασε μια επαναφορά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μετά από πολύ καιρό ...

Λοιπόν πριν δέκα μέρες μετά από δυο συνεχόμενες αναβαθμίσεις (6.0.1) το τηλέφωνο άρχισε ξαφνικά να κολλάει απίστευτα και να κάνει restart !! Μετά από ενάμιση χρόνο απροβλεματιστης λειτουργίας . Κάποιο παιδί έγραψε ότι ίσως φταίει η μπαταρία ...

Αγόρασα καινούργια σήμερα αλλά ακριβώς τα ίδια . Η υπομονή μου έφτασε στα όρια της , και την Δευτέρα το πάω στο Servis. Έχω διαπιστώσει όμως ότι και άλλοι έχουν παρόμοια προβλήματα ..Βρέθηκε μήπως κάποια λύση ;

Ευχαριστώ ...:)

 

Όπως είπε και ο φίλος το τελευταίο σου χαρτί είναι η επαναφορά και να περνάς τις εφαρμογές σταδιακά από την στιγμή που έχεις δοκιμάσει νέα μπαταρία… αλλιώς αν συνεχίζονται οι επανεκκινήσεις πιθανότατα να είναι θέμα hardware οπότε η αποστολή στο service είναι αναπόφευκτη…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μτα απο αναβαθμισεις κάνουμε και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων για είναι καθαρό το τηλεφωνο απο τα προηγουμενα λογισμικα για τυχόν προβλήματα.Πριν το στείλεις δοκίμασε μια επαναφορά!

 

Ζητώ συγνώμη.. αλλά ξέχασα να αναφέρω ότι έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και εγκατέστησα τις εφαρμογές μία μία..

Δυστυχώς τίποτα !!

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη.. αλλά ξέχασα να αναφέρω ότι έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και εγκατέστησα τις εφαρμογές μία μία..

Δυστυχώς τίποτα !!

Φίλε μου ολα αυτά που λες τα αντιμετωπίζω κι εγώ,με restart στο ξεκάρφωτο.Και να τονίσω πως το τηλέφωνό μου δεν είναι φορτωμένο με εφαρμογές,καθώς έχω τεράστια κάρτα για φωτο και βίντεο.Εχω κάποιες σοβαρές εφαρμογές που χρειάζομαι για δουλειά και καθόλου παιχνίδια.Μέχρι την 6 το τηλέφωνο πήγαινε σφαίρα.Μετά... Αλλά δεν προτίθεμαι να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή.Αυτοί που δίνουν τις αναβαθμίσεις,θα έπρεπε να κόψουν τον κ...λο τους να λειτουργούν όλα όπως πρέπει.Δεν θυμάμαι ποτέ να έκανα επαναφορά μετά από αναβάθμιση σε iphone.Ο χρήστης που σκάει ένα σορό λεφτά για να πάρει νυαρχίδες για τη δουλειά του,σημαίνει οτι τις χρειάζεται,έχει απαιτήσεις και βασίζεται στη συσκευή του.Και σίγουρα δεν εχει την πολυτέλεια του χρόνου να ξεστήνει και να στήνει από την αρχή το τηλέφωνό του.Και πάλι συγγνώμη αν βγήκα off topic.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, σχεδόν μετά απο μια εβδομάδα με ξαφνικά restart αποφάσισα να του κάνω ενα hard reset για να τσεκάρω την συμπεριφορά του κινητού.Όμως, συνέχισε να κολλάει και να κάνει restart. Δοκίμασα και την παλιά μπαταρία, μήπως έχει θέμα η καινούργια, αλλά και πάλι τίποτα. Την Δευτέρα θα το πάω στο service και ειμαι οριακά μέσα στην εγγύηση. Ελπίζω να φτιαχτεί, γιατί δεν είναι λειτουργικό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση... οσοι εχουμε την original rom γινεται restart ? αλλη κατοχοι που εβαλαν custom rom εχουν προβληματα με restart?
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση... οσοι εχουμε την original rom γινεται restart ? αλλη κατοχοι που εβαλαν custom rom εχουν προβληματα με restart?

Δεν έχουμε όλοι restarts. Έχω Ελληνική συσκευή με την μαμισια rom χωρίς προβλήματα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε όλοι restarts. Έχω Ελληνική συσκευή με την μαμισια rom χωρίς προβλήματα.

 

Tapatalked

 

Δύο χρόνια και εγώ πλέον με το C και χωρίς custom rom δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα… :)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια και εγώ πλέον με το C και χωρίς custom rom δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα… :)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η γυναίκα μου έχει το c και μετά την αναβάθμιση της κλείνει απότομα ενώ μιλάει ...5-6 φορές την ημέρα.

Εγώ το έδωσα την Παρασκευή στο Servis, μου έδωσαν συσκευή μέχρι να μου το επιστρέψουν ...και περιμένω .

Α...ξέχασα να αναφέρω ότι αγόρασα και καινούργια Original μπαταρία ...αλλά τίποτα !!

Edited by illuminatus
τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια και εγώ πλέον με το C και χωρίς custom rom δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα… :)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η γυναίκα μου έχει το c και μετά την αναβάθμιση της κλείνει απότομα ενώ μιλάει ...5-6 φορές την ημέρα.

Εγώ το έδωσα την Παρασκευή στο Servis, μου έδωσαν συσκευή μέχρι να μου το επιστρέψουν ...και περιμένω .

Α...ξέχασα να αναφέρω ότι αγόρασα και καινούργια Original μπαταρία ...αλλά τίποτα !!

 

Και τα γράφετε στο θέμα του F....

Παιδιά η κάθε συσκευή στο θέμα της.

Link to comment
Share on other sites

Όσα F έχω δει, ανεξαρτήτως προέλευσης official rom, είναι σταθερά. Άντε κανένα battery drain που και που. Ένας (ο μόνος) φίλος με C , του έχει κάνει μερικές επανεκκινήσεις από τότε που έβαλε την 6. Official πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το F με official rom (german) μετα την 6 εχω αρκετές επανεκκινήσεις, η μπαταρία κάποιες φορές φορτίζει μέχρι ένα συγκεκριμένο ποσοστό και κάποια Lag γενικότερα..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το F με official rom (german) μετα την 6 εχω αρκετές επανεκκινήσεις, η μπαταρία κάποιες φορές φορτίζει μέχρι ένα συγκεκριμένο ποσοστό και κάποια Lag γενικότερα..

Και εγώ έχω Note 4 F με γερμανική official rom. Δεν έχω κανένα πρόβλημα φίλε μου. Όλα δουλεύουν άψογα και καλύτερα από πριν την 6.

 

Δες την μπαταρία σου. Τα συμπτώματα που περιγράφεις δείχνουν ότι έχει θέμα η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω Note 4 F με γερμανική official rom. Δεν έχω κανένα πρόβλημα φίλε μου. Όλα δουλεύουν άψογα και καλύτερα από πριν την 6.

 

Δες την μπαταρία σου. Τα συμπτώματα που περιγράφεις δείχνουν ότι έχει θέμα η μπαταρία.

 

Η μία μπαταρία είναι ενός χρόνου και η άλλη 6 μηνών..με καμία δεν έχω χρησιμοποιήσει το quickcharge και φορτίζω μία φορά κάθε βράδυ....άρα αν είναι θέμα μπαταρίας τότε έχει ελαττωματικές μπαταρίες η samsung...σημειωτέον ότι η μία είναι η εργοστασιακή που ήρθε με το κινητό και η άλλη αυτή που αγόρασα μαζί με το επίσημο battery kit....πάντως δεν είναι πρωτοφανή τα συμπτώματα που ανέφερα αν ψάξεις στα διεθνή φόρουμ...μάλλον εσύ είσαι από τους τυχερούς...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και εγω με γερμανικη ρομ,αγορα τον απριλιο,ολα δουλευουν μια χαρα,η μπαταρια φορτιζει μια φορα την ημερα,καθε βραδυ και αντεχει το ιδιο απο την αρχη:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν έκανα factory reset, μονο wipe cache κτλ...το θεωρω ανεπιτρεπτο για κινητο τετοιας κλασης χρηματικης να πρεπει να κανεις factory reset σε καθε αναβαθμιση...ειναι ολοκληρη διαδικασια....γι αυτο πληρωσα 830 ευρω....περαν τουτου εχω διαβασει σε απειρα φορουμ οτι πολλοι εχουν θεματα ακομη και μετα απο factory reset, clean install κτλ..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εγω χωρις τιποτε απο οσα λετε, (λογω βαρεμαρας), δεν αντιμετωπιζω το παραμικρο. Κι εγω με ιταλικη ρομ, αν σημαινει κατι αυτο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...