Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα να ρωτησω, το ότι έχει gorilla glass και άλλα τέτοια δε σημαίνει ότι δε γρατζουνιέται; η απλά έχει να κάνει με το αν είναι άθραυστο ή όχι; το είχα μεσα στη τσάντα και μου έκανε μια γρατζουναρα ΝΑ και με πετυχε σε φαση που χα βγάλει το τζαμάκι γιατί είχε σπάσει... ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ έλεος. τελικά τι παίζει με τους γορίλες; μούφα;

 

Δεν υπάρχει "δεν γρατζουνιέται" ή "δεν σπάει".

Απλά είναι πολύ πιο ανθεκτικό σε γρατζουνιές-θραύση, από ένα απλό γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμασει κανεις το νεο samsung cloud που πηραμε πριν κανα μηνα με update?

Οντως κανει backup ολες τις εφαρμογες ΜΑΖΙ με τα δεδομενα τους?Οταν κανεις restore δηλαδη οι εφαρμογες ειναι ετοιμες και σεταρισμενες οπως τις ειχες πριν??

Link to comment
Share on other sites

διαπίστωσα 2 με 3 κολλητά καμμένα Pixels (μαύρο χρώμα) από την δεξιά πλευρά, έχω εγγύηση, αξίζει να τρέχω για αλλαγή οθόνης?

Με το δαχτυλικό αποτύπωμα, δεν πιάνει πάντα με την πρώτη, πρέπει να περάσω το δάχτυλο και 2η φορά (και με επαναφορά)

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και το πήγα στο σέρβις (δεν θα ήθελα να αναφέρω το όνομα του σερβις)

Το πάω. . Λέω έχει αυτά τα καμμένα pixels.

Μου λένε θα σου αλλάξαμε οθόνη.Περιμένω 1.5 ώρα μου λέμε έτοιμο. . Σου αλλάξαμε οθόνη και κυκλωμά φόρτισης(αυτό δεν ξέρω γιατί). Μου το δίνουν. . Και διαπιστώνω ότι στην εμπρόσθια κάμερα εσωτερικά είχε μια τρίχα. .... το δείχνω περιμένω άλλη μια ώρα για να βγάλουν πάλι την οθόνη για να βγει και η τρίχα. .. μου έκαναν και αναβάθμιση ενώ είχα την τελευταία έκδοση. Παρέδωσα μαζί και την μπαταρία που από λάθος μου δεν σημείωσα τον σειριακό. Από την ώρα που πήρα το κινητό ή μπαταρία πέφτει πάτα πολύ γρήγορα. .ααα και διαπίστωσα και δαχτυλια στο εσωτερικό τζαμι της πισω κάμερας .. έπρεπε να το αφήσω με τα καμμένα pixels.

Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και το πήγα στο σέρβις (δεν θα ήθελα να αναφέρω το όνομα του σερβις)

Το πάω. . Λέω έχει αυτά τα καμμένα pixels.

Μου λένε θα σου αλλάξαμε οθόνη.Περιμένω 1.5 ώρα μου λέμε έτοιμο. . Σου αλλάξαμε οθόνη και κυκλωμά φόρτισης(αυτό δεν ξέρω γιατί). Μου το δίνουν. . Και διαπιστώνω ότι στην εμπρόσθια κάμερα εσωτερικά είχε μια τρίχα. .... το δείχνω περιμένω άλλη μια ώρα για να βγάλουν πάλι την οθόνη για να βγει και η τρίχα. .. μου έκαναν και αναβάθμιση ενώ είχα την τελευταία έκδοση. Παρέδωσα μαζί και την μπαταρία που από λάθος μου δεν σημείωσα τον σειριακό. Από την ώρα που πήρα το κινητό ή μπαταρία πέφτει πάτα πολύ γρήγορα. .ααα και διαπίστωσα και δαχτυλια στο εσωτερικό τζαμι της πισω κάμερας .. έπρεπε να το αφήσω με τα καμμένα pixels.

Γελοίοι που θέλουν να λέγονται Επαγγελματίες. Προσωπικά θα ήθελα να ξέρω το όνομα για να μην την πατήσω εγώ αλλά και κανένας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Τοσο γρηγορο σερβις μονο ενα ξερω. Αν ειναι αυτοι πολυ κριμα, γιατι σε 3 συσκευες που τους εχω παει ως τωρα εκαναν αψογη και γρηγορη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου Ελληνικό unbranded κατεβαίνει τώρα αναβάθμιση 347 MB.

Σαν πολλές έχουν έρθει τώρα τελευταία ή έχω λάθος εντύπωση; Δεν την περίμενα τόση προσοχή για το 4άρι :)

Link to comment
Share on other sites

θεματα ποτε θα μας δωσουν ???? η κλασικη μπαρα η πρασινη ποτε θα γινει λευκη οπως στο s6 Κτλ..

 

Οι αναβαθμίσεις πλέον φίλε που παίρνουμε για το note είναι με το σταγονόμετρο και αφορούν "μικροαναβαθμίσεις" συμπληρωματικές της 6 χωρίς κάποιες σπουδαίες αλλαγές(καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας/μνήμης…)Θα είναι πολύ απίθανο να πάρουμε κάτι περισσοτερο στο μέλλον! Άλλωστε μιλάμε και για συσκευή 2 ετών… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει και με αυτές τις μικροαναβαθμίσεις να μείνει. Θα μπορούσαν άλλωστε να κάνουν μόνο ενημερώσεις ασφαλείας, τουλάχιστον για 3 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει σε κανεναν να βγει μήνυμα "ενημερωση υλικολογισμικου απετυχε, επικοινωνήστε με κεντρο εξυοηρετησης πελατων samsung"? Εκανε και μια αποστολη στοιχείων στη samsung.. Στην αναζήτηση μου βγάζει οτι οι πιο προσφατες ενημερώσεις έχουν εγκατασταθεί και φασμα διορθωσης σφαλματων 1-11-2016.γερμανικη unbranded..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κανε format cache και ξαναδοκιμασε να κανεις αναζητηση ενημερωσεων

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργο ειναι οτι εκανα ανεσως format cache και μετα μου το εβγαλε.. Ευχαριστω παντως...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών samsung και μου είπαν ότι δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας αλλά μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών. Επίσης μου είπαν ότι με την επιλογή αντιγράφων ασφαλείας μέσα από το κινητό, δε χάνονται τα δεδομένα..ισχύει ρε παιδια αυτο?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα με το φορτιστή κάτι πηραξα και δεν μου βγάζει πλέον την ειδοποίηση για γρήγορη φόρτιση όταν το βάζω στη πρίζα. Και κάπου στης ρυθμίσεις μου λέει ότι φορτιζη από usb και όχι από πριζα. Είμαι καινούργιος με το κινητό. Edited by niouniou206
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα με το φορτιστή κάτι πηραξα και δεν μου βγάζει πλέον την ειδοποίηση για γρήγορη φόρτιση όταν το βάζω στη πρίζα. Και κάπου στης ρυθμίσεις μου λέει ότι φορτιζη από usb και όχι από πριζα. Είμαι καινούργιος με το κινητό.

 

Στις Ρυθμίσεις>Μπαταρία κάτω χαμηλά πρέπει να σου έχει επιλογή "Γρήγορη ενσύρματη φόρτιση" και από εκεί την επιλέγεις ή όχι…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευχαριστώ το φίλο. Να ρωτήσω και κάτι άλλο έχω ένα θέμα με το σήμα δεν έχω φουλ.Είναι f το μοντέλο αλλά όχι από τη Samsung Ελλάς. Έχουν καπιο θέμα τα τηλέφωνα αυτά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευχαριστώ το φίλο. Να ρωτήσω και κάτι άλλο έχω ένα θέμα με το σήμα δεν έχω φουλ.Είναι f το μοντέλο αλλά όχι από τη Samsung Ελλάς. Έχουν καπιο θέμα τα τηλέφωνα αυτά?

 

Καλημέρα, το SM-N910F είναι αυτό που ερχόταν επίσημα στην Ελλάδα οπότε δεν πρέπει να έχεις θέμα με το σήμα…Ίσως έχει να κάνει με τον πάροχο…

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω τα όσα έχουν πει κάποιοι περί αύξησης κατανάλωσης μπαταρίας προκειμένου να πηγαίνει πιο σφαίρα το κινητό...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Και κάτι τελευταίο από που μπορώ να δω τη χώρα που έγινε εισαγωγή?

.

 

Δίνοντας φίλε το IMEI στην samsung μπορούν να στο πουν από εκεί…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...