Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς αν θα παρουμε κάποια επομενη έκδοση της mm πχ 6.1.?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς αν θα παρουμε κάποια επομενη έκδοση της mm πχ 6.1.?

Νομίζω ότι δεν υπάρχει 6.1

Η τελευταία έκδοση είναι η 6.0.1

Μετά βγήκε η 7.

 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα σε προηγούμενη εκδοσή και έχω το κεφάλι μου ήσυχο με την μπαταριά !!

Οι δυο τελευταίες αναβάθμισης μόνο κάλο δεν έκαναν !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι. Τις τελευταίες 3 μέρες το κινητό κάνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα επανεκκίνηση απο μόνο του. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Επίσης service στη Θεσσαλονίκη που έχει αν χρειαστεί; ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι. Τις τελευταίες 3 μέρες το κινητό κάνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα επανεκκίνηση απο μόνο του. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Επίσης service στη Θεσσαλονίκη που έχει αν χρειαστεί; ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις δοκιμάσει και την τελευταία λύση της επαναφοράς παιρνόντας λίγες λίγες τις εφαρμογές τότε πιθανόν να είναι θέμα hardware… Στην Θεσ/νίκη με μια γρήγορη αναζήτηση στο google βγάζει εξουσιοδοτημένο service της Samsung Micro-Tech.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάνει επανεκκινήσεις αραιά και πού δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ. Πάντως από την τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία είναι πολύ χάλια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι. Τις τελευταίες 3 μέρες το κινητό κάνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα επανεκκίνηση απο μόνο του. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Επίσης service στη Θεσσαλονίκη που έχει αν χρειαστεί; ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εμένα φίλε μου κάνει επανακκινήσεις στο ξεκάρφωτο!!! Αυτό συμβαίνει κυρίως μετά την αναβάθμιση σε 6.0.Είναι πολύ ενοχλητικό να έχεις ανοιχτή μια μόνο εφαρμογή και το τηλέφωνο να επανακκινεί.Δηλαδή τι τα κάνει 3gb ram;Εχω ψιλοαπαγοητευτει και ξενερώσει με το θέμα,γιατί μου το έχει κάνει και στη μέση σημαντικής εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Το συχνότερο αίτιο για τις δίχως λόγο επανεκκινήσεις που έχετε, είναι η μπαταρία που πιθανόν τελειώνει η ζωή της. Φυσικά αυτό δεν είναι απόλυτο, σε κάποιους μπορεί να φταίει αυτό ενώ σε άλλους κάτι άλλο.

Στου γιου μου το f αλλάξαμε μπαταρία και ησύχασε ;)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν μου έκανε ποτέ επανεκκίνηση στους 20 μήνες που το έχω.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε επανεκκινήσεις και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (εγγύηση και KNOX 0X0) βούρ για αντιπροσωπεία.Πολλές περιπτώσεις πλακέτας στο F και πρόσφατα ο κολλητός που το πήγε και τρίτη φορά με το ίδιο σύμπτωμα του το άλλαξαν με S7 EDGE του κ*λόφαρδου.:lol:
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια με το note δεν είχα προβλήματα ποτέ… Όλα καλά σε μένα… Οι επανεκκινήσεις είναι πονεμένη ιστορία γενικά με τις συσκευές, και αν δεν ευθύνονται εφαρμογές για αυτό συνήθως το hardware είναι η αιτία… Με το s2 παλιά είχα πολλά θέματα με επανεκκινήσεις… το αξέχαστο "sleep of death"… Μου είχανε αλλάξει 2 πλακέτες τουλάχιστον μέχρι να λυθούν τα προβλήματα και μαζί με άλλη rom που άλλαξα ξεπεράστηκαν ότι ζητήματα είχα… Για την ώρα παρόλο που μου τελειώνει η εγγύηση και απο την στιγμή που δεν έχω θέματα δεν ασχολούμαι με roms-root εδώ…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω το συγκεκριμενο κινητο περιπου 1 μηνα τωρα κ το χρησιμοπιοω ως κυρια συσκευη.Το πηρα απο αλλο παιδι μεταχειρισμενο αλλα σε καλη κατασταση.Χωρις γρατζουνιες,ρουτ κλπ.Μου εκανε 2 επανεκινησης μετα απο μια εφαρμογη που εγκατεστησα.Την αφαιρεσα κ ολα οκ.Φυσικα εχω αλλαξει κ μπαταρια απλα για πιο σιγουρια.Το κινητο αν κ <<παλιο>> μοντελο ειναι θηριο κ εχω σκοπο να το κρατησω 2-3 χρονια ακομα.:)

 

Υ.Γ.Πρωην κατοχος κ χρηστης μηλου.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Όταν συνδέουμε το κινητό με υπολογιστή, που ακριβώς ψάχνουμε για να βρούμε τα περιεχόμενα από το ''βιβλίο αποκομμάτων'' ούτως ώστε να τα κάνουμε back up? Ενώ μου εμφανίζονται όλα τα υπόλοιπα που υπάρχουν στην εσωτερική μνήμη και στην sd, τα συγκεκριμένα δεν τα βρίσκω πουθενά :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και το πήγα στο σέρβις (δεν θα ήθελα να αναφέρω το όνομα του σέρβις)

Το πάω. . Λέω έχει αυτά τα καμμένα pixels.

Μου λένε θα σου αλλάξαμε οθόνη.Περιμένω 1.5 ώρα μου λέμε έτοιμο. . Σου αλλάξαμε οθόνη και κύκλωμα φόρτισης(αυτό δεν ξέρω γιατί). Μου το δίνουν. . Και διαπιστώνω ότι στην εμπρόσθια κάμερα εσωτερικά είχε μια τρίχα. .... το δείχνω περιμένω άλλη μια ώρα για να βγάλουν πάλι την οθόνη για να βγει και η τρίχα. .. μου έκαναν και αναβάθμιση ενώ είχα την τελευταία έκδοση. Παρέδωσα μαζί και την μπαταρία που από λάθος μου δεν σημείωσα τον σειριακό. Από την ώρα που πήρα το κινητό ή μπαταρία πέφτει πάτα πολύ γρήγορα. .ααα και διαπίστωσα και δαχτυλιά στο εσωτερικό τζάμι της πίσω κάμερας .. έπρεπε να το αφήσω με τα καμμένα pixels.

 

Όπως σας είπα έγινε αλλαγή οθόνης. .. έβαλα προστατευτικο οθόνης από την πρώτη ημέρα. Στο κάτω μέρος δεξιά δεν εφάρμοσε σωστά. Λέω δεν θα το έβαλα καλά η πρόβλημα στο προστατευτικο. Βάζω νέο προστατευτικο το ίδιο. .. λέω τι να γίνεται ?? διαπίστωσα λοιπόν ότι μετά από την αλλαγή οθόνης υπάρχει ανισομερώς τοποθέτηση.

Στην φωτογραφία θα δείτε δείτε τις γωνίες. . Στην δεξιά γωνία ..είναι πιο μέσα ενώ από την αριστερή πιο ψηλότερα.

Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

Όπως σας είπα έγινε αλλαγή οθόνης. .. έβαλα προστατευτικο οθόνης από την πρώτη ημέρα. Στο κάτω μέρος δεξιά δεν εφάρμοσε σωστά. Λέω δεν θα το έβαλα καλά η πρόβλημα στο προστατευτικο. Βάζω νέο προστατευτικο το ίδιο. .. λέω τι να γίνεται ?? διαπίστωσα λοιπόν ότι μετά από την αλλαγή οθόνης υπάρχει ανισομερώς τοποθέτηση.

Στην φωτογραφία θα δείτε δείτε τις γωνίες. . Στην δεξιά γωνία ..είναι πιο μέσα ενώ από την αριστερή πιο ψηλότερα.

Εμένα μου έκαναν αλλαγή το πλαίσιο του κινητού και έχω το ίδιο πρόβλημα στο επάνω μέρος του! Η πλευρά που είναι η κάμερα είναι πιο έξω. Έχουν κάνει τόσο χάλια δουλειά, που το τζαμακι της μπροστινής κάμερας έχει γεμίσει σκόνη!

 

Έχουμε φοβερό σέρβις στην Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι? ?θα το πάω να πω είναι στραβωμενη η οθόνη ?? Η οθόνη κολλάει με αυτοκόλλητο ... θα το ξεκολησσουν και είμαι σίγουρος αλλά προβλήματα. . Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκαναν αλλαγή το πλαίσιο του κινητού και έχω το ίδιο πρόβλημα στο επάνω μέρος του! Η πλευρά που είναι η κάμερα είναι πιο έξω. Έχουν κάνει τόσο χάλια δουλειά, που το τζαμακι της μπροστινής κάμερας έχει γεμίσει σκόνη!

 

Έχουμε φοβερό σέρβις στην Ελλάδα!

 

Καλύτερα στα εξουσιοδοτημένα service...Υπάρχει μεγαλύτερη σιγουριά εκεί… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα στα εξουσιοδοτημένα service...Υπάρχει μεγαλύτερη σιγουριά εκεί… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά ... αλλά σε εξουσιοδότημενο το πήγα αφού έχω εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά ... αλλά σε εξουσιοδότημενο το πήγα αφού έχω εγγύηση

Φίλε μου οι απόψεις είναι ανάμεικτες.Εγώ χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω το servis στον πρώτο χρόνο του προηγούμενου note γιατί χάλασε ο αισθητήρας εγγύτητας.Μου το έφτιαξαν σε μία ώρα περίπου και μέχρι και που το πούλησα δεν με απασχόλησε ξανά.Είναι θέμα τύχης τι να πώ.

Link to comment
Share on other sites

Το λαθος δεν ειναι του τεχνικου. Ειναι αυτου που κανει τον ελεγχο οτι η συσκευη ειναι επισκευασμενη και παραδοσιμη. Αν επισκευη και ελεγχος γινονται απο τον ιδιο τεχνικο, τοτε φταιει η σμαρτεκ για το οργανογραμμα.

Κριμα παντως. Η κριση χτυπησε ακομα κι εκει (?)

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για quality control, μαλλον το εφαγε η κριση...

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...