Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια διευκρινιση στο 40% ξεκινησα να βλεπω βιντεος στο youtube δεν εχω ιδεα ποσο sot ειχε πριν απο αυτο.

 

Δεν πειράζει. Και δεν έχει και πολύ σημασία. :)

Η συσκευή βγάζει τη μέρα (από το πρωί μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθώ) οπότε για μένα μια χαρά είναι. Απλά ήθελα να θίξω το γεγονός ότι από χρήστη σε χρήστη αλλάζουν τα νούμερα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς αυτό το SOT είναι πλασματικό. Όταν από το 40% η οθόνη είναι μόνιμα ανοιχτή (και μέσα σε λίγες ώρες λειτουργίας όλης της συσκευής) και σε χαμηλή φωτεινότητα (?) μιας και στο δωμάτιο η οθόνη πέφτει πολύ χαμηλά όταν είναι στο αυτόματο, τότε λογικό να βγάζουμε τέτοια SOT.

Το θέμα είναι τι γίνεται όταν το βάλεις στον ήλιο ντάλα ή ενεργοποιήσεις τα δεδομένα για να κάνεις τη δουλειά σου. Εκεί "πονάει" το Νote 4 (και όχι μόνο) δυστυχώς. Επίσης, θα πρέπει να συνυπολογίσουμε και τις εφαρμογές τους καθενός. Καποιος που έχει όλες τις "βαριές" εφαρμογές (facebook, messenger, insta, viber κ.λ.π) που κάνουν ~200 wakelocks το καθένα, δεν πρόκειται να δεις τέτοια νούμερα.

Με αυτά τα δεδομένα αν ξεπεράσεις τις 4 - 4,5 ώρες SOT είσαι καλά. :)

 

To SOT μου με καινουργια μπαταρια σε 6.0.1.

 

http://i65.tinypic.com/34h9x53.jpg

 

Απο πισω τρεχουν facebook...messenger...viber...dropbox...2 e-mail με push notifications και ολοι οι συγχρονισμοι ανοιχτοι εκτος απο επαφες facebook και κατι google fit και picasa.

Το wifi το εχω μονιμως ανοιχτο σπιτι και μολις βγω ανοιγω παντα δεδομενα.

Φωτεινoτητα στο auto 5 και manual στη μεση οταν βλεπω βιντεο και ταινιες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια το πηγα σε ενα καταστημα εδω στην Κυπρο και μου το εφτιαξαν δειτε χαρακτηριστικα:

 

http://s33.postimg.org/6gqnys327/13254231_969280196527070_495864976782514111_n.jpg

 

http://s33.postimg.org/6597m0mm7/13255964_969280276527062_8154232573958985841_n.jpg

 

Πειτε μου ομως θα παρω την 6.0.1 ή οχι ; Το εκανα επαναφορα με το Odin v3.11.1 αλλα μου κολλησε με τα αστερακια και ελεγε samsung. Ευτυχως μ το εφτιαξε το παιδι εκει και χωρις να μ παρει χρηματα παρολο που εμφανιζε ακαταλαβηστηκα νουμερα οπως μου ειπε. Τωρα εχω την 5.1.1.

Εχει κανεις αλλος αυτη την εκδοση ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 6, δεν μπορώ να βρω πως μεγαλώνει η γραμματοσειρά στον μαμισιο browser. Καμία ιδέα κανείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 6, δεν μπορώ να βρω πως μεγαλώνει η γραμματοσειρά στον μαμισιο browser. Καμία ιδέα κανείς;

 

Πας στον browser, περισσότερα, γι απροχωρημένους, μέγεθος κείμενου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ να κάνετε resize τις φωτογραφίες πριν τις ανεβάσετε, γιατί μας βγαίνουν τα μάτια :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πας στον browser, περισσότερα, γι απροχωρημένους, μέγεθος κείμενου

 

Δεν μου το βγάζει εκεί, γι αυτό ρωτάω.

Αν εσένα στο βγάζει κάτι δεν πάει καλά στο δικό μου.

Να κάνω καμιά εκκαθάριση λες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το βγάζει εκεί, γι αυτό ρωτάω.

Αν εσένα στο βγάζει κάτι δεν πάει καλά στο δικό μου.

Να κάνω καμιά εκκαθάριση λες;

 

Τώρα που το λες, το έψαξα και γω και δεν είναι εκεί! :confused:

Είμαι σίγουρος ότι πριν την αναβάθμιση σε ΜΜ υπήρχε. Το ξέρω γιατί, μου είχε έρθει σαν ενημέρωση στην 5.1.1 ο καινούργιος browser της sammy και τον έψαχνα λίγο. Είχα ρυθμίσει μάλιστα την μεγέθυνση στο 105%. Μετά την ΜΜ δεν το ξανακοίταξα.

 

Οι υπόλοιποι με ΜΜ είδαν αν υπάρχει η μεγέθυνση;

 

Στο 'Για προχωρημένους' έχει μόνο τα παρακάτω...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/945300d1cf3fe19130478207b2121dfa.jpg

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες, το έψαξα και γω και δεν είναι εκεί! :confused:

Είμαι σίγουρος ότι πριν την αναβάθμιση σε ΜΜ υπήρχε. Το ξέρω γιατί, μου είχε έρθει σαν ενημέρωση στην 5.1.1 ο καινούργιος browser της sammy και τον έψαχνα λίγο. Είχα ρυθμίσει μάλιστα την μεγέθυνση στο 105%. Μετά την ΜΜ δεν το ξανακοίταξα.

 

Οι υπόλοιποι με ΜΜ είδαν αν υπάρχει η μεγέθυνση;

 

Στο 'Για προχωρημένους' έχει μόνο τα παρακάτω...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/945300d1cf3fe19130478207b2121dfa.jpg

 

Το έβγαζε με την 5.

Τωρα ξαφνικά δεν μου δουλεύει και το τηλεχειριστήριο, τι στο καλό γίνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες, το έψαξα και γω και δεν είναι εκεί! :confused:

Είμαι σίγουρος ότι πριν την αναβάθμιση σε ΜΜ υπήρχε. Το ξέρω γιατί, μου είχε έρθει σαν ενημέρωση στην 5.1.1 ο καινούργιος browser της sammy και τον έψαχνα λίγο. Είχα ρυθμίσει μάλιστα την μεγέθυνση στο 105%. Μετά την ΜΜ δεν το ξανακοίταξα.

 

Οι υπόλοιποι με ΜΜ είδαν αν υπάρχει η μεγέθυνση;

 

Στο 'Για προχωρημένους' έχει μόνο τα παρακάτω...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/945300d1cf3fe19130478207b2121dfa.jpg[/quote

χμμμ... Αμεσως κατω απο αυτες τις επιλογές εμένα εχει και την επιλογη Μεγεθοςκκειμένου..

Ομως, εχω custom rom οπότε μπορεί να παίζει ρόλο αυτο. Η έκδοση του browser ειναι

4.0.10.53 Σε αλλη ρομ ειχε αλλη έκδοση την 4.0.20.17 που επίσης το ειχε. (Το ξερω γιατι εχω κρατήσει back στο titanium και αυτη την έκδοση για να επαναφέρω τα favorite.

Ισως αν διαγραψετε τα δεδομένα του browser. Επίσης εχει και επιλογή για κρυφη πλοήγηση στο ίντερνετ, κρυφα favorite, ολα αυτα με το σενσορα δαχτυλου. Πολύ χρήσιμο.

Αλλιώς ισως θα έπρεπε να βρείτε καποια αλλη έκδοση στο xda και να την εγκαταστήσετε. Σχεδον ολες παιζουν σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... Αμεσως κατω απο αυτες τις επιλογές εμένα εχει και την επιλογη Μεγεθοςκκειμένου..

Ομως, εχω custom rom οπότε μπορεί να παίζει ρόλο αυτο. Η έκδοση του browser ειναι

4.0.10.53 Σε αλλη ρομ ειχε αλλη έκδοση την 4.0.20.17 που επίσης το ειχε. (Το ξερω γιατι εχω κρατήσει back στο titanium και αυτη την έκδοση για να επαναφέρω τα favorite.

Ισως αν διαγραψετε τα δεδομένα του browser. Επίσης εχει και επιλογή για κρυφη πλοήγηση στο ίντερνετ, κρυφα favorite, ολα αυτα με το σενσορα δαχτυλου. Πολύ χρήσιμο.

Αλλιώς ισως θα έπρεπε να βρείτε καποια αλλη έκδοση στο xda και να την εγκαταστήσετε. Σχεδον ολες παιζουν σε ολα.

 

Η δική μου έκδοση είναι η 4.0.20-6

Οι ρυθμίσεις για το αποτύπωμα στην μυστική λειτουργία είναι στις ρυθμίσεις 'απόρρητο', το οποίο είναι ένα επίπεδο πιο πίσω.

 

Μόλις τώρα έψαξα στο play store και η έκδοση που έχει εκεί είναι αυτή που έχεις, η 4.0.10.53

 

Νέα ενημέρωση...

Βρήκα και έβαλα από το Internet την 4.0.20-10. Είναι η Original χωρίς να είναι πειραγμένη. Ούτε αυτή την έχει τη ρύθμιση!

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου έκδοση είναι η 4.0.20-6

Οι ρυθμίσεις για το αποτύπωμα στην μυστική λειτουργία είναι στις ρυθμίσεις 'απόρρητο', το οποίο είναι ένα επίπεδο πιο πίσω.

 

Μόλις τώρα έψαξα στο play store και η έκδοση που έχει εκεί είναι αυτή που έχεις, η 4.0.10.53

 

Νέα ενημέρωση...

Βρήκα και έβαλα από το Internet την 4.0.20-10. Είναι η Original χωρίς να είναι πειραγμένη. Ούτε αυτή την έχει τη ρύθμιση!

Πολυ περιεργο.. Η bug ειναι ή καποια αλλη ρυθμίση θέλει καπου στο λειτουργικό για να το εμφανισει.

Εγω αυτο που θα δοκιμαζα: Σταματημα της εφαρμογής, διαγραφη δεδομενων, απεγκατασταση αν σε αφηνει στην Original rom δε θυμάμαι , και εγκατασταση ξανα απο το playstore.

Ίσως και ενεργοποίηση του developer, αν παιζει καποιο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το βγάζει εκεί, γι αυτό ρωτάω.

Αν εσένα στο βγάζει κάτι δεν πάει καλά στο δικό μου.

Να κάνω καμιά εκκαθάριση λες;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/1d7ce7063c8dc951b4ad759e73bb4a3e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/7f1db2de6013753cdc9a7e4bae4dbf05.jpg μια χαρα υπαρχει σε μενα

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/1d7ce7063c8dc951b4ad759e73bb4a3e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/7f1db2de6013753cdc9a7e4bae4dbf05.jpg μια χαρα υπαρχει σε μενα

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά δεν στο βγάζει κι εσένα. :-P

Που βλέπεις την μεγέθυνση κειμένου δηλαδή, για να καταλάβω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δεν στο βγάζει κι εσένα. :-P

Που βλέπεις την μεγέθυνση κειμένου δηλαδή, για να καταλάβω.

Δε φαίνεται απο αυτη τη φώτο αν του το βγαζει.. Η επιλογή είναι μεσα στην καρτελα για προχωρημένους.

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται απο αυτη τη φώτο αν του το βγαζει.. Η επιλογή είναι μεσα στην καρτελα για προχωρημένους.

 

Αυτά τα έχω κι εγώ , αλλά λείπει πλέον η επιλογή μέσα.

 

Λοιπόν το έβγαλα από την πρίζα το βράδι και άφησα ανοιχτό κανονικά το wifi και χωρίς να το πειράζω είχε χάσει σε 5 ώρες αναμονής 10%. Το 75% μου έγραφε το GSAM ότι το καταναλώνει ο Κέρνελ. Ωραία πράγματα στην αναμονή γενικώς :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .. έχω μια σύντομη ερώτηση.. Σήμερα το κινητό πήρε την αναβάθμιση 6.0 . Για να μην πετάξω το κινητό μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως γίνεται στην οθόνη κλειδώματος να μην μου αλλάζει τις φωτογραφίες σαν σε παρουσίαση ??? Συγγνωμη αν έχει απαντηθεί η ερώτηση .....

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο χθες το βραδυ εχει εμφανιστει στο επανω αριστερα μερος της οθονης το εικονιδιακι ενημερωση λογισμικου και οταν το παταω γραφει ληψη ενημερωσεων. Τι συμβαινει και δε μπορει να κανει αναβαθμιση εδω και 24 ωρες ? πρεπει να κανω κατι ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .. έχω μια σύντομη ερώτηση.. Σήμερα το κινητό πήρε την αναβάθμιση 6.0 . Για να μην πετάξω το κινητό μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως γίνεται στην οθόνη κλειδώματος να μην μου αλλάζει τις φωτογραφίες σαν σε παρουσίαση ??? Συγγνωμη αν έχει απαντηθεί η ερώτηση .....

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις,,,. Οθόνη και φόντο,,,, επέλεξε φόντο,,,, και ρύθμισε το.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχω κι εγώ , αλλά λείπει πλέον η επιλογή μέσα.

 

Λοιπόν το έβγαλα από την πρίζα το βράδι και άφησα ανοιχτό κανονικά το wifi και χωρίς να το πειράζω είχε χάσει σε 5 ώρες αναμονής 10%. Το 75% μου έγραφε το GSAM ότι το καταναλώνει ο Κέρνελ. Ωραία πράγματα στην αναμονή γενικώς :mad:

Εμενα με την Marshallow συνεβαινε ενα κουφο. Με ανοιχτό wifi καταναλώνε το βραδυ 30%, εκει που στη lolipop κκαταναλώνε 3%..

Ψαχνοντας στο νετ ειδα παρόμοια προβλήματα σε νεχους (επειδη πειραν πρωτοι, προλαβαν να το βρουν), αλλά και ενα νοτε 5 ειχε παρόμοια προβλήματα και μαλιστα εγραφε οτι λύθηκαν αλλάζοντας ρουτερ..

Αποδείχθηκε οτι οντως εφταιγε το ρουτερ. Κλείνοντας wifi και ανοίγοντας 4g, η κατανάλωση ηταν πολυ μικρότερη..

Δοκιμασα αλλο ρουτερ, και η κατανάλωση ειναι 1% ολο το βραδυ με wifi συνδεμενο.

Αλλαξα 4 ρομ, factory reset τα παντα. Σε ολες το ιδιο πρόβλημα. Στο νετ διαβασα οτι συμβαίνει κυρίως με ρουτερ που εχουν τσιπάκι της huawei. Και οντως ενα της forthnet που ειχα, εχει αυτό μεσα. Η Marshallow υποστηρίζει ενα νεο πρωτόκολλο επικοινωνίας με το ρουτερ και καπου εκει υπάρχει το πρόβλημα.

Απλα ενημερωτικα. Εχω ανοιξει και threat στο xda, αλλα κανεις δεν το έχει πάρει χαμπαρι. Αλλωστε συμβαίνει σε λιγους με συγκεκριμένα ρουτερ.

Οποιοι βλέπετε αδικαιολογητη κατανάλωση με wifi, ελενξτε αν φταίει αυτο.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις,,,. Οθόνη και φόντο,,,, επέλεξε φόντο,,,, και ρύθμισε το.

Σε ευχαριστώ για το πληροφορίες αλλά δεν έχει να ρυθμίσω από καπου έχει απλά τις επιλογές οθόνη κλειδώματος , οθόνη κλειδώματος και αρχική , και αρχική ότι αλλάζω πέρα από την αρχική μεμονωμένα δεν μένει σταθερή σε μια φώτο

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ορίστε και κάποιες φώτο όπως. Αν πάω από το αλμπουμ και επιλέξω φώτο βγάζει αυτά

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/30f35c65db38b366d527da5269735894.jpg

Όπου φαντάζομαι κάνει ένα slide τι φώτο επειδή έχει στα εικονίδια χρονόμετρο.. και αν πάω από ρυθμίσεις φόντο έχω αυτή την καρτέλα χωρίς κανένα αποτέλεσμα σε ότι επιλογή και να έκανα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/84d3b96ffaed72fc1c01dd03bc39df08.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις περιπτώσεις ρυθμίζεται, αναλογο πρόβλημα ειχα με ΜΑΤΕ 7. Ενημερωτικα, στο ΝΟΤΕ 4, περασα την ρομ 6.0.1, την Γερμανικη, με odin κλπ. Όταν βρεις χρονο, πηγαινε σε ένα κατάστημα πχ Γερμανος, να στο ρυθμισουν,,,, η ,,,, καποιος από εδώ στο σαιτ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις περιπτώσεις ρυθμίζεται, αναλογο πρόβλημα ειχα με ΜΑΤΕ 7. Ενημερωτικα, στο ΝΟΤΕ 4, περασα την ρομ 6.0.1, την Γερμανικη, με odin κλπ. Όταν βρεις χρονο, πηγαινε σε ένα κατάστημα πχ Γερμανος, να στο ρυθμισουν,,,, η ,,,, καποιος από εδώ στο σαιτ.

Και εγω πηγα να την ξανα περασω την γερμανικη αλλα τιποτα μου κολλαγε στο samsung logo με τα αστερακια και εκανε και ρεσταρτ. Εσυ πως την περασες χωρις προβλημα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ανεβασα τις φωτογραφιες γιατι ουτε εγω μπορω να το βρω.μηπως βρει καποιος λυση να μας πει.μεχρι τοτε ξαναγυρναω σε custom που το εχω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...