Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα με την γερμανικη 6.1 κανει συνεχως φορτωση. Μολις ανοιξω το S note

 

Εννοείς ότι δεν ανοίγει η εφαρμογή;

 

Έχεις κάνει το update που έχει στο 'Galaxy apps'; Η τελευταία έκδοση του s note είναι η v5.1.00-95. Δες αν έχεις αυτήν. Αν όχι κάνε ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλαβα το update σήμερα (χώρα τηλ. Αυστρία)

Πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία τώρα; Ή απλά το περνάει πάνω από την υπάρχουσα; Κάτι διάβασα για format αλλά υποθέτω δεν είναι απλά με επαναφορά εργοστασιακών που είναι στις ρυθμίσεις ε;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα το update σήμερα (χώρα τηλ. Αυστρία)

Πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία τώρα; Ή απλά το περνάει πάνω από την υπάρχουσα; Κάτι διάβασα για format αλλά υποθέτω δεν είναι απλά με επαναφορά εργοστασιακών που είναι στις ρυθμίσεις ε;

 

Κι εγώ από Αυστρία (AUT). Το πέρασα από πάνω, μέχρι στιγμής όλα καλά, κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να κανω hard reset και clear cache πριν περασω MM με ΟΤΑ?

 

Δεν χρειάζεται πριν.

Αν θες να κάνεις hard reset, το κάνεις μετά που θα την περάσεις.

Το clear cache θα γίνει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις και απο μένα με την MM. Η συσκευη ανανεώθηκε λιγο με τα νεα εικονίδια αν και δεν πήρε το νεο touchwiz. Απο ταχύτητα δε θα πω οτι βλεπω διαφορά με πριν καθώς το κινητό ηταν γρηγορο πολυ και με την 5αρα. Η μπαταρία μου φαινεται στα ίδια επίπεδα με πριν. Η Ram εχει λιγο καλυτερη διαχείριση τουλαχιστον οσον αφορα τα νουμερα της γιατί στις επιδοσεις μια χαρα τα πηγαινε και πριν το κινητο. Οσον αφορα το S pen εδω ωφεληθηκαμε αρκετα καθως εγινε ακομη πιο εύχρηστο με τις λειτουργιες απο το 5αρι.

Γενικώς ολα καλά με την MM που θα ειναι και το τελευταιο επίσημο update για εμας. Η συσκευή κραταει ακόμα πολυ γερά..

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα κ εγω στην 6.0.1 κ εχω μια ερώτηση. Πως φεύγει απο τη μπάρα ειδοποιήσεων το σύμβολο της κάρτας μνήμης;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την mm χθες τελικά. Νωρις για συμπεράσματα αλλά με χάλασε που δεν μπορώ να βάλω το font που είχα. Δεν επιτρέπει custom font η Samsung στην mm. Ξέρει κανεις αν υπάρχει λύση χωρίς root;

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την mm χθες τελικά. Νωρις για συμπεράσματα αλλά με χάλασε που δεν μπορώ να βάλω το font που είχα. Δεν επιτρέπει custom font η Samsung στην mm. Ξέρει κανεις αν υπάρχει λύση χωρίς root;

 

Tapatalked

Εμενα παντως μου διατηρησε το armani font που ειχα στην 5.1.1 και το ειχα βαλει μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μου ζητάει τον κωδικό αντί του δακτυλικού αποτυπώματος κάθε φορά που ανοίγω την συσκευή. Απο προχθές που έκανα την αναβάθμιση, έκλεισα το κινητό δύο φορές και όταν το άνοιξα έγραφε ότι δεν γίνεται να το ξεκλειδώσω με το αποτύπωμα.

Είναι νέο κόλπο της 6 ή έχει θέμα η συσκευή μου;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μου ζητάει τον κωδικό αντί του δακτυλικού αποτυπώματος κάθε φορά που ανοίγω την συσκευή. Απο προχθές που έκανα την αναβάθμιση, έκλεισα το κινητό δύο φορές και όταν το άνοιξα έγραφε ότι δεν γίνεται να το ξεκλειδώσω με το αποτύπωμα.

Είναι νέο κόλπο της 6 ή έχει θέμα η συσκευή μου;

 

Προσωπικα μου ζηταει τον κωδικο μονο οταν ανοιγω την συσκευη.

Μετα με αποτυπωμα.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μου ζηταει τον κωδικο μονο οταν ανοιγω την συσκευη.

Μετα με αποτυπωμα.

Αυτό εννοώ. Πριν την αναβάθμιση το έκανε αυτό ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Πριν την αναβάθμιση το έκανε αυτό ή όχι;

 

Ναι, μου το εκανε και πριν την αναβαθμιση.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλειδώνεται την οθόνη με εφαρμογή θα ζητάει κωδικό είναι θέμα της google στην 6.0.1 και όχι της Samsung σε όλες τις συσκευές με δακτυλικα αποτυπωματα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς πως ενεργοποιούμε το OneTouch στην εφαρμογή της Πειραιώς???

 

Το έβαλαν στο προχθεσινό update και μπορείς να κάνεις log in με το δακτυλικό αποτύπωμα, αρκεί αν έχεις Android 6+ και όχι root...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου διατηρησε το armani font που ειχα στην 5.1.1 και το ειχα βαλει μονος μου.

Έκανα καθαρή εγκατάσταση και πλέον δεν αφήνει αλλαγή font πέρα από αυτά της Samsung και αυτά που μπορείς να αγοράσεις στο galaxy apps (για Ελλάδα δεν έχει σχεδον τίποτα).

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό τώρα; Είναι ανοιχτά συγχρόνως και το WIFI αλλά και τα δεδομένα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/7c997d5d87e829af8129db7485a7fe96.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλειδώνεται την οθόνη με εφαρμογή θα ζητάει κωδικό είναι θέμα της google στην 6.0.1 και όχι της Samsung σε όλες τις συσκευές με δακτυλικα αποτυπωματα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς ακριβώς; Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ εφαρμογή για κλείδωμα. Αναφέρομαι για όταν ενεργοποιείται η συσκευή ενώ την είχα κλειστή όλη την νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό τώρα; Είναι ανοιχτά συγχρόνως και το WIFI αλλά και τα δεδομένα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

Δες αν έχεις ενεργοποιημένη την 'Ενίσχυση λήψεων'. Αν δεν ξέρεις που να την βρεις, κατέβασε την μπάρα ειδοποιήσεων με δύο δάκτυλα για να φανούν όλα τα εικονίδια. Εκεί υπάρχει το εικονίδιο της ενίσχυσης λήψεων. Να το έχεις κλειστό αν δεν θέλεις να δεις απρόοπτα αυξημένους λογαριασμούς τηλεφώνου!

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχεις ενεργοποιημένη την 'Ενίσχυση λήψεων'. Αν δεν ξέρεις που να την βρεις, κατέβασε την μπάρα ειδοποιήσεων με δύο δάκτυλα για να φανούν όλα τα εικονίδια. Εκεί υπάρχει το εικονίδιο της ενίσχυσης λήψεων. Να το έχεις κλειστό αν δεν θέλεις να δεις απρόοπτα αυξημένους λογαριασμούς τηλεφώνου!

 

Κλειστό το έχω, γι αυτό μου κάνει εντύπωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κλειστό το έχω, γι αυτό μου κάνει εντύπωση.

 

Πολυ απλα κολλησε το εχω παθει και εγω καποιες φορες απο το ανσασερ σε κατι τετοιεσ στιγμες ! Βαλτο σε flight mode ξανα βγαλε την flight mode και θα επανελθει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα/-σπερα σε όλους.

Έχω ένα πρόβλημα από εχθές που εκανα αναβάθμιση στο note 4 σε Android 6.0.1 με την πιο σημαντική εφαρμογή που χρησιμοποιώ το sygic. Επειδή δεν μένω πια στην Ελλάδα αυτό μου δημιουργεί σοβαρό προβλημα στις μετακινήσεις μου. Ο τρόπος που μέχρι τώρα ήξερα για την εγκατάσταση του δεν λειτουργεί, μπορεί παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ και λυπάμαι αν είμαι σε λάθος θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα/-σπερα σε όλους.

Έχω ένα πρόβλημα από εχθές που εκανα αναβάθμιση στο note 4 σε Android 6.0.1 με την πιο σημαντική εφαρμογή που χρησιμοποιώ το sygic. Επειδή δεν μένω πια στην Ελλάδα αυτό μου δημιουργεί σοβαρό προβλημα στις μετακινήσεις μου. Ο τρόπος που μέχρι τώρα ήξερα για την εγκατάσταση του δεν λειτουργεί, μπορεί παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ και λυπάμαι αν είμαι σε λάθος θέμα.

 

Χρησιμοποίησε το Google maps ή το Here maps για την ώρα ή αγόρασε το το sygic εφόσον είναι η σημαντικοτερη εφαρμογή που χρησιμοποιείς...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

πως θα βρω τι μου καταναλώνει μπαταρία; απο το βραδυ το αφηνω 100% με κλειστά ολα κ το πρωί ειναι 95 η 94 %; συμβαίνει γενικότερα αυτό; η εχει πρόβλημα η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...