Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακαρι με την mm 6.0.1 να στρωσει η stock gallery των φωτογραφιών για ειναι πολυ σπαστικό τετοιο τηλεφωνο να καθυστερει να φορτωσει εικονες.. Μακαρι να το διορθώσουν..

 

Αν ειναι να μην χαλάσουν 10 υπόλοιπα, ας το αφησουν και οπως ειναι ... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια συγνώμη και πάλι...όπως είχα πει έχω ενα κινητό που εδώ και μερικές ήμερες το ειχα πουλήσει καπου ..το κινητό δούλευε μια χαρά..μετά απο μια εβδομάδα μου είπε να το πάρω πίσω γιατί το κινητό μπαίνει στο αρχικό λόγκο και μετά κάνει επανεκκίνηση συνέχεια

έτσι και το πήρα πίσω...με τα πολλά κατάφερα να του βάλω πάλι το ορίτζιναλ λογισμικό μέσο του σμαρτ απο το πσ.. έκανε πάλι επανεκκίνηση για μια μερα ..και ξαφνικά άρχισε να προχωράει την εγκατάσταση από το αρχικό λόγκο και να μπαίνει κανονικά στο λειτουργικό ...και εδώ και 2 μέρες δουλεύει κανονικά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα

τυχαία τώρα κατέβασα το phone info και μου λέει οτι ο knox είναι 0χ1 να μου πει κάποιος σίγουρα τι σημαίνει αυτό γιατί εγώ όταν το έδωσα ήταν 0χ0

Εγω δεν καταλαβαινω απο που κι ως που να παρεις το κινητο πισω μετα απο μια βδομαδα. Τι εισαι, μαγαζι? Οχι φιλε μου απο τη στιγμη που του το εδωσες γνωριζοντας οτι δεν εχει καποιο προβλημα το θεμα ληγει. Αν του χαλασε αυτος μετα απο μια μερα ή ενα χρονο ας το φαει. Ας προσεχε. Γιατι οπως ειδες τελικα εσυ βγηκες ο χαμενος αφου ο τυπος εκανε πατατα πηγαινοντας να αλλαξει rom το softbrickαρε και εσυ αν και το εφτιαξες, εχεις ενα κινητο χωρις εγγυηση το οποιο εχει χασει την σε σχεση με πριν μεταπωλητικη του αξια.

"Μετα τη απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται"

Ετσι ειναι τα μεταχειρισμενα. Αν καποιος δεν θελει να μπλεξει ας τα σκασει και ας το παρει καινουριο ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα να ξέρω ποιος είναι ο συγκεκριμένος. Απλά ντροπή να συμβαίνουν τέτοια πράγματα.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα να ξέρω ποιος είναι ο συγκεκριμένος. Απλά ντροπή να συμβαίνουν τέτοια πράγματα.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

Ε καλά ρε παιδιά. .. ο κλέψας του κλέψαντος εκεί έξω. Μαύρισε τον στο φόρουμ που έκανες τη συναλλαγή και πμ το nick του σε όποιον ενδιαφέρεται. Εγώ αυτό θα κάνα. ..

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις ...το κινητό δεν το πούλησα ελλαδα ..το είχα πάρει στην Ελλάδα αλλά τώρα μένω αμερικη εδώ το πούλησα σε ενα ελληνα !!!! αλλά όπως λένε ο θεος αγαπάει τον κλέφτη αγαπαει και τον νοικοκύρη ....οταν μου εδωσε το κινητο πισω ..για να το δω και αν μπορω να το φτιαξω...τα λεφτά δεν του τα έδωσα αμέσως !! και τωρα εχω και το κινητό και τα λεφτα του !!! και λέω να τον κουράσω καμιά βδομάδα ακόμη εως να του δώσω πισο το τηλέφωνο ...ήθελα να δω και να σιγουρευτώ αν όντως είχε πρόβλημα το τηλέφωνο η αν το πείραξε αυτός...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις ...το κινητό δεν το πούλησα ελλαδα ..το είχα πάρει στην Ελλάδα αλλά τώρα μένω αμερικη εδώ το πούλησα σε ενα ελληνα !!!! αλλά όπως λένε ο θεος αγαπάει τον κλέφτη αγαπαει και τον νοικοκύρη ....οταν μου εδωσε το κινητο πισω ..για να το δω και αν μπορω να το φτιαξω...τα λεφτά δεν του τα έδωσα αμέσως !! και τωρα εχω και το κινητό και τα λεφτα του !!! και λέω να τον κουράσω καμιά βδομάδα ακόμη εως να του δώσω πισο το τηλέφωνο ...ήθελα να δω και να σιγουρευτώ αν όντως είχε πρόβλημα το τηλέφωνο η αν το πείραξε αυτός...

 

Ναι πες τον ρε φίλε στο έδωσα απροβληματηστο με εγγύηση χωρίς να είναι πειραγμένο και κατά συνέπεια ο knox 0x0 και εσύ με το δίνεις μπακαρισμενο πειραγμένο με knox 0x1 και η εγγύηση πήγε περίπατο.... να δούμε τι θα σε πει

Link to comment
Share on other sites

του είπα οτι το κινητό κάποιος προσπάθησε να του κάνει ροοτ και custom rom και μου λέει οτι δεν ξερει τι ειναι αυτα..αυτος απλα εβαλε την καρτα σιμ και μια σδ που ειχε μουσική και φώτο μέσα και απο τοτε το κινητό κανει συνέχεια ρεσταρτ ...φυσικά δεν του ειπα οτι το ευτιαξα ...αλλα του λεω και εγω ενα κάρο μ.....και η πλάκα είναι οτι του λεω να το πάρει πίσω ...γιατι δεν ξερω να το φτιάξω και μου λεει τι να το κανω..?? δως μου αν μπορείς τα λεφτά μου σιγά σιγα πισω...και πουλήσετε για ανταλλακτικά !!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μπαρουφες σου λεει...αν ειχε προβλημα δεν θα σου ελεγε ιστοριες,ξερει οτι εκανε ταρζανια και στο παει σιγα σιγα
Link to comment
Share on other sites

του είπα οτι το κινητό κάποιος προσπάθησε να του κάνει ροοτ και custom rom και μου λέει οτι δεν ξερει τι ειναι αυτα..αυτος απλα εβαλε την καρτα σιμ και μια σδ που ειχε μουσική και φώτο μέσα και απο τοτε το κινητό κανει συνέχεια ρεσταρτ ...φυσικά δεν του ειπα οτι το ευτιαξα ...αλλα του λεω και εγω ενα κάρο μ.....και η πλάκα είναι οτι του λεω να το πάρει πίσω ...γιατι δεν ξερω να το φτιάξω και μου λεει τι να το κανω..?? δως μου αν μπορείς τα λεφτά μου σιγά σιγα πισω...και πουλήσετε για ανταλλακτικά !!!!

 

πολυ ανετο τον βρισκω "δως μου αν μπορείς τα λεφτά μου σιγά σιγα πισω...και πουλήσετε για ανταλλακτικά " νομιζω πως ξερει οτι εκανε μακακια.....! αλλα το κινητο ειναι στην πενα (αν εξαιρεσεις οτι εχασες την εγγυηση) για ποιο λογο να το δωσεις για ανταλακτικα.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν μπλεκω με τετοιους π@π@ρες, τους δινω τα λεφτά πισω, και δεν ασχολούμαι.. Δε χρειάζεται να χαλιεσαι περισσότερο, οκ εχασες ας πούμε αν εχασες αφου εισαι Αμερική και δε σε πολύ νοιάζει το κνοχ ιδιαίτερα απο οτι καταλαβα 50€..

Βρες αλλον και πουλά το και αστον να παει να...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να του το δώσεις να το φάει Αφού σε κοροϊδεύει. Όχι αν το θέλει να μη χάσεις ούτε ευρω εσυ.. Αλλά το θέμα είναι αν του το δώσεις πίσω αυτός κ την οθόνη να σπάσει θα ερθει κ θα σου λέει για επιστροφή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα με μηνυμα προσωπικο ή δημοσια να μας πεις αν αυτος ο μαγκιτης που του εδωσες το κινητο και στο σβουριξε πισω ειναι μελος εδω ή στο insomnia και με ποιο nickname για να τον αποφευγω.

 

Αυτό ακριβώς θα πρότεινα και εγώ! Μαύρο σε τέτοιους τύπους! Το μόνο θετικό είναι ότι ο memosgr έδειξε ηθική και φιλότιμο, κάτι που εξαφανίζεται όσο περνάνε τα χρόνια! Δυστυχώς έπεσε σε αλήτη που το εκμεταλλεύτηκε!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το ξέρουν, υπάρχει μια Marshallow Touchwiz based custom rom για το 910F, εδω

 

http://www.echoerom.com/thread/330-note-4-n910f-update-16-april-2016-rom-6-0-1-echoepop-v28-hybrid-6-0-1-ed/?pageNo=286

 

Αν την βαλει κανεις ας γραψει εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους ες σας παιδια σας ελειψα καθολου τοσες μερες ; :P

Το θεμα μου ειναι οτι δεν βγαζει μια μερα η μπαταρια με φβ ανεβασμα φωτογραφιων εκει 4G ή wifi τι να κανω ; Μολις μου εχει ερθη μια αναβαθμιση περι τινος ειναι ; Γυρω στα 73MB ειναι να την κατεβασω περι τινος προκειται ; Επισης μ αναβαθμιστηκε και ο περιγητης της Samsung στον νεοτερο της εκδοσης ΜΜ 6.0.1 Πλησιαζει η μερα που θα την εχουμε και εμεις ; Γιατι σε αλλες χωρες ηδη την πειρανε οπως βλεπω σε διαφορες ομαδες του φβ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους ες σας παιδια σας ελειψα καθολου τοσες μερες ; :P

Το θεμα μου ειναι οτι δεν βγαζει μια μερα η μπαταρια με φβ ανεβασμα φωτογραφιων εκει 4G ή wifi τι να κανω ; Μολις μου εχει ερθη μια αναβαθμιση περι τινος ειναι ; Γυρω στα 73MB ειναι να την κατεβασω περι τινος προκειται ; Επισης μ αναβαθμιστηκε και ο περιγητης της Samsung στον νεοτερο της εκδοσης ΜΜ 6.0.1 Πλησιαζει η μερα που θα την εχουμε και εμεις ; Γιατι σε αλλες χωρες ηδη την πειρανε οπως βλεπω σε διαφορες ομαδες του φβ.

Η μόνη λύση για το θέμα μπαταρία είναι αυτή.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6638012

 

Από τοτε που πήρα το κιτ μου λύθηκαν τα χέρια! !

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;το κιτακι αυτο μπορει να φορτιζει το κινητο με την μπαταρια που εχει μεσα;

 

Ουσιαστικά σου δίνει και 2η μπαταρία… Οπότε κάθε φορά που σου αδειάζει η μπαταρία στο κινητό έχεις πάντα μια γεμάτη από το kit… Βάζεις την άδεια στο kit την φορτίζεις με την ησυχία σου και έχεις πάντα 100%… ;)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά σου δίνει και 2η μπαταρία… Οπότε κάθε φορά που σου αδειάζει η μπαταρία στο κινητό έχεις πάντα μια γεμάτη από το kit… Βάζεις την άδεια στο kit την φορτίζεις με την ησυχία σου και έχεις πάντα 100%… ;)

 

Όταν συνηθίσεις, πολύ δύσκολα ξαναπαίρνεις κινητό χωρίς αποσπώμενη μπαταρία.

Προσωπικά εχω πάνω από 1 χρόνο να συνδέσω το κινητό στον φορτιστή. (Μιλάω για το S4 Black Edition)

Επίσης χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι οι μπαταρίες, αποδίδουν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;το κιτακι αυτο μπορει να φορτιζει το κινητο με την μπαταρια που εχει μεσα;

 

Κάτσε να το κάνουμε πιο λιανά γιατί μερικοί δεν ξέρουν οτι όλο το παιχνίδι γίνεται με δυο μπαταρίες και δυσκολεύονται να καταλάβουν πως λειτουργεί το όλο πακέτο.

 

Το Kit αυτό έρχεται μαζί με μια μπαταρία (δεν περιέχεται τροφοδοτικό η καλώδιο), ίδια φυσικά με αυτή που έxει το Note 4. Φορτίζεις αρχικά την μπαταρία του Kit (συνδέοντας σε αυτό τον μαμίσιο φορτιστή) και την έχεις κάβα μαζί σου σε μια πολύ ωραία πλαστική θήκη που δίνεται μαζί με το Kit.

Όταν σου τελειώσει η μπαταρία του κινητού, την αντικαθιστάς με αυτή και την άδεια την φορτίζεις με τη σειρά της στο Kit. Έτσι αρχίζει ένας σωτήριος "φαύλος κύκλος" φόρτισης και εκφόρτισης των δυο μπαταριών που έχει σαν αποτέλεσμα να μην χρειάζεται πια να συνδέεις τον φορτιστή στη συσκευή παρά μόνο στο Kit. Άρα είναι δύσκολο να μείνεις απο μπαταρία πια (εκτός και αν παραλείψεις να φορτίσεις την άδεια).

Το μόνο αρνητικό είναι πως για να κάνεις όλα αυτά τα βάλε-βγάλε των μπαταριών, πρέπει κάθε φορά να απενεργοποιείς τη συσκευή και να αφαιρείς το πίσω κάλυμμα για να φτάσεις στην μπαταρία. Αν μάλιστα έχεις το "πολύτιμο σου Note 4" σε καμιά περίεργη θήκη, η όλη διαδικασία γίνεται απο περίπλοκη και βαρετή, έως κουραστική και ενδεχομένως επικίνδυνη.

 

Πω, πω, το τερμάτισα έτσι; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να το κάνουμε πιο λιανά γιατί μερικοί δεν ξέρουν οτι όλο το παιχνίδι γίνεται με δυο μπαταρίες και δυσκολεύονται να καταλάβουν πως λειτουργεί το όλο πακέτο.

 

Το Kit αυτό έρχεται μαζί με μια μπαταρία (δεν περιέχεται τροφοδοτικό η καλώδιο), ίδια φυσικά με αυτή που έxει το Note 4. Φορτίζεις αρχικά την μπαταρία του Kit (συνδέοντας σε αυτό τον μαμίσιο φορτιστή) και την έχεις κάβα μαζί σου σε μια πολύ ωραία πλαστική θήκη που δίνεται μαζί με το Kit.

Όταν σου τελειώσει η μπαταρία του κινητού, την αντικαθιστάς με αυτή και την άδεια την φορτίζεις με τη σειρά της στο Kit. Έτσι αρχίζει ένας σωτήριος "φαύλος κύκλος" φόρτισης και εκφόρτισης των δυο μπαταριών που έχει σαν αποτέλεσμα να μην χρειάζεται πια να συνδέεις τον φορτιστή στη συσκευή παρά μόνο στο Kit. Άρα είναι δύσκολο να μείνεις απο μπαταρία πια (εκτός και αν παραλείψεις να φορτίσεις την άδεια).

Το μόνο αρνητικό είναι πως για να κάνεις όλα αυτά τα βάλε-βγάλε των μπαταριών, πρέπει κάθε φορά να απενεργοποιείς τη συσκευή και να αφαιρείς το πίσω κάλυμμα για να φτάσεις στην μπαταρία. Αν μάλιστα έχεις το "πολύτιμο σου Note 4" σε καμιά περίεργη θήκη, η όλη διαδικασία γίνεται απο περίπλοκη και βαρετή, έως κουραστική και ενδεχομένως επικίνδυνη.

 

Πω, πω, το τερμάτισα έτσι; :lol::lol:

 

Φίλε ειλικρινά το ανέλυσες καλύτερα και από ένα videaki αν βλέπαμε στο youtube… :D ;) :p

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να το κάνουμε πιο λιανά γιατί μερικοί δεν ξέρουν οτι όλο το παιχνίδι γίνεται με δυο μπαταρίες και δυσκολεύονται να καταλάβουν πως λειτουργεί το όλο πακέτο.

 

Το Kit αυτό έρχεται μαζί με μια μπαταρία (δεν περιέχεται τροφοδοτικό η καλώδιο), ίδια φυσικά με αυτή που έxει το Note 4. Φορτίζεις αρχικά την μπαταρία του Kit (συνδέοντας σε αυτό τον μαμίσιο φορτιστή) και την έχεις κάβα μαζί σου σε μια πολύ ωραία πλαστική θήκη που δίνεται μαζί με το Kit.

Όταν σου τελειώσει η μπαταρία του κινητού, την αντικαθιστάς με αυτή και την άδεια την φορτίζεις με τη σειρά της στο Kit. Έτσι αρχίζει ένας σωτήριος "φαύλος κύκλος" φόρτισης και εκφόρτισης των δυο μπαταριών που έχει σαν αποτέλεσμα να μην χρειάζεται πια να συνδέεις τον φορτιστή στη συσκευή παρά μόνο στο Kit. Άρα είναι δύσκολο να μείνεις απο μπαταρία πια (εκτός και αν παραλείψεις να φορτίσεις την άδεια).

Το μόνο αρνητικό είναι πως για να κάνεις όλα αυτά τα βάλε-βγάλε των μπαταριών, πρέπει κάθε φορά να απενεργοποιείς τη συσκευή και να αφαιρείς το πίσω κάλυμμα για να φτάσεις στην μπαταρία. Αν μάλιστα έχεις το "πολύτιμο σου Note 4" σε καμιά περίεργη θήκη, η όλη διαδικασία γίνεται απο περίπλοκη και βαρετή, έως κουραστική και ενδεχομένως επικίνδυνη.

 

Πω, πω, το τερμάτισα έτσι; :lol::lol:

Άμα συνδυάσεις με λίγα λόγια το battery kit με την επίσημη θήκη που βγαίνει και εύκολα,

όπως έχουμε κάνει πολλοί εδώ μέσα τότε είσαι εντάξει από κάθε άποψη. Φοβερός συνδυασμός. Ελπίζω το NOTE 6 να έχει και αυτό αποσπώμενη μπαταρία αν και δεν το πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...