Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να αλλάξω την κάρτα μνήμης απο 32GB σε 128GB. Με ποιον τρόπο πρέπει να το κάνω; Αντιγραφή επικόλληση ή θελει κατι άλλο;

Υπάρχει κάποιος οδηγός;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σου φίλε μου, θα έλεγα βάλε την καινούρια κάρτα στο τηλ. κάνε της ένα format και μετά όπως πολύ σωστά λες αντιγραφή - επικόλληση απο την παλιά,

δεν ξέρω αν είναι ο σωστός τρόπος, αλλά εγώ όσες φορές το έχω κάνει αυτό ποτέ δεν είχα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε κι αλλο OTA Update σε ελληνικο unbranded.

Παει στην εκδοση cpc6 και περιεχει ενημερωσεις ασφαλειας του Απριλιου και καλυτερη διαχειριση μνημης.

Ακομα ειναι στην 5.1.1.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε μενα. 73.82 mb την κατεβαζει τωρα μετα απο manual ελεγχο για ενημερωσεις. Εχω unbranded ελληνικο .
Link to comment
Share on other sites

...Κι εμένα (portugal) μετά απο manual την κατέβασα

Αυτό σημαίνει πως η ΜΜ που δώθηκε στο αδελφάκι 910C θα αργήσει?

Link to comment
Share on other sites

...Κι εμένα (portugal) μετά απο manual την κατέβασα

Αυτό σημαίνει πως η ΜΜ που δώθηκε στο αδελφάκι 910C θα αργήσει?

 

Κατι πρεπει να παιχτηκε με την marshmallow που πηρε το 910c.

Ενω την εδωσαν για Πολωνια....μετα αρχισαν να ξαναδινουν 5.1.1. για καποιον λογο.

Εντωμεταξύ αυτην τη στιγμη εχουν λαβει την 6.0.1. Οι εκδοσεις :

910c

910g(ινδια αυστραλια)

910h(Ασια-ειρηνικος)

910p(Sprint)

910r4(U.s Cellular)

910u(Νεα Ζηλανδια)

Μενουν οι 910f

910fq(Τουρκια)

910w8(Καναδας)

Και ολες οι Κινεζικες και οι Κορεατικες.

Υπομονη....οπου να'ναι σκαει!!

Link to comment
Share on other sites

...Κι εμένα (portugal) μετά απο manual την κατέβασα

Αυτό σημαίνει πως η ΜΜ που δώθηκε στο αδελφάκι 910C θα αργήσει?

 

Τα πολωνικά C έχουν πάρει ήδη την MM… Περιμένουμε από μέρα σε μέρα-ώρα σε ώρα την αναβάθμιση και για τα υπόλοιπα C από άλλες χώρες.. Για το F θα έρθει ποιο μετά το update… Τουλάχιστον με αυτήν την σειρά πέρναμε όλον αυτόν τον καιρό τα updates…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όποιος την έχει πάρει ας μας πει εντυπώσεις. Κυρίως με νοιάζει η μπαταρία.

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...Κι εμένα (portugal) μετά απο manual την κατέβασα

Αυτό σημαίνει πως η ΜΜ που δώθηκε στο αδελφάκι 910C θα αργήσει?

 

Θεωρώ πως απλά είναι μια προεργασία για την υποδοχή της MM..ίσως τα C αν την πήραν απευθείας να μην έκατσε σωστά και στα F να στέλνουν πρώτα αυτή για να έρθει σύντομα και η MM..

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως απλά είναι μια προεργασία για την υποδοχή της MM..ίσως τα C αν την πήραν απευθείας να μην έκατσε σωστά και στα F να στέλνουν πρώτα αυτή για να έρθει σύντομα και η MM..

 

Ακριβώς με αυτό πιστεύω και εγώ (κάτοχος C που την τρέχω 3 μέρες) πως έχει να κάνει.

Το ίδιο συνέβει και με τις αναβαθμίσεις του C. Πρώτα μας ήρθε μια μικρή (75mb περίπου) ως patch για βελτίωση της μπαταρίας έλεγε και γενικές διορθώσεις. Στην πραγματικότητα μάλλον ήταν αυτό που λες: προετοιμασία της συσκευής για να υποδεχθεί την MM. Μετά απο μια βδομάδα λοιπόν, έσκασε και η MM.

Με την οποία (χωρίς Hard Reset) στη δική μου συσκευή πάντα, έχει ψιλοθεματάκια αλλά τίποτα σοβαρό (κολλήματα και εμφανέστατες δυσλειτουργίες). Γενικά η συσκευή δουλεύει άψογα, το ίδιο καλά μάλλον που δούλευε και με την 5.1.1. Τρέλες διάφορες εγώ δεν βλέπω. Έχω την αίσθηση οτι τρώει λίγο πιο γρήγορα την μπαταρία, αλλά αυτό είναι νωρίς ακόμη να το πω και μπορεί να έχει να κάνει με πολλά άλλα.

Υπομονή παίδες. Σε λίγες μέρες θα πάρει φωτιά και το δικό σας νήμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνώμη και πάλι...όπως είχα πει έχω ενα κινητό που εδώ και μερικές ήμερες το ειχα πουλήσει καπου ..το κινητό δούλευε μια χαρά..μετά απο μια εβδομάδα μου είπε να το πάρω πίσω γιατί το κινητό μπαίνει στο αρχικό λόγκο και μετά κάνει επανεκκίνηση συνέχεια

έτσι και το πήρα πίσω...με τα πολλά κατάφερα να του βάλω πάλι το ορίτζιναλ λογισμικό μέσο του σμαρτ απο το πσ.. έκανε πάλι επανεκκίνηση για μια μερα ..και ξαφνικά άρχισε να προχωράει την εγκατάσταση από το αρχικό λόγκο και να μπαίνει κανονικά στο λειτουργικό ...και εδώ και 2 μέρες δουλεύει κανονικά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα

τυχαία τώρα κατέβασα το phone info και μου λέει οτι ο knox είναι 0χ1 να μου πει κάποιος σίγουρα τι σημαίνει αυτό γιατί εγώ όταν το έδωσα ήταν 0χ0

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνώμη και πάλι...όπως είχα πει έχω ενα κινητό που εδώ και μερικές ήμερες το ειχα πουλήσει καπου ..το κινητό δούλευε μια χαρά..μετά απο μια εβδομάδα μου είπε να το πάρω πίσω γιατί το κινητό μπαίνει στο αρχικό λόγκο και μετά κάνει επανεκκίνηση συνέχεια

έτσι και το πήρα πίσω...με τα πολλά κατάφερα να του βάλω πάλι το ορίτζιναλ λογισμικό μέσο του σμαρτ απο το πσ.. έκανε πάλι επανεκκίνηση για μια μερα ..και ξαφνικά άρχισε να προχωράει την εγκατάσταση από το αρχικό λόγκο και να μπαίνει κανονικά στο λειτουργικό ...και εδώ και 2 μέρες δουλεύει κανονικά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα

τυχαία τώρα κατέβασα το phone info και μου λέει οτι ο knox είναι 0χ1 να μου πει κάποιος σίγουρα τι σημαίνει αυτό γιατί εγώ όταν το έδωσα ήταν 0χ0

Ότι η εγγύηση έκανε περίπατο και ξεχνάς το σέρβις...... αυτό είναι το 0χ1 ! Όταν λες όμως προσπάθησες να βάλεις το Original ;; γιατί πρώτα όταν το έδωσες τι είχε ; και τι είχε όταν το πήρες από αυτόν ;

Link to comment
Share on other sites

Ότι η εγγύηση έκανε περίπατο και ξεχνάς το σέρβις...... αυτό είναι το 0χ1 ! Όταν λες όμως προσπάθησες να βάλεις το Original ;; γιατί πρώτα όταν το έδωσες τι είχε ; και τι είχε όταν το πήρες από αυτόν ;

 

οταν το έδωσα ειχε την οριτζιναλ ... με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων οταν το πηρα απο αυτον δεν ξερω τι ειχε ..γιατι οταν το ανοιγα έδειχνε σαμσουνγκ νοτε 4 και μετα εκανε συνεχεια ρεσταρτ

Link to comment
Share on other sites

οταν το έδωσα ειχε την οριτζιναλ ... με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων οταν το πηρα απο αυτον δεν ξερω τι ειχε ..γιατι οταν το ανοιγα έδειχνε σαμσουνγκ νοτε 4 και μετα εκανε συνεχεια ρεσταρτ

 

Κατι πηγε να κανει να περασει καμια ρομ πχ και επεσε σε Bootloop και δεν ηξερε τι να κανει ή δεν ηξερε οτι χανει εγγυηση με αυτα και στο φορτωσε σε εσενα παλι πισω. Κατι τετοιο ψηλιαζομαι.....

Link to comment
Share on other sites

Κατι πηγε να κανει να περασει καμια ρομ πχ και επεσε σε Bootloop και δεν ηξερε τι να κανει ή δεν ηξερε οτι χανει εγγυηση με αυτα και στο φορτωσε σε εσενα παλι πισω. Κατι τετοιο ψηλιαζομαι.....

 

μπορεί να κάνει bootloop και 3-4 μέρες και ξαφνικά να έρθει στα καλα του ?

ρωτάω γιατί και έμενα μου φάνηκε περίεργο μετά απο μια βδομάδα το κινητό να του παρουσιάσει αυτο το προβλημα ..ενω εγω το ειχα ενα χρονο και δεν μου εκανε ποτε ουτε ρεσταρτ !!! και θελω μια απάντηση απο κάποιον που να ξέρει σίγουρα για να δω τι θα κανω ...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδο προβλημα ειχα κι εγω με ενα νοτε 4 μεταχιρισμενο που πηρα (ενοω το bootluop) πηγα στο σερβις και μου αλαξαν πλακετα και την usb για την φορτηση μαζι με την μπαταρια. Απο τοτε δεν μου ξαναεκανε το παραμικρο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ιδο προβλημα ειχα κι εγω με ενα νοτε 4 μεταχιρισμενο που πηρα (ενοω το bootluop) πηγα στο σερβις και μου αλαξαν πλακετα και την usb για την φορτηση μαζι με την μπαταρια. Απο τοτε δεν μου ξαναεκανε το παραμικρο!!!!

 

φίλε μου εγώ δεν του έκανα τίποτα.. άπλα το έβαλα στο πσ και έκανα ανάκτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης ..αλλά συνέχισε να κάνει ρεστραρτ και όπως το είχα ανοιχτό και έκανε ρεσταρτ ...κάποια στιγμη άρχισε να προχωράει την εγκατάσταση και εδω και 2 μερες ειναι άριστο σαν καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εγώ δεν του έκανα τίποτα.. άπλα το έβαλα στο πσ και έκανα ανάκτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης ..αλλά συνέχισε να κάνει ρεστραρτ και όπως το είχα ανοιχτό και έκανε ρεσταρτ ...κάποια στιγμη άρχισε να προχωράει την εγκατάσταση και εδω και 2 μερες ειναι άριστο σαν καινούργιο

Φίλε προσπάθησε να κάνει ρουτ και έγραψε το knox δεν έπρεπε να το πάρεις πίσω

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έπαθα κι εγώ Oυτε εγώ έκανα τίποτα. Πήρα το τηλέφωνο σχεδόν καινούριο (με 22μηνες εγγύηση) το στήνω και μετά από 2 μέρες όρχησε τα restart. Το βάζω και κάνω ανάκτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης αλλά τίποτα και μετά το στέλνω στο σέρβις...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε προσπάθησε να κάνει ρουτ και έγραψε το knox δεν έπρεπε να το πάρεις πίσω

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι αυτό κατάλαβα και εγώ ...άπλα μου έκανε εντύπωση που μετά απο 3-4 μέρες σταμάτησε να κάνει ρεσταρτ και δουλεύει πάλι κανονικά

κοιτά το τηλέφωνο το είχα στην Ελλάδα άλλα το έφερα στην αμερικη και το πούλησα εδώ ..οπότε δεν με νοιάζει για την εγγύηση γιατί μένω εδώ τωρα ... ...τώρα που δουλεύει κανονικά μπορεί να αρχίσει πάλι τα κουλα του και να πάθει πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό κατάλαβα και εγώ ...άπλα μου έκανε εντύπωση που μετά απο 3-4 μέρες σταμάτησε να κάνει ρεσταρτ και δουλεύει πάλι κανονικά

κοιτά το τηλέφωνο το είχα στην Ελλάδα άλλα το έφερα στην αμερικη και το πούλησα εδώ ..οπότε δεν με νοιάζει για την εγγύηση γιατί μένω εδώ τωρα ... ...τώρα που δουλεύει κανονικά μπορεί να αρχίσει πάλι τα κουλα του και να πάθει πρόβλημα ?

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα πιο πολύ για αποτυχημένη απόπειρα για ρουτ μου κάνει

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό κατάλαβα και εγώ ...άπλα μου έκανε εντύπωση που μετά απο 3-4 μέρες σταμάτησε να κάνει ρεσταρτ και δουλεύει πάλι κανονικά

κοιτά το τηλέφωνο το είχα στην Ελλάδα άλλα το έφερα στην αμερικη και το πούλησα εδώ ..οπότε δεν με νοιάζει για την εγγύηση γιατί μένω εδώ τωρα ... ...τώρα που δουλεύει κανονικά μπορεί να αρχίσει πάλι τα κουλα του και να πάθει πρόβλημα ?

 

Οπως σου είπαν και οι άλλοι παραπάνω, 99.9999% πηγε να κανει ροοτ ή να βαλει Custom. Δεν τα καταφερε επειδη ήταν άσχετος και στο επεξε Αλέκος.

Δυστυχώς υπάρχουν και τετοιοι τυποι, τα κακα του να πουλας κινητά. Το knox, αυτος το εγραψε, οχι εσυ. Οταν πουλάς με πειραγμενο knox, πουλας φθηνότερα συνήθως. Απο αυτη την αποψη σου προξενησε μια μικρή οικονομική ζημιά μιας και αν το πουλήσεις τωρα ξανα, θα το πουλησεις πχ 50€ φθηνότερα..

Να τον παρεις τηλ και να του πεις οτι ειναι μ@λ@..ς? Θα στο πεξει Αλέκος οτι δεν εκανε τίποτα παλι, οπότε μη ασχολεισε καν..

Το τηλέφωνο είναι μια χαρα, δεν έχει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο με ενημέρωσε το κινητό ότι έχει βγει αναβάθμιση, την κατέβασα την εγκατέστησα OTA αλλά πάλι 5.1.1 γράφει !!! Τι αναβάθμιση ήταν αυτή ?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κινητό έβγαλε πρόβλημα μετά από μία εβδομάδα και εσύ το πήρες πίσω ; Τι να πω φίλε μου, έχω πουλήσει τόσα πράγματα εδώ και στο insomnia.

Aν έβγαζε θέμα σε ένα απόγευμα μπορεί να το έπαιρνα πίσω, μετά από μία μέρα θα είχε την εγγύηση. Που ξέρεις τι πάει να κάνει ο άλλος, αν το σβούριξε ή όχι.

Ήμαρτον.

 

Έβγαλε και σε μένα το μικρό update. Unbranded ελληνικό.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι με την mm 6.0.1 να στρωσει η stock gallery των φωτογραφιών για ειναι πολυ σπαστικό τετοιο τηλεφωνο να καθυστερει να φορτωσει εικονες.. Μακαρι να το διορθώσουν..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...