Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει να βάλω tempered glass και άθραυστη μεμβράνη στο κινητό ?

Υπάρχει περίπτωση να χάσει την σωστή απόκριση το s-pen ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει να βάλω tempered glass και άθραυστη μεμβράνη στο κινητό ?

Υπάρχει περίπτωση να χάσει την σωστή απόκριση το s-pen ?

Τι εννοείς; Και tempered και μεμβράνη ταυτόχρονα; Υπερβολή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Και tempered και μεμβράνη ταυτόχρονα; Υπερβολή.

 

Μου το πρότειναν σε ένα μαγαζί, δεν είπα πως θα το κάνω κιόλας :p

10 ευρώ για tempered και ακόμα 5 για να μπει και η μεμβράνη.

Δεν ξέρω αν αξίζει για αυτό και θέλω την "βοήθεια" της παρέας σε αυτό.

Αν έχετε βάλει, αν αξίζει όσον αφορά την προστασία της συσκευής, αν θα βάζατε ένα από τα 2 ποιο θα ήταν, αν θα άξιζε να μπουν και τα 2 ?

Κυριότερα πάντα ΑΝ επηρεάζει είτε το tempered είτε η άθραυστη μεμβράνη την απόκριση στην αφή και κυρίως στην απόκριση του s-pen.

Αν επίσης αξίζει να το βάλω, κάποιο μέρος στην Θεσσαλονίκη που θα μου προτείνατε για να πάω την συσκευή μου και να κάνει σίγουρα καλή "δουλειά" ?

Link to comment
Share on other sites

Μου το πρότειναν σε ένα μαγαζί, δεν είπα πως θα το κάνω κιόλας :p

10 ευρώ για tempered και ακόμα 5 για να μπει και η μεμβράνη.

Δεν ξέρω αν αξίζει για αυτό και θέλω την "βοήθεια" της παρέας σε αυτό.

Αν έχετε βάλει, αν αξίζει όσον αφορά την προστασία της συσκευής, αν θα βάζατε ένα από τα 2 ποιο θα ήταν, αν θα άξιζε να μπουν και τα 2 ?

Κυριότερα πάντα ΑΝ επηρεάζει είτε το tempered είτε η άθραυστη μεμβράνη την απόκριση στην αφή και κυρίως στην απόκριση του s-pen.

Αν επίσης αξίζει να το βάλω, κάποιο μέρος στην Θεσσαλονίκη που θα μου προτείνατε για να πάω την συσκευή μου και να κάνει σίγουρα καλή "δουλειά" ?

 

Για εμένα το tempered glass σε οποιαδήποτε οθόνη ακριβού κινητού είναι απαραίτητη. Δεν χάνεις απολύτως τίποτα σε αίσθηση και ακρίβεια απόκρισης (το S-pen δουλεύει άριστα) και προστατεύεις την οθόνη. Καλά και άγια τα gorilla glasses, αλλά οι φθορές είναι αναπόφευκτες, αργά ή γρήγορα. Μην πληρώσεις ούτε ευρώ σε κάποιον για να σ'το περάσει, καν'το μόνος σου, το μόνο που χρειάζεται είναι στοιχειώδης προσοχή και σύνεση. Δες μερικά βίντεο στο youtube και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους καλή Κυριακή το note 4 με android 5 εχει την λειτουργειία γρήγορη μάτια ( αυτή που περνάμε το χέρι πάνω απο το κινητό και μας δείχνει διάφορες πληροφορίες )??
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους καλή Κυριακή το note 4 με android 5 εχει την λειτουργειία γρήγορη μάτια ( αυτή που περνάμε το χέρι πάνω απο το κινητό και μας δείχνει διάφορες πληροφορίες )??

 

Όχι. Την έχει αφαιρέσει η Sammy. Η λειτουργία αυτή είναι πλέον διαθέσιμη μόνο με το spen.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Την έχει αφαιρέσει η Sammy. Η λειτουργία αυτή είναι πλέον διαθέσιμη μόνο με το spen.

 

Ok σε ευχαριστώ πολύ με το spen πως γίνετε???

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους καλή Κυριακή το note 4 με android 5 εχει την λειτουργειία γρήγορη μάτια ( αυτή που περνάμε το χέρι πάνω απο το κινητό και μας δείχνει διάφορες πληροφορίες )??

 

 

αυτο που ανοιγει στην οθονη κλειδωματος δεν εννοεις ? Φυσικα την εχει....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Για να ολοκληρώσουμε την απάντηση προς τον φίλο μας marinos5...

 

Αυτό που είπα πιο πάνω "Όχι. Την έχει αφαιρέσει η Sammy. Η λειτουργία αυτή είναι πλέον διαθέσιμη μόνο με το spen. " έχει σχέση με το Hover. Δηλαδή όταν πας το δάκτυλο σου πάνω από διάφορα αντικείμενα και σου δίνει extra πληροφορίες. πχ. όταν πας άνω από μια φωτό, σου δείχνει μια προεπισκόπηση.

 

Αν εννοείς αυτό που ανέφερε το kek πιο πάνω, δηλαδή για την οθόνη κλειδώματος, υπάρχει.

Μπορείς να το βρεις στις Ρυθμίσεις -> Προσβ/τητα -> Κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση -> Αφύπνιση χωρίς επαφή

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ανοιγει στην οθονη κλειδωματος δεν εννοεις ? Φυσικα την εχει....

 

:up::bow::up::bow:

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ολοκληρώσουμε την απάντηση προς τον φίλο μας marinos5...

 

Αυτό που είπα πιο πάνω "Όχι. Την έχει αφαιρέσει η Sammy. Η λειτουργία αυτή είναι πλέον διαθέσιμη μόνο με το spen. " έχει σχέση με το Hover. Δηλαδή όταν πας το δάκτυλο σου πάνω από διάφορα αντικείμενα και σου δίνει extra πληροφορίες. πχ. όταν πας άνω από μια φωτό, σου δείχνει μια προεπισκόπηση.

 

Αν εννοείς αυτό που ανέφερε το kek πιο πάνω, δηλαδή για την οθόνη κλειδώματος, υπάρχει.

Μπορείς να το βρεις στις Ρυθμίσεις -> Προσβ/τητα -> Κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση -> Αφύπνιση χωρίς επαφή

 

:up::up::clap::clap:

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Το slow motion στο βίντεο υπάρχει ή το αφαίρεσαν γιατί δεν το βρίσκω

Αν δεν κάνω λάθος είναι πλέον στις "Λειτουργίες".

Link to comment
Share on other sites

Αφότου μπήκε η νέα έκδοση του Android στο paypal το δάχτυλικο αποτύπωμα δεν δουλεύει το έχει παρατήρηση και κανένας άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , ποια ειναι η default προεγκατεστημένη εφαρμογή για το ir της συσκευής ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.peel.app

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Μου κανει το εξης: ενω ενημερωνω καποια εφαρμογη απο το play store, μετα δεν μου την παει στις εφαρμογες που ενημερωθηκαν προσφατα, αλλα την αφηνει στις υπολοιπες... αλλος που το εχει παρατηρησει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!! εχω μεγαλο μεγαλο προβλημα. εχω το f και απο την αναβαθμιση σε 5.1.1 ειχε προβλημα το δακτυλικο αποτυπωμα αλλα το αγνοησα. μεχρι που σημερα διακοπηκε η λειτουργια του και για να το ξεκλειδωσω χρειαζεται τον εφεδρικο κωδικο τον οποιο δν θυμαμαι...τι κανω??? παιδια sos!! εδω και 10 ωρες δν μπορω να το ξεκλειδωσω!!
Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Μου κανει το εξης: ενω ενημερωνω καποια εφαρμογη απο το play store, μετα δεν μου την παει στις εφαρμογες που ενημερωθηκαν προσφατα, αλλα την αφηνει στις υπολοιπες... αλλος που το εχει παρατηρησει?

Συμβαίνει μια στις τόσες λόγω Play Store, λογικά με μια επανεκκίνηση θα στρώσει. Αν όχι τότε δοκίμασε εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής.

παιδια καλησπερα!! εχω μεγαλο μεγαλο προβλημα. εχω το f και απο την αναβαθμιση σε 5.1.1 ειχε προβλημα το δακτυλικο αποτυπωμα αλλα το αγνοησα. μεχρι που σημερα διακοπηκε η λειτουργια του και για να το ξεκλειδωσω χρειαζεται τον εφεδρικο κωδικο τον οποιο δν θυμαμαι...τι κανω??? παιδια sos!! εδω και 10 ωρες δν μπορω να το ξεκλειδωσω!!

 

Δοκίμασε από υπολογιστή να πας στη διεύθυνση

https://www.google.com/android/devicemanager

 

Μήπως μπορείς μέσα από εκεί να το ξεκλειδώσεις. Αν όχι ενημέρωσε να δούμε τι άλλο μπορεί να γίνει.

 

@xaxomis1, Emotion εγγύηση (αν και χρησιμοποιώ μόνο τον kernel τους, είναι ωραία ομάδα)!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

δεν με αφηνει. λεει οτι απο τη στιγμη που η google επαληθευσε οτι οριστηκε ηδη κλειδωμα οθονης, δν θα απαιτειται ο κωδικος προσβασης που εχετε εισαγαγει!! αλλη λυση??
Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

δεν με αφηνει. λεει οτι απο τη στιγμη που η google επαληθευσε οτι οριστηκε ηδη κλειδωμα οθονης, δν θα απαιτειται ο κωδικος προσβασης που εχετε εισαγαγει!! αλλη λυση??

 

Έχεις δημιουργήσει λογαριασμό Samsung; Είσαι rooted (κατά 99% δεν θα είσαι αλλά είπα να ρωτήσω);

Link to comment
Share on other sites

σιγα να ειμαι root :lol:

εδω δν μπορω να ξεκλειδωσω το κινητο μου γτ δν θυμαμαι το κωδικο..θα καταφερνα να κανω root?? ουτε καν!! εχω λογαριασμο samsung

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το βρηκα!!!! γιουπι!!!!!! :happy: :happy: :happy: :happy:

 

https://findmymobile.samsung.com

αν εχεις λογαριασμο το ξεκλειδωνεις απο τον υπολογιστη σου!!

Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...