Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το icloud δεν περνά στα mail του Samsung δυστυχώς !!!

Το Note4 γνωρίζετε αν έχει αισθητήρα που με το χέρι να αλλάζεις σελίδες και με την κίνηση του κεφαλιού να κατεβάζει ή να ανεβάζεις τις σελίδα που διαβάζεις ?

Edited by huskyaris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το icloud δεν περνά στα mail του Samsung

 

 

Κάτι έγινε με το μήνυμα. ..οπότε το ξαναγραφω

 

Για το cloud δεν το ήξερα μια που δεν το είχα δοκιμάσει , όσο για τα υπόλοιπα δεν υπάρχουν στο 4 παρά μόνο στο note 3. Δεν ξέρω για ποιο λόγο τα έβγαλαν αλλά κάπου στα τόσα ποστ για το note 4 είχα δει ένα ποστ ότι με root μπορείς να τα ξαναπροσθεσεις μια που οι αισθητήρες υπάρχουν. ..

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

οταν μπει σε λειτουργια πτησης αναγκαστικα κλεινει και το wifi οποτε μετα την ενεργοποιηση πτησης ανοιγεις το wifi και εισαι κομπλε

 

Οχι δεν καταλαβες... Οταν μπαινει σε λειτουργια πτησης προφανως και κλεινει το wifi. Το θεμα ειναι οτι αν το επανενεργοποιησω δεν αναγνωριζει το δικτυο του σπιτιου. Σα να μην το βλεπει ενα πραγμα.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Για αξεσουάρ Note4 μιλάμε εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403129

Πάντως οι περισσότεροι προτιμούν Samsung κάρτες.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν καταλαβες... Οταν μπαινει σε λειτουργια πτησης προφανως και κλεινει το wifi. Το θεμα ειναι οτι αν το επανενεργοποιησω δεν αναγνωριζει το δικτυο του σπιτιου. Σα να μην το βλεπει ενα πραγμα.

Προχωρα σε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και καθως εγκαθιστάς τις εφαρμογες ελεγχε παραλληλα αν λειτουργει σωστα. Θα φτιαξει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ μέσω του spen πατώντας το κουμπάκι του να βγάζω και φωτογραφίες ?

 

Οχι γιατι το s pen και το κουμπι που εχει δεν ειναι "τυπου ασυρματο"..μπορεις αντι να πατησεις το δακτυλο σου στην οθονη για να βγει η φωτο να το κανεις (πατησεις) με το s pen.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιαα..παιδια εχει φθαρεί σε κανενα η υποδοχή στην τρύπα που μπαίνουν τα ακουστηκα?για το χρώμα λεω..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιαα..παιδια εχει φθαρεί σε κανενα η υποδοχή στην τρύπα που μπαίνουν τα ακουστηκα?για το χρώμα λεω..

 

Σε μενα οχι...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιαα..παιδια εχει φθαρεί σε κανενα η υποδοχή στην τρύπα που μπαίνουν τα ακουστηκα?για το χρώμα λεω..

 

Ειναι λογικο πιστεύω. Στο metal frame του Note 4 υπάρχει και εξτρα βαφή απο πανω οποτε κάποια στιγμή θα φυγει στα σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να είναι ανοικτό και να συνδέεται στο Wi-Fi μόνον όταν η οθόνη είναι ανοικτή τι "πρέπει" και που να τσεκάρω στο NOTE 4? Ευχαριστώ και καλή χρονιά.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους σας!

 

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν θυμάμαι να το έχω διαβάσει. Έχει και το ΝΟΤΕ 4 την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας που έχει και το s5, η οποία παρατείνει την διάρκεια της μπαταρίας πολύ;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους σας!

 

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν θυμάμαι να το έχω διαβάσει. Έχει και το ΝΟΤΕ 4 την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας που έχει και το s5, η οποία παρατείνει την διάρκεια της μπαταρίας πολύ;

 

ναι την εχει χθες που το δοκιμασα λιγο με 61% με εβγαζε 9,6 μερες

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία! Ευχαριστώ πολύ!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να είναι ανοικτό και να συνδέεται στο Wi-Fi μόνον όταν η οθόνη είναι ανοικτή τι "πρέπει" και που να τσεκάρω στο NOTE 4? Ευχαριστώ και καλή χρονιά.

 

Στις ρυθμίσεις wifi για προχωρημένους εκεί έχει 3 επιλογές. Δες πια σου κάνει

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους σας!

 

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν θυμάμαι να το έχω διαβάσει. Έχει και το ΝΟΤΕ 4 την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας που έχει και το s5, η οποία παρατείνει την διάρκεια της μπαταρίας πολύ;

Έχει και μαλιστα δύο ρυθμίσεις ...

1) εξικονομιση ενέργειας

2) ultra εξικονομιση ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

Έχει και μαλιστα δύο ρυθμίσεις ...

1) εξικονομιση ενέργειας

2) ultra εξικονομιση ενεργειας

 

Απλά και δοκιμασμένα ....

Με 6% απο της 10:00 το πρωί μέχρι στής 19:00 το ίδιο απόγευμα και με αρκετά τηλέφωνα είχα παλι 6% με ultra εξοικονόμηση !!

Οτι καλύτερο εχω δει σε κινητό ••••• το είχα και στο s5 ....

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...ήθελα την γνώμη σας σε κάτι..δεν ξέρω αν σας έχει τύχει...το κινητό το έχω απο τις 24/12 δεν είχα κανένα πρόβλημα απο τότε μέχρι σήμερα το μεσημέρι..εκεί που άκουγα μουσική και πήγα να κάνω μια κλήση όταν πάτησα να ξεκινήσει η κλήση κόλλησε εκεί...προσπάθησα με το κουμπί στο πλάι να του κάνω ρεσταρτ και μόλις έβγαλε την επιλογή κόλλησε πάλι χωρίς να ανταποκρίνετε στην αφή...με τα πολλά μετα απο 2 λεπτά έκανε μόνο του επαννεκίνηση...έπειτα απο καμιά ώρα στο πουθενά πήγα να στείλω μνμ και δεν το έστελνε...πάω στα καπάκια να κάνω κληση και πάλι κόλλησε όπως πρίν και πάλι μ έβγαζε μενου για επαννεκίνηση αλλά είχε κολλήσει τελειώς και δεν ανταποκρινόταν μέχρι που του έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα και απο εκείνη την στιγμή είναι πάλι οκ...τι θα μπορούσε να φταίει που έφαγε αυτά τα σκαλώματα σήμερα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...ήθελα την γνώμη σας σε κάτι..δεν ξέρω αν σας έχει τύχει...το κινητό το έχω απο τις 24/12 δεν είχα κανένα πρόβλημα απο τότε μέχρι σήμερα το μεσημέρι..εκεί που άκουγα μουσική και πήγα να κάνω μια κλήση όταν πάτησα να ξεκινήσει η κλήση κόλλησε εκεί...προσπάθησα με το κουμπί στο πλάι να του κάνω ρεσταρτ και μόλις έβγαλε την επιλογή κόλλησε πάλι χωρίς να ανταποκρίνετε στην αφή...με τα πολλά μετα απο 2 λεπτά έκανε μόνο του επαννεκίνηση...έπειτα απο καμιά ώρα στο πουθενά πήγα να στείλω μνμ και δεν το έστελνε...πάω στα καπάκια να κάνω κληση και πάλι κόλλησε όπως πρίν και πάλι μ έβγαζε μενου για επαννεκίνηση αλλά είχε κολλήσει τελειώς και δεν ανταποκρινόταν μέχρι που του έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα και απο εκείνη την στιγμή είναι πάλι οκ...τι θα μπορούσε να φταίει που έφαγε αυτά τα σκαλώματα σήμερα?

 

Σκέψου τι εφαρμογές εγκατέστησες τώρα τελευταία και ξεκίνα τις απεγκαταστάσεις. Αν δεν στρώσει κάνε και ένα hard-reset. Μετά αρχίζεις να σκέφτεσαι το Service.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και δεν παίζω παιχνίδια αυτό το κατέβασα γιατί με την οθόνη του note 4 είσαι σε άλλη διάσταση. ..

 

"Unpossible"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acceleroto.unpossible

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου τι εφαρμογές εγκατέστησες τώρα τελευταία και ξεκίνα τις απεγκαταστάσεις. Αν δεν στρώσει κάνε και ένα hard-reset. Μετά αρχίζεις να σκέφτεσαι το Service.

 

Αυτό είναι το θέμα δεν εγκατέστησα κάτι...όπως ήταν τόσες μέρες απο τις πρώτες δλδ έτσι ήταν κ σήμερα..δν έκανα τπτ διαφορετικό...για αυτό σκάλωσα και εγώ...θα το τσεκάρω και αυτές τις μέρες να δώ αν θα το ξανακάνει...τι άλλο να πω! :P

Θενξ πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και δεν παίζω παιχνίδια αυτό το κατέβασα γιατί με την οθόνη του note 4 είσαι σε άλλη διάσταση. ..

 

"Unpossible"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acceleroto.unpossible

 

να μην lagαρε οταν επιλεγεις HIGH γραφικά.. ελπιζω σε καποιο update να το fixaroun :)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα!

Έχω το note 4 μερικές μέρες, πούλησα το note 3 οπότε το τεσσάρι ήταν μονόδρομος! Απλά από χθες (δεν ξέρω πως έγινε) όλα τα φωνηεντα στο πληκτρολόγιο έχουν τόνο από μόνα τους. Πως μπόρώ να το άπένέργόπόίήσώ αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα αγόρασα μια ultra Micro sd 32GB, η ερώτηση είναι πως μεταφέρω τις φωτογραφίες στην κάρτα ? Μόνο μέσω υπολογιστή γίνεται ? Διότι μου σώζει στην κάρτα μόνο αυτές που βγάζω από σήμερα , υπόλοιπες που μεταφέρθηκαν από το iphone 5s που είχα μεταφέρθηκαν στη μνήμη του κινητού !!! Πως γίνεται να τις μεταφέρω δίχως να ανοίξω υπολογιστή ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...