Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα με το κινητο. Οταν ενεργοποιώ τη λειτουργία πτησης και μετα ξαναενεργοποιω το wifi δεν μπορει να συνδεθει- πρωτα λεει εκτος εμβελειας και μετα σφαλμα πιστοποίησης. Απενεργοποιω και παλι ενεργοποιω αλλα τα ιδια συνεχως. Στρωνει μονο με επανεκκίνηση. Ειναι το μοντελο F ελληνικο. Εχετε καμμια λυση να μου προτείνετε? Το εχει κανενας αλλος το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς μπορούμε να μεγαλώσουμε τα εικονίδια των εφαρμογών,πρωτίστως στην οθόνη αναμονής;
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει και αυτά τα δύο πώς φεύγει ο ένας; [ATTACH]54732[/ATTACH]

 

Λοιπόν το βρήκα τι έφταιγε σε περίπτωση που συμβεί και σε άλλον όπως φαίνεται στην φώτο μου έβγαζε 2 launcher και καλά πάτησα πάντα να ανοίγει με τον δεξιά και εξαφανίστηκε ο αριστερός και τώρα βγάζει το pinaki .

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να μεγαλώσουμε τα εικονίδια των εφαρμογών,πρωτίστως στην οθόνη αναμονής;

 

Με Nova launcher πάντως μεγαλώνουν έως 130%.

Ανά 5%

Link to comment
Share on other sites

και ότι έλεγα να μπώ να ψάξω και να ρωτήσω για τα launchers εδώ αλλά δεν ήθελα να βγώ off-topic και με το που το ανοίγω βλέπω να τα αναφέρετε :lol: :p ....στο F τρέχει κανείς κάποιο καλό launcher να πει εντυπώσεις (ταχύτητες, μπαταρία κλπ)? κοίταγα για το next launcher και γενικά διάφορα άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το κινητο. Οταν ενεργοποιώ τη λειτουργία πτησης και μετα ξαναενεργοποιω το wifi δεν μπορει να συνδεθει- πρωτα λεει εκτος εμβελειας και μετα σφαλμα πιστοποίησης. Απενεργοποιω και παλι ενεργοποιω αλλα τα ιδια συνεχως. Στρωνει μονο με επανεκκίνηση. Ειναι το μοντελο F ελληνικο. Εχετε καμμια λυση να μου προτείνετε? Το εχει κανενας αλλος το προβλημα?

 

Μολις το εκανα και μπηκε κανονικα στο ιντερνετ μετα...κανε μια επανεκκινηση μπας και στρωσει...

 

 

και ότι έλεγα να μπώ να ψάξω και να ρωτήσω για τα launchers εδώ αλλά δεν ήθελα να βγώ off-topic και με το που το ανοίγω βλέπω να τα αναφέρετε :lol: :p ....στο F τρέχει κανείς κάποιο καλό launcher να πει εντυπώσεις (ταχύτητες, μπαταρία κλπ)? κοίταγα για το next launcher και γενικά διάφορα άλλα.

 

Παρολο που ημουν αρνητκος με αλλους louncher εβαλα νοβα για δοκιμη και εμεινα μονμα με αυτον... που καλος γρηγορος και αν παρεις και την επιπλεον εκδοση μπορεις να κανεις παρα πολλα πραγματα...μποτε νοβα με κλειστα ματια...

Link to comment
Share on other sites

και ότι έλεγα να μπώ να ψάξω και να ρωτήσω για τα launchers εδώ αλλά δεν ήθελα να βγώ off-topic και με το που το ανοίγω βλέπω να τα αναφέρετε :lol: :p ....στο F τρέχει κανείς κάποιο καλό launcher να πει εντυπώσεις (ταχύτητες, μπαταρία κλπ)? κοίταγα για το next launcher και γενικά διάφορα άλλα.

Nova. Γρήγορος, ελαφρύς και απείρως παραμετροποιήσιμος. Launcher που δεν σου επιτρέπει να αλλάξεις grid χαρακτηρίζεται ανέκδοτο οπότε με τον TouchWiz ποτέ δεν ασχολούμαι πέραν της πρώτης μέρας.

Για μπαταρία, τον χρησιμοποιώ χρόνια σε όλες μου τις συσκευές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Nova. Γρήγορος, ελαφρύς και απείρως παραμετροποιήσιμος. Launcher που δεν σου επιτρέπει να αλλάξεις grid χαρακτηρίζεται ανέκδοτο οπότε με τον TouchWiz ποτέ δεν ασχολούμαι πέραν της πρώτης μέρας.

Για μπαταρία, τον χρησιμοποιώ χρόνια σε όλες μου τις συσκευές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Τον Go launcher δεν τον προτιματε απο οτι βλεπω, μαπα ειναι? Το ειχα στο s4 για πολυ λιγο, ειναι χειροτερος απο τον nova που λετε?

Ρωταω γιατι εχει παρα πολλα και ωραια θεματακια και σκεφτομαι να τον βαλω και στο νοτε 4 οταν με το καλο το παρω κι εγω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τον Go launcher δεν τον προτιματε απο οτι βλεπω, μαπα ειναι? Το ειχα στο s4 για πολυ λιγο, ειναι χειροτερος απο τον nova που λετε?

Ρωταω γιατι εχει παρα πολλα και ωραια θεματακια και σκεφτομαι να τον βαλω και στο νοτε 4 οταν με το καλο το παρω κι εγω :)

Έχω πολύ καιρό να τον χρησιμοποιήσω. Μάπα σίγουρα δεν είναι απλώς την τελευταία φορά ήταν πιο βαρύς και λιγότερο του γούστου μου.

Στους καλούς Launchers ανήκει, μια χαρά θα είναι. Πολλά έχουν να κάνουν και με τις προσωπικές προτιμήσεις του καθενός. Εγώ δεν ασχολούμαι με themes (το πολύ πολύ να αλλάξω icon set όταν βαρεθώ τα default) ενώ αντίθετα με ενδιαφέρουν gestures/συντομεύσεις/σταθερότητα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανα και μπηκε κανονικα στο ιντερνετ μετα...κανε μια επανεκκινηση μπας και στρωσει...

 

 

 

 

Παρολο που ημουν αρνητκος με αλλους louncher εβαλα νοβα για δοκιμη και εμεινα μονμα με αυτον... που καλος γρηγορος και αν παρεις και την επιπλεον εκδοση μπορεις να κανεις παρα πολλα πραγματα...μποτε νοβα με κλειστα ματια...

Μα καθε βραδυ κανω επανεκκίνηση για να συνδεθει.. Δεν μπορω να κατΑλαβω αν ειναι hardware η software proplem. Ομως απο τη στιγμή που μου λες οτι εσενα συνδέεται κανονικα αρχιζω να ανησυχω..

Ευχαριστω για τον κοπο που εκανες και απάντησες

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους,

 

πριν 4 ημέρες περίπου μπήκα και εγώ στο club των note 4 owners (910c) αλλα δυστυχώς το παρατηρώ και βλέπω ότι σε αυτές τις μέρες μου έχει κάνει 3- 4 restarts χωρίς λόγο και αιτία καθώς επίσης και ξαφνικά συνδεέται-αποσυνδέεται στην vodafone που έχω σύνδεση. Έχει παρατηρήσει κανείς σας αυτού του είδους την συμπεριφορά;

Έρχόμενος απο ΝΟΤΕ 3 δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα...

 

Εμενα παλι μου κανει το αλλο κουλο. Αν μπω σε λειτουργια πτησης δεν μου βρισκει το wifi του σπιτιου. Για να συνδεθει μετα θελει restart. Το note 4 εχει πολλα περισσοτερα προβληματα απο το 3 out of the box και για αυτο η σαμμυ θα φαει και αλλη κατρακυλα με το ανοητο software της. Αυτο με το wifi το εχει κανενας αλλος?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μα καθε βραδυ κανω επανεκκίνηση για να συνδεθει.. Δεν μπορω να κατΑλαβω αν ειναι hardware η software proplem. Ομως απο τη στιγμή που μου λες οτι εσενα συνδέεται κανονικα αρχιζω να ανησυχω..

Ευχαριστω για τον κοπο που εκανες και απάντησες

Εάν συνεχίσει πήγαινε μία βόλτα από το σέρβις. .. γιατί μάλλον έχει θέμα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ολόκληρο θέμα για launchers.

Μη το χαλάμε το θέμα παρακαλώ :)

 

Σχετικά με τους launcher ρώτησα εγώ απο την άποψη πώς τρέχουν στο F και γενικά μετά αν είχαν να πούν κάποιον καλό...sorry για το off-topic :p

 

Όσο για το θέμα με το wifi εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα για την ώρα..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου κανει το αλλο κουλο. Αν μπω σε λειτουργια πτησης δεν μου βρισκει το wifi του σπιτιου. Για να συνδεθει μετα θελει restart. Το note 4 εχει πολλα περισσοτερα προβληματα απο το 3 out of the box και για αυτο η σαμμυ θα φαει και αλλη κατρακυλα με το ανοητο software της. Αυτο με το wifi το εχει κανενας αλλος?

οταν μπει σε λειτουργια πτησης αναγκαστικα κλεινει και το wifi οποτε μετα την ενεργοποιηση πτησης ανοιγεις το wifi και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα πριν καιρό, αλλα δε μου απαντήσατε, μάλλον επειδή τότε, ελάχιστοι είχαν στα χέρια τους το κινητό. Τώρα που το έχετε περισσότεροι, θα ξαναρωτήσω (απευθύνομαι σε χρήστες που έχουν δουλέψει και το Note III):

Ισχύει ότι, όταν γράφεις με το στυλό στο Note IV, σου δίνει μια αίσθηση ότι γράφεις σε χαρτί, σε αντίθεση με το Note III, που έδεινε την αίσθηση ότι γράφεις σε πλαστικό;

 

Με ενδιαφέρει να ξέρω, καθώς είμαι fan των Note και του S-Pen.

 

Γιατι δεν πας σε καποιο καταστημα να το διαπιστωσεις ο ιδιος?

 

Θα με αφήσουν να γράψω με το πενάκι, τόσο στο Note 3, όσο και στο Note 4 και να μην πάρω και κανένα;

Link to comment
Share on other sites

Θα με αφήσουν να γράψω με το πενάκι, τόσο στο Note 3, όσο και στο Note 4 και να μην πάρω και κανένα;

 

Από όσο ξέρω το penaki στο note 4 το έχουνε «αλυσοδεμένο» με αντικλεπτικό σε public και πλαίσιο οπότε μπορείς εύκολα πιστεύω να κάνεις ένα "test write" έστω και με αυτό τον τρόπο... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημέρα και καλη χρονια να εχετε.. Σχετικα με το θεμα του wifi εμενα εστρωσε τελικα με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων. Πανω που ήμουν ετοιμος να το στειλω doa.. Η φαση ειναι οτι δεν εφταιγε καμμια απο τις εφαρμογες που ειχα γιατι τις ξανακατεβασα τις ιδιες. Αρα για οτιδηποτε προβλημα παρουσιάσει η συσκευη αναγκαστικα επαναφορα σαν πρωτη κίνηση...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλαααα!! παιδια ειδα οτι στην τρυπουλα που μπαινει το βύσμα των ακουστικων. εχει φυγει το χρωμα λιγακι σε ενα μερος απο εκει που μπαινει το βυσμα.. να παρω την samsung απο την αλλη εβδομαδα να το αναφερω ;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ενα ευτυχισμενο 2015 σε ΟΛΟΥΣ γεματο με Υγεια !!!

Ερχομενος απο iphone 5s, εδω και 2 ημερες που ειμαι κατοχος του Note4 , εχω εντυποσιαστει απο τις δυνστοτητες που εχει ΟΜΩΣ το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι της πλακας σε συγκριση με του iphone 5s, επισης μερα με τη μερα με ξενερωνει και το μεγεθος του, νομιζω ομως οτι θα το συνηθισω!!! Η εφαρμογή MobileGo δεν ξέρω πως εμφανίστηκε, να την διαγράψω ; Επίσης τι κάρτα μνήμης προτείνετε; Τέλος η εφαρμογή της shell (για τους πόντους από τα βενζιναδικα) δεν κλείνει, τι να κάνω για να την κλείσω ; Ευχαριστώ! !!

Edited by huskyaris
Link to comment
Share on other sites

κάρτα μνημης προτεινουν οι πιο πολλοι εδω μεσα samsung, η εφαρμογη shell κλεινει πατωντας ρυθμισεις και exit.

 

EDIT: ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ενα ευτυχισμενο 2015 σε ΟΛΟΥΣ γεματο με Υγεια !!!

Ερχομενος απο iphone 5s, εδω και 2 ημερες που ειμαι κατοχος του Note4 , εχω εντυποσιαστει απο τις δυνστοτητες που εχει ΟΜΩΣ το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι της πλακας σε συγκριση με του iphone 5s, επισης μερα με τη μερα με ξενερωνει και το μεγεθος του, νομιζω ομως οτι θα το συνηθισω!!! Η εφαρμογή MobileGo δεν ξέρω πως εμφανίστηκε, να την διαγράψω ; Επίσης τι κάρτα μνήμης προτείνετε; Τέλος η εφαρμογή της shell (για τους πόντους από τα βενζιναδικα) δεν κλείνει, τι να κάνω για να την κλείσω ; Ευχαριστώ! !!

 

Χρόνια Πολλά και από εμένα σε όλους. .. όντως το δακτυλικο αποτύπωμα πολλές φορές δεν πιάνει και αυτό γιατί είναι ορθογώνιο το home button και δεν κάνουμε καλά την κυλιση...Από την άλλη κάνει τοσα πολλά σε σχέση με ένα i Phone (εγώ 4s ειχα) που μου είναι αδιάφορο το δακτυλικο αποτύπωμα! Για απενεργοποιηση ή απεγκατασταση των έφαρμογων πατοντας παρατεταμένα επάνω σε μια εφαρμογή σου βγάζει στο επάνω μέρος της οθόνης 3 επιλογές. . Απεγκατασταση, πληροφορίες (όπου μπορείς να διακόψεις την λειτουργεία της εφαρμογής και να την ανοίξεις ξανά-το ίδιο κάνει και το greenify από το playstore ) και τέλος την επεξεργασία! !! Το μέγεθος συνηθίζεται και στο τέλος γίνεται απαραίτητο. .με ένα Bluetooth είσαι κομπλέ. ..

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Για το MobileGo πώς εμφανίστηκε , είναι εφαρμογή της Samsung ; Κάμερα απλά απεχτο, video απεχτο !!! Δυνατότητες απίστευτες !!!

Αφού κατάφερε μετά από iphone 3G, 3GS, 4s & 5s να μεταβώ σε Android και σε Samsung τι να πω ;! Καλώς σας βρήκα !!!

Να πάρω 32GB SanDisk, 64GB ΤΟΥ ΠΛΑΊΣΙΟ ή της Samsung αλλά που θα την βρω ;

Αααα την κάρτα sim που είχα στο iphone επειδή ήταν nanosim, αγόρασα ένα ανταπτορακι από Vodafone και μπήκε ΆΨΟΓΑ, το λέω διότι ΌΛΟΙ με αποθαρυναν να βάλω ανταπτορακι !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αααα και κάτι τελευταίο, ξέρετε πως θα βάλω το email που έχω στο icloud ώστε να τον χειρίζομαι από το Note4 ?

Edited by huskyaris
Link to comment
Share on other sites

Οποια και να πάρεις καλή είναι κάνε ένα format πρώτα στην κάρτα μνήμης από ότι λένε οι περισσότεροι για να μην έχεις θέματα. .αν και εγώ δεν έχω κάνει... Για το mail του i cloud δοκίμασε να το γράψεις στην εφαρμογή mail μαζί τα υπόλοιπα mail που έχεις. ..

Για το Mobile go δεν ξέρω πως βρέθηκε. .μάλλον κατέβασες κάποια άλλη εφαρμογή όπου ήρθε και αυτή? Δεν ξέρω ..ίσως σου απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα. .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...