Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φωτιες λεει? Αυριο να δεις που θα παρει φωτια το τηλεφωνο... δεν θα αφησω σκρουτζομαγαζο που να μην ρωτησω! Χαχαχα σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή υπομονή σου εύχομαι. Πολλές φορές ειναι άθλος να πιάσεις γραμμή σε σκρουτζομαγαζα.. Εάν δεν βρεις άκρη μπορω να βρω το τηλεφωνο του καταστήματος που το είδα μήπως γίνει κάτι απο εκει..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και μια ερώτηση και από εμένα..

 

Έχω πρόβλημα με το samsung smart switch μεταξύ iphone 5 kai note 4 μέσω icloud...

 

Κάνω όλη την διαδικασία κανονικά, όπως περιγράφεται ακριβώς και μόλις φτάνω στο import, στο note 4 δεν φορτώνεται τίποτα... αρχίζει ελάχιστα φόρτωση στην μπάρα και στο 12% απευθείας, εμφανίζεται το εξής: failed to import data from icloud. tap ok to try again .

 

Εχω επανεγκατασταστήσει την εφαρμογή, έχω ξανακάνει icloud backup (στο iphone δειχνει οκ) αλλά πάντα το ίδιο μήνυμα...

 

Υπάρχει κάποιος με ανάλογη εμπειρία και πιθανές λύσεις?

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

βγήκε η αναβάθμιση για τα ελληνικά EUR

 

Δεν εχει ερθει τιποτα δυστυχως:mad:

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε κατασταση φορτισης..μολς τελειωσω θα δω και εγω τι γινεται... υπαρχει περιπτωση να εξαρταται και απο τον παροχο? Σε ποιον ειστε οσοι ειδατε την αναβαθμηση?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε κατασταση φορτισης..μολς τελειωσω θα δω και εγω τι γινεται... υπαρχει περιπτωση να εξαρταται και απο τον παροχο? Σε ποιον ειστε οσοι ειδατε την αναβαθμηση?

 

Μεσω Kies ήρθε σε συσκευη της Wind

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μεσω Kies ήρθε σε συσκευη της Wind

 

Cosmote το δικό κου ακόμα δεν ήρθε κάτι. Προσοχή τωρα με την καταιγίδα μέσω kies αν γίνει διακοπή ρεύματος παει για service

Link to comment
Share on other sites

Cosmote το δικό κου ακόμα δεν ήρθε κάτι. Προσοχή τωρα με την καταιγίδα μέσω kies αν γίνει διακοπή ρεύματος παει για service

 

Μπορεί να το πήραν οι Wind συσκευές ή οι Unbranded. Cosmote περιμένουμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Cosmote το δικό κου ακόμα δεν ήρθε κάτι. Προσοχή τωρα με την καταιγίδα μέσω kies αν γίνει διακοπή ρεύματος παει για service

 

Αυτό λες εσύ? Εμένα ούτε μηνα δεν έχω κλείσει και δεν κανει καλη επαφή ο φορτιστης. Που παω για αντικατάσταση? Wind η samsung?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λες εσύ? Εμένα ούτε μηνα δεν έχω κλείσει και δεν κανει καλη επαφή ο φορτιστης. Που παω για αντικατάσταση? Wind η samsung?

Samsung, αλλίως η Wind θα το στείλει στην Samsung.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όντως μου ήρθε και σε εμένα μέσω kies. παροχος wind αλλά unbranded.

Την κάνουμε την αναβάθμιση ή έχουμε ακούσει τίποτα αρνητικό?

Link to comment
Share on other sites

Όντως μου ήρθε και σε εμένα μέσω kies. παροχος wind αλλά unbranded.

Την κάνουμε την αναβάθμιση ή έχουμε ακούσει τίποτα αρνητικό?

 

Νομίζω ότι μόνο θετικά ακούστηκαν, ειδικά με την μπαταρία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αρχίζετε εμένα δε μου ήρθε κ.λ.π.

 

Είναι μόνο για unbranded (EUR) συσκευές.

 

Μπορεί να το πήραν οι Wind συσκευές ή οι Unbranded. Cosmote περιμένουμε.

 

Η wind δίνει unbranded

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μόνο θετικά ακούστηκαν, ειδικά με την μπαταρία.

Οκ πάω σε αναβάθμιση. .. πόσο καλύτερη θα γίνει η μπαταρία ήδη είναι σούπερ. . :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα καταπληκτικό νέο για τους κατόχους του note 4.

Η συσκευή φοράει Gorilla glass 4!!

 

http://www.corninggorillaglass.com/en/products-with-gorilla/samsung/samsung-galaxy-note-4

Πως ειναι δυνατο στο note 4 η οθονη να ειναι γεμάτη γρατζουνιες και στο s2 και s5 που εχω να μην παθαινουν κατι?Ειναι λες και μπηκε σε πλυντηριο αυτοκινητων με βούρτσα.

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατο στο note 4 η οθονη να ειναι γεμάτη γρατζουνιες και στο s2 και s5 που εχω να μην παθαινουν κατι?Ειναι λες και μπηκε σε πλυντηριο αυτοκινητων με βούρτσα.

Ανέβασε φωτογραφίες να δούμε αυτό που λες...

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή εείχα θέμα με την μπαταρία. Μετά από 6-7 φορτίσεις ζήτημα να μου έβγαζε 5 ώρες οθόνης με υπόλοιπο 5-7% μπαταρία. Τυχαία βρήκα ένα topic σε μια σελίδα όπου είχαν κάποιοι θέμα με την μπαταρία. Ένα παλικάρι είχε γράψει όποιος έχει San Disk στο κινητό να την κκάνει ένα format γιατίεείναι ένας πιθανός λόγος να μην κρατάει η μπαταρία. Έτσι λοιπόν έχοντας εγώ San Disk δεν είχα να χάσω και τίποτα έκανα format και βλέπω η μπαταρία τα πάει πολύ καλά. .αυτή την στιγμή έχω 33% υπόλοιπο με 5:19 οθόνη. Νομίζω πως μπορεί να ήταν αυτός ο λόγος που η μπαταρία μου δεν κρατούσε, εκτός κ αν ήθελε 2 εβδομάδες για να στρώσει και να δείξει τις αντοχές της.
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή εείχα θέμα με την μπαταρία. Μετά από 6-7 φορτίσεις ζήτημα να μου έβγαζε 5 ώρες οθόνης με υπόλοιπο 5-7% μπαταρία. Τυχαία βρήκα ένα topic σε μια σελίδα όπου είχαν κάποιοι θέμα με την μπαταρία. Ένα παλικάρι είχε γράψει όποιος έχει San Disk στο κινητό να την κκάνει ένα format γιατίεείναι ένας πιθανός λόγος να μην κρατάει η μπαταρία. Έτσι λοιπόν έχοντας εγώ San Disk δεν είχα να χάσω και τίποτα έκανα format και βλέπω η μπαταρία τα πάει πολύ καλά. .αυτή την στιγμή έχω 33% υπόλοιπο με 5:19 οθόνη. Νομίζω πως μπορεί να ήταν αυτός ο λόγος που η μπαταρία μου δεν κρατούσε, εκτός κ αν ήθελε 2 εβδομάδες για να στρώσει και να δείξει τις αντοχές της.

 

Ισχυει. Αυτο το ειχα και με το note 3 αλλα οταν αλλαξα την καρτα σε samsung λυθηκε δια μαγειας.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Αυτο το ειχα και με το note 3 αλλα οταν αλλαξα την καρτα σε samsung λυθηκε δια μαγειας.

 

Εγώ την έκανα format και κράτησα την ίδια ... δεν έχω δει κάτι μέχρι τώρα. ..ίσως να πάρω μια της Samsung ? Μήπως θα ήταν καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή εείχα θέμα με την μπαταρία. Μετά από 6-7 φορτίσεις ζήτημα να μου έβγαζε 5 ώρες οθόνης με υπόλοιπο 5-7% μπαταρία. Τυχαία βρήκα ένα topic σε μια σελίδα όπου είχαν κάποιοι θέμα με την μπαταρία. Ένα παλικάρι είχε γράψει όποιος έχει San Disk στο κινητό να την κκάνει ένα format γιατίεείναι ένας πιθανός λόγος να μην κρατάει η μπαταρία. Έτσι λοιπόν έχοντας εγώ San Disk δεν είχα να χάσω και τίποτα έκανα format και βλέπω η μπαταρία τα πάει πολύ καλά. .αυτή την στιγμή έχω 33% υπόλοιπο με 5:19 οθόνη. Νομίζω πως μπορεί να ήταν αυτός ο λόγος που η μπαταρία μου δεν κρατούσε, εκτός κ αν ήθελε 2 εβδομάδες για να στρώσει και να δείξει τις αντοχές της.

 

Έχω την εντύπωση ότι το format πρέπει να ισχύει σαν ΚΑΝΟΝΑΣ σε όλες τις κάρτες μνήμης -πριν χρησιμοποιηθούν για πρώτη φορά- για την καλή λειτουργία των συσκευών και την αποφυγή σφαλμάτων στην διαχείριση της μνήμης!

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή εείχα θέμα με την μπαταρία. Μετά από 6-7 φορτίσεις ζήτημα να μου έβγαζε 5 ώρες οθόνης με υπόλοιπο 5-7% μπαταρία. Τυχαία βρήκα ένα topic σε μια σελίδα όπου είχαν κάποιοι θέμα με την μπαταρία. Ένα παλικάρι είχε γράψει όποιος έχει San Disk στο κινητό να την κκάνει ένα format γιατίεείναι ένας πιθανός λόγος να μην κρατάει η μπαταρία. Έτσι λοιπόν έχοντας εγώ San Disk δεν είχα να χάσω και τίποτα έκανα format και βλέπω η μπαταρία τα πάει πολύ καλά. .αυτή την στιγμή έχω 33% υπόλοιπο με 5:19 οθόνη. Νομίζω πως μπορεί να ήταν αυτός ο λόγος που η μπαταρία μου δεν κρατούσε, εκτός κ αν ήθελε 2 εβδομάδες για να στρώσει και να δείξει τις αντοχές της.

 

Παντως με μια sandisk 32gb ειχα προβλημα εκανε αποσυνδεση συνεχεια...περιμενω μια samsung evo ...να λυθει πιστευω...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...