Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα να ρωτησω εχω την lolipop 5.1.1 και θελω να βαλω την γερμανικη 6.0.1 την κατεβαζω κανονικα και την βαζω μεσω odin? εχω ελληνικη rom EUR
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα να ρωτησω εχω την lolipop 5.1.1 και θελω να βαλω την γερμανικη 6.0.1 την κατεβαζω κανονικα και την βαζω μεσω odin? εχω ελληνικη rom EUR

 

Μπες στο παρακάτω link, κατέβασε την και βαλ' την μέσω odin. Δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N910F/

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΝΟΤΕ 4, περασα την γερμανικη 6.0.1, στην πραξη πληρωσα 14 ευρω στην rapidgator, για να κατεβασω το αρχειο. Το ΚΝΟΧ είναι 0*0, το κινητο ηταν από Πορτογαλλια. Παρατηρήσεις θα κανω στις επομενες ημερες,,, το εχω παροπλισμενο, λογω προβλημάτων που μου εβγαλε, καηκε η οθονη, την αλλαξε η Σαμσουνγκ Αθηνα, και ειχα πρόβλημα ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΕΓΓΥΤΗΤΑΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΝΟΤΕ 4, περασα την γερμανικη 6.0.1, στην πραξη πληρωσα 14 ευρω στην rapidgator, για να κατεβασω το αρχειο. Το ΚΝΟΧ είναι 0*0, το κινητο ηταν από Πορτογαλλια. Παρατηρήσεις θα κανω στις επομενες ημερες,,, το εχω παροπλισμενο, λογω προβλημάτων που μου εβγαλε, καηκε η οθονη, την αλλαξε η Σαμσουνγκ Αθηνα, και ειχα πρόβλημα ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΕΓΓΥΤΗΤΑΣ.

 

Γιατί πλήρωσες 14€ να την κατεβάσεις; Αφού κατεβαίνει και δωρεάν!

 

Και εγώ είχα πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας (ή τουλάχιστον έτσι φαινότανε), αλλά τελικά δεν έφταιγε αυτός. Τον αλλάξαμε 2 φορές και πάλι έκανε τα ίδια (έσβηνε η οθόνη κατά τη διάρκεια των κλήσεων και δεν άνοιγε ξανά). Τελικά μου άλλαξαν όλο το πλαίσιο του κινητού μαζί μου με το πίσω πλαστικό που βιδώνουν οι βίδες και το πρόβλημα λύθηκε!

 

Υποθέτω ότι από το βάλε βγάλε θήκες, επειδή για να βγουν πιέζουμε στο πάνω μέρος της οθόνης, στράβωσε λίγο το πλαίσιο, σηκώθηκε λίγο το τζάμι της οθόνης (μιλάμε για χιλιοστά!) και ο αισθητήρας είχε λάθος ενδείξεις οπότε δεν λειτουργούσε σωστά! Μόλις αλλάξαμε το πλαίσιο το πρόβλημα λύθηκε! Το θέμα είναι ότι το πλαίσιο δεν φαινόταν να έχει κάτι, απλά αν παρατηρούσε κανείς καλά την οθόνη στο πάνω μέρος φαινόταν ότι δεν πατάει καλά πάνω στο πλαίσιο. Από το σέρβις μου είπαν ότι έχουν δει αρκετά Note 4 με το ίδιο πρόβλημα.

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε το 6.0.1(N910FXXU1DPE1) και για EUR Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

1,5 gb;; Τόσο μεγάλη είναι η ΜΜ; Δεν το είχα προσέξει.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

1,5 gb;; Τόσο μεγάλη είναι η ΜΜ; Δεν το είχα προσέξει.

 

Αμα κατεβασεις ολο το firmware απο sammobile και το κανεις αποσυμπιεση ειναι 3,6gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ. Παραπάνω αναφέρουν οι χρήστες που πήραν πρώτοι την αναβάθμιση τις σχετικές εμπειρίες. Εγώ προς το παρόν δεν έχω δει κάποιο τρανταχτο bug.

 

Επίσης διάβασε και τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης του site. Απαγορεύονται τα greeklish οπότε κάνε μία τροποποίηση στο μήνυμα σου :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με το νεο s note στην 6.0.1. Δεν μπορω να ταξινομησω πλεον τις (πολλες) σημειωσεις οπως θελω εγω (ειτε με χρονικη ειτε με αλφαβητικη σειρα), αλλα μονο οπως τις προβαλει το s note, χωρις να μπορω να αλλαξω τη σειρα ταξινομησης.

Εχει βρει καποιος καποια ρυθμιση που εγω δεν βλεπω?

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την κατέβασα κι εγώ μόλις σε Ελληνικό.Ωραίο το μενού απο το πενάκι.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνει και αυτό που κάνει το 5 για σημειώσεις σε μαυρη οθόνη και αν υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με το νεο s note στην 6.0.1. Δεν μπορω να ταξινομησω πλεον τις (πολλες) σημειωσεις οπως θελω εγω (ειτε με χρονικη ειτε με αλφαβητικη σειρα), αλλα μονο οπως τις προβαλει το s note, χωρις να μπορω να αλλαξω τη σειρα ταξινομησης.

Εχει βρει καποιος καποια ρυθμιση που εγω δεν βλεπω?

Έχεις δίκιο! Δεν υπάρχει η επιλογή. Μόνο στις ενεργές σημειώσεις μπορείς να φιλτράρεις με βάση το χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Δεν υπάρχει η επιλογή. Μόνο στις ενεργές σημειώσεις μπορείς να φιλτράρεις με βάση το χρώμα

Δυστυχως οσο κι αν εψαξα λυση δεν βρηκα. Το ανησυχητικο ειναι οτι το s note για πρωτη φορα εχει κουμπι επικοινωνιας και ερωτησεων προς τη σαμσουνγκ. Εβαλα κι εγω τη δικη μου ερωτηση και περιμενω...

Αλλα αν καποιος ξερει πως μπορω να απεγκαταστησω το νεο s note και να βαλω το προηγουμενο (και που θα το βρω), παρακαλω ας ποσταρει.

Edit: Ηρθε και η (πολυ γρηγορη) απαντηση απο τη σαμσουνγκ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160519/8528dd278cab18477929660322ee89da.jpg

Αρα οποια βοηθεια για να βαλω το προηγουμενο s note (που να μην απαιτει root) δεκτη.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρώ πολύ γρήγορη πτώση μπαταρίας και πολύ υψηλές θερμοκρασίες,μετά την αναβάθμιση.Ιδωμεν...

 

Υπομονή 2-3 μέρες. Το λειτουργικό εκτελεί λειτουργίες αρχειοθέτησης και συντήρησης. Είναι δικαιολογημένο αυτό το φαινόμενο τις 2 πρώτες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την ΜΜ χθες κανοντας (επιτελους) φορματ στην συσκευη, πριν και μετα το update.

Δεν ειχα κανει φορματ απο τοτε που αγορασα το κινητο.

Εστησα την συσκευη απο την αρχη.

Πρωτες εντυπωσεις θετικες, ωραια τα εφε κυλισης καθως και το νεο μενου του s pen.

Νομιζω οτι το ξεκλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα εγινε πιο γρηγορο.

Εχω την συσκευη απο περυσι το Μαρτιο και μπορω να πω οτι ειναι ενα smartphone που με βλεπω να το κραταω για καιρο ακομα. Πραγματικα απο τις πιο ολοκληρωμενες προτασεις για συσκευη.

Τα μοναδικα προβληματα που ειχα αντιμετωπισει ηταν κατι ρεσταρτ που μου εκανε τον τελευταιο μηνα απο το πουθενα (πιστευω οτι μετα το φορματ που εκανα αυτο θα λυθει).

Καθως και το προβλημα που αντιμετωπισα την τελευταια βδομαδα οταν ειχα 3G, δεν μεταδιδε δεδομενα.

Δεν εχω κανει ποτε ρουτ την συσκευη (για λογους εγγυησης), αλλα ειναι τοσο ολοκληρωμενη που δεν μου λειπει κατι.

Το μοναδικο παραπονο που εχω μεχρι στιγμης ειναι η μπαταρια. Να δουμε πως θα παει μετα το update.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Δεν υπάρχει η επιλογή. Μόνο στις ενεργές σημειώσεις μπορείς να φιλτράρεις με βάση το χρώμα

 

Σε μενα με την γερμανικη 6.1 κανει συνεχως φορτωση. Μολις ανοιξω το S note

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...