Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Εχτές το βράδυ το κινητό μου έμεινε από μπαταρία αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί ήμουν σινεμά.

Όταν πήγα σπίτι για να το φορτίσω το κινητό έβγαλε την εικόνα της μπαταρίας και έκανε επανεκκίνηση με την μία, ξανά η μπαταρία και επανεκκίνηση πάλι, αυτό το πράγμα συνεχιζόταν ασταμάτητα.

 

Όταν πήγα να το ανοίξω κανονικά έγραψε Galaxy Note 4 και πάλι επανεκκίνηση και τα ίδια ξανά.

Το κινητό δεν μπαίνει ούτε σε recovery.

 

Μέτρησα την μπαταρία και δεν έχει θέμα, την δοκίμασα και σε άλλο κινητό και ανοίγει κανονικά με την μπαταρία μου.

 

Το μόνο μενού που μπορώ να μπω είναι αυτό με το vol down + home + power. Από εκεί δοκίμασα να περάσω πάλι την ROM μέσω ODIN αλλά και πάλι (εφόσον πέρασε κανονικά) ξεκίνησε τα Loop.

 

Καμία ιδέα πριν το στείλω στο σέρβις ;

Δοκίμασε να το αφήσεις χωρίς μπαταρία για 2,3 λεπτά έπειτα από επιτυχημένο φλασάρισμα fw μέσω Odin και έπειτα δώσε του άλλα 2,3 κατά την επανεκκίνηση.

Αν δεν ανοίξει καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιο αναγνωρισμένο service.

Βασικά για να είμαι ειλικρινής θα σου πρότεινα να το πας απευθείας στο service και να μην ρισκάρεις να συμβεί κάτι που θα σου κοστίσει την εγγύηση.

Full wipe δοκίμασες;

Δεν μπορεί να μπει στο λογισμικό ή σε recovery mode οπότε είναι αδύνατον.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. ΛΊΓΟ την βοήθεια σας.βρηκα να κάνω ανταλλαγή με το s5 μου με νοτε 4 μια η άλλη και μου φάνηκε λίγο περίεργο. . Μου έστειλε μια φώτο από το μενού με τις πληροφορίες και είδα προσπάθησα να καταλάβω μέσω των εκδόσεων του λειτουργικού κλπ μπας και βγάλω άκρη αν είναι fake η όχι γιατί παραείναι καλό για να είναι αληθινό..googlara λοιπόν την έκδοση βασικού φάσματος κλπ και δεν έβγαλε αποτελέσματα οπότε άρχισα να αναρωτιέμαι και για να μην μπω στον κόπο και τον συναντήσω και γίνουμε μπίλιες αν είναι μουφα σας ποσταρω την εικόνα εσείς που είστε κάτοχοι νοτε μπας και κατάλαβε

 

http://postimg.org/image/f5x91pu99

Edited by kyriasgr87
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. ΛΊΓΟ την βοήθεια σας.βρηκα να κάνω ανταλλαγή με το s5 μου με νοτε 4 μια η άλλη και μου φάνηκε λίγο περίεργο. . Μου έστειλε μια φώτο από το μενού με τις πληροφορίες και είδα προσπάθησα να καταλάβω μέσω των εκδόσεων του λειτουργικού κλπ μπας και βγάλω άκρη αν είναι fake η όχι γιατί παραείναι καλό για να είναι αληθινό..googlara λοιπόν την έκδοση βασικού φάσματος κλπ και δεν έβγαλε αποτελέσματα οπότε άρχισα να αναρωτιέμαι και για να μην μπω στον κόπο και τον συναντήσω και γίνουμε μπίλιες αν είναι μουφα σας ποσταρω την εικόνα εσείς που είστε κάτοχοι νοτε μπας και κατάλαβε

 

http://postimg.org/image/f5x91pu99

 

για μουφα μοιαζει.εκει που γραφει note 4 θα επρεπε να λεει 910 f θα σου προτεινα να το δεις απο κοντα και μα τσεκαρεις επιτοπου το ιμει.αλλα ετσι οπως το βλεπω δεν μου αρεσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. ΛΊΓΟ την βοήθεια σας.βρηκα να κάνω ανταλλαγή με το s5 μου με νοτε 4 μια η άλλη και μου φάνηκε λίγο περίεργο. . Μου έστειλε μια φώτο από το μενού με τις πληροφορίες και είδα προσπάθησα να καταλάβω μέσω των εκδόσεων του λειτουργικού κλπ μπας και βγάλω άκρη αν είναι fake η όχι γιατί παραείναι καλό για να είναι αληθινό..googlara λοιπόν την έκδοση βασικού φάσματος κλπ και δεν έβγαλε αποτελέσματα οπότε άρχισα να αναρωτιέμαι και για να μην μπω στον κόπο και τον συναντήσω και γίνουμε μπίλιες αν είναι μουφα σας ποσταρω την εικόνα εσείς που είστε κάτοχοι νοτε μπας και κατάλαβε

 

http://postimg.org/image/f5x91pu99

Χωρις να ειμαι ειδήμων μου κανει ψιλο μουφα.Στο δικό μου (note edge ) γράφει εκει που λεει κωδικος μοντελου SM-N915FY το οποίο δεν αλλάζει. Μου φαίνεται λίγο περιεργο να λεει σκετο N4 και όχι SM910c πχ.Ας απαντήσουν και φίλοι που έχουν το 4 για πιο σίγουρα.

Πες του να σου στείλει και φώτο εκεί που λεει για το knox γιατί θεωρώ ότι οι μαιμουδες δεν θα εχουν κατι τετοιο στο μενου.

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι ειδήμων μου κανει ψιλο μουφα.Στο δικό μου (note edge ) γράφει εκει που λεει κωδικος μοντελου SM-N915FY το οποίο δεν αλλάζει. Μου φαίνεται λίγο περιεργο να λεει σκετο N4 και όχι SM910c πχ.Ας απαντήσουν και φίλοι που έχουν το 4 για πιο σίγουρα.

Πες του να σου στείλει και φώτο εκεί που λεει για το knox γιατί θεωρώ ότι οι μαιμουδες δεν θα εχουν κατι τετοιο στο μενου.

 

καποιες πολυ καλες εχουν τα εικονιδια και οά του knox απλα δεν δουλευουν.αλλα εμενα μου δειχνει μουφα β κατηγοριας

Link to comment
Share on other sites

note 4 με πρασινο σχεδιο μπαταριας αυτή την εποχή .... το βρίσκω άκρως δύσκολο !!!

 

και έκδοση λογισμικού V50.08 !!!! πόσο μπαμ κάνει οτι είναι κλώνος ??

Edited by NeCrOmAnCeR19
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος μπορει ας του τραβηξει καποια screenshot να δει το παιδι.γιατι εγω ειμαι με custom και μου το δειχνει s6 edge
Link to comment
Share on other sites

Ανα για σας ρε αλάνια και εγώ αυτά παρατήρησα τι να πω άσε ας μην μπω στον κόπο γιατί μάλλον για επιτηδιο τον κόβω και δεν το γλυτώνει το ζαπακιασμα..είπε και καλά ότι το πήρε δώρο για την 9 χρόνη κόρη του για να την παρηγορησει για το σκυλάκι της που έχασε και ότι και καλά το πήρε από συνάδερφο του από Σουηδία

 

PLUS ότι αυτή η έκδοση βασικού φάσματος N4XXU1ANJ4 δεν υπάρχει πουθενα

Edited by kyriasgr87
Link to comment
Share on other sites

Ανα για σας ρε αλάνια και εγώ αυτά παρατήρησα τι να πω άσε ας μην μπω στον κόπο γιατί μάλλον για επιτηδιο τον κόβω και δεν το γλυτώνει το ζαπακιασμα..είπε και καλά ότι το πήρε δώρο για την 9 χρόνη κόρη του για να την παρηγορησει για το σκυλάκι της που έχασε και ότι και καλά το πήρε από συνάδερφο του από Σουηδία

Καλά και της πήρε note 4 (και καλά? )?Ας της έπαιρνε άλλο σκύλο! Final verdict:M.O.U.F.A. (IMHO)(in my humble opinion)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ανα για σας ρε αλάνια και εγώ αυτά παρατήρησα τι να πω άσε ας μην μπω στον κόπο γιατί μάλλον για επιτηδιο τον κόβω και δεν το γλυτώνει το ζαπακιασμα..είπε και καλά ότι το πήρε δώρο για την 9 χρόνη κόρη του για να την παρηγορησει για το σκυλάκι της που έχασε και ότι και καλά το πήρε από συνάδερφο του από Σουηδία

 

πες του να βγαλει φωτο το πισω μερος χωρις καπακι εκει που ειναι η καμερα και τα κουμπια του ηχου φωτο.και επειδη θα το καταλαβει οτι την πηρες γραμη παιζει να χαθει.αλλα αυτα τα σημεια που σου γραφω ξεχωριζουν το γνησιο απο το μουφα.θα σου προτεινα να αποφυγεις τους μπελαδες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. ΛΊΓΟ την βοήθεια σας.βρηκα να κάνω ανταλλαγή με το s5 μου με νοτε 4 μια η άλλη και μου φάνηκε λίγο περίεργο. . Μου έστειλε μια φώτο από το μενού με τις πληροφορίες και είδα προσπάθησα να καταλάβω μέσω των εκδόσεων του λειτουργικού κλπ μπας και βγάλω άκρη αν είναι fake η όχι γιατί παραείναι καλό για να είναι αληθινό..googlara λοιπόν την έκδοση βασικού φάσματος κλπ και δεν έβγαλε αποτελέσματα οπότε άρχισα να αναρωτιέμαι και για να μην μπω στον κόπο και τον συναντήσω και γίνουμε μπίλιες αν είναι μουφα σας ποσταρω την εικόνα εσείς που είστε κάτοχοι νοτε μπας και κατάλαβε

 

http://postimg.org/image/f5x91pu99

Κινέζικος κλώνος πρέπει να είναι. Καταρχάς αν δεις στη φωτογραφία στο εικονίδιο της μπαταρίας φαίνονται ξεκάθαρα pixels, με 2560×1440 ανάλυση στο νοτέλι,πίστεψε με,χρειάζεσαι μικροσκόπιο για να δεις pixel.. Μετά το εικονίδιο του smart stay, στη lollipop τουλάχιστον είναι διαφορετικό. Τέλος αν και είναι στα ελληνικά δίπλα από την ώρα λέει AM, εμένα και στα αγγλικά που το έχω γράφει σκέτη την ώρα και δε θυμάμαι να υπάρχει επιλογή για AM/PM..

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Ανα για σας ρε αλάνια και εγώ αυτά παρατήρησα τι να πω άσε ας μην μπω στον κόπο γιατί μάλλον για επιτηδιο τον κόβω και δεν το γλυτώνει το ζαπακιασμα..είπε και καλά ότι το πήρε δώρο για την 9 χρόνη κόρη του για να την παρηγορησει για το σκυλάκι της που έχασε και ότι και καλά το πήρε από συνάδερφο του από Σουηδία

 

PLUS ότι αυτή η έκδοση βασικού φάσματος N4XXU1ANJ4 δεν υπάρχει πουθενα

 

Φιλε Γιωργο, οχι απλα ειναι κλωνος, ειναι και και κλωνος κακης ποιοτητας. Εχω δει note 4 αντιγραφο πραγματικα πολυ καλο, αυτο ειναι β διαλογης... :)

Link to comment
Share on other sites

Guys έχετε ακούσει τίποτα για firmware update σε 5.1.1 μέσα στο καλοκαίρι?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Guys έχετε ακούσει τίποτα για firmware update σε 5.1.1 μέσα στο καλοκαίρι?

 

ειχαν πει απο ιουλιο και μετα οποτε εγω περιμενω προς σεπτεμβρη

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά..δεν θα μπω καν στον κόπο να τον συναντήσω. .Ελπίζω να τα ξαναπούμε στο μέλλον αυτή τη φορά με πραγματικό νοτελι
Link to comment
Share on other sites

Ανα για σας ρε αλάνια και εγώ αυτά παρατήρησα τι να πω άσε ας μην μπω στον κόπο γιατί μάλλον για επιτηδιο τον κόβω και δεν το γλυτώνει το ζαπακιασμα..είπε και καλά ότι το πήρε δώρο για την 9 χρόνη κόρη του για να την παρηγορησει για το σκυλάκι της που έχασε και ότι και καλά το πήρε από συνάδερφο του από Σουηδία

 

PLUS ότι αυτή η έκδοση βασικού φάσματος N4XXU1ANJ4 δεν υπάρχει πουθενα

 

Εκεί κάπου κλείνεις το τηλέφωνο.. ακου τι σκεφτηκε να πει ο ανθρωπος..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος εδω περα που να γνωριζει οντως κατι για το προβλημα μου??

Εχω αλλαξει ποσες ofφicial ρομ, εχω αλλαξει modem, csc, εχω βαλει custom rom και δεν εχει αλλαξει τιποτα ..

 

ΠΑΝΤΑ μου βγαζει "μη εγγεγραμενο στο δικτυο"....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος εδω περα που να γνωριζει οντως κατι για το προβλημα μου??

Εχω αλλαξει ποσες ofφicial ρομ, εχω αλλαξει modem, csc, εχω βαλει custom rom και δεν εχει αλλαξει τιποτα ..

 

ΠΑΝΤΑ μου βγαζει "μη εγγεγραμενο στο δικτυο"....

 

Πήγαινε σε service να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο άμα δεν φτιάχνει τπτ! Μπορεί να ξεκόλλησε καμιά κεραία

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος εδω περα που να γνωριζει οντως κατι για το προβλημα μου??

Εχω αλλαξει ποσες ofφicial ρομ, εχω αλλαξει modem, csc, εχω βαλει custom rom και δεν εχει αλλαξει τιποτα ..

 

ΠΑΝΤΑ μου βγαζει "μη εγγεγραμενο στο δικτυο"....

 

πατα *#0011# .σου βγαζει imei cert : pass ?

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

πατα *#0011# .σου βγαζει imei cert : pass ?

μου βγαζει ναι... ανεβασα ενα screenshot μπας και καταλαβεις κατι αλλο...

 

http://s29.postimg.org/3zygg4rnn/Screenshot_2015_07_30_15_08_49.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος ενδιαφέρεται να πάρει το Νοτε 4 (δεν εχει την υπομονη να περιμένει για το 5) και θέλω να μάθω αν υπάρχουν θέματα υπερθέρμανσης γιατί άκουσα παράπονα από πρώην χρήστη Νοτε 4 SM-910F ότι υπήρχαν περιπτώσεις που ζεματούσε. Έχει τύχει σε σας ή ήταν θέμα παρτίδας και ατυχίας? Για τον Exynos έχετε ακούσει κάτι ανάλογο;

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει ναι... ανεβασα ενα screenshot μπας και καταλαβεις κατι αλλο...

 

http://s29.postimg.org/3zygg4rnn/Screenshot_2015_07_30_15_08_49.jpg

 

 

Mια χαζη ερώτηση. Μήπως σου έχουν μπλοκάρει το imei σου ?? Αν οχι πρεπει να το πας αντιπροσωπία.

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Mια χαζη ερώτηση. Μήπως σου έχουν μπλοκάρει το imei σου ?? Αν οχι πρεπει να το πας αντιπροσωπία.

 

Για πιο λογο να μου μπλοκαρουν το imei??

Εχει γραψει το Knox... δεν με καλυπτει η εγγυηση..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...