Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε εάν στο πίσω μέρος το λευκό είναι πιο σκληρό και με χειρότερη αίσθηση από ότι στο μαύρο? Έτσι ήταν τουλάχιστον στο 3..

Οπως και στο 3,το εγραψα.Το μαυρο,ειναι πολυ μαλακό και δεν γλυστραει.

Το ειδα, και το ακουσα δηλαδη,σε βιντεο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μερικα κολπα για να γινει ακομα πιο γρηγορο το note, πολλοι μπορει να τα ξερετε αλλα ειμαστε κ αλλοι τοσοι που τωρα τα μαθαινουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο κ να το θέλουμε πιστεύω ότι λόγω θέσης δεν θα έχει κ . την . καλύτερη απόδοση :(

Πολλοί- όπως και εγώ- χρησιμοποιουμε φλιπ case κ το καπάκι το γυρίζω στην πίσω μεριά για να μπορέσω να κρατήσω το note με 4 ο ένα χέρι!Πως θα ακούω μουσική ή οτιδήποτε άλλο εάν κλείνει το ηχείο ? ??

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όσο κ να το θέλουμε πιστεύω ότι λόγω θέσης δεν θα έχει κ . την . καλύτερη απόδοση :(

Πολλοί- όπως και εγώ- χρησιμοποιουμε φλιπ case κ το καπάκι το γυρίζω στην πίσω μεριά για να μπορέσω να κρατήσω το note με 4 ο ένα χέρι!Πως θα ακούω μουσική ή οτιδήποτε άλλο εάν κλείνει το ηχείο ? ??

Και για μένα έτσι είναι.

Όταν ξεκινάει η σχεδίαση θα πρέπει να μπαίνει σαν must η τοποθέτηση των ηχείων στο κάτω μέρος της συσκευής.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όσο κ να το θέλουμε πιστεύω ότι λόγω θέσης δεν θα έχει κ . την . καλύτερη απόδοση :(

Πολλοί- όπως και εγώ- χρησιμοποιουμε φλιπ case κ το καπάκι το γυρίζω στην πίσω μεριά για να μπορέσω να κρατήσω το note με 4 ο ένα χέρι!Πως θα ακούω μουσική ή οτιδήποτε άλλο εάν κλείνει το ηχείο ? ??

...με ακουστικά...Αυτο κανω τουλαχιστον εγω.Ετσι κι αλλοιως,τι να ακουσω με το ηχειακι ενος κινητου;:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

...με ακουστικά...Αυτο κανω τουλαχιστον εγω.Ετσι κι αλλοιως,τι να ακουσω με το ηχειακι ενος κινητου;:)

Σωστός, έτσι είναι!

Link to comment
Share on other sites

...με ακουστικά...Αυτο κανω τουλαχιστον εγω.Ετσι κι αλλοιως,τι να ακουσω με το ηχειακι ενος κινητου;:)

 

Εάν κρίνω από το note 3, ηχειάκι δεν το λες, χθες είχα βάλει μια ταινία να παίζει και την άκουγα από το άλλο δωμάτιο καθαρά.

Δεν λέω ότι είναι ηχειάρα, αλλά σε αρκετές περιπτώσεις μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Εννοείται πως προτιμώ τα ηχεία κάτω, εντούτοις ελπίζω στο 4 να είναι αποδεκτό και να κάνει την δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το ηχειο,ειναι ενα κλικ ανωτερο θεωρω,σε σχεση με το 3αρι παντα,με πολυ καλη ενταση και καθαροτητα.Ακομα και τερμα βεβαια δεν τσιουριζει που λεμε.Μην περιμενετε φυσικα να φτασει το Μ8 σε αποδοση,αλλα παραμενει παρα πολυ καλο.

Με τοσο που κοστιζει το κντ ειναι λογικο να εχει ενα αξοιπρεπες ηχειο.Αν και εχω την αισθηση οτι μπορει και καλυτερα......

Απο την αλλη και εγω με ακουστικα ακουω παντα,και εκει η αποδοση του ειναι εξαιρετικη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κατεβάζουμε τον πήχη και να λέμε εντάξει. Σε ένα premium κινητό πρέπει όλα να είναι τέλεια. Δεν μπορούμε να συμβιβαστούμε με λύσεις με τα ακουστικά.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εάν κρίνω από το note 3, ηχειάκι δεν το λες, χθες είχα βάλει μια ταινία να παίζει και την άκουγα από το άλλο δωμάτιο καθαρά.

Δεν λέω ότι είναι ηχειάρα, αλλά σε αρκετές περιπτώσεις μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Εννοείται πως προτιμώ τα ηχεία κάτω, εντούτοις ελπίζω στο 4 να είναι αποδεκτό και να κάνει την δουλειά του.

Ακου και μια αλλη επιλογη που εκανα,ως αθεραπευτος γκατζετακιας.

Αγορασα δυο μικρα ηχειακια,τα x-mini Uno,μαζι με ενα ειδικο καλωδιο,που τα κανει να συνδεονται στερεοφωνικα,και τα συνδεω οπυ θελω,σε ραδιοφωνο,στο κινητό,και αυτα,παιζουν πολυ καλα και πολυ δυνατα για το μεγεθος τους,το οιο ειναι πραγματικα μινι.

Και μαλιστα,ανοιγουν κατα καποιον τροπο,και ετσι βγαζουν πιο πολυ ,μπασο,αν το θελησεις.Υπ οψιν οτι εχουν δικο τους ενισχυτη και φορτιζονται με usb .

Παω λοιπον σε καποια καφετερια που ειναι στην παραλια,και μιας και δεν ενοχλω,τα βαζω και παιζουν με το Τριτο Προγραμμα,ή το Φλας 96 και τον Κοσμος FM,και τη βρισκω.Ετσι,δεν χρειαζεται να βαζω ακουστικά,που οπως και να το κανουμε,ειναι ενοχλητικα,απο ενα σημειο και μετά.

Επειδη δε,το μαγαζι εχει και wifi,μπορω και συνδεω και το κινητο και ακουω Τζαζ,απο Ιντερνετικους Σταθμους.

Τα ηχειακια,τα πηρα 45€ απο ενα μαγαζι στην Κηφισιά,και το καλωδιο 5€ απο την Κινα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και ένα φρέσκο review:

http://www.techspot.com/review/906-samsung-galaxy-note-4/

 

και συγκριτικό μεταξύ snap και exynos versions.

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το θέμα με την τοποθέτηση του ηχειου στην πλάτη στο τεσσάρι το έχουμε ξανασχολιασει και πιο παλιά και δεν παύει σε καμία περίπτωση να είναι οπισθοδρομηση σε σχέση με το τριαρι και με ακατανόητο σκεπτικό.Βλέπουμε ότι όλοι οι κατασκευαστές τοποθετούν πλέον το ηχείο μπροστά η κάτω και δεν είναι τυχαίο.Σε αυτά τα σημεία θα δώσει τον πιο καθαρό και δυνατο ήχο χωρίς να τον πνίγουν τα δάχτυλα, οι θήκες, τα τραπέζια κλπ.Ναι, τα ακουστικά είναι μια λύση για κάποιους αλλά δεν είναι η λυση!!!Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να κουβαλάμε μαζί μας τις αρμαθιες με τα ακουστικά και να λες στον συνομιλητη σου, περίμενα να ξεμπλεξω το κουβαρι για να μου πεις να σημειώσω η να έχουμε μαζί μας πάντα ένα φορτισμένο bt.Ειδικά και στην περίπτωση που είπε η evelina, να υπάρχει και η θηκη s view,δημιουργείται μεγάλο θέμα.Δεν ακυρώνει βέβαια όλο αυτό το τεσσάρι σαν σύνολο αλλά δεν παύει να είναι υπαρκτό πρόβλημα για πολλούς από εμάς και φάουλ από την Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το θέμα με την τοποθέτηση του ηχειου στην πλάτη στο τεσσάρι το έχουμε ξανασχολιασει και πιο παλιά και δεν παύει σε καμία περίπτωση να είναι οπισθοδρομηση σε σχέση με το τριαρι και με ακατανόητο σκεπτικό.Βλέπουμε ότι όλοι οι κατασκευαστές τοποθετούν πλέον το ηχείο μπροστά η κάτω και δεν είναι τυχαίο.Σε αυτά τα σημεία θα δώσει τον πιο καθαρό και δυνατο ήχο χωρίς να τον πνίγουν τα δάχτυλα, οι θήκες, τα τραπέζια κλπ.Ναι, τα ακουστικά είναι μια λύση για κάποιους αλλά δεν είναι η λυση!!!Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να κουβαλάμε μαζί μας τις αρμαθιες με τα ακουστικά και να λες στον συνομιλητη σου, περίμενα να ξεμπλεξω το κουβαρι για να μου πεις να σημειώσω η να έχουμε μαζί μας πάντα ένα φορτισμένο bt.Ειδικά και στην περίπτωση που είπε η evelina, να υπάρχει και η θηκη s view,δημιουργείται μεγάλο θέμα.Δεν ακυρώνει βέβαια όλο αυτό το τεσσάρι σαν σύνολο αλλά δεν παύει να είναι υπαρκτό πρόβλημα για πολλούς από εμάς και φάουλ από την Samsung.

 

Εγώ διαφωνώ. Είναι ανεπίτρεπτο να δίνω ένα σκασμό λεφτά, να αγοράζω την τελειότερη οθόνη σε κινητό, να θέλω να δω μια ταινία, και ο ήχος να βγαίνει από πίσω... Χάνω πολύ από την ακουστική. Αν σου φαίνεται ακατανόητο αυτό το σκεπτικό να σου πω πως υπάρχουν άνθρωποι που το παίρνουν πολύ δυνατά υπόψη την θέση του ηχείου.

Σκέψου κάτι απλό. Να κοιμηθείς με το κινητό στο κρεβάτι, και να έχεις βάλει ξυπνητήρι. Και η πλάτη του κινητού να ακουμπά σε πάπλωμα... Το διακινδυνεύεις;

Εφόσον η Samsung δεν φέρνει μπροστά τα ηχεία, και γενικότερα δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με το θέμα του ήχου όπως η HTC, την καλύτερη δουλειά την έχει κάνει στο Note 3. Και βάση του Note 3 ναι έχει κάνει οπισθοδρόμηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το θέμα με την τοποθέτηση του ηχειου στην πλάτη στο τεσσάρι το έχουμε ξανασχολιασει και πιο παλιά και δεν παύει σε καμία περίπτωση να είναι οπισθοδρομηση σε σχέση με το τριαρι και με ακατανόητο σκεπτικό.Βλέπουμε ότι όλοι οι κατασκευαστές τοποθετούν πλέον το ηχείο μπροστά η κάτω και δεν είναι τυχαίο.Σε αυτά τα σημεία θα δώσει τον πιο καθαρό και δυνατο ήχο χωρίς να τον πνίγουν τα δάχτυλα, οι θήκες, τα τραπέζια κλπ.Ναι, τα ακουστικά είναι μια λύση για κάποιους αλλά δεν είναι η λυση!!!Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να κουβαλάμε μαζί μας τις αρμαθιες με τα ακουστικά και να λες στον συνομιλητη σου, περίμενα να ξεμπλεξω το κουβαρι για να μου πεις να σημειώσω η να έχουμε μαζί μας πάντα ένα φορτισμένο bt.Ειδικά και στην περίπτωση που είπε η evelina, να υπάρχει και η θηκη s view,δημιουργείται μεγάλο θέμα.Δεν ακυρώνει βέβαια όλο αυτό το τεσσάρι σαν σύνολο αλλά δεν παύει να είναι υπαρκτό πρόβλημα για πολλούς από εμάς και φάουλ από την Samsung.

 

Ακριβώς! !!!!Μέγα φάουλ! !!!!!!!Απορώ με το σκεπτικό τους! !!!!:mad::mad:

Εγώ από το ηχείο ακούω μουσική κ μάλιστα του 3 είναι πολύ καλό:happy:

υπάρχουν φορές που κάνω κάτι κ δεν μπορώ να δεσμεύομαι με τα ακουστικά! Τσουπ διπλώνω την φλιπ ώστε να βλέπω κ την οθόνη κ ακουω μια χαρά :D

Τώρα στο 4 πως ακούγεται το οτιδήποτε όταν είναι ακουμπισμένο σε ένα τραπέζι δεν ξέρω αλλα κρατάω τις αμφιβολίες μου για το αποτέλεσμα :blink:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο 4 πως ακούγεται το οτιδήποτε όταν είναι ακουμπισμένο σε ένα τραπέζι δεν ξέρω αλλα κρατάω τις αμφιβολίες μου για το αποτέλεσμα :blink:

 

Είναι πιο δυνατό το ηχείο για αυτό και το ακούς.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα παντως με αυτο το βιντεο, το 4 εχει πιο δυνατο ηχο:http:// Samsung Galaxy Note 4 Speaker Test vs Note 3:
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Νέο update μόλις ήρθε!

1.29MB firmware

Φίλε Γιώργο, θα σου ήταν εύκολο να μας βγάλεις 2/3 screen shots από battery use και να μας γράψεις 2 λόγια για την χρήση σου ως τώρα με τα συμπερασματά σου, άλλη μία φορά τώρα που το setarises και όλας μετά και το update !

Για να μην διαβάζουμε όλους αυτούς εκεί συνέχεια !

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Γιώργο !

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/note-4-battery-thread-t2893547

 

Και γενικότερα και όποιος άλλος το μπορεί (από τους κατέχοντες), καλό θα ήταν να μας δείξει και να μας πεί, όσα περισσότερα μπορεί !

Τους ευχριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ. Είναι ανεπίτρεπτο να δίνω ένα σκασμό λεφτά, να αγοράζω την τελειότερη οθόνη σε κινητό, να θέλω να δω μια ταινία, και ο ήχος να βγαίνει από πίσω... Χάνω πολύ από την ακουστική. Αν σου φαίνεται ακατανόητο αυτό το σκεπτικό να σου πω πως υπάρχουν άνθρωποι που το παίρνουν πολύ δυνατά υπόψη την θέση του ηχείου.

Σκέψου κάτι απλό. Να κοιμηθείς με το κινητό στο κρεβάτι, και να έχεις βάλει ξυπνητήρι. Και η πλάτη του κινητού να ακουμπά σε πάπλωμα... Το διακινδυνεύεις;

Εφόσον η Samsung δεν φέρνει μπροστά τα ηχεία, και γενικότερα δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με το θέμα του ήχου όπως η HTC, την καλύτερη δουλειά την έχει κάνει στο Note 3. Και βάση του Note 3 ναι έχει κάνει οπισθοδρόμηση.

και που διαφωνείς; αφού τα ίδια λετε με τον trackman......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει θεμα το ηχειο,και με την πλατη κατω να ειναι μια χαρα το ακους,δυνατο και ποιοτικο ειναι δεν τιθεται θεμα σε αυτο.Τωρα τι να σας πω,εαν το ξεχασετε στο παπλωμα πια...:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα σε μαύρο, με εντυπωσίασε θα έλεγα αρκετά. Πολύ καλή και φωτεινή οθόνη, η κάμερα λιγάκι που την είδα δείχνει πολύ ικανή και μου άρεσε η κατασκευή και η αίσθηση που αφήνει.. Είχε και το Ζ3 πιο πέρα σε μαύρο και στην ίδια τιμή μάλιστα αλλά το Note πραγματικά μου έκανε αίσθηση συνολικά. Τα καλά νέα είναι ότι η επίσημη έκδοση για την μέση ανατολή είναι αυτή με τον Exynos οπότε μπορώ να το αποκτήσω άμεσα. Η τιμή του είναι στα 600€ και δεν θα πέσει μέχρι τα Χριστούγεννα (άντε να πάει 550-530).. προς το παρών έχουν μόνο το μαύρο αλλά δεν το σκεφτόμουν για άλλο χρώμα..

Ερώτηση, γιατί τα capacitive πλήκτρα είναι ριγέ κάτω από το pattern που έχει η συσκευή τριγύρω από την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Το ριγιέ που λες είναι σε όλο το Bezle γύρω γύρω από την οθόνη (Τουλάχιστον στο άσπρο που έχω).

Δεν ενοχλεί όμως και θα πρέπει να το παρατηρήσεις από πολύ κοντά για να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ριγιέ που λες είναι σε όλο το Bezle γύρω γύρω από την οθόνη (Τουλάχιστον στο άσπρο που έχω).

Δεν ενοχλεί όμως και θα πρέπει να το παρατηρήσεις από πολύ κοντά για να το δεις.

Ναι έτσι ακριβώς είναι, εμένα όμως εκεί έπεσε το μάτι μου... δεν το λέω αποτρεπτικά, η μόνη παρατήρηση είναι :p

Πάντως η λειτουργία του είναι όντως πλέον χωρίς κομπιάσματα και λόξυγγες, καιρός ήταν... Γενικά μου άρεσε πολύ η συσκευή, η μόνη φέτος που μου κάνει εντύπωση (για το Ζ3 προσπάθησα, ειλικρινά...)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...