Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς τον φιλο που ειπε οτι τα εχω μπερδεψει

αγαπητε μου φιλε οπως ειπα δεν ειμαι ο "ειδικος" της τεχνολογιας των smartphone απλα εχει τυχει επειδη ξερω απο υπολογιστες (πρωην πληροφορικαριος) να μου εχουν εμπιστοσυνη συγγενεις/φιλοι ετσι απο τα χερια μου εχουν περασει αρκετα Android , Windows , IOS κινητα και Tablet ετσι απο καθαρα πρακτικη αποψη λεω την γνωμη μου για το λογισμικο που εχουν και τις δυνατοτητες τους

 

το καλυτερο Windows που μου επεσε στα χερια ηταν το Microsoft Lumnia 950 Dual Sim (δυνατο κινητο)

απο τα Android δεν θα πω γιατι ηταν πολλα και καλα

ουτε φυσικα απο τα IOS γιατι εκει ξερεις τι παιρνεις και για μενα αυτα τα κινητα/tablet απευθυνονται σε ατομα που τα γνωριζουν.

 

οτι αφορα το Motorola Moto G (2014) ναι ειμαι ευχαριστημενος δεν το αλλαζω παρα μονο με το νεο Motorola Moto G (2015) που πιθανον θα ειναι και το τελευταιο μου Android Smartphone.

 

το μονο που θελω για το τωρινο και περιμενω ειναι το Android 6.x

 

οτι αφορα το νεο Motorola Moto G (2015) αυτο με τα 2GB Ram , 16GB αποθηκευτικο , Dual Sim

 

ποτε κυκλοφορει ελλαδα ξερουμε?

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ήρθε σε μένα χθες! (η πλάκα είναι έκανα την ερώτηση αυτή πριν 4 μέρες ξέρω 'γω :lol:)

 

Δεν το προσεξα είναι καλή πως το βλέπεις γιατί δεν έχει έρθει σε εμένα ακόμα περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την έχω βάλει. Καλή είναι αλλά σε εμένα τρώει σκαλωματα αφού δεν έκανα επαναφορά και πέρασαν όλα τα σκουπίδια από πάνω
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ουτε σε εμενα εχει ερθει (προσωπικα την περιμενω πως και πως καθως την εχω ηδη στο tablet και συγκεκριμενα την 6.0.1)

 

η 5.0.2 μπηκε ως αναβαθμιση δεν εκανα καμια επαναφορα κτλ και ολα δουλευουν μια χαρα

 

το ιδιο και η 6.0.1 στο tablet αρα δεν βλεπω τον λογο για επαναφορα ρυθμισεων κτλ.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

ουτε σε εμενα εχει ερθει (προσωπικα την περιμενω πως και πως καθως την εχω ηδη στο tablet και συγκεκριμενα την 6.0.1)

 

η 5.0.2 μπηκε ως αναβαθμιση δεν εκανα καμια επαναφορα κτλ και ολα δουλευουν μια χαρα

 

το ιδιο και η 6.0.1 στο tablet αρα δεν βλεπω τον λογο για επαναφορα ρυθμισεων κτλ.

 

Τι να σου πω εγω βλεπω lags

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγω βλεπω lags

 

μηπως ευθυνεται καμια εφαρμογη?

 

για το τηλεφωνο δεν μπορω να σου πω καθως δεν την εχω παρει ακομα (οταν την παρω θα σου πω)

 

στο tablet της υπογραφης μου που φοραει την 6.0.1 και ειναι φορτωμενο με διαφορες εφαρμογες δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Το αγόρασα 170 ευρώ.

Κλείνω δύο χρόνια με το συγκεκριμένο κινητό σε λίγο καιρό.

 

Μιλάμε για ένα mid to low range κινητό με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

Παρόλο που υπάρχουν προβλήματα, μπορώ να πω ότι σαν ποιότητα είναι κορυφαίο για την κατηγορία του.

 

Συγκεκριμένα εμένα μου έβγαλε πρόβλημα στην μία την sim. Με 20€ πήρα ανταλλακτικό από το ebay και όλα λειτουργούν τέλεια αυτήν την στιγμή.

 

Δεν μπορούσα να περιμένω όμως να βγει η 6άρα. Εδώ και 5 μήνες ήμουν με CM12 (5.1.1) και εδώ και 2 μήνες έβαλα CM13 (6.0.1) και το κινητό είναι αγνώριστο. Έχεις κινητό... απλά.

 

Δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια τόσο (εκτός από TD κυρίως).

Χρησιμοποιώ πάρα μα πάρα πολύ GMAIL (πολλά accounts...), FB, Messenger, Evernote, Onenote, Calendar (notifications), Maps και αρκετή ομιλία (1-1,5 ώρα/μέρα average) πάντα με bluetooth ακουστικό, με μόνιμα ανοιχτά τα data και το wifi εκτός από το βράδυ που κοιμάμαι.

 

Η μπαταρία κρατάει μιάμιση μέρα.

Έχει φάει πτώση 4 φορές, με την μία από αυτές να εκτοξευτεί, λες και ήταν πέναλτι στην προσπάθειά μου να το πιάσω με το πόδι και να φύγει από καμιά 10αριά σκαλοπάτια, με μόνο εμφανές ένα γδάρσιμο μικρό που ίσα ίσα φαίνεται, και δεν το προσέχεις αν δεν σου το πουν.

 

Η κάμερα, λίγα megapixel αλλά πολύ καθαρή εικόνα.

 

Στους φίλους που θέλουν τώρα να το αγοράσουν (γιατί ρωτάνε παραπάνω), ΔΕΝ θα το πρότεινα.

Σκεφτείτε ότι είναι ήδη 2 χρονών μοντέλο. Μπορεί για κανά χρόνο ακόμα να είναι αρκετό για τις ανάγκες που περιγράφω παραπάνω αλλά θα αρχίσει να γίνεται αργό. Θα πρότεινα στα 200ευρώ να να δουν κάποιο ASUS Zenfone 2 αν θέλουν dual sim ή τα επόμενα MOTO G αν θέλουν single sim.

 

Εκείνο που θα πρέπει όμως να καταλάβει ο υποψήφιος αγοραστής σε σχέση με κάποια άλλα, αλλά και οι ήδη κάτοχοί του είναι η υποστήριξη που παρέχεται και από την Motorola και από third party ROM creators.

Με το που το έκανα root μέσα σε 5' είχα περάσει την CM12... Μέσα σε 5' την CM13. Και τα δύο χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ξόδεψα δηλαδή σύνολο 30' για να δω στα forums πως και τι πρέπει να κάνω.

 

ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ:

Τα γράφω αυτά γιατί με τα προηγούμενα στο Jiayu G4S (180€ όταν είχε βγει) είχα βάλει πάνω από 15 Roms (καμία δεν λειτούργησε σωστά) και έτρωγα κατά μέσο όρο 1,5ώρα για να διαβάσω για προβλήματα και να την περάσω. Δεν βάζω καν τον χρόνο που έχασα με τα προβλήματα, bugs κτλ κτλ κτλ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΙΚΡΟΣ ΡΕΑΛΙΣΜΟΣ:

Αν βάλουμε τώρα σαν επαγγελματίας ότι 950€ τον μήνα καθαρά έσοδα θεωρούνται καλά, πρέπει να χρεώνω την εργατοώρα 13ευρώ με το ΦΠΑ, για 22 εργάσιμες μέρες.

Οπότε (1,5ώρες/rom) * 15Rom = 22,5 ώρες = 292,5€ σε εργατοώρες που θα μπορούσα να αφιερώσω στην δουλειά μου.

Σύνολο με την αξία του κινητού 472,5€.

Που μου χάλασε στην τελική σε 8 μήνες και το minideal έδεινε 6 μήνες εγγύηση...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

Δεν είναι το antutu πόσο score πάντα βγάζει το κινητό... μετράει παραπάνω η υποστήριξη και η ποιότητα κατασκευής.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

μια διορθωση το νεο Motorola Moto G (2015) ειναι Dual Sim

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιας και πήρα αλλο κινητό όπως προείπα περασα την 5.0.2 με factory reset και wipeout και δεν βλέπω κανένα lag στη lolipop, πάει αέρα πατέρα!

Μετά το πατατρακ που παθαμε με το nexus 7 2012 ήμουν επιφυλακτικος για το γλειφιτζούρι.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ευθυνεται καμια εφαρμογη?

 

για το τηλεφωνο δεν μπορω να σου πω καθως δεν την εχω παρει ακομα (οταν την παρω θα σου πω)

 

στο tablet της υπογραφης μου που φοραει την 6.0.1 και ειναι φορτωμενο με διαφορες εφαρμογες δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα

Κάτι τέτοιο θα παίζει. Τι να πω. Θα τι ψαξω απλά αυτόν τον καιρο το έχω μόνο για κλήσεις.

Ρε παιδιά μήπως όσοι πήρατε την 6.0 έχετε το 4g και μας παραπληροφορείτε; :-P

Ναι το 4g

Όταν το πήρα μου είπαν ότι αυτό είναι το νήμα που πρεπει να γράφω για το τηλέφωνο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μια διορθωση το νεο Motorola Moto G (2015) ειναι Dual Sim

Με το Moto G έχει χαθεί λίγο η μπάλα και είναι δύσκολο να το προσδιορίσεις με τη χρονολογία και τη νεότητα...

Καλύτερα με γενιά και μοντέλο.

Το 2ης γενιάς (XT1068) που έχεις εσύ, ήταν όντως δίκαρτο.

Το 2ης γενιάς LTE (ΧΤ172), που αρχικά το λέγανε 2015 είναι ολόιδιο με το προηγούμενο αλλά 4G και με μία κάρτα sim και μεγαλύτερη μπαταρία.

Το 3ης γενιάς(που η Motorola αποκαλεί 2015 Μοtο G) είναι το "καινούριο" μοντέλο, που ωστόσο στην Ευρώπη βγαίνει μόνο με μία SIM. Για δίκαρτο πρέπει να απευθυνθείς στην Ινδική αγορά, που για να το πάρεις τέτοιο πρέπει να θυσιάσεις την 20άρα μπάντα στο 4G.

Link to comment
Share on other sites

Με το Moto G έχει χαθεί λίγο η μπάλα και είναι δύσκολο να το προσδιορίσεις με τη χρονολογία και τη νεότητα...

Καλύτερα με γενιά και μοντέλο.

Το 2ης γενιάς (XT1068) που έχεις εσύ, ήταν όντως δίκαρτο.

Το 2ης γενιάς LTE (ΧΤ172), που αρχικά το λέγανε 2015 είναι ολόιδιο με το προηγούμενο αλλά 4G και με μία κάρτα sim και μεγαλύτερη μπαταρία.

Το 3ης γενιάς(που η Motorola αποκαλεί 2015 Μοtο G) είναι το "καινούριο" μοντέλο, που ωστόσο στην Ευρώπη βγαίνει μόνο με μία SIM. Για δίκαρτο πρέπει να απευθυνθείς στην Ινδική αγορά, που για να το πάρεις τέτοιο πρέπει να θυσιάσεις την 20άρα μπάντα στο 4G.

 

μου φαινεται κανεις λαθος

αν ανατρεξεις στο παρων φορουμ θα δεις οτι το νεο Motorola Moto G (3ης γενιας) υπαρχει με εσωτερικη μνημη 8GB και με 16GB αλλα ειναι και τα δυο Dual Sim μην μπερδευεις το 4G που λες η LTE αλλο μοντελο ειναι αυτο (τουλαχιστον απο οσα θυμαμαι γιατι αν ειμαι λαθος τοτε δεν θα το προτιμησω καθως δεν με ενδιαφερει καν το 4G δεν εχω καρτες ουτε με ενδιαφερει το δικτυο 4G)

 

στην ευρωπη επισης υπαρχει το 3ης γενιας Dual Sim (τουλαχιστον οσο το εψαξα στο ebay.co.uk)

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά νομίζω πως εσύ κάνεις λάθος. Αν ανατρέξεις στο ειδικότερο θέμα του 3rd gen Moto G εδώ πέρα θα δεις πως όσοι το έχουν πάρει έχουν single sim συσκευή εκτός από ένα παλληκάρι που το πήρε από Amazon Ινδίας. 8/16 gb 1/2 gb ram κυκλοφορεί στην ευρώπη αλλά όλα single sim. Dual sim είναι μόνο τα XT1543/44 (Βραζιλίας αν δεν κάνω λάθος) και το XT1550 που είναι από την Ινδία. Aκόμα και όσα βλέπεις στο αγγλικό e-bay αν προσέξεις γράφει "from India". To ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το XT1541 που δεν είναι dual sim.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xmoto+g+3rd+dual.TRS0&_nkw=moto+g+3rd+dual&_sacat=0

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g_dual_sim_%283rd_gen%29-7469.php

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g_%283rd_gen%29-7247.php

 

Tέλος όλα τα Moto G 3rd gen είναι 4G, δεν υπάρχει 3G μοντέλο πλέον. Και πολύ καλώς κατά τη γνώμη μου, ακόμα και αν δεν σε ενδιαφέρει το 4G. Έχουν καλύτερο μόντεμ που πιάνει μεγαλύτερες ταχύτητες ακόμα και όταν το δουλεύεις σε 3G.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά νομίζω πως εσύ κάνεις λάθος. Αν ανατρέξεις στο ειδικότερο θέμα του 3rd gen Moto G εδώ πέρα θα δεις πως όσοι το έχουν πάρει έχουν single sim συσκευή εκτός από ένα παλληκάρι που το πήρε από Amazon Ινδίας. 8/16 gb 1/2 gb ram κυκλοφορεί στην ευρώπη αλλά όλα single sim. Dual sim είναι μόνο τα XT1543/44 (Βραζιλίας αν δεν κάνω λάθος) και το XT1550 που είναι από την Ινδία. Aκόμα και όσα βλέπεις στο αγγλικό e-bay αν προσέξεις γράφει "from India". To ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το XT1541 που δεν είναι dual sim.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xmoto+g+3rd+dual.TRS0&_nkw=moto+g+3rd+dual&_sacat=0

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g_dual_sim_%283rd_gen%29-7469.php

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g_%283rd_gen%29-7247.php

 

Tέλος όλα τα Moto G 3rd gen είναι 4G, δεν υπάρχει 3G μοντέλο πλέον. Και πολύ καλώς κατά τη γνώμη μου, ακόμα και αν δεν σε ενδιαφέρει το 4G. Έχουν καλύτερο μόντεμ που πιάνει μεγαλύτερες ταχύτητες ακόμα και όταν το δουλεύεις σε 3G.

 

καταρχην "μην αρπαζεσαι" ειπα μπορει να κανω λαθος μπορει και οχι (γιατι επισημως στην ιστοσελιδα της η Motorola αναφερει την υπαρξη του)

 

αν υπαρχει ευρωπαικο μοντελο του Motorola Moto G (3rd Gen) Dual Sim , 2GB Ram , 16GB Storage θα μου απαντησουν επισημα απο την ιδια Lenovo/Motorola καθως εγραψα μηνυμα στα φορουμς τους

 

ειπα οτι ειμαι απο ελλαδα (ευρωπη)

ειπα οτι ενδιαφερομαι για το Dual Sim

ειπα να μου πουν πιο μοντελο ειναι και απο που θα το αγορασω η αν ξερουν ημερομηνια που θα ερθει στην ελλαδα η γενικα στην ευρωπαικη αγορα.

 

δεν ξερω αν το 3G εχει γινει 4G

οι καινουργιες sim καρτουλες που αγορασα λογω του Motorola Moto G (2nd Gen) αλλα και οι παλιοτερες κομμενες σε Micro Sim ηταν 3G

 

δεν ξερω αν υποστηριζαν 4G (ασε που δεν εχει σημα καλα καλα 3G ουτε η Cosmote Whatsup ουτε η Wind F2G στην περιοχη μου Αθηνα/Παγκρατι)

 

και φυσικα ουτε θα ξανα αγορασω Sim καρτες

 

σε αναμονη της απαντησης τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει έρθει σε κανέναν η 6 με dual sim 2gen?? Όχι το απλό 4g 2gen

 

σε εμενα που εχω το μαυρο Motorola Moto G (2nd Gen) Dual Sim (Retail EU) δεν εχει ερθει (αν και επισημως λεει οτι απο φεβρουαριο κυκλοφορει) αυτην περιμενω και εγω μην ανησυχεις.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρπάζομαι. Απλά σε διόρθωσα σε κάποιες λεπτομέρειες που έχω ψάξει αρκετά και τις οποίες δεν γνωρίζεις.

 

Αν δεν έχεις παλιά κάρτα wind, από τους άλλους 2 λογικά μπορείς να έχεις κανονικά 4G. Ειδικά αν έχεις αγοράσει micro sim αν κατάλαβα καλά σχετικά πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

απο την ιστοσελιδα τους

Μοντελα XT1541 XT1540

 

και υποστηριζει αυτα τα δικτυα

 

απο αγγλια

Networks

GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSPA+, 4G LTE

 

Bands (by model)

Moto G - GSM (XT1541)

LTE (1, 3, 7, 8, 20)

UMTS/HSPA+ (900, 2100 MHz)

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

 

SIM Card

Single Micro-SIM

 

απο γαλλια

Réseaux

GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSPA+ Dual Carrier, 4G LTE catégorie 4

 

Bandes (par modèle)

Moto G (XT1541)

LTE (1, 3, 7, 8, 20)

UMTS/HSPA+ Dual Carrier (900, 2 100 MHz)

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1 800, 1 900 MHz)

 

Carte SIM

Simple Micro-SIM

 

απο ισπανια

Bandas (por modelo)

Moto G (XT1541)

LTE (1, 3, 7, 8, 20)

UMTS/HSPA+ (900, 2100 MHz)

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

 

 

Western Europe (Rest Of World)

 

Networks

GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSPA+, 4G LTE, CDMA

 

Bands (by model)

Moto G - GSM (XT1540)

LTE (1, 3, 7, 8, 20)

UMTS/HSPA+ (900, 2100 MHz)

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

 

SIM Card

Micro-SIM

 

απο ιταλια

Reti

GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSPA+, 4G LTE

 

Bande (in base al modello)

Moto G (XT1541)

LTE (1, 3, 7, 8, 20) UMTS/HSPA+ (900, 2100 MHz) GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

 

Scheda SIM

Micro SIM

 

απο το ψαξιμο που εριξα βρηκα αυτο το μοντελο που κυκλοφορει σε ινδια

 

Networks

GSM/GPRS/EDGE

UMTS/HSPA+

4G LTE

 

Bands (by model)

Moto G Turbo Edition - Dual SIM (XT1557)

LTE (1, 3, 7, 8, 28)

UMTS/HSPA+ (850, 900, 2100 MHz)

TD-LTE (40 TD2300)

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

 

SIM Card

Dual Micro-SIM

 

Networks

GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSPA+, 4G LTE

 

Bands (by model)

Moto G (XT1550)

LTE (1, 3, 7, 8, 28,40) UMTS/HSPA+ (900, 2100, 850 MHz)

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

 

SIM Card

Dual Sim (Micro SIM)

 

Βραζιλια

 

Redes

GSM/GPRS/EDGE

UMTS/HSPA+

4G LTE

 

Bandas (por modelo)

Moto G – Dual-CHIP (XT1556)

LTE (4, 7, 28)

UMTS/HSPA+ (850, 900, 1700, 1900, 2100 MHz)

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

 

Cartão SIM

Dois micro chip5

 

Redes

GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSPA+, 4G LTE

 

Bandas (por modelo)

Moto G (3ª Geração) XT1543‡

Moto G (3ª Geração) HDTV XT1544‡

LTE (4, 7, 28)

UMTS/HSPA+ (850, 900, 1700, 1900, 2100 MHz)

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

 

Cartão SIM

Micro SIM (Slot 1 ou 2)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αρπάζομαι. Απλά σε διόρθωσα σε κάποιες λεπτομέρειες που έχω ψάξει αρκετά και τις οποίες δεν γνωρίζεις.

 

Αν δεν έχεις παλιά κάρτα wind, από τους άλλους 2 λογικά μπορείς να έχεις κανονικά 4G. Ειδικά αν έχεις αγοράσει micro sim αν κατάλαβα καλά σχετικά πρόσφατα.

 

δεν το εψαξες καλα (χαχα)

δες το ψαξιμο που εριξα εγω και τα μοντελα

 

αμερικη την ξεχναμε παντως

 

σε βραζιλια και σε ινδια το βρηκα θα δω απο κινα και κατι αλλες ασιατικες χωρες τι θα δουμε...

 

τελος παντων εγω εκανα μια ερωτηση στην εταιρεια περιμενω απαντηση και βλεπουμε αλλιως θα αγορασω απο ινδια η το Motorola Moto G (3rd) Dual Sim η το Motorola Moto G (3rd) Turbo Edition Dual Sim (θα δειξει)

 

3G γραφει και η καρτα της Cosmote Whatsup και της Wind F2G

καινουργιες ειναι και η αγορα τους εγινε το τελος 2015 αρχες 2016.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πράγματα σου έγραψα χωρίς να χρειαστεί να παραθέσω αυτό το σεντόνι... :p

 

Δεν υπολόγισα εννοείται το turbo γιατί είναι εντελώς διαφορετική συσκευή.

 

Όσο για το ερώτημά σου στο φόρουμ υποστήριξης Lenovo/Motorola δεν χρειαζόταν και τόσο. Με πρόχειρη αναζήτηση υπάρχει ήδη σχετικό νήμα :https://forums.lenovo.com/t5/MOTO-G-3rd-Gen/Dual-sim-or-not/td-p/3252860.

 

Τέλος το off topic από μένα.

Link to comment
Share on other sites

μια συγκριση που εκανα με το Motorola Moto G (2nd Gen) Dual Sim

 

Networks

GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz) UMTS/HSPA+ (850, 900, 1900, 2100 MHz)

 

το αντιστοιχο μοντελο που λετε Motorola Moto G (4G)

 

Frequenties/Modi

CDMA: 850/1900 UMTS: 850/900/1700/1900/2100 GSM: 850/900/1800/1900

 

Netwerken

4G

HSPA+ DL 21.1Mbps / UL 5.76Mbps

 

διαπιστωσα αυτα και τα εκανα συγκριση με το νεο Motorola Moto G (3rd Gen) και δεν βλεπω διαφορες (με το μοντελο απο ινδια)

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα στο λινκ που παραθεσες υπηρχε ενα χρησιμο λινκ που μπορεις να δεις τα παντα

 

http://willmyphonework.net/

 

ετσι με συγκριση το ηδη υπαρχων Motorola Moto G (2nd Gen)

 

http://prntscr.com/aagozu

http://prntscr.com/aagpdr

http://prntscr.com/aagpmw

 

παμε στα νεα μοντελα της Motorola Moto G (3rd Gen)

 

http://prntscr.com/aagmjb

http://prntscr.com/aagmrf

http://prntscr.com/aagn84

http://prntscr.com/aagnh8

http://prntscr.com/aagno0

 

Motorola Moto G Turbo Edition

http://prntscr.com/aago12

http://prntscr.com/aagogy

 

ελπιζω να βοηθησα τους υποψηφιους αγοραστες του νεου καθως εμενα αυτο μου ελυσε τις αποριες και με βοηθησε αρκετα.

 

ευχαριστω το φιλο για το λινκ.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...