Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το 3g

δεν καταφερνω να συνδεθω με τίποτα

ειμαι συνδεμενος με Q

Eχει κανεις καμια ιδεα?

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://s23.postimg.org/r84fqwgbv/screenshot_10.png

 

 

 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καθυστερεί στους .14 :blink::lol:

Και εγώ αυτήν την απορία έχω , thanks για την προσπάθεια πάντως.

Οι υπόλοιποι έχετε κάποια ιδέα τι να κάνουμε μπας και ερθει , εγώ εκανα clear data σε κάτι play services ,framework etc εκανα και clear cache απο recovery, ανοιξα και τον συνχρονισμό και μου έφαγε την μισή μπαταρία αλλά δεν ...

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μου προτινεις καποιον πιο γρηγορο φορτιστη;

Κάτι σαν αυτόν στα 2Α θα το φορτίσει γρηγορότερα.

 

Όσοι με την .14 βιάζεστε, υποθέτω πως μπορείτε να βάλετε την ΟΤΑ αναβάθμιση σε 21.25.23(κατεβάζοντάς την, κάπου την έχει στο xda νομίζω) και λογικά θα σας έρθει και το γλυφιτζούρι.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μου προτινεις καποιον πιο γρηγορο φορτιστη;

ο αργος φορτιστης (λιγα amper) ειναι καλύτερος για την ζωή της μπαταρίας σου

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

ο αργος φορτιστης (λιγα amper) ειναι καλύτερος για την ζωή της μπαταρίας σου

 

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο σύμφωνα με τις προδιαγραφές του προσαρμόζει την ένταση του ρεύματος φόρτισης στο 1,5Α max. Στην πράξη μέχρι τα 1,2 φτάνει με το δικό του καλώδιο. Δεν θα έχει κάποιο θέμα η μπαταρία κάτω από αυτές τις συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω την Ελληνοφρενεια αλλά μου λέει ότι δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο που κατεβαίνει. Μήπως ξέρει κανείς ποιο πρόγραμμα χρειάζεται το τηλέφωνο?

Άκυρο, κατέβασα την εφαρμογή του άλφα και παίζει.

Edited by soleman
Link to comment
Share on other sites

YouTube είναι αλλά έτσι όπως ανοίγει η σελίδα της εκπομπής αποκλείεται να παίξει. Εναλλακτικά από την εφαρμογή τους μπορεί να παίξει από τη σελίδα http://www.alphatv.gr/shows/entertainment/ellinofreneia/webtv.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω από πού ρυθμίζεται η περιστροφή οθόνης. Κάποιος;

Κατέβασε την εφαρμογή super widgets και θα βάλεις μια γραμμή στην αρχική οθόνη για όλες τις ρυθμίσεις με ένα κλικ.

Αν δεν θέλεις, πας ρυθμίσεις, προσβάσιμοτητα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχεις καποιος το αρχείο .apk της εφαρμογης για εμφανιση photos επειδη την εσβησα κατα λαθος....????

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα δεν μου εμφάνισε την αναβάθμιση. Πάτησα για έλεγχο και την έκανε. Περίεργο που δεν ειδοποίησε.

 

Μετά την αναβάθμιση στην διαδικασία διαμόρφωσης την εφαρμογών κόλλησε σε λευκή οθόνη πριν τις τελειώσει. Αναγκάστηκα προχώρησα σε επανεκκίνηση.

 

Η συσκευή λάγκαρε αρκετά οπότε προχώρησα σε Ε επαναφορά εργοστσσιακων ρυθμίσεων. Τώρα πάει σαφώς καλύτερα. Αν εξαίρεσω ότι τα έφε είναι πιο ωραία, η συσκευή δεν έχει γίνει πιο γρήγορη.

 

Για κάποιο λόγο έμοιαζε να μην έκανε back up τις παλιές εφαρμογές. Οπότε αναγκαστηκα να τους περάσω μια μια. Αλλά μου έχει διορθώσει ένα bug που είχα με την 4,4,4 στον dialer.

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι όταν κόλλησε στην διαδικασία διαμόρφωσης των εφαρμογών το κινητό ζεσταθηκε υπερβολικά και τότε έκανε εμφάνιση σε μένα το θέμα με την πίεση της οθόνης και τα νερά. Όταν κρυώσε είναι σαν να μην έχει θέμα

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το motorola moto g 2014 (2nd gen).

Δεν μου βγάζει την αναβάθμιση αλλά και όταν πηγαίνω στις ενημερώσεις συστήματος μου βγάζει "το λογισμικό σας είναι ενημερωμένο".

έχω το κιτ κατ 4.4.4. η έκδοση συστήματος μου είναι 21.11.23.titan_retgball.en.GB retgb

αριθμός Build. KXB21.85-23

γνωρίζει κανείς κάτι γιαυτό και για ποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση.?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να μην έχει πρόβλημα το digitizer. Σε πρώτη φάση κάνε ένα reset να δούμε μήπως στρώσει. Για το κλείδωμα αν δεν έχεις ορίσει ασφάλεια κλειδώματος(διαφάνεια/κωδικό pin/μοτίβο κλπ) έτσι συμπεριφέρεται, οπότε τσέκαρέ το στις ρυθμίσεις ασφαλείας.

 

Τελικά έστρωσε με το reset (έκανα απλά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού των ρυθμίσεων - δεν το έκανα από το recovery). Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν από την αρχή να το κάνω, αλλά είπα μήπως έβρισκα κάποιον άλλον τρόπο, μπας και γλιτώναμε το ξαναστήσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 5.0.2 σε μοντέλο ελληνικής αντιπροσωπείας .Τα γραφικά έγιναν πιο όμορφα αλλά μου φαίνεται ότι το κινητό έγινε κάπως πιο αργό . Εσείς τι εντυπώσεις έχετε από το lollipop ;
Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένα σημεία είναι ελαφρώς πιο αργό, αλλά ευτυχώς δεν είναι σε πράγματα που δουλεύεις συχνά(π.χ. ενημέρωση εφαρμογών). Στα υπόλοιπα (χρόνος ανοίγματος εφαρμογών) είναι στα ίδια επίπεδα. Εμφανισιακά/λειτουργικά είναι βελτιωμένο. Μπαταρία δείχνει να τα πηγαίνει καλά. Στην πρώτη φόρτιση είχα κάποιο drain μετά το 30% που πήγε σχετικά γρήγορα στο 19% αλλά νομίζω πως ήταν κάποια εφαρμογή που έφταιγε. Αυτή τη στιγμή είμαι στη 2η φόρτιση και σε 15 ώρες έχει φτάσει στο 50%, με 3ώρες και 20 λεπτά οθόνη και 40 λεπτά κλήσεων. Wi-fi συνεχώς ανοιχτό εκτός από το βράδυ που μπαίνει σε flight mode και 3G ανοιχτό για μία ώρα περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όλοι λίγο πολύ αναμένετε να περάσετε το γλυφιτζούρι στο κινητό σας θα ήθελα να σας δώσω μια απλή συμβουλή αλλά και χρήσιμη ταυτόχρονα που πολλοί δεν την ακολουθείτε και μετά "γκρινιάζετε" γιατί το κινητό σας παθαίνει λόξυγγα,κόλλημα κλπ κλπ

 

Οταν σας έρχεται μια major αναβάθμιση λειτουργικού και όχι ένα απλό update/patch,πάντα ΜΑ πάντα κάνουμε factory reset,όλα τα wipes κλπ κλπ ώστε το τηλέφωνο να είναι σαν να βγήκε μόλις από το κουτί πεντακάθαρο,ο ορισμός του "βαριέμαι να στήνω" δεν πρέπει να υφίσταται γιατί μετά αναρωτιέσαι τι δεν πάει καλά με το κινητό και λες οτι η Lolipop σέρνεται :wacko:

 

Επίσης για όσους κρατάνε backup των εφαρμογών και των δεδομένων,δεν τα παιρνάνε όλα γιούργια μέσα και όποιον πάρει ο χάρος...μπορεί να μην είναι όλες οι εφαρμογές ακόμα optimized για loli και να σας δημιουργήσουν πρόβλημα και σίγουρα τα παλιά δεδομένα θα δημιουργήσουν κάποιο λόξυγγα...οπότε οπλίζεστε με υπομονή και είτε παιρνάτε μόνο εφαρμογές χωρίς δεδομένα (δεν μιλώ για κλήσεις,sms) είτε παιρνάτε μια μια τις εφαρμογές και τα δεδομένα για να δείτε ΑΝ θα σας δημιουργήσουν θέμα...

 

Αυτά από εμένα,τα ανωτέρω τα έγραψα γιατί απλά παρακολουθώ καιρό το νήμα γιατί η συσκευή με ενδιαφέρει και πραγματικά βγήκαν τα μάτια μου σε κάποιες των περιπτώσεων που έχω διαβάσει ώς τώρα!:p

 

Προσέχουμε για να έχουμε κάτι που να λειτουργεί χωρίς προβλήματα,μιας και το G έχει τα προσόντα του απροβλημάτιστου έτσι και αλλιώς :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά απο καποιους πειραματισμούς του βγαλα τα ματάκια του λειτουργικού και πέρασα την 5.0.2 απ΄αυθειας όλο το πακέτο με fastboot.

 

 

BUILD REQUEST INFO:

SW Version: titan_retaildsds-user 5.0.2 LXB22.46-28 28

release-keys

MSM8626BP_1032.3105.93.00R

MBM Version: 48.82

Modem Version: MSM8626BP_1032.3105.93.00

RFSG Version: TITANBP_FSG_01.24.00R

Build Fingerprint: motorola/titan_retaildsds/titan_umtsds:5.0.2/LXB22.46-28/28:user/release-keys

VERSION INFO FOUND UNDER 'ABOUT PHONE' SCREEN:

System Version: 22.21.28.titan_retaildsds.retaildsdsall.en.03

Model number: Moto G

Android Version: 5.0.2

Baseband Version: MSM8626BP_1032.3105.93.00

RBuild Number: LXB22.46-28

Build Date: Tue Jan 6 10:28:44 CST 2015

 

OTHER MISC VERSION INFO:

Subsidy Lock Config: None

Blur Version: Blur_Version.22.21.28.titan_retaildsds.retaildsdsall.en.03

Version when read from CPV: titan_retaildsds-user 5.0.2 LXB22.46-28 28 release-keys

 

 

Ολα δουλευουν ρολόι απλά στις εφαρμογές μέσα στο μενού τα όνοματα είναι όλα αγγλικά.

Πχ maps, contacts αντί για χάρτες, επαφές κτλ.

Επίσης στον φάκελο google στην αρχική οθόνη τα γράφει ελληνικα της εφαρμογές της η google. (χάρτες, Μετάφραση, Μουσική play κτλ)

 

Τι φάση;;;

 

 

EDIT: Γυρισα την γλώσσα αγγλικα, ελληνικα, αγγλικα ελληνικα και reboot και εστρωσε :lol:

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Να πω ακόμα δύο πραγματάκια.

Με ενοχλεί το γεγονός ότι αν χάσω κλήση και πάω στις αναπανυητες να πατήσω επανάκληση, καθυστερεί μερικά δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να να πάω να το ξαναπατησω γιατί θεωρώ ότι δεν το έπιασε.

 

Έχω απορία πως απενεργοποιουμε μια εφαρμογή. Πλέον στο play δεν εμφανίζεται το κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις που μπορω να βρω καποιο zip με την stock 5.0.2 για να κανω καθαρη εγκατασταση?

 

Θα ηθελα κατι παρομοιο με αυτην που εχω τωρα

 

http://i59.tinypic.com/9kot41.png

 

ευχαριστω

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να γίνεται αυτό που θες. Το επίσημο update σε zip, για να εγκατασταθεί περιμένει να τρέχεις Kit Kat(και συγκεκριμένο αριθμό έκδοσης). Ο μόνος τρόπος είναι να ξεκλειδώσεις bootloader(χάνοντας εγγύηση), να περάσεις την προηγούμενη έκδοση και μετά το update.

 

Αλλά έτσι κι αλλιώς το ίδιο πράγμα θα έχεις μετά. Καλύτερα να κάνεις ένα factory reset.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις που μπορω να βρω καποιο zip με την stock 5.0.2 για να κανω καθαρη εγκατασταση?

 

Θα ηθελα κατι παρομοιο με αυτην που εχω τωρα

 

ευχαριστω

 

 

εγω την πέρασα απο εδώ

 

Ανέβηκε πριν 3 μέρες.

Εχω ξεκλείδωτο bootloader βασικά. Απο οτι εχω διαβάσει την περνας κανονικα με fastboot χωρις να χρειαζεται να ανοιξεις bootloader. Βεβαια δεν ειμαι σιγουρος αν ισχυει αυτο!!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να γίνεται αυτό που θες. Το επίσημο update σε zip, για να εγκατασταθεί περιμένει να τρέχεις Kit Kat(και συγκεκριμένο αριθμό έκδοσης). Ο μόνος τρόπος είναι να ξεκλειδώσεις bootloader(χάνοντας εγγύηση), να περάσεις την προηγούμενη έκδοση και μετά το update.

 

Αλλά έτσι κι αλλιώς το ίδιο πράγμα θα έχεις μετά. Καλύτερα να κάνεις ένα factory reset.

 

Εχω ξεκλειδωσει ηδη φιλε μου τον bootloader και ειμαι ηδη rooted. Θα περασω το twrp recovery θα κανω ολα τα wipe και θα περασω την stock rom 5.0.2 και μετα φυσικα θα την ξαναρουταρω και θα περασω το stock recovery για μελλοντικα ota updates.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις ξεκλειδώσει δε χρειάζεται να κάνεις όλη αυτή τη φασαρία. Μπορείς να περάσεις τότε την επίσημη έκδοση μέσω fastboot, να κάνεις wipe από την stock recovery, και για να κάνεις root να bootάρεις σε twrp χωρίς να την φλασάρεις στο τηλέφωνο (διατηρώντας τη stock απείραχτη) δίνοντας fastboot boot twrp.img (ή όπως λέγεται το αρχείο). Αρκεί να έχεις το αρχείο στον ίδιο φάκελο.
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα μια θήκη απο το ebay flip cover κινέζικη αλλα απο Γερμανια...απαράδεκτη ποιότητα..τα ειχε τσουξει ο Κινέζος...δεν κλείνει με τίποτα το καπακι..:lol:..ειχε και 7.5 ευρω τρομάρα του

εννοείτε παω για φουλ ρεφαντ...

 

Ηρθαν επιτελους οι θηκες οι σωστες..με ποδαρακι μουρλια:D...και το μαυρο κομματι με το σταντ φευγει και μενει μονο το πρασινο..μονο λιγο σκληρα τα κουμπια στο πλαι...πηρα και μια απλη σιλικονης που μαρεσει καλυτερα στο χερι αλλα χωρις ποδαρακι..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...