Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει τότε, του κάνεις βαριά χρήση. Μόνο την ομιλία να βάλεις ένα τρίωρο περίπου μέσο όρο συν το 3g που δουλεύεις δε το λες και ελαφριά χρήση. Πάντως στο θέμα της μπαταρίας είναι πάνω από το μέσο όρο σε σχέση με τα τηλ. που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Είχα και το moto g πρώτης γενιάς αλλά θεωρώ πως το δεύτερης γενιάς είναι καλύτερο στο θέμα της αυτονομίας. Και πάνω κάτω σε όλες τις συσκευές που είχα έκανα την ίδια χρήση.

 

πως γινεtai φιλε μου να εχει το moto g 2014 καλυτερη αυτονομια απο το πρωτο moto g? ιιδα μπαταρια με μεγαλυτερη οθονη,,,παντως πραγματικα εχει πολυ καλη μπαταρια ,,,,εγω δεν εχω κανενα παραπονο....το τηλεφωνο φυσαει σε ολα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΝΟμιζω και εγω οτι εχει καλυτερη μπαταρια απο το 1ο, ακομα δεν το πηρα στη δουλεια για " test drive¨γιατι ειχα αδεια αυτες τις ημερες..

απο δευτερα θα ξερω τι παιζει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.

Υπαρχει αραγε καμια εφαρμογη που μπορεις να σεταρεις την διαχειρηση των δεδομενων??

πχ μειλ απ την νο2, youtube, chrome, facebook απ την νο1?? Δηλαδη κατα εφαρμογη???

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χλωμό. Νομίζω πως στις ρυθμίσεις θέτεις ποια κάρτα δίνει data και από εκεί και πέρα τα χρησιμοποιεί η εφαρμογή. Δεν ξέρω αν με root μπορεί να γίνει κάτι, αλλά είναι αμφίβολο αν υπάρχει και κάποια εφαρμογή που μπορεί ακόμα και με root να διαλέξει κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο και ήθελα την γνώμη σας.

Όταν το ενεργοποιώ από κλειστό με 2 κάρτες SIM μέσα μου ανοίγει κανονικά και κάνει αρκετή ώρα να μου ζητήσει το PIN από κάθε κάρτα ξεχωριστά,κάπου στο 2λεπτο βάζω το PIN της πρώτης και μετά δεν μου ζητάει της άλλης,πάω στις ρυθμίσεις και το βάζω εγώ.

Είναι φυσιολογικό η να ανησυχήσω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο και ήθελα την γνώμη σας.

Όταν το ενεργοποιώ από κλειστό με 2 κάρτες SIM μέσα μου ανοίγει κανονικά και κάνει αρκετή ώρα να μου ζητήσει το PIN από κάθε κάρτα ξεχωριστά,κάπου στο 2λεπτο βάζω το PIN της πρώτης και μετά δεν μου ζητάει της άλλης,πάω στις ρυθμίσεις και το βάζω εγώ.

Είναι φυσιολογικό η να ανησυχήσω?

Δεν μου το έχει κάνει. Κάποιο bug θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Είστε γενικά ικανοποιημένοι από την εμπειρία χρήσης όσοι το έχετε?

Έχει κολλήματα σε βασικές λειτουργίες, όπως browsing, μη απαιτητικά games?

Edited by chris_asl
Link to comment
Share on other sites

Αν έδινε 220v/1.5A τότε θα ζεσταινομασταν όλοι πιο πολύ....

Το 220v είναι της παροχής...(ΔΕΗ)

Όλοι οι φορτιστές για κινητά 5v δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα δοκιμασα να βαλω 2 καρτες sim και βρηκα ενα προβλημα. Οταν μιλαω με την sim1 και με παιρνουν στην sim2 δεν στελνει ουτε καν sms για να ξερω οτι με πηρε καποιος. Ετσι δουλευει Η παιζει θεμα ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι φίλε μου. Όλα τα 2 καρτα είναι το ίδιο. Dual stand by. Το ίδιο είναι και το δικό μας.

 

και πως θα ξερω αν ειχα κληση ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο ομιλίας προς άλλα κινητά βάζεις προώθηση όταν δεν είναι διαθέσιμο από το ένα στο άλλο και αντίστροφα και έτσι σου έρχεται σε 2η γραμμή η κλήση. Διαφορετικά αν δεν είναι ενεργοποιημένη ρυθμίζεις την ειδοποίηση για κλήσεις μέσω μηνύματος. Αυτό έχει να κάνει με την σύνδεση και όχι με τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο ομιλίας προς άλλα κινητά βάζεις προώθηση όταν δεν είναι διαθέσιμο από το ένα στο άλλο και αντίστροφα και έτσι σου έρχεται σε 2η γραμμή η κλήση. Διαφορετικά αν δεν είναι ενεργοποιημένη ρυθμίζεις την ειδοποίηση για κλήσεις μέσω μηνύματος. Αυτό έχει να κάνει με την σύνδεση και όχι με τη συσκευή.

 

καλα ενταξει δεν βολευει καθολου γιατι εγω οταν εχω κληση ειναι για δουλεια και ειναι sos οποτε δνε γινετιαι να χασω ουτε δευτερολεπτο.

Απλα το δοκιμασα και μου εκανε εντυπωση οτι δεν ηρθε καν sms.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καλα ενταξει δεν βολευει καθολου γιατι εγω οταν εχω κληση ειναι για δουλεια και ειναι sos οποτε δνε γινετιαι να χασω ουτε δευτερολεπτο.

Απλα το δοκιμασα και μου εκανε εντυπωση οτι δεν ηρθε καν sms.

 

To ότι δεν ήρθε σμσ είναι πρόβλημα του παρόχου σου και όχι της συσκευής.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

To ότι δεν ήρθε σμσ είναι πρόβλημα του παρόχου σου και όχι της συσκευής.

 

πως το ξερεις ; τι παροχο εχεις εσυ ; Το εχεις δοκιμασει αυτο που γραφω ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εχω Cote 1η & Wind 2η. H Wind όσες φορές χρειάστηκε μου έστειλε σμσ ότι κάποιος με πήρε με αριθμό και ώρα κλήσης.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εχω Cote 1η & Wind 2η. H Wind όσες φορές χρειάστηκε μου έστειλε σμσ ότι κάποιος με πήρε με αριθμό και ώρα κλήσης.

 

Εμενα δνε μου εστειλε ομως!! Αυτο ειναι το προβλημα Wind εχω.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ cosmote έχω και στις δύο sim,μία σύνδεση και ένα what's up και μου έρχεται κανονικά μήνυμα όταν έχω κλήση σε κάποια από τις δύο και μιλάω στην άλλη.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ cosmote έχω και στις δύο sim,μία σύνδεση και ένα what's up και μου έρχεται κανονικά μήνυμα όταν έχω κλήση σε κάποια από τις δύο και μιλάω στην άλλη.

 

Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ; Δεν ηρθε τιποτα το δοκιμασα πολλες φορες! Μου ελεγε " ο συνδρομητης που καλεσατε εχει το τηλεφωνο κλειστο" .ομως sms δεν ηρθε ποτε!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δνε μου εστειλε ομως!! Αυτο ειναι το προβλημα Wind εχω.

 

Αν η κάρτα που βρισκόταν εκτός είναι η Wind, τότε σύμφωνα με αυτά που λέει εδώ πρέπει να στείλεις ένα sms με τη λέξη ΝΑΙ στο 1265. Όπως σου είπαν και άλλοι εκτός από εμένα εξαρτάται από τον πάροχο και δεν έχει καμία σχέση με τη συσκευή. Δοκίμασε αυτό που σου γράφω και δες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάρτα που βρισκόταν εκτός είναι η Wind, τότε σύμφωνα με αυτά που λέει εδώ πρέπει να στείλεις ένα sms με τη λέξη ΝΑΙ στο 1265. Όπως σου είπαν και άλλοι εκτός από εμένα εξαρτάται από τον πάροχο και δεν έχει καμία σχέση με τη συσκευή. Δοκίμασε αυτό που σου γράφω και δες μετά.

 

 

Νομιζω οτι το ειχα κανει αυτο πριν καμια 5 χρονια αλλα θα το δοκιμασω παλι...ευχαριστω φιλε :)

Επισης οταν εβαλα τις 2 καρτες μαζι μου φανηκε οτι η μπαταρια αδειασε πολυ γρηγορα,απο το 52% χωρις κλησεις επεσε σε 10 λεπτα στο 46%.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ; Δεν ηρθε τιποτα το δοκιμασα πολλες φορες! Μου ελεγε " ο συνδρομητης που καλεσατε εχει το τηλεφωνο κλειστο" .ομως sms δεν ηρθε ποτε!

Δυστυχώς δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Έτσι ήταν εξ αρχής,δε πείραξα κάτι ούτε ρύθμισα κάτι.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν εβαλα τις 2 καρτες μαζι μου φανηκε οτι η μπαταρια αδειασε πολυ γρηγορα,απο το 52% χωρις κλησεις επεσε σε 10 λεπτα στο 46%.

 

Αυτό είναι αδύνατο να οφείλεται στην 2η κάρτα. Κάτι άλλο έτρεχε στο παρασκήνιο ίσως. Εκτός αν έβαλες internet στη 2η κάρτα και είχε και όχι καλό σήμα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...