Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει το Sar για το Dual Sim???

Κάπου διάβασα για 1,52 αλλα δεν ξέρω αν είναι επίσημη αυτη η τιμή

Ευχαριστώ

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου τι ειναι το Sar και το τι αντιπροσωπεύει,και τα γνώριζα όλα αυτά, εμένα με ενδιαφέρει η τιμή στην συγκεκριμένη συσκευή,γιατι αν είναι όντως τόση μεγάλη θα το προσπεράσω όσο και αν μου άρεσει και καλύπτει της ανάγκες μου...

Βασικά επειδή για κυρια συσκευή έχω ένα Lumia 1520 γιαυτο δεν σκέφτομαι να πάρω δικαρτο wp αλλα ένα Android

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν αυτο ειναι το ευρωπαικο σαρ η το αμερικανικο. Πιστευω αφου σναφερει πριν το 2watt ως οριο πρεπει να ειναι το ευρωπαικο. Παντως δεν ειναι και λιγο αλλα σε σχεση με το 1,52 που αναφέρεται τρωγεται.
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία είναι απ' το βιβλιαράκι του κινητού, διαβασε καλύτερα, το γράφει το sar :p

 

Sorry τωρα κατάλαβα ότι ειναι απο το βιβλιαράκι της συσκευής....αν είναι αυτές οι τιμές τότε μια χαρά....

Σ'ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Επειδη θελω να δωσω σημερα το παλιο και να παρω το καινουριο ας απαντησει καποιος που κανει με το κινητο βαρια χρηση ποσες ωρες αντεχει η μπαταρια ; Μιλαμε για πανω απο 2 ωρες ομιλια,χρηση 3G συνεχεια και ολα ανοιχτα (facebook κλπ).

 

 

Επισης το πρωτο G θα παρει πιο γρηγορα την L η κανω λαθος ;

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

moto g 2nb gen 4g έχει κυκλοφορήσει;

 

Όχι. Και δε νομίζω να έχει ανακοινωθεί εάν θα κυκλοφορήσει αλλά πιστεύω πώς λόγω της πρώτης κυκλοφορίας, θα ακολουθήσει και η έλευση αυτού!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Επειδη θελω να δωσω σημερα το παλιο και να παρω το καινουριο ας απαντησει καποιος που κανει με το κινητο βαρια χρηση ποσες ωρες αντεχει η μπαταρια ; Μιλαμε για πανω απο 2 ωρες ομιλια,χρηση 3G συνεχεια και ολα ανοιχτα (facebook κλπ).

 

 

Επισης το πρωτο G θα παρει πιο γρηγορα την L η κανω λαθος ;

 

Στην παρακάτω εικόνα φαίνεται τι έβγαλε σε εμένα η μπαταρία του με μία ιδιαίτερη χρήση με παιχνίδια, σερφάρισμα μέσω wifi όμως και μία ώρα κλήσεων.

Μόνο το Googleplay edition moto g θα πάρει νωρίτερα την L. Τα υπόλοιπα θα τη πάρουν μετά!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

:X.....παρατήρησα ότι δεν δίνει την δυνατότητα η συσκευή να στείλεις ΚΕΝΟ SMS π.χ. για την ενεργοποίηση κάποιας υπηρεσίας..!!!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Στην παρακάτω εικόνα φαίνεται τι έβγαλε σε εμένα η μπαταρία του με μία ιδιαίτερη χρήση με παιχνίδια, σερφάρισμα μέσω wifi όμως και μία ώρα κλήσεων.

Μόνο το Googleplay edition moto g θα πάρει νωρίτερα την L. Τα υπόλοιπα θα τη πάρουν μετά!

 

To 3G φιλε ρουφαει παρα πολυ...ειδικα οταν εισαι στο δρομο και το σημα απο 2g γινεται 3g αποτομα. Οπως καταλαβες ειμαι στο δρομο συνεχεια και αυτο ειναι το κακο!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

:X.....παρατήρησα ότι δεν δίνει την δυνατότητα η συσκευή να στείλεις ΚΕΝΟ SMS π.χ. για την ενεργοποίηση κάποιας υπηρεσίας..!!!!

Σε πολλά τηλέφωνα συμβαίνει αυτό. Συνήθως αν στείλεις ένα μήνυμα που έχει μια τελεία αντί να είναι κενό, γίνεται η δουλειά σου. Π.χ. deals for you cosmote.

Link to comment
Share on other sites

:X.....παρατήρησα ότι δεν δίνει την δυνατότητα η συσκευή να στείλεις ΚΕΝΟ SMS π.χ. για την ενεργοποίηση κάποιας υπηρεσίας..!!!!

 

μπορεις επίσης να βάλεις κάποιο 3rd party application, πχ go sms, textra, handcent κλπ και να λυθεί αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά τηλέφωνα συμβαίνει αυτό. Συνήθως αν στείλεις ένα μήνυμα που έχει μια τελεία αντί να είναι κενό, γίνεται η δουλειά σου. Π.χ. deals for you cosmote.

 

μπορεις επίσης να βάλεις κάποιο 3rd party application, πχ go sms, textra, handcent κλπ και να λυθεί αυτό το πρόβλημα.

 

ok :up:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα το κινητό και στο motorola assist στην οδήγηση και στο Οικία δεν μου βγάζει να τικάρω το μιλήστε μου ... Ξέρει κανείς κάτι επ αυτού? πρέπει να κατεβάσω κάτι άλλο ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα το κινητό και στο motorola assist στην οδήγηση και στο Οικία δεν μου βγάζει να τικάρω το μιλήστε μου ... Ξέρει κανείς κάτι επ αυτού? πρέπει να κατεβάσω κάτι άλλο ?

 

Από ότι κατάλαβα για να ενεργοποιηθουν αυτά θα πρέπει η γλώσσα να είναι αγγλικά και όχι ελληνικά.

 

Να αναφέρω επίσης ότι είχα θέματα με τον Chrome. Τα κρασαρισματα έδιναν και έπαιρναν στην συσκευή. Το ίδιο και στο Nexus;7 πρώτης γενιάς που είχα. Θεώρησα ότι ήταν θέμα εφαρμογής γιατί στο πρώτο g 2014 που είχα δεν είχα θέματα. Το καινούριο g 2014 δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση και από ότι μου είπαν στην μοτορολα γίνεται σταδιακά η διάθεση οπότε μπορεί να μου έρθει αργότερα. Πάραυτα χθες έκανα επαναφορά και στο μότο και στο νεξους. Ο Chrome δούλευε καλά. Σήμερα στο μοτορολα άρχισε πάλι τα κρασαρισματα. Στο νεξους όχι ακόμα. Έχει κανείς κάτι υπόψιν του?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα για να ενεργοποιηθουν αυτά θα πρέπει η γλώσσα να είναι αγγλικά και όχι ελληνικά.

 

Να αναφέρω επίσης ότι είχα θέματα με τον Chrome. Τα κρασαρισματα έδιναν και έπαιρναν στην συσκευή. Το ίδιο και στο Nexus;7 πρώτης γενιάς που είχα. Θεώρησα ότι ήταν θέμα εφαρμογής γιατί στο πρώτο g 2014 που είχα δεν είχα θέματα. Το καινούριο g 2014 δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση και από ότι μου είπαν στην μοτορολα γίνεται σταδιακά η διάθεση οπότε μπορεί να μου έρθει αργότερα. Πάραυτα χθες έκανα επαναφορά και στο μότο και στο νεξους. Ο Chrome δούλευε καλά. Σήμερα στο μοτορολα άρχισε πάλι τα κρασαρισματα. Στο νεξους όχι ακόμα. Έχει κανείς κάτι υπόψιν του?

 

Προσωπικά το κινητό το έχω 3 εβδομάδες και δεν έχει κρασάρει ούτε μία φορά τo Chrome. Αναβάθμιση ούτε και σε εμένα έχει έρθει και εάν δε κάνω λάθος ούτε και πρόκειται να έρθει λόγω ανάκλησης της από την Motorola λόγω bugs που είχε.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το κινητό το έχω 3 εβδομάδες και δεν έχει κρασάρει ούτε μία φορά τo Chrome. Αναβάθμιση ούτε και σε εμένα έχει έρθει και εάν δε κάνω λάθος ούτε και πρόκειται να έρθει λόγω ανάκλησης της από την Motorola λόγω bugs που είχε.

Με την προηγούμενη συσκευή ούτε σε μένα κρασαρε. Κάτι φταίει και δεν μπορώ να καταλάβω. Θα δω μήπως είναι θέμα του Launcher. Μόνο αυτό δεν είχα ιδιο στην παλιά συσκευη

 

Για την αναβάθμιση ρώτησα την Motorola μέσα από το ξένο site. Δεν ξέρω τελικά τι ισχύει αλλά αυτοί μου είπαν ότι η αναβάθμιση δεν σταμάτησε

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/general/ota-update-t2880432/page17 Στο link που παραθέτω μπορείς να διαβάσεις την απάντηση που έδωσε το Motorola support για την αναβάθμιση αλλά εάν σήμερα σου έδωσαν διαφορετική απάντηση, δεν έχω λόγω να διαφωνήσω. όσον αφορά το κρασάρισμα, εγώ δε το είχα ούτε με τον stock luncher αλλά και ούτε και με τον Nova που χρησιμοποιώ την τελευταία εβδομάδα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.. Χθες μου έδωσαν αυτήν την απάντηση.

 

Έχω τον smart launcher. Τώρα. Θα τον βγάλω 2 μερες να δω το γίνεται

Link to comment
Share on other sites

....το Call Recorder (google play) πολλές φορές δεν ηχογραφει τον συνομιλούντα...ίσως ωφείλεται στο ότι δεν είναι root η συσκευή μου....το έχει δοκιμάσει καποιος..???
LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...