Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1

Είναι για το πρώτης γενιάς Moto G. Εγώ δεν άνοιξα το link καν γιατί δεν με ενδιέφερε, αλλά μιας και το επισήμανε πολύ σωστά ο από πάνω φίλος το γράφω μην το δοκιμάσει κανείς και την πατήσει.

 

 

Το δικό μου πλέον πετάει. Πάνε λίγες μέρες από το τελευταίο wipe, και σε απόδοση και μπαταρία είμαι καλύτερα από ποτέ. Μέχρι και ο dialer ανοίγει σχεδόν όπως στο kit kat...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καταλάβει για ποιο moto g είναι η διαδικασία;

 

ναι φιλε μου εχω καταλαβει για ποιο ειναι και ας ειμαι απο τους ασχετους με τα κινητα

 

απλα ειπα την προσωπικη μου αποψη/γνωμη οτι πειραματα δεν κανω ειδικα σε συσκευες που φορανε "pure android" και δεν ειναι φορτωμενες με σαβουρα λογισμικο.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα το Nexus 5, που είναι ακόμη πιο pure από το δικό μας, είχα δοκιμάσει διαφορετικές rom και kernels και είχε τρελή διαφορά. Όχι τόσο σε επιδόσεις αλλά σε αυτονομία. Ακόμα και με σκέτο kernel πάνω στην εργοστασιακή rom. Δηλαδή από σκάρτες 4 ώρες SOT μπορούσα να πετύχω εύκολα πάνω από 5. Αλλά μιλάμε για μια συσκευή που για πλάκα την έκανες εργοστασιακή μέσα σε λίγα λεπτά αν χρειαζόταν για λόγους εγγύησης. Με το Moto G ούτε που σκέφτομαι κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον αν δεν κλείσει 1,5 χρόνο και έχει βγει καμιά αναβάθμιση και σέρνεται κλπ.
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εχω καταλαβει για ποιο ειναι και ας ειμαι απο τους ασχετους με τα κινητα

 

απλα ειπα την προσωπικη μου αποψη/γνωμη οτι πειραματα δεν κανω ειδικα σε συσκευες που φορανε "pure android" και δεν ειναι φορτωμενες με σαβουρα λογισμικο.

Δεν πήγαινε σε εσένα το σχόλιο μου

Το έγραψα για να μην κάνει λάθος κάνεις και μπρικαρει το τηλέφωνο του

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγαινε σε εσένα το σχόλιο μου

Το έγραψα για να μην κάνει λάθος κάνεις και μπρικαρει το τηλέφωνο του

 

κανενα προβλημα

 

παντως για την ιστορια το motorola moto g 2nd Gen (2014) XT1068 ειναι το δικο μου.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να κανει πειραματα μπορει να δοκιμασει

εγω δεν κανω πειραματα ουτε στο κινητο που εχω την 5.0.2 και περιμενω την 5.1 ουτε στο tablet που εχω την 5.1.

 

Εσύ μη κάνεις πειράματα ... περίμενε την 5.1

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μη κάνεις πειράματα ... περίμενε την 5.1

 

ως άσχετος με τα κινητά αυτό θα κάνω φίλε μου

άλλωστε στο tablet google nexus 7 ήδη την έχω σύντομα έρχεται και στο moto.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση γιατι θα με τρελανει η συσκευη...

Παω να κανω download μια εφαρμογη κ μου λεει πως there is insufficient space on the device...

Mε 500ΜΒ ελευθερα?

Παιζει κανενα προβλημα?:mad:

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση γιατι θα με τρελανει η συσκευη...

Παω να κανω download μια εφαρμογη κ μου λεει πως there is insufficient space on the device...

Mε 500ΜΒ ελευθερα?

Παιζει κανενα προβλημα?:mad:

 

Ναι και σε εμένα το κάνει όταν ο ελευθερος χωρος ειναι στα 500mb και κάτω.

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα νομίζω γιατί ο εσωτερικός του χώρος είναι ήδη πολύ μικρός, οπότε κρατάει κάποιο κομμάτι χωρου για να εξασφαλίσει ομαλή λειτουργία και backup. εγώ έβαλα 32ρα κάρτα sd και έχω περασμένες όλες μου τις εφαρμογές και τα δεδομένα πάνω και πάλι ο εσωτερικός ελεύθερός μου χώρος είναι 1.7gb. Οπότε νομίζω καλό είναι να μην πολυμπουκώνουμε την εσωτερική μνήμη
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα νομίζω γιατί ο εσωτερικός του χώρος είναι ήδη πολύ μικρός, οπότε κρατάει κάποιο κομμάτι χωρου για να εξασφαλίσει ομαλή λειτουργία και backup. εγώ έβαλα 32ρα κάρτα sd και έχω περασμένες όλες μου τις εφαρμογές και τα δεδομένα πάνω και πάλι ο εσωτερικός ελεύθερός μου χώρος είναι 1.7gb. Οπότε νομίζω καλό είναι να μην πολυμπουκώνουμε την εσωτερική μνήμη

 

Σωστός

εγώ φοβόμουν να βάλω 32άρα και έβαλα 16άρα και όλα είναι μια χαρά.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός

εγώ φοβόμουν να βάλω 32άρα και έβαλα 16άρα και όλα είναι μια χαρά.

 

Γιατί τι έχει η 32άρα;;; :blink:

 

32άρα Kingston έχω και δουλεύει άψογα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι έχει η 32άρα;;; :blink:

 

32άρα Kingston έχω και δουλεύει άψογα.

 

εγώ ως άσχετος με τα κινητά το φοβόμουν καθώς είναι το μέγιστο σε SD που μπορεί να πάρει

 

για αυτό πήρα 16άρα της Kingston

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί με τη lollipop μου δείχνει συνεχώς κατανάλωση wifi ακόμα και όταν το έχω απενεργοποιημένο; Την επιλογή για τη συνεχή σάρωση για δίκτυα (ρυθμίσεις wifi) την έχω ξετικάρει. Είναι bug του lollipop;
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα νομίζω γιατί ο εσωτερικός του χώρος είναι ήδη πολύ μικρός, οπότε κρατάει κάποιο κομμάτι χωρου για να εξασφαλίσει ομαλή λειτουργία και backup. εγώ έβαλα 32ρα κάρτα sd και έχω περασμένες όλες μου τις εφαρμογές και τα δεδομένα πάνω και πάλι ο εσωτερικός ελεύθερός μου χώρος είναι 1.7gb. Οπότε νομίζω καλό είναι να μην πολυμπουκώνουμε την εσωτερική μνήμη

 

το εχεις ρουταρει;γιατι αν δεν κανω λαθος περναει στην καρτα,ενα μερος μονο των εφαρμογων και μαλιστα μικρο συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί με τη lollipop μου δείχνει συνεχώς κατανάλωση wifi ακόμα και όταν το έχω απενεργοποιημένο; Την επιλογή για τη συνεχή σάρωση για δίκτυα (ρυθμίσεις wifi) την έχω ξετικάρει. Είναι bug του lollipop;

Δεν εχεις ξετικάρει όμως το always on sto wifi...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχει να μου προτείνει κανείς καμιά θήκη για το κινητό με πορτάκι κ μαγνήτη? εχω δει μια της orzly..... καμία άλλη??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και να το ξετικάρεις δεν κάνει κάτι. Μάλλον bug είναι καθώς δείχνει πως το Wi-Fi μένει ανοιχτό ακόμη και όταν το έχεις σε flight mode.

 

http://mobile.pcadvisor.co.uk/reviews/mobile-phone/3605165/new-moto-g-4g-2015-review-battery/

Μα να είναι τόσο καλύτερος ο snapdragon 410 που καθιστά το νέο moto e 4g τόσο γρηγορότερο;

:(

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Η επιλογή σάρωση πάντα διαθέσιμη είναι απενεργοποιημενη και η επιλογή wifi στην αδράνεια είναι στο "ποτέ"!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται με το moto g και τον apex launcher; Από τότε που έβαλα τη lollipop πετάει μήνυμα ότι σταμάτησε σε άκυρες στιγμές χωρίς να κολλάει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Η επιλογή σάρωση πάντα διαθέσιμη είναι απενεργοποιημενη και η επιλογή wifi στην αδράνεια είναι στο "ποτέ"!!!!

Λοιπόν εγώ επειδή με τα ελληνικά στο android και γενικά στα λειτουργικά δεν τοχω, σας το λέω στα αγγλικά κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε:

Wifi , προχωρημενες ρυθμισεις, Keep Wi-Fi on during sleep: ONLY WHEN PLUGGED IN

 

Mε αυτό θα δουλεύει το wifi συνεχώς ΜΟΝΟ όταν είναι στο ρεύμα και αποκλείεται να χεις κατανάλωση από αυτό. Όταν κοιμάται το τηλ, θα κοιμάται και το wifi. Αυτά και τέλος για το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...