Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια φορά δεν χτύπησε σε εμένα ειδοποίηση από χθες. Το θεωρώ βελτίωση γιατί είχα σοβαρό πρόβλημα με τα emails που έχανα.

Για bt δεν ξερω.

Όσον αφορά την αναβάθμιση γενικά δεν βλέπω καμία καθυστέρηση και όσο περνάει ο καιρός θα φτιάξουν και αλλα πραγματάκια και θα ειναι κομπλε.

 

Καλημέρα στην παρέα

θα ήθελα την γνώμη σας , όσο αφορά την αναβάθμιση από ios 8 σε ios 9 .

Να την περάσω στο iphone 6 της συζύγου και στο 5s το δικό μου ή έχει ακόμη θέματα ?? Διάβασα για διάφορα θεματάκια μεταξύ των οποίων και θέμα με τις ειδοποιήσεις... Για μένα το τελευταίο είναι σημαντικό λόγω επαγγελματικών emails.

Αυτή την στιγμή και τα δύο τρέχουν με ios 8.4.1 και είναι άψογα.

Αν κάποιοι φίλοι έχουν ξεκάθαρη γνώμη , ας κάνουν τον κόπο να με ενημερώσουν.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

 

θα ήθελα την γνώμη σας , όσο αφορά την αναβάθμιση από ios 8 σε ios 9 .

 

Να την περάσω στο iphone 6 της συζύγου και στο 5s το δικό μου ή έχει ακόμη θέματα ?? Διάβασα για διάφορα θεματάκια μεταξύ των οποίων και θέμα με τις ειδοποιήσεις... Για μένα το τελευταίο είναι σημαντικό λόγω επαγγελματικών emails.

 

Αυτή την στιγμή και τα δύο τρέχουν με ios 8.4.1 και είναι άψογα.

 

Αν κάποιοι φίλοι έχουν ξεκάθαρη γνώμη , ας κάνουν τον κόπο να με ενημερώσουν.

 

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

Αν σε νοιάζουν τα emails και δεν δουλεύεις την εφαρμογή της Apple για emails μην τη βάλεις. Δεν χτυπάνε. Τα πρώτα δεν χτυπάνε μετά κάπως φτιάχνει και ξανα χαλάει. Θεωρώ πως θα σε δυσκολέψει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

θα ήθελα την γνώμη σας , όσο αφορά την αναβάθμιση από ios 8 σε ios 9 .

Να την περάσω στο iphone 6 της συζύγου και στο 5s το δικό μου ή έχει ακόμη θέματα ?? Διάβασα για διάφορα θεματάκια μεταξύ των οποίων και θέμα με τις ειδοποιήσεις... Για μένα το τελευταίο είναι σημαντικό λόγω επαγγελματικών emails.

Αυτή την στιγμή και τα δύο τρέχουν με ios 8.4.1 και είναι άψογα.

Αν κάποιοι φίλοι έχουν ξεκάθαρη γνώμη , ας κάνουν τον κόπο να με ενημερώσουν.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Εγώ στο 6 plus που έχω είμαι ευχαριστημένος από το ios 9 και δεν θα γυρνούσα σε 8.4.1. Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως για όλους ισχύει το ίδιο.

 

Εφόσον είσαι ευχαριστημένος τότε δες τι σου δίνει το ios 9 και αν όντως το χρειάζεσαι τότε πέρνα το ios 9 στο δικό σου κινητό εφόσον είναι πιο καινούργιο μοντέλο. Δες πως πάει και μετά προχωράς και στο 5s.

 

Έτσι έκανα και εγώ με το 6 plus και το 5 που έχω. Δοκίμασα το 9.0 στο δικό μου και αφού είδα πως πηγαίνει το πέρασα και στο 5. Και τα δυο λειτουργούν μια χαρά. Τα όποια κολλήματα σε γραφικά κτλ θα φτιαχτούν στις επόμενες αναβαθμίσεις, λογικά. Το μόνο θέμα που έχω είναι κάτι σπασίματα σε ορισμένα γραφικά πχ όταν ανοίγω το spotlight με swipe down (φταίνε τα εφέ και το πληκτρολόγιο που χρησιμοποιώ. Αν κλείσεις τα εφέ τότε εμφανίζεται ομαλά το spotlight).

 

Όσο αφορά τους ήχους είχα πρόβλημα μόνο στο whatsapp. Για mail δουλεύω το spark και δεν έχω θέμα. Τώρα που δοκιμάζω και την 9.1 beta 4 νομίζω πως έφτιαξαν μια και καλή και αυτό το bug. Θα είμαι σίγουρος σε λίγες μέρες που θα το δοκιμάσω πιο πολύ. Αυτό που παραμένει είναι το σπάσιμο στα εφέ του spotlight.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τα φτιάξουν. Εγω έχω θέμα και με το spark. Έχω γίνει κουραστικός αλλα με ενοχλεί. Τυχαίνει να βλέπω κόσμο έξω και να μου λέει σου έστειλα στο viber και να μη το έχω ακούσει καν και αυτό ειναι το λιγότερο. Να έρχονται διαφορά σημαντικά emails και να τα χάνω.

Έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση και ακόμα εκει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τα φτιάξουν. Εγω έχω θέμα και με το spark. Έχω γίνει κουραστικός αλλα με ενοχλεί. Τυχαίνει να βλέπω κόσμο έξω και να μου λέει σου έστειλα στο viber και να μη το έχω ακούσει καν και αυτό ειναι το λιγότερο. Να έρχονται διαφορά σημαντικά emails και να τα χάνω.

Έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση και ακόμα εκει

Εντάξει λογικό είναι να ενοχλεί. Ποιος θέλει να χάνει ειδοποιήσεις; Κανείς.

Το θέμα είναι πως δεν έχουν αναβαθμιστεί ούτε οι εφαρμογές. Δεν ξέρω αν φταίει μόνο το ios ή είναι συνδυασμός ios και εφαρμογών. Τώρα κατέβασα την beta έκδοση του Spark για να δω πως παίζουν τα notifications.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το τελευταίο είναι σημαντικό λόγω επαγγελματικών emails.

 

Δεν εχω πλεον κανενα προβλημα με την 9.0.2! Χτυπανε ολα, εκτος απο τις ειδοποιησεις σε bluetooth συσκευες! Μιας και λες ιδιαιτερα για emails να εχεις υποψιν σου οτι οταν εισαι σε οικονομια μπαταριας με το iOS9 δεν ερχονται emails αυτοματα και πρεπει να το κανεις χειροκινητα!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Αν σε νοιάζουν τα emails και δεν δουλεύεις την εφαρμογή της Apple για emails μην τη βάλεις. Δεν χτυπάνε. Τα πρώτα δεν χτυπάνε μετά κάπως φτιάχνει και ξανα χαλάει. Θεωρώ πως θα σε δυσκολέψει.

 

Εγώ στο 6 plus που έχω είμαι ευχαριστημένος από το ios 9 και δεν θα γυρνούσα σε 8.4.1. Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως για όλους ισχύει το ίδιο.

 

Εφόσον είσαι ευχαριστημένος τότε δες τι σου δίνει το ios 9 και αν όντως το χρειάζεσαι τότε πέρνα το ios 9 στο δικό σου κινητό εφόσον είναι πιο καινούργιο μοντέλο. Δες πως πάει και μετά προχωράς και στο 5s.

 

 

 

 

Δεν εχω πλεον κανενα προβλημα με την 9.0.2! Χτυπανε ολα, εκτος απο τις ειδοποιησεις σε bluetooth συσκευες! Μιας και λες ιδιαιτερα για emails να εχεις υποψιν σου οτι οταν εισαι σε οικονομια μπαταριας με το iOS9 δεν ερχονται emails αυτοματα και πρεπει να το κανεις χειροκινητα!!!

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

Δεδομένου ότι βλέπω τα εταιρικά emails όταν είμαι εκτός γραφείου από το email του κινητού ( έχω δηλαδή επαγγελματικό exchange ) σεταρισμένο στο iphone , δεν θα προχωρήσω στο δικό μου 5s σε εγκατάσταση.Το ίδιο μάλλον θα πράξω και στο iphone 6 της συζύγου.

Κρίμα γιατί η δυνατότητα attach αρχείων στο ios 9 θα μου ήταν χρήσιμη.

Πριν λίγο καιρό είχα γράψει εδώ στο forum ότι εύχομαι να είναι σωστό το ios 9 και να μην έχει τα θέματα του 8 , όπου έστρωσε ( σε εμένα τουλάχιστον ..) στην 8.4. Δυστυχώς επαληθεύομαι...

Δεν είμαι apple hater (αντιθέτως fan είμαι ..) αλλά καταντάει εκνευριστικό το όλο θέμα...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 6 plus που έχω είμαι ευχαριστημένος από το ios 9 και δεν θα γυρνούσα σε 8.4.1. Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως για όλους ισχύει το ίδιο.

 

Εφόσον είσαι ευχαριστημένος τότε δες τι σου δίνει το ios 9 και αν όντως το χρειάζεσαι τότε πέρνα το ios 9 στο δικό σου κινητό εφόσον είναι πιο καινούργιο μοντέλο. Δες πως πάει και μετά προχωράς και στο 5s.

 

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

Δεδομένου ότι βλέπω τα εταιρικά emails όταν είμαι εκτός γραφείου από το email του κινητού ( έχω δηλαδή επαγγελματικό exchange ) σεταρισμένο στο iphone , δεν θα προχωρήσω στο δικό μου 5s σε εγκατάσταση.Το ίδιο μάλλον θα πράξω και στο iphone 6 της συζύγου.

Κρίμα γιατί η δυνατότητα attach αρχείων στο ios 9 θα μου ήταν χρήσιμη.

Πριν λίγο καιρό είχα γράψει εδώ στο forum ότι εύχομαι να είναι σωστό το ios 9 και να μην έχει τα θέματα του 8 , όπου έστρωσε ( σε εμένα τουλάχιστον ..) στην 8.4. Δυστυχώς επαληθεύομαι...

Δεν είμαι apple hater (αντιθέτως fan είμαι ..) αλλά καταντάει εκνευριστικό το όλο θέμα...

 

Αναφερόμενος γενικά, για να εξετάσετε μια αναβάθμιση και να διαπιστώσετε εάν υπάρχουν bugs, θα πρέπει να γίνει πλήρης επαναφορα της συσκευής μετά την αναβάθμιση και διαμόρφωση ως νέα. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση ελλοχεύει ο κίνδυνος ελλιπούς ή προβληματικής εγκατάστασης. :)

Link to comment
Share on other sites

ποσα χρονια απο το 4s και ακομη να καταλαβω πως δουλευει αυτο το ριμαδoitunes και η μουσικη του iphone?

Λιγη βοηθεια ρε παιδια, προσπαθω να περασω ενα τραγουδι απο το itunes στο κινητο. Πως το κανω?

Διαγραφη κομματιων που ειναι περασμενα στο κινητο μπορω να κανω μεσα απο το itunes?

Link to comment
Share on other sites

ποσα χρονια απο το 4s και ακομη να καταλαβω πως δουλευει αυτο το ριμαδoitunes και η μουσικη του iphone?

Λιγη βοηθεια ρε παιδια, προσπαθω να περασω ενα τραγουδι απο το itunes στο κινητο. Πως το κανω?

Διαγραφη κομματιων που ειναι περασμενα στο κινητο μπορω να κανω μεσα απο το itunes?

 

Εχεις τα τραγουδια σου στο iTunes, αν εχεις επιλεξει 1-1 μπορεις απλα να τα τραβηξεις και να πανε, αλλιως με συγχρονισμο πανε οι φακελοι που θελεις

 

Και η διαγραφη παλι συγχρονισμο θελει αλλιως Ρυθμισεις/Γενικα/Χωρος και χρηση στο iCloud/Διαχειριη χωρου αποθηκευσης/iTunes

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή κομματιών πλέων γίνεται και μέσα από την εφαρμογή μουσική στο iPhone.

 

Υπάρχει και οδηγός, Συγχρονισμός μουσικής από το iTunes στο iPhone. Αν και πάλι υπάρχον απορίες, στο Youtube υπάρχουν πολλά βίντεο που δείχνουν την διαδικασία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ποσα χρονια απο το 4s και ακομη να καταλαβω πως δουλευει αυτο το ριμαδoitunes και η μουσικη του iphone?

Λιγη βοηθεια ρε παιδια, προσπαθω να περασω ενα τραγουδι απο το itunes στο κινητο. Πως το κανω?

Διαγραφη κομματιων που ειναι περασμενα στο κινητο μπορω να κανω μεσα απο το itunes?

Συμπάσχω!

Ένας λόγος που θέλω να παρατήσω το ios είναι αυτός.

Πρέπει να κάνεις σεμινάρια για να μάθεις αυτό το ρημάδι!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Πέστε να με φάτε, αλλά ένας από τους λόγους που έχω ακόμα iPhone, από το πρώτο (που δεν είχε έρθει ελλάδα), είναι το iTunes και το πόσο οργανωμένα έχω στο library του τη μουσική μου. Μπορώ πλέον πολύ γρήγορα να φτιάξω και στη συνέχεια να συγχρονίσω όποια playlist θέλω!

Είμαι όμως χρήστης iPod/iTunes από το 2005 αν θυμάμαι καλά :X

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Τουλάχιστον να βάλεις φωτογραφίες, ηχους κλήσεων, τραγούδια στο iphone ειναι ΠΑΝΕΎΚΟΛΟ.....Το λέει κάποιος που δεν χωνεύει το itunes ....εδω το εμαθε η γυναίκα μου που είναι τελείως ασχετη απο αυτά και εχει γεμίσει τη συσκευή με τραγούδια κλπ..είναι πιο εύκολο απο android,απλα χρειάζεσαι ενα υπολογιστή που θα είναι αξιόπιστος για τη συσκευή σου.....και αυτα ολα είναι με ΕΝΑ κλικ του ποντικιού...το μείον είναι οτι πρέπει να το κάνεις στον υπολογιστή σου ..δεν ξέρω αν κάνω λαθος.....τα αλλα θέματα του itunes σχετικά με αγορές κλπ δεν τα ξέρω αλλά δεν με ενδιαφέρουν κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι και το drag and drop ή το otg usb και να παίρνω ότι θέλω αλλα και το iTunes με οργανωμένη τη μουσική σου ειναι μια χαρά. Αν συνηθίσει κάποιος μετά του φαίνεται πανεύκολο. Εμένα δεν με απασχολεί τόσο το ότι πρέπει να γίνεται στον υπολογιστή μου απλά δεν θα ήθελα να το συνδέω συνέχεια στον υπολογιστή θα προτιμούσα να γίνεται κάπως ασύρματα.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι και το drag and drop ή το otg usb και να παίρνω ότι θέλω αλλα και το iTunes με οργανωμένη τη μουσική σου ειναι μια χαρά. Αν συνηθίσει κάποιος μετά του φαίνεται πανεύκολο. Εμένα δεν με απασχολεί τόσο το ότι πρέπει να γίνεται στον υπολογιστή μου απλά δεν θα ήθελα να το συνδέω συνέχεια στον υπολογιστή θα προτιμούσα να γίνεται κάπως ασύρματα.

 

 

Μα αν δεν κάνω λάθος Θοδωρή γίνεται και ασύρματα. Αρκεί να είναι στη φόρτιση. ( Αν και Νομίζω πως με την 9 ούτε αυτό χρειάζεται). Αρκεί να τσεκάρεις την επιλογή στο iTunes όταν το συνδέσεις ενσύρματα.

Βέβαια αργεί αρκετά έτσι; Τουλάχιστον με το δικό μου απαρχαιωμένο router.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν κάνω λάθος Θοδωρή γίνεται και ασύρματα. Αρκεί να είναι στη φόρτιση. ( Αν και Νομίζω πως με την 9 ούτε αυτό χρειάζεται). Αρκεί να τσεκάρεις την επιλογή στο iTunes όταν το συνδέσεις ενσύρματα.

Βέβαια αργεί αρκετά έτσι; Τουλάχιστον με το δικό μου απαρχαιωμένο router.

 

 

Δεν το ήξερα να σου πω την αλήθεια. Τωρα που το είπες θα το κοιτάξω να δω τι γίνεται.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι και το drag and drop ή το otg usb και να παίρνω ότι θέλω αλλα και το iTunes με οργανωμένη τη μουσική σου ειναι μια χαρά. Αν συνηθίσει κάποιος μετά του φαίνεται πανεύκολο. Εμένα δεν με απασχολεί τόσο το ότι πρέπει να γίνεται στον υπολογιστή μου απλά δεν θα ήθελα να το συνδέω συνέχεια στον υπολογιστή θα προτιμούσα να γίνεται κάπως ασύρματα.

Δεν εχω καταλάβει πως γίνεται με το drag and drop :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλάβει πως γίνεται με το drag and drop :confused:

 

 

Δεν το έθεσα σωστά. Μιλούσα για το android που γίνεται αυτό ενώ στο iOS όχι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα να σου πω την αλήθεια. Τωρα που το είπες θα το κοιτάξω να δω τι γίνεται.

Γινεται, γινεται. Και χωρις να ειναι στη φορτιση. Αρκει στο ιδιο wifi.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γινεται, γινεται. Και χωρις να ειναι στη φορτιση. Αρκει στο ιδιο wifi.

Βρηκα αυτο εδω αλλα παλι δεν καταλαβα:(

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο εδω αλλα παλι δεν καταλαβα:(

 

Λογικό να μην καταλαβαίνεις.Πιο παλιό βίντεο δεν υπάρχει. :p

 

Για δες εδώ. https://www.youtube.com/watch?v=AoXM_BK1E6w

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ασύρματα και χωρίς να είναι στην φόρτιση όπως αναφέρθηκε!

Γινόταν σίγουρα κ στην 8.x.x (χωρίς να είναι στην φόρτιση), ίσως και ακόμα πιο πριν.

Δεν θυμάμαι από ποια ver. και μετά το έκαναν.

Πάντα στο ίδιο ασύρματο δίκτυο iTunes και iPhone, έτσι!!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ασύρματα και χωρίς να είναι στην φόρτιση όπως αναφέρθηκε!

Γινόταν σίγουρα κ στην 8.x.x (χωρίς να είναι στην φόρτιση), ίσως και ακόμα πιο πριν.

Δεν θυμάμαι από ποια ver. και μετά το έκαναν.

Πάντα στο ίδιο ασύρματο δίκτυο iTunes και iPhone, έτσι!!

 

 

Το βρήκα και ηρέμησα. Πραγματικά ότι ήθελα ειναι αυτό. Μου είχε ξεφύγει και να σας πω την αλήθεια δεν ασχολήθηκα καν.

Ευχαριστώ που τις αναφέρατε.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...