Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το βράδυ σε κατάσταση αναμονής χάνει 8-12% ενώ πριν ήταν στο 0 (ναι στο 0, ποτέ δεν έβλεπα τη μπαταρία να πέφτει 99% ούτε στο iphone ούτε στο ipad.) Τώρα βλέπω μεγάλο ποσοστό.

 

Με αποτελέσμα τώρα χωρίς πολύ χρήση στο τηλέφωνο να είμαι στο 80%. Εποχές android χαχα

 

Τα ίδια και σε εμένα με το 6s

Σε όλους τους τομείς έχει χάσει. Και την νύχτα. Και με δεδομένα. Και με wifi

Παντού υπάρχει θέμα

Ελπίζω να το λύσουν σύντομα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το βράδυ σε κατάσταση αναμονής χάνει 8-12% ενώ πριν ήταν στο 0 (ναι στο 0, ποτέ δεν έβλεπα τη μπαταρία να πέφτει 99% ούτε στο iphone ούτε στο ipad.) Τώρα βλέπω μεγάλο ποσοστό.

 

Με αποτελέσμα τώρα χωρίς πολύ χρήση στο τηλέφωνο να είμαι στο 80%. Εποχές android χαχα

 

Ακριβώς αυτό που λές συμβαίνει και σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως το βράδυ φεύγει μόνο 1% άντε 2 αμα κρατήσει πολυ η βραδιά :lol:
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα στην 10.1.1

6+ ώρες οθόνη με μεικτή χρήση wifi-4G

Τη νύχτα σε flight χάνει 0-1%

Γενικά πολύ ευχαριστημένος.

Να σημειώσω ότι από την 9 στη 10 έκανα reset και set up as new.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα στην 10.1.1

6+ ώρες οθόνη με μεικτή χρήση wifi-4G

Τη νύχτα σε flight χάνει 0-1%

Γενικά πολύ ευχαριστημένος.

Να σημειώσω ότι από την 9 στη 10 έκανα reset και set up as new.

 

ΝΑ πω την αλήθεια δεν το έκανα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά

Σας έχει τύχει ποτέ την ώρα που μιλάτε στο viber να σας πάρουν εκείνη τη στιγμή τηλ ;

Έχασα τη μπάλα γιατί ανάβανε δυο τρία κόκκινα και πράσινα κουμπιά και δυο ονόματα στην οθόνη που με καλούσαν .Δεν ήξερα ποιν να κλείσω και σε ποιον να απαντήσω .Εβαλα τα γέλια στο τέλος και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος άλλος εδώ έχει θέματα με την 10 γενικά (σε κάθε έκδοσή της) όσο αφορά τις κλήσεις.

Αρκετές φορές όταν ανοίγω το dailer για να κάνω κλήση και πατάω πάνω στην επαφή κολάει και επανέρχεται μετά από 1 λεπτό περίπου ή αν κλείσω την εφαρμογή και την ξανανοίξω...

αυτά δεν τα είχα με τιν 9....

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο???

Υπάρχει λύση???:O:O:O:O:O

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος άλλος εδώ έχει θέματα με την 10 γενικά (σε κάθε έκδοσή της) όσο αφορά τις κλήσεις.

Αρκετές φορές όταν ανοίγω το dailer για να κάνω κλήση και πατάω πάνω στην επαφή κολάει και επανέρχεται μετά από 1 λεπτό περίπου ή αν κλείσω την εφαρμογή και την ξανανοίξω...

αυτά δεν τα είχα με τιν 9....

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο???

Υπάρχει λύση???:O:O:O:O:O

 

Θα έλεγα να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή. Περίμενε όμως να σου πουν και οι υπόλοιποι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή. Περίμενε όμως να σου πουν και οι υπόλοιποι.

 

Δηλαδή να ξαναπεράσω την 10.1.1???????????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος άλλος εδώ έχει θέματα με την 10 γενικά (σε κάθε έκδοσή της) όσο αφορά τις κλήσεις.

Αρκετές φορές όταν ανοίγω το dailer για να κάνω κλήση και πατάω πάνω στην επαφή κολάει και επανέρχεται μετά από 1 λεπτό περίπου ή αν κλείσω την εφαρμογή και την ξανανοίξω...

αυτά δεν τα είχα με τιν 9....

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο???

Υπάρχει λύση???:O:O:O:O:O

 

Κάνε ενα reset πατώντας ταυτόχρονα home & power button μέχρι να κλείσει

Μετα αν δεν διορθωθεί βλέπουμε και κάνουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα reset πατώντας ταυτόχρονα home & power button μέχρι να κλείσει

Μετα αν δεν διορθωθεί βλέπουμε και κάνουμε

 

Σε πρώτη φάση φαίνεται να έστρωσε...:)

αναμένω να το δω σε κανα 2 μέρες

 

ευχαριστω πολυ!!!!:):)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση φαίνεται να έστρωσε...:)

αναμένω να το δω σε κανα 2 μέρες

 

ευχαριστω πολυ!!!!:):)

 

Πάλι καλά. Αναμένουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχασε τις επαφές το κινητό της γυναίκας μου... Πως θα τις βρω πάλι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχασε τις επαφές το κινητό της γυναίκας μου... Πως θα τις βρω πάλι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γνωρίζεις πως τις έχασε; Για παράδειγμα μήπως αφαίρεσε κάποιον λογαριασμό Mail με τον οποίο τις συγχρόνιζε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Δεν ξέρω βασικά για να πω την αλήθεια. Κοίταξα στις ομάδες είναι συγχρονισμενα με το icloud με το Yahoo

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Δεν ξέρω βασικά για να πω την αλήθεια. Κοίταξα στις ομάδες είναι συγχρονισμενα με το icloud με το Yahoo

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επέλεξε μόνο επαφές iCloud να δεις θα εμφανιστούν πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα πάλι.... Τι γίνεται ρε παίδες;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα πάλι.... Τι γίνεται ρε παίδες;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να αφαιρεθούν μαζικά επαφές σημαίνει πως είτε έπαψαν να συγχρονίζονται από κάποιο λογαριασμό ή ο λογαριασμός που συγχρονίζονται έχει αφαιρεθεί εντελώς. Έλεγξε στις Ρυθμίσεις > Mail του λογαριασμούς εάν οι εναλλαγές των επαφών είναι ανοιχτές. Αν είναι τότε θα πρέπει να αναζητήσει παλαιότερο αντίγραφο ασφαλείας για να τις επαναφέρει από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για να αφαιρεθούν μαζικά επαφές σημαίνει πως είτε έπαψαν να συγχρονίζονται από κάποιο λογαριασμό ή ο λογαριασμός που συγχρονίζονται έχει αφαιρεθεί εντελώς. Έλεγξε στις Ρυθμίσεις > Mail του λογαριασμούς εάν οι εναλλαγές των επαφών είναι ανοιχτές. Αν είναι τότε θα πρέπει να αναζητήσει παλαιότερο αντίγραφο ασφαλείας για να τις επαναφέρει από αυτό.

Οκ θα το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να αφαιρεθούν μαζικά επαφές σημαίνει πως είτε έπαψαν να συγχρονίζονται από κάποιο λογαριασμό ή ο λογαριασμός που συγχρονίζονται έχει αφαιρεθεί εντελώς. Έλεγξε στις Ρυθμίσεις > Mail του λογαριασμούς εάν οι εναλλαγές των επαφών είναι ανοιχτές. Αν είναι τότε θα πρέπει να αναζητήσει παλαιότερο αντίγραφο ασφαλείας για να τις επαναφέρει από αυτό.

 

Η υπάρχει και άλλη περίπτωση.

Το ιδιο email να υπάρχει και σε άλλη συσκευή. Πχ του παιδιού η της γυναίκας η γενικά κάποιου κοντινού προσώπου.

Στην δεύτερη συσκευή κάποιος σβήνει όλες τις επαφές για τον Α,β λόγο και έτσι σβήνονται από παντού χωρίς να πειράξει ο φίλος τίποτα από την συσκευή του.

 

Το έχω συναντήσει πάνω από 5-6 φορές το συγκεκριμένο. Δίνουν την παλιά συσκευή στον μπαμπά πχ αφού πήραν το νέο iPhone πχ

Έχει αφήσει μέσα το gmail στην παλιά συσκευή και ο μπαμπάς σβήνει όλες τις επαφές. Η λέει σε κάποιον που υποτίθεται ξέρει να σβήσει τις επαφές της κόρης για να έχει μόνο από την sim τις δικές του

 

Έτσι άθελα χάνει κάποιος όλες τις επαφές

 

Στο iCloud.com υπάρχει κάτω κάτω επιλογή για restore contacts. Ίσως μπορεί να τις βρει κάποιος μετα από μερικές μέρες δεν το έχω δοκιμάσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η υπάρχει και άλλη περίπτωση.

Το ιδιο email να υπάρχει και σε άλλη συσκευή. Πχ του παιδιού η της γυναίκας η γενικά κάποιου κοντινού προσώπου.

Στην δεύτερη συσκευή κάποιος σβήνει όλες τις επαφές για τον Α,β λόγο και έτσι σβήνονται από παντού χωρίς να πειράξει ο φίλος τίποτα από την συσκευή του.

 

Το έχω συναντήσει πάνω από 5-6 φορές το συγκεκριμένο. Δίνουν την παλιά συσκευή στον μπαμπά πχ αφού πήραν το νέο iPhone πχ

Έχει αφήσει μέσα το gmail στην παλιά συσκευή και ο μπαμπάς σβήνει όλες τις επαφές. Η λέει σε κάποιον που υποτίθεται ξέρει να σβήσει τις επαφές της κόρης για να έχει μόνο από την sim τις δικές του

 

Έτσι άθελα χάνει κάποιος όλες τις επαφές

 

Στο iCloud.com υπάρχει κάτω κάτω επιλογή για restore contacts. Ίσως μπορεί να τις βρει κάποιος μετα από μερικές μέρες δεν το έχω δοκιμάσει

 

Σωστή, σκέψη, θα μας το ξεκαθαρίσει ο ενδιαφερόμενος. Σχετικά με το restore το iCloud σας Time Machine διατηρεί κάποιες ημερομηνίες στο παρελθόν για επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει και εγώ αυτό. Έσβησα ΟΛΕΣ τις επαφές κατά λάθος (δεν ξέρω τι είχα κάνει) και μετά έκανα ο βλάκας συγχρονισμό με το icloud και έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει - τις συγχρόνισε με τίποτα και μετά έτσι χάθηκαν και εκεί! Ευτυχώς που τα είχα γράψει σε αρχείο παλιότερα γιατί θα είχα τρελαθεί. Αλλά καλό θα ήταν να έλεγχε και το icloud / apple ότι στο ένας μέρος είναι μηδενικές οι επαφές και εσύ θέλεις να κάνεις συγχρονισμό και άρα να σε ρωτάει για επιβεβαίωση. Όπως και στα παιχνίδια που ανεβάζεις καμιά φορά save στο icloud και το ελέγχει με ημερομηνία και σε ρωτάει για επιβεβαίωση ναι ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια παλιότερη περιπέτεια με τις επαφές. Πατούσα συγχρονισμό στο icloud. Έδειχνε ότι συγχρονίζονται αλλά όταν έμπαινα μέσω Ίντερνετ στο iCloud τπτα. Κατόπιν έρευνας έμαθα ότι δε γίνεται να συγχρονίζονται και στο google και στο iCloud μαζί. Διαλέγεις και παιρνεις. Αφότου έβγαλα τον συγχρονισμό με την google, εμφανίστηκαν κανονικά στο iCloud. Μετά ομως στα SMS, μόνο αριθμοί- ονόματα πουθενά- και έτσι επέστρεψα ξανά στη google.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από την αναβάθμιση σε iOS 10 η μπαταρία επιεικώς χαρακτηρίζεται τραγική. Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω να χάνει μέσα στη νύχτα 10-18%. Να μου κλείνει το κιν στο 10%, να το βάζω να φορτίσει και να ανοίγει στο 11%. Να φτάνει στο 25%, να το βάζω να φορτίσει και να δείχνει 31%. Λολαθηκε το κινητό λέω. Στέλνω μνμα στο ired (εξυπηρετικοτατοι) , μου λένε διαμόρφωση ως νέα , μάλιστα λέω.τα σκαμπανευασματα της μπαταρίας διορθώθηκαν λίγο αλλά κάτι ο safari να κολλάει, κάτι η μπαταρία να αδειάζει λες και τραβάω ρεύμα για σπίτι μου τη βιδωσε. Στέλνω ξανά στο ired. Ρωτάω πως μπορώ να κάνω υποβάθμιση λογισμικού, μου λένε δεν υποστηρίζεται. Περιμένετε για αναβάθμιση και διόρθωση. Εν αναμονή λοιπόν της apple να φιλοτιμηθεί και καινούργιας μπαταρίας από eBay.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια παλιότερη περιπέτεια με τις επαφές. Πατούσα συγχρονισμό στο icloud. Έδειχνε ότι συγχρονίζονται αλλά όταν έμπαινα μέσω Ίντερνετ στο iCloud τπτα. Κατόπιν έρευνας έμαθα ότι δε γίνεται να συγχρονίζονται και στο google και στο iCloud μαζί. Διαλέγεις και παιρνεις. Αφότου έβγαλα τον συγχρονισμό με την google, εμφανίστηκαν κανονικά στο iCloud. Μετά ομως στα SMS, μόνο αριθμοί- ονόματα πουθενά- και έτσι επέστρεψα ξανά στη google.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από την αναβάθμιση σε iOS 10 η μπαταρία επιεικώς χαρακτηρίζεται τραγική. Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω να χάνει μέσα στη νύχτα 10-18%. Να μου κλείνει το κιν στο 10%, να το βάζω να φορτίσει και να ανοίγει στο 11%. Να φτάνει στο 25%, να το βάζω να φορτίσει και να δείχνει 31%. Λολαθηκε το κινητό λέω. Στέλνω μνμα στο ired (εξυπηρετικοτατοι) , μου λένε διαμόρφωση ως νέα , μάλιστα λέω.τα σκαμπανευασματα της μπαταρίας διορθώθηκαν λίγο αλλά κάτι ο safari να κολλάει, κάτι η μπαταρία να αδειάζει λες και τραβάω ρεύμα για σπίτι μου τη βιδωσε. Στέλνω ξανά στο ired. Ρωτάω πως μπορώ να κάνω υποβάθμιση λογισμικού, μου λένε δεν υποστηρίζεται. Περιμένετε για αναβάθμιση και διόρθωση. Εν αναμονή λοιπόν της apple να φιλοτιμηθεί και καινούργιας μπαταρίας από eBay.

 

Μήπως πρέπει να αλλαξεις μπαταρία και δεν φταίει τίποτα από το ios 10?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...