Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πρόβλημα ή μητρική. Για συσκευή αντικατάστασης πιστεύω δύσκολα να πάρεις.

Πήγαινε το και ελπίζουμε να πάρεις άλλο σε 5-6 μέρες

και τι στο δι@ολα εχουμε πληρωσει 130 ευρο εξτρα εγγυηση και για ενα προβλημα που δεν ευθυνομαι εγω . αν δεν γινει αντικατασταση συσκευης και εφοσον υπαρχει τοσο σοβαρο προβλημα (κατσε να δουμε πρωτα) θα τους κανω καταγγελια στο ΙΝΚΑ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να μου απαντησει καποιος;

 

Που ξεκολλησε;

Οι διαδικασίες αυτές γίνονται με μηχανήματα και ειδικές τεχνικές. Δεν μπορεί ο καθένας μας να πάρει μια κόλλα από το περίπτερο και να κολλήσει την οθόνη. Από ότι κατάλαβα μιλάς για το τζάμι δηλαδή το digitizer

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και τι στο δι@ολα εχουμε πληρωσει 130 ευρο εξτρα εγγυηση και για ενα προβλημα που δεν ευθυνομαι εγω . αν δεν γινει αντικατασταση συσκευης και εφοσον υπαρχει τοσο σοβαρο προβλημα (κατσε να δουμε πρωτα) θα τους κανω καταγγελια στο ΙΝΚΑ.

 

Σε περίπτωση που έχεις αυτή την έξτρα εγγύηση δεν γνωρίζω τι δικαιώματα έχεις. Να μην λέω στον αέρα πράγματα. Καλά είναι να πας εκεί και να μας πεις κι εμάς τι έγινε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον εχεις την επέκταση του public πήγαινέ το εκει! Επειδη την εχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη επέκταση σε mac δεν ασχολήθηκα καθόλου με τη διαδικασία, τα έκαναν ολα στο public μόνοι τους!

 

και τι στο δι@ολα εχουμε πληρωσει 130 ευρο εξτρα εγγυηση και για ενα προβλημα που δεν ευθυνομαι εγω . αν δεν γινει αντικατασταση συσκευης και εφοσον υπαρχει τοσο σοβαρο προβλημα (κατσε να δουμε πρωτα) θα τους κανω καταγγελια στο ΙΝΚΑ.

 

Σου εχω απαντησει ηδη για την εγγυηση του public! Πηγαινε το εκει και δε θα ασχοληθεις καθολου! Εκαναν τα παντα μονοι τους και με ενημερωσαν για το "τελος καλα ολα καλα, αν θελετε σας το φερνουμε σε 2-3 εργασιμες, ή ελατε να το παρετε σημερα κιολας"! Οποτε μη αγχωνεσαι χωρις να εχεις επικοινωνησει πρωτα μαζι τους!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεκολλήσει η οθονη απο τα πλαγια.δε νομιζω πως κανουν καποιες ιδιαιτερες τεχνικες ουτε ειδικα μηχανήματα. Κολλα θερμαινόμενη βαζουν.απλα δεν ξερω που να βρω.ευχαριστώ παρόλα αυτα για την απαντηση :)
Link to comment
Share on other sites

και τι στο δι@ολα εχουμε πληρωσει 130 ευρο εξτρα εγγυηση και για ενα προβλημα που δεν ευθυνομαι εγω . αν δεν γινει αντικατασταση συσκευης και εφοσον υπαρχει τοσο σοβαρο προβλημα (κατσε να δουμε πρωτα) θα τους κανω καταγγελια στο ΙΝΚΑ.

 

Για αυτό θα πρέπει να τσεκάρεις τους όρους της ασφάλειας. Σου έδωσαν χαρτιά συνοδευτικά που εξηγούν τι καλύπτουν. Συνήθως είναι σε ποσοστό της βλάβης ειδικά αν δεν είσαι στον πρώτο χρόνο. Χωρίς παρεξήγηση να ρωτήσω κάτι; Στα τυφλά τις παίρνεται τις ασφάλειες; Διαβάζετε τι προσφέρουν; Μην περιμένετε απο τον υπάλληλο να σας εξηγήσει όλα γιατί δεν το κάνει.

ένα απλό παράδειγμα ενός φίλου μου που είχε αγοράσει ασφάλεια απο το media. επειδή ήταν ο δεύτερος χρόνος καλύπτονταν μόνο το 60% της αρχικής αξίας. Αυτό φυσικά δεν του το είπαν αλλά το αναφέρει ρητά στο συμβόλαιο.

 

Όσο για την ερώτηση τι κόλλα να χρησιμοποιήσει (αλήθεια, που στην οθόνη;;;; ) θα πρότεινα να το πάει σε κάποιο τεχνικό. Είναι κρίμα να ρίξεις υγρό στην συσκευή χωρίς να ξέρεις τι και πως να το κάνεις. Αλλά μια και ρώτησες βρες μια Β7000. Χωρίς να ξέρουμε όμως τι ακριβώς θέλεις να κάνεις δύσκολο να σε βοηθήσουμε.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό θα πρέπει να τσεκάρεις τους όρους της ασφάλειας. Σου έδωσαν χαρτιά συνοδευτικά που εξηγούν τι καλύπτουν. Συνήθως είναι σε ποσοστό της βλάβης ειδικά αν δεν είσαι στον πρώτο χρόνο. Χωρίς παρεξήγηση να ρωτήσω κάτι; Στα τυφλά τις παίρνεται τις ασφάλειες; Διαβάζετε τι προσφέρουν; Μην περιμένετε απο τον υπάλληλο να σας εξηγήσει όλα γιατί δεν το κάνει.

ένα απλό παράδειγμα ενός φίλου μου που είχε αγοράσει ασφάλεια απο το media. επειδή ήταν ο δεύτερος χρόνος καλύπτονταν μόνο το 60% της αρχικής αξίας. Αυτό φυσικά δεν του το είπαν αλλά το αναφέρει ρητά στο συμβόλαιο.

 

Όσο για την ερώτηση τι κόλλα να χρησιμοποιήσει (αλήθεια, που στην οθόνη;;;; ) θα πρότεινα να το πάει σε κάποιο τεχνικό. Είναι κρίμα να ρίξεις υγρό στην συσκευή χωρίς να ξέρεις τι και πως να το κάνεις. Αλλά μια και ρώτησες βρες μια Β7000. Χωρίς να ξέρουμε όμως τι ακριβώς θέλεις να κάνεις δύσκολο να σε βοηθήσουμε.

 

Πιθανόν loca glue εννοεί αλλά δεν είναι κάτι συνηθισμένο να κολλήσεις digitizer με οθόνη.

Μερικοί ενώ δεν γνωρίζουν δεν έχουν και διάθεση να ακούσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα τελευταία μηνύματα δεν έχουν σχέση με το iPhone 6 θα μεταφερθούν στο σωστό θέμα, [App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών), και παρακαλώ πολύ να συνεχίσετε εκεί την κουβέντα.

 

Ευχαριστώ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά αυτό που όταν σκαλίζω τις επαφές στο τηλέφωνο ,μου ανάβει δεξιά με κόκκινο το εικονίδιο του τηλεφωνητή και πρέπει να ακυρωνω την κλήση που κάνει ,τι σχέδιο είναι αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά αυτό που όταν σκαλίζω τις επαφές στο τηλέφωνο ,μου ανάβει δεξιά με κόκκινο το εικονίδιο του τηλεφωνητή και πρέπει να ακυρωνω την κλήση που κάνει ,τι σχέδιο είναι αυτό ;

 

Είναι bug αυτό το κόκκινο στον τηλεφωνητή

Δεν έχει διορθωθεί ακόμα και εμφανίζεται χωρίς λόγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το φικο που ξεκολλά το κινητό. Το ίδιο είχα κι εγώ. Τελικά ΦΙΛΟΣ τεχνικός που δουλεύει σε γνωστή αλυσίδα το κόλλησε, παρήγγειλε σετ βίδες παντού γιατί έλειπαν και μπορώ επιπλέον να αλλάξω μπαταρία. Με 10 ευρώ έγινε Τζιτζί.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλησπερα.εχω θεμα με την οθονη.μου δειχνει αρνητικα χρωματα.πηγα απενεργοποιησα το invert colours αλλα συνεχιζει το θεμα δεν εφτιαξε.και το παραξενο ειναι πως δεν το πειραξα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακυρο εγινε τελικα.δε ξερω τι φλασια εφαγε.φιλε εσυ που λες βιδες τι εννοεις;να ανοιξω να δω αν λείπουν βιδες;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το φικο που ξεκολλά το κινητό. Το ίδιο είχα κι εγώ. Τελικά ΦΙΛΟΣ τεχνικός που δουλεύει σε γνωστή αλυσίδα το κόλλησε, παρήγγειλε σετ βίδες παντού γιατί έλειπαν και μπορώ επιπλέον να αλλάξω μπαταρία. Με 10 ευρώ έγινε Τζιτζί.

 

Ελειπαν βίδες... ξεκόλλησε... Τι το έκανες...? :p

 

Επίσης, 10€ με μπαταρία μαζί;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει προχθές μια λάθος αγορά εφαρμογής και έκανα αίτηση για ακύρωση και επιστροφή χρημάτων.....Ανταποκριθηκε άμεσα η apple με το σύστημα που έχει υιοθετήσει
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει προχθές μια λάθος αγορά εφαρμογής και έκανα αίτηση για ακύρωση και επιστροφή χρημάτων.....Ανταποκριθηκε άμεσα η apple με το σύστημα που έχει υιοθετήσει

 

Πως ακριβώς γίνεται; Τους στέλνεις email ή υπάρχει κάποια φόρμα που ζητάς την επιστροφή χρημάτων;

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς γίνεται; Τους στέλνεις email ή υπάρχει κάποια φόρμα που ζητάς την επιστροφή χρημάτων;

 

Αν θέλεις να ακυρώσεις μια αγορά πηγαίνεις στο μήνυμα που σου έστειλε η apple για την αγορά που έκανες και πατάς ΑΝΑΦΟΡΑ προβλήματος..Θα σε βάλει σε μια φόρμα στα ελληνικα και θα διαλέξεις μια αιτια ακύρωσης ...πχ λάθος αγορα εφαρμογής ..και αυτό είναι .Εχεις περιθώριο 14 μέρες ...Αφού το κάνεις θα σου ξαναστείλει μήνυμα η Apple ότι θα σου ξαναμπούν τα χρήματα εκεί που τα τράβηξες σε μερικές μέρες

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ακυρώσεις μια αγορά πηγαίνεις στο μήνυμα που σου έστειλε η apple για την αγορά που έκανες και πατάς ΑΝΑΦΟΡΑ προβλήματος..Θα σε βάλει σε μια φόρμα στα ελληνικα και θα διαλέξεις μια αιτια ακύρωσης ...πχ λάθος αγορα εφαρμογής ..και αυτό είναι .Εχεις περιθώριο 14 μέρες ...Αφού το κάνεις θα σου ξαναστείλει μήνυμα η Apple ότι θα σου ξαναμπούν τα χρήματα εκεί που τα τράβηξες σε μερικές μέρες

 

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπάρχει καμμιά περίπτωση να μου επανέλθουν στις ρυθμίσεις δεδομένων το 2g 3g και 4g ,δηλ όπως ήταν πριν το 10.3 ?

Εχω παρατηρήσει ότι έχει πέσει το σήμα κατά δυο γραμμές παντού και τραβάει μπαταρία γιατί όπως καταλαβαίνω είναι σαν να το έχω στο 3g συνέχεια αν και έχω απενεργοποιημένο το wi fi calling

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμιά περίπτωση να μου επανέλθουν στις ρυθμίσεις δεδομένων το 2g 3g και 4g ,δηλ όπως ήταν πριν το 10.3 ?

Εχω παρατηρήσει ότι έχει πέσει το σήμα κατά δυο γραμμές παντού και τραβάει μπαταρία γιατί όπως καταλαβαίνω είναι σαν να το έχω στο 3g συνέχεια αν και έχω απενεργοποιημένο το wi fi calling

 

Πιθανόν είναι σε 4g

Αν κλείσεις το 4g θα πηγαίνει αυτόματα 3g & 2g

Δεν γίνεται να έχεις ξανά τους διακόπτες.

Εκτός αν πας στην 10.2.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν είναι σε 4g

Αν κλείσεις το 4g θα πηγαίνει αυτόματα 3g & 2g

Δεν γίνεται να έχεις ξανά τους διακόπτες.

Εκτός αν πας στην 10.2.1

 

Οταν ανοίξω τα δεδομένα μου γράφει επάνω δίπλα στον πάροχο 3g αυτόματα , εάν πάω στις επιλογές διαλέγω εάν θέλω 4G...Το θέμα είναι ότι έχω χαμηλότερο σήμα σε όλες τις περιπτώσεις..παλιά πριν την 10.3 υπήρχαν περιπτώσεις που επίτηδες το έβαζα σε 2G ενώ τώρα δεν γίνεται..χώρια που καταλαβαίνω ότι τραβάει μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στην 10.3 δεν υπάρχουν πια οι διακόπτες 2G, 3G παρά μόνο ένας για να ανοίξεις/κλείσεις το 4G;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στην 10.3 δεν υπάρχουν πια οι διακόπτες 2G, 3G παρά μόνο ένας για να ανοίξεις/κλείσεις το 4G;

 

Ακριβως αλλα γι αυτο δε φταιει η 10.3 αλλα τα carrier settings του παροχου που αλλαξαν μαζι ειδικα της cosmote, γιατι μαλλον στις υπολοιπες δεν ισχυει το ιδιο ακριβως!

 

edit: πως εγιναν:

http://imagehost.arxipelagos.com/images/691IMG_0227.jpg

http://imagehost.arxipelagos.com/images/452IMG_0226.jpg

Edited by mavrios
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αλλα γι αυτο δε φταιει η 10.3 αλλα τα carrier settings του παροχου που αλλαξαν μαζι ειδικα της cosmote, γιατι μαλλον στις υπολοιπες δεν ισχυει το ιδιο ακριβως!

 

Μάλιστα.. Εγώ έχω το 6αρι και Vodafone(CU), αλλά δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα για να δω αν θα μου αλλάξει :wacko:

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αλλα γι αυτο δε φταιει η 10.3 αλλα τα carrier settings του παροχου που αλλαξαν μαζι ειδικα της cosmote, γιατι μαλλον στις υπολοιπες δεν ισχυει το ιδιο ακριβως!

 

Ετσι ακριβώς..πανε οι διακόπτες και όταν ανοίξεις τα δεδομένα σε πάει απ ευθείας σε 3G.Και φαίνεται και στο σήμα...εκεί που είχα πάντα σε 2G Full σήμα στο 90% των περιπτώσεων τώρα έχω ακριβώς τα μισά....και εάν είναι λίγο δύσκολη περιοχή πέφτει πια στη μια γραμμή...Χάλια μαύρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλιστα.. Εγώ έχω το 6αρι και Vodafone(CU), αλλά δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα για να δω αν θα μου αλλάξει :wacko:

 

Εσενα μάλλον θα παραμείνει όπως τα ήξερες.....αυτα είναι κόλπα της Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς..πανε οι διακόπτες και όταν ανοίξεις τα δεδομένα σε πάει απ ευθείας σε 3G.Και φαίνεται και στο σήμα...εκεί που είχα πάντα σε 2G Full σήμα στο 90% των περιπτώσεων τώρα έχω ακριβώς τα μισά....και εάν είναι λίγο δύσκολη περιοχή πέφτει πια στη μια γραμμή...Χάλια μαύρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εσενα μάλλον θα παραμείνει όπως τα ήξερες.....αυτα είναι κόλπα της Cosmote

 

Ναι αλλά σε εξυπηρετούσε το 2g;

Αναβαθμίζονται όσο πάνε τα δίκτυα

Εδω μέσα πολλά παιδιά παρατήρησαν ότι σε πολλές περιοχές έχουν 4g καλό ενώ 3g χάλια.

Το ίδιο παρατηρώ και εγώ

Άφησα ανοιχτό το 4g και βλέπω ότι είναι καλύτερα.

Επίσης το 2g ήδη έχει ξεπεραστεί και σιγά σιγά χάνεται από χώρα σε χώρα. Θα πάψει να υπάρχει

Στο 4g κάνουν καλή δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε εξυπηρετούσε το 2g;

Αναβαθμίζονται όσο πάνε τα δίκτυα

Εδω μέσα πολλά παιδιά παρατήρησαν ότι σε πολλές περιοχές έχουν 4g καλό ενώ 3g χάλια.

Το ίδιο παρατηρώ και εγώ

Άφησα ανοιχτό το 4g και βλέπω ότι είναι καλύτερα.

Επίσης το 2g ήδη έχει ξεπεραστεί και σιγά σιγά χάνεται από χώρα σε χώρα. Θα πάψει να υπάρχει

Στο 4g κάνουν καλή δουλειά

 

Συμφωνω με αυτά που λες φίλε μου αλλά εάν είμαι στο εξοχικό που πάω συχνά σε ένα νησάκι και με το 3g και 4g πολλές φορές δεν έχω καμμια υπηρεσία το γύρναγα στο 2g και έσωνα την κατάσταση μπας και με έπαιρνε κανεις τηλέφωνο για να μιλήσουμε.Τωρα δεν θα γίνεται αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...