Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλημερα και χρόνια πολλά! Έχω ένα θέμα με το κινητό. Με πετάει από το wifi. Χάνει το σήμα δηλαδή. Τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Άλλαξε κανάλι στο ρουτερ σου, διαφορετικά άλλαξε ρουτερ. Είχα θέμα με το ρουτερ του ΟΤΕ. Πήρα ενα d link και δεν αποσυνδέθηκε ποτε ξανά

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπαίνεις στο interface του μόντεμ (του ΟΤΕ) το ρυθμίζεις να εκπέμπει απο το κανάλι 2 πχ. Πάντως μικρό νούμερο.

Συντονιζεις το κινητο σου.

Ξαναμπαίνεις στο interface, το ξαναβάζεις σε αυτόματο κανάλι.

Συντονιζεις ξανά. Τέλος τα προβλήματα.

Δοκιμασμένο δυο φορές έως τώρα με διαφορετικά κινητά (όχι Apple)

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Οκ παίδες. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Θα δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παίδες Καλημέρα. Έπεσε και έσπασε η οθόνη...... Δουλεύει το touch. Τι κάνω; Πόσο κάνει και από που;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Έπεσε και έσπασε η οθόνη...... Δουλεύει το touch. Τι κάνω; Πόσο κάνει και από που;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διάβασα πρόσφατα για αλλαγή οθόνης επίσημα με original ανταλλακτικό αλλά δεν θυμάμαι το όνομα της εταιρείας.

Όχι όμως όπως παλαιότερα που σου έλεγαν πλήρωσε 350€ και πάρε άλλη συσκευή ανακατασκευασμένα.

 

Πλέον επίσημα πηγαίνεις αλλάζεις οθόνη 100% original. Νομίζω 160€

 

Θα ξέρει κάποιος άλλος εδώ θα μας πει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες Καλημέρα. Έπεσε και έσπασε η οθόνη...... Δουλεύει το touch. Τι κάνω; Πόσο κάνει και από που;

 

Επικοινώνησε με isquare για να δεις τι τιμή θα σου πουν και ενημέρωσε μας αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα πρόβλημα με το iPhone 6 ενός φίλου μου. Του έχει χαλασει το touch id και δεν θυμάται τον κωδικό του. Πως μπορουμε να το ξεκλειδωσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα πρόβλημα με το iPhone 6 ενός φίλου μου. Του έχει χαλασει το touch id και δεν θυμάται τον κωδικό του. Πως μπορουμε να το ξεκλειδωσουμε?

 

Και τα δυο ταυτόχρονα πως είναι τόσο δυνατόν;

Το iCloud το θυμάται;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έμπαινε ποτέ με τον κωδικό γι αυτό και δεν τον θυμάται. Δεν έχει ενεργοποιημενο το icloud για κλείδωμα συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έμπαινε ποτέ με τον κωδικό γι αυτό και δεν τον θυμάται. Δεν έχει ενεργοποιημενο το icloud για κλείδωμα συσκευής.

 

Τουλάχιστον αν θυμάται το Apple Id να κάνει επαναφορά και να βάλει κωδικό για να ξεκλειδώνει τη συσκευή .Αλλο τίποτα δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Δεν έμπαινε ποτέ με τον κωδικό γι αυτό και δεν τον θυμάται. Δεν έχει ενεργοποιημενο το icloud για κλείδωμα συσκευής.

 

Σίγουρο είναι αυτό;

Τότε μπορεί να κάνει restore απο dfu mode.

Φυσικά θα χαθούν ολα να ολα μέσα απο την συσκευή.

Κάτι άλλο δεν νομίζω να μπορεί.

Και να σε ρωτήσω και κάτι όμως.

Αν κανεις απενεργοποίηση την συσκευή ή κλείσει απο μπαταρία, στην αρχή όταν ανοίγει ζητάει πάντα κωδικό δεν ανοίγει με το Touch ID. Δεν μπορω να εξηγήσω την όλη κατάσταση. Δηλαδή έχει να κλείσει η συσκευή για παραπάνω απο μήνα και ξέχασε τον κωδικό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί όταν βγαίνει ένα update και το κάνουν κάποιοι στην συσκευή τους, γράφουν ότι διαλύθηκε το κινητό, πηγαίνει αργά, χάλασε, κλπ. Και άλλοι είναι μια χαρά, τέλειο το λειτουργικό, πολύ ομαλό, δεν πηγαίνει αργά, κλπ. Μήπως όλοι αυτοί που ΔΕΝ τους πάει καλά κάνουν κάτι λάθος; Μήπως τα έχουν jailbroken και δεν τους "κάθεται" σωστά; :lost:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί όταν βγαίνει ένα update και το κάνουν κάποιοι στην συσκευή τους, γράφουν ότι διαλύθηκε το κινητό, πηγαίνει αργά, χάλασε, κλπ. Και άλλοι είναι μια χαρά, τέλειο το λειτουργικό, πολύ ομαλό, δεν πηγαίνει αργά, κλπ. Μήπως όλοι αυτοί που ΔΕΝ τους πάει καλά κάνουν κάτι λάθος; Μήπως τα έχουν jailbroken και δεν τους "κάθεται" σωστά; :lost:

 

Δεν κάθεται σε όλες τις συσκευές το ίδιο. Ανάλογα τις εφαρμογές που είχες πριν. Είναι ανάλογα πολλά.

Jailbreak και update δεν γίνεται όποτε δεν ισχύει αυτό που λες

Πάντως είναι σίγουρο ότι δεν κάθεται σε όλες τις συσκευές το ίδιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάθεται σε όλες τις συσκευές το ίδιο. Ανάλογα τις εφαρμογές που είχες πριν. Είναι ανάλογα πολλά.

Jailbreak και update δεν γίνεται όποτε δεν ισχύει αυτό που λες

Πάντως είναι σίγουρο ότι δεν κάθεται σε όλες τις συσκευές το ίδιο

 

Ε άρα λοιπόν αν είναι ΤΟΣΟ ευαίσθητα τα updates, καλύτερα είναι να μένεις με αυτήν την έκδοση που έχεις και είσαι ευχαριστημένος. Αν είναι ρίσκο να αναβαθμίζεις που και καλά θα έπρεπε να είναι ως προς το καλύτερο, δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις..

 

Αλλά και πάλι δεν το καταλαβαίνω. Υπάρχουν οι εφαρμογές οι δικές μας και υπάρχουν και του λειτουργικού. Εδώ άλλοι λένε ότι πχ το spotlight σταμάτησε να δουλεύει. Άλλοι έχουν καθυστέρηση, κλπ. Να μην δούλευε μια εφαρμογή σωστά, είτε είναι πρόγραμμα, είτε είναι παιχνίδι το καταλαβαίνω λόγω πιθανής ασυμβατότητας αλλά να μην δουλεύει καθόλου μια κανονική υπηρεσία - λειτουργία του λειτουργικού, αυτό είναι πρωτάκουστο. Εκτός και αν το κάνουν επίτηδες για να είμαστε σε ένα παιχνίδι όλη την ώρα - διορθώνουν κάποια bugs και χαλάνε κάποια άλλα για να γίνεται αυτό το θέμα όλη την ώρα. Κάτι τέτοια έκανε και η Microsoft παλιότερα συνήθως με τα windows, τα office και τα updates και τα service packs της. Μου φαίνεται ότι και η Apple έχει αρχίσει τα τελευταία χρόνια και κάνει τα ίδια. Και δεν είμαι κατά της Apple, και mac έχω αλλά νομίζω ότι η εταιρία έχει χαλάσει σε αυτό το θέμα.

 

Εδώ και σε εμάς, όταν γράφεις ένα μήνυμα ή μια σημείωση ή κάτι άλλο με μικρά και το σ είναι εσωτερικό σε μια λέξη (όχι δηλαδή τελικό) και μετά πας να διορθώσεις το σ σου το κάνει τελικό ς !??! Πολύ εκνευριστικό. Θα πρέπει να σβήσεις ΟΛΗ την λέξη και να την ξανά γράψεις. Ε αυτό είχε ξεκινήσει νομίζω από το ios 7 και ακόμη να το φτιάξουν σε ios 9 (εκτός και αν κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites

Ε άρα λοιπόν αν είναι ΤΟΣΟ ευαίσθητα τα updates, καλύτερα είναι να μένεις με αυτήν την έκδοση που έχεις και είσαι ευχαριστημένος. Αν είναι ρίσκο να αναβαθμίζεις που και καλά θα έπρεπε να είναι ως προς το καλύτερο, δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις..

 

Αλλά και πάλι δεν το καταλαβαίνω. Υπάρχουν οι εφαρμογές οι δικές μας και υπάρχουν και του λειτουργικού. Εδώ άλλοι λένε ότι πχ το spotlight σταμάτησε να δουλεύει. Άλλοι έχουν καθυστέρηση, κλπ. Να μην δούλευε μια εφαρμογή σωστά, είτε είναι πρόγραμμα, είτε είναι παιχνίδι το καταλαβαίνω λόγω πιθανής ασυμβατότητας αλλά να μην δουλεύει καθόλου μια κανονική υπηρεσία - λειτουργία του λειτουργικού, αυτό είναι πρωτάκουστο. Εκτός και αν το κάνουν επίτηδες για να είμαστε σε ένα παιχνίδι όλη την ώρα - διορθώνουν κάποια bugs και χαλάνε κάποια άλλα για να γίνεται αυτό το θέμα όλη την ώρα. Κάτι τέτοια έκανε και η Microsoft παλιότερα συνήθως με τα windows, τα office και τα updates και τα service packs της. Μου φαίνεται ότι και η Apple έχει αρχίσει τα τελευταία χρόνια και κάνει τα ίδια. Και δεν είμαι κατά της Apple, και mac έχω αλλά νομίζω ότι η εταιρία έχει χαλάσει σε αυτό το θέμα.

 

Εδώ και σε εμάς, όταν γράφεις ένα μήνυμα ή μια σημείωση ή κάτι άλλο με μικρά και το σ είναι εσωτερικό σε μια λέξη (όχι δηλαδή τελικό) και μετά πας να διορθώσεις το σ σου το κάνει τελικό ς !??! Πολύ εκνευριστικό. Θα πρέπει να σβήσεις ΟΛΗ την λέξη και να την ξανά γράψεις. Ε αυτό είχε ξεκινήσει νομίζω από το ios 7 και ακόμη να το φτιάξουν σε ios 9 (εκτός και αν κάνω λάθος).

 

Ο κώδικας είναι πολύ μεγάλος και σύνθετος.

Κατα την διαδικασία την ενημέρωσης κάτι μπορεί να πάει στραβά σε όλο αυτό τον κώδικα.

Έτσι πιστεύω.

Επίσης ολα τα εσωτερικά μέρη όλων των συσκευών δεν είναι ούτε ίδιας παρτίδας ούτε ίδιας εταιρείας.

Βλέπε τύπος επεξεργαστή στο 6s

Είναι παρά πολλά τα προβλήματα που μπορεί να επηρεάσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο είναι αυτό;

Τότε μπορεί να κάνει restore απο dfu mode.

Φυσικά θα χαθούν ολα να ολα μέσα απο την συσκευή.

Κάτι άλλο δεν νομίζω να μπορεί.

Και να σε ρωτήσω και κάτι όμως.

Αν κανεις απενεργοποίηση την συσκευή ή κλείσει απο μπαταρία, στην αρχή όταν ανοίγει ζητάει πάντα κωδικό δεν ανοίγει με το Touch ID. Δεν μπορω να εξηγήσω την όλη κατάσταση. Δηλαδή έχει να κλείσει η συσκευή για παραπάνω απο μήνα και ξέχασε τον κωδικό;

 

Κατάλαβα. Δεν θα χάσει και τπτ γιατί προχθές το πήρε και όπως κατάλαβες δεν είναι και από τους ανθρώπους που προσέχουν τα πράγματά τους.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Δεν θα χάσει και τπτ γιατί προχθές το πήρε και όπως κατάλαβες δεν είναι και από τους ανθρώπους που προσέχουν τα πράγματά τους.

 

Ας μπει σε dfu mode διαδικασία η οποία την βρίσκεις εύκολα πως γίνεται στο YouTube και μετά κανεις restore απο iTunes

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να διαγράψω τις επαφές που έχω στο iCloud και να τις συγχρονίσω από την αρχή;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να διαγράψω τις επαφές που έχω στο iCloud και να τις συγχρονίσω από την αρχή;

 

Στον υπολογιστή μπαίνεις στην σελίδα iCloud.com

Στην ενότητα επαφές

Κάτω αριστερά κανεις επιλογή όλων και διαγραφή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή μπαίνεις στην σελίδα iCloud.com

Στην ενότητα επαφές

Κάτω αριστερά κανεις επιλογή όλων και διαγραφή

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω μόλις βρεθώ σε υπολογιστή. Ήλπιζα να γίνεται από το 6αρι μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω μόλις βρεθώ σε υπολογιστή. Ήλπιζα να γίνεται από το 6αρι μου.

 

Πρέπει να υπάρχει και εφαρμογή στο App Store. Δεν γνωρίζω ακριβώς.

Το πιο σίγουρο και δοκιμασμένο είναι αυτό που σου ανέφερα με την σελίδα iCloud

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αξιώθηκα να κάνω την ενημέρωση σε 9.3.1(παρεπιπτόντως πολύ καλή) και παρατηρώ πως μόλις κλειδώνω το τηλέφωνο εκτός απ τον ήχο κλειδώματος κάνει και μικρή δόνηση. Απενεργοποιείται αυτό από κάπου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αξιώθηκα να κάνω την ενημέρωση σε 9.3.1(παρεπιπτόντως πολύ καλή) και παρατηρώ πως μόλις κλειδώνω το τηλέφωνο εκτός απ τον ήχο κλειδώματος κάνει και μικρή δόνηση. Απενεργοποιείται αυτό από κάπου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν το έχω τύχει καθόλου αυτό.

Έχω αντιθέτως παρατηρήσει ότι εν ώρα κλήσης μόλις απαντήσει ο συνομιλητής κάποιες φορές με κάνει μια μικρή δόνηση.

Μήπως δοκιμάζουν πειραματικά κάποια ακόμα στοιχεία του android?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...