Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Jelybreak γίνεται στην 8.4 σε ποια έκδοση εισαι;

 

δεν ξερω...θα μαθω αμεσως και θα στειλω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα μου πει αυριο γιατι ουτε αυτος ξερει...θα στειλω αμεσως για να μου απαντησετε...αν δεν ειναι στην 8.4(ειναι η πιο καινουργια??)δεν γινεται jailbeak σωστα???με το ιμει τι γινεται???χωρις jailbreak γινεται???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξερω...θα μαθω αμεσως και θα στειλω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα μου πει αυριο γιατι ουτε αυτος ξερει...θα στειλω αμεσως για να μου απαντησετε...αν δεν ειναι στην 8.4(ειναι η πιο καινουργια??)δεν γινεται jailbeak σωστα???με το ιμει τι γινεται???χωρις jailbreak γινεται???

 

Imei δεν γίνεται να αλλάξεις.

Jailbreak γίνεται ναι.

Ρυθμίσεις γενικά πληροφορίες και εκεί πιο κάτω λέει την έκδοση πχ 8.3

Πες μας και βλέπουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω wind Καρτα επιλογή για βιντεοκλήση δεν μου βγάζει μόνο FaceTime .Μπορω με κάποιο τροπο να κάνω βιντεοκλήση;;;

 

καλησπέρα φίλε μου, έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα 3g/4g;

 

video κλήση γίνεται μέσω της εφαρμογής FaceTime έχοντας την εναλλαγή στην τοποθεσία δεδομένα στη θέση on

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου, έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα 3g/4g;

 

 

 

video κλήση γίνεται μέσω της εφαρμογής FaceTime έχοντας την εναλλαγή στην τοποθεσία δεδομένα στη θέση on

 

 

Νομίζω πως τον ενδιαφέρει να κάνει την κλασική βιντεο-κλήση με κάποιον που δεν έχει iPhone!!

 

Βιντεο-κλήση κάνεις μόνο με την εφαρμογή FaceTime για τα iPhone αλλιώς Skype, Viber και τα σχετικά!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τον ενδιαφέρει να κάνει την κλασική βιντεο-κλήση με κάποιον που δεν έχει iPhone!!

 

Βιντεο-κλήση κάνεις μόνο με την εφαρμογή FaceTime για τα iPhone αλλιώς Skype, Viber και τα σχετικά!

 

Δυστυχώς η συγκεκριμένη υπηρεσία δικτύου δεν υποστηρίζεται απο android/iOS (πχ η samsung έβαζε το δικό της πρόγραμμα και όταν έβαζες custom rom έχανες αυτή την δυνατότητα). Απορώ κιόλας σήμερα αν υποστηρίζει κάποιο κινητό αυτή την υπηρεσία.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα δεδομένα ήμουν συνδεδεμένος με wifi .Το FaceTime λειτουργεί μόνο με iPhone?Δηλαδη όλες οι άλλες εταιρίες κινητών έχουν τη δυνατότητα να κάνουν βιντεοκλήση μεταξύ τους και εμεις με φόνι όχι;;;Συγνώμη τι μπιππππ. Είναι αυτη ;;;Κάτι άλλο στο I pad είχα αγοράσει το Vlc player πέρναγα ταινίες βίντεο κλπ και έπαιζαν τώρα υπάρχει τρόπος να το κάνω ;;Αν συνδεθώ με iTunes απο pc;;Επίσης βρηκα σε κατάστημα στικάκι με lighting υποδοχή για iPhone iPad κλπ .Αν τα περάσω εκεί θα τα παίζει ;;Συγνώμη αν κούρασα
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα δεδομένα ήμουν συνδεδεμένος με wifi .Το FaceTime λειτουργεί μόνο με iPhone?Δηλαδη όλες οι άλλες εταιρίες κινητών έχουν τη δυνατότητα να κάνουν βιντεοκλήση μεταξύ τους και εμεις με φόνι όχι;;;Συγνώμη τι μπιππππ. Είναι αυτη ;;;Κάτι άλλο στο I pad είχα αγοράσει το Vlc player πέρναγα ταινίες βίντεο κλπ και έπαιζαν τώρα υπάρχει τρόπος να το κάνω ;;Αν συνδεθώ με iTunes απο pc;;Επίσης βρηκα σε κατάστημα στικάκι με lighting υποδοχή για iPhone iPad κλπ .Αν τα περάσω εκεί θα τα παίζει ;;Συγνώμη αν κούρασα

 

Όπως προαναφέρανε μπορείς να χρησιμοποιήσεις λύσεις όπως Skype - Google hang out και άλλες. Μπορείς και στο iOS να κατεβάσεις την εφαρμογή vlc και να παίξουν όλα τα format. Αρχεία που θα περάσεις σε Stick θα πρέπει να συνοδεύεται λογικά και με εφαρμογή αναγνώρισης.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα δεδομένα ήμουν συνδεδεμένος με wifi .Το FaceTime λειτουργεί μόνο με iPhone?Δηλαδη όλες οι άλλες εταιρίες κινητών έχουν τη δυνατότητα να κάνουν βιντεοκλήση μεταξύ τους και εμεις με φόνι όχι;;;Συγνώμη τι μπιππππ. Είναι αυτη ;;;Κάτι άλλο στο I pad είχα αγοράσει το Vlc player πέρναγα ταινίες βίντεο κλπ και έπαιζαν τώρα υπάρχει τρόπος να το κάνω ;;Αν συνδεθώ με iTunes απο pc;;Επίσης βρηκα σε κατάστημα στικάκι με lighting υποδοχή για iPhone iPad κλπ .Αν τα περάσω εκεί θα τα παίζει ;;Συγνώμη αν κούρασα

 

Μπορείς να κάνεις κλήσεις FaceTime μόνο προς ios συσκευές αρκεί και ο άλλος να έχει FaceTime ενεργοποιημενο.

Για να ενεργοποιησεις το δικό σου πήγαινε ρυθμίσεις/FaceTime και άνοιξε το αν είναι κλειστό. Παίρνει από τον αριθμό σου ή από το Apple id σου ανάλογα πως το ορίζεις.

Μέσο wifi μπορείς κανονικά να κάνεις κλήσεις. Αν γνωρίζεις κάποια από τις επαφές σου ότι έχει iPhone θα σου εμφανιστεί μέσα στην επαφή επιλογή FaceTime.

Αν θέλεις να κάνεις βίντεο κλήση προς άλλο λειτουργικό θα πρέπει να έχετε και η δύο κάποια εφαρμογή τύπου Skype viber για να μιλήσετε. FaceTime μόνο σε Apple

 

Νομίζω και τώρα μπορείς να κατεβάσεις το vlc από το store και με τον ίδιο τρόπο να περάσεις ταινίες. Για stick δεν ξέρω έχω την εντύπωση ότι θα χρειαστεί jailbreak για να παίξεις από εκεί ταινία.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα δεδομένα ήμουν συνδεδεμένος με wifi .Το FaceTime λειτουργεί μόνο με iPhone?Δηλαδη όλες οι άλλες εταιρίες κινητών έχουν τη δυνατότητα να κάνουν βιντεοκλήση μεταξύ τους και εμεις με φόνι όχι;;;Συγνώμη τι μπιππππ. Είναι αυτη ;;;Κάτι άλλο στο I pad είχα αγοράσει το Vlc player πέρναγα ταινίες βίντεο κλπ και έπαιζαν τώρα υπάρχει τρόπος να το κάνω ;;Αν συνδεθώ με iTunes απο pc;;Επίσης βρηκα σε κατάστημα στικάκι με lighting υποδοχή για iPhone iPad κλπ .Αν τα περάσω εκεί θα τα παίζει ;;Συγνώμη αν κούρασα

 

Απο την στιμγη που το facetime σαν λειτουργια ειναι της apple δεν καταλαβαινω τον λογο που σε ενοχλει?? facetime/imsg ειναι αποκλειστικα για μας!! Για τους υπολοιπους υπαρχει το skype!!

 

Οτι εχεις αγορασμενο απο το store μπορεις να το ξανα καταβεσεις , δεν χανεται κατι!

Link to comment
Share on other sites

Για το Usb αναφερόμουν στο ixpand flash drive της San disc Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

 

 

Αν το εχει δοκιμάσει κανείς ενδιαφέρον ακούγεται να ξέρουμε να προβούμε στην παραπάνω αγορά...

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63899[/ATTACH]

Παιδιά Μια ερώτηση, για τους γνώστες σχετικά με φωτογραφία και βίντεο, τώρα τελευταία τραβάω με το 6αρι μου βίντεο σε HD μορφή σε 60fps καΙ ενώ η ποιότητα είναι πολύ καλή δεν μου αρέσει η κίνηση του βίντεου. Ενώ στο απλό χωρίς την επιλογή HD δηλαδή 720p (240fps) η κίνηση είναι πολύ καλύτερη και ομαλότερη, το καταλαβαίνετε όλοι;;;μήπως στο καινούριο 6s που στα 1080p έχει 120fps θα έχει πιο ομαλή κίνηση; Παίζουν ρόλο τα fps σε αυτό που αναφέρω;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αναφέρεσαι σε διαφορά που υπάρχει στα 60 fps και στα 30 fps.. Νομίζω είναι λογικό που το παρατηρείς καθώς το μάτι μας από φυσικού του είναι σαν να τραβάει περίπου στα 24 νομίζω fps, άρα τα 30 fps τα βλέπει σαν φυσική κίνηση ενώ τα 60 μας φαίνεται πως είναι κάπως περίεργο το βιντεο. Νομίζω σε όλες τις συσκευές παρατηρείται αυτή η "ιδιομορφία"
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα θέλει για να κάνει επαναφορά εργ. Ρυθμίσεων;

Περιμένω ήδη μισή ώρα και η γραμμή έχει κολλήσει στην αρχή

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα θέλει για να κάνει επαναφορά εργ. Ρυθμίσεων;

Περιμένω ήδη μισή ώρα και η γραμμή έχει κολλήσει στην αρχή

 

Εάν δεν είχες jailbreak στη συςκευη τότε κόλλησε αποσύνδεσε τη συςκευη και πάτησε παρατεταμένα home+power buttons για 10 sec μέχρι να ανάψει το μήλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω μπλέξει με το iTunes για windows που έχω και δεν μπορώ να συγχρονιςω το 6αρι μου .Κατι πάτησα φαίνεται και μου γράφει οτι πρέπει να ορίσω σαν αξιόπιστο τον υπολογιστή , πατάω Οκ και μου βγαίνει ένα παράθυρο με το Id του iPhone της γυναίκας μου , αυτο μου το κάνει συνέχεια .Επειδη δεν ξέρω τι έγινε μπορώ να επαναφέρω το iTunes στην default κατάσταση ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω μπλέξει με το iTunes για windows που έχω και δεν μπορώ να συγχρονιςω το 6αρι μου .Κατι πάτησα φαίνεται και μου γράφει οτι πρέπει να ορίσω σαν αξιόπιστο τον υπολογιστή , πατάω Οκ και μου βγαίνει ένα παράθυρο με το Id του iPhone της γυναίκας μου , αυτο μου το κάνει συνέχεια .Επειδη δεν ξέρω τι έγινε μπορώ να επαναφέρω το iTunes στην default κατάσταση ;

 

Βαλε στο κινητο της γυναικας σου τον κωδικο του iD ωστε να γινει αξιοπιστος ο υπολογιστης...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω μπλέξει με το iTunes για windows που έχω και δεν μπορώ να συγχρονιςω το 6αρι μου .Κατι πάτησα φαίνεται και μου γράφει οτι πρέπει να ορίσω σαν αξιόπιστο τον υπολογιστή , πατάω Οκ και μου βγαίνει ένα παράθυρο με το Id του iPhone της γυναίκας μου , αυτο μου το κάνει συνέχεια .Επειδη δεν ξέρω τι έγινε μπορώ να επαναφέρω το iTunes στην default κατάσταση ;

 

Στον παρακάτω σύνδεσμο έχω δημιουργήσει έναν οδηγό για τη δική σου περίπτωση. :)

Link to comment
Share on other sites

Στον παρακάτω σύνδεσμο έχω δημιουργήσει έναν οδηγό για τη δική σου περίπτωση. :)

Σε ευχαριστώ πολύ...θα πρέπει να κάνω τπ ιδιο και στο 5αρι της γυναίκας μου το οποίο και αυτό εχει συνδεθεί στον ιδιο υπολογιστή μερικές φορές σύμφωνα με τον παραπάνω σύνδεσμο ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ...θα πρέπει να κάνω τπ ιδιο και στο 5αρι της γυναίκας μου το οποίο και αυτό εχει συνδεθεί στον ιδιο υπολογιστή μερικές φορές σύμφωνα με τον παραπάνω σύνδεσμο ?

 

Προφανώς για να γίνει πάλι από την αρχή η διαδικασία αναγνώρισης :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για να γίνει πάλι από την αρχή η διαδικασία αναγνώρισης :)

Ακόμα δεν το δοκίμασα φίλε μου....Το θέλω για αύριο με το IOS 9 για να κάνω καθαρή εγκατάσταση με το ITUNES , τελευταία ερώτηση , να έχω ενεργοποιημένη την τοποθεσία στη συσκευή όταν δοκιμάσω τον συγχρονισμό ; Σε ευχαριστώ για την εξυπηρέτηση

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το δοκίμασα φίλε μου....Το θέλω για αύριο με το IOS 9 για να κάνω καθαρή εγκατάσταση με το ITUNES , τελευταία ερώτηση , να έχω ενεργοποιημένη την τοποθεσία στη συσκευή όταν δοκιμάσω τον συγχρονισμό ; Σε ευχαριστώ για την εξυπηρέτηση

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τις υπηρεσίες τοποθεσίας, φυσικά και μπορείς να τις έχεις ανοιχτές. :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το δοκίμασα φίλε μου....Το θέλω για αύριο με το IOS 9 για να κάνω καθαρή εγκατάσταση με το ITUNES , τελευταία ερώτηση , να έχω ενεργοποιημένη την τοποθεσία στη συσκευή όταν δοκιμάσω τον συγχρονισμό ; Σε ευχαριστώ για την εξυπηρέτηση

 

 

Κάνε καθαρή εγκατάσταση όταν βγει και απενεργοποίησε το εύρεση IPhone από τις ρυθμίσεις του iCloud! Νομίζω μόνο αυτό χρειάζεται! Αν και νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα, εφόσον θα βάλεις το δικό σου Apple ID! Αν πρέπει να το απενεργοποιήσεις μπορεί να σου εμφανίσει και την σχετική ένδειξη στην οθόνη του υπολογιστή!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...