Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν είναι απαραίτητο να συνδέσεις τη συσκευή με Η/Υ για να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή. Μόνο πρόσβαση σε ασύρματο δίκτυο (WiFi) χρειάζεσαι. Τοποθέτησε τη κάρτα SIM σου και απλά εκκίνησε τη. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες ενεργοποίησης και σε δύο λεπτά θα είσαι έτοιμος.

Ευχαριστώ πολύ. Θα μπορώ να βάλω έτσι το Apple id και να κατεβάσω εφαρμογές κτλ?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ. Θα μπορώ να βάλω έτσι το Apple id και να κατεβάσω εφαρμογές κτλ?

 

Ναι, κανονικα. Για την ενεργοποιηση αρκει να υπαρχει καρτα σιμ στη συσκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικα. Για την ενεργοποιηση αρκει να υπαρχει καρτα σιμ στη συσκευη.

Οκ ευχαριστώ πολύ παιδιά. Επίσης υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει το χρυσό να μου πει πως φαίνεται γιατί από βίντεο δεν μπορώ να καταλάβω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ πολύ παιδιά. Επίσης υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει το χρυσό να μου πει πως φαίνεται γιατί από βίντεο δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Στο 90% των καταστηματων γερμανος υπαρχει διαθεσιμο για τεστ οποτε αν δε το δεις μονος σου ο,τι και να σου πουμε δε θα καταλαβεις!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Στο 90% των καταστηματων γερμανος υπαρχει διαθεσιμο για τεστ οποτε αν δε το δεις μονος σου ο,τι και να σου πουμε δε θα καταλαβεις!!!

Πατρα ένα κατάστημα που είχε τα περισσότερα έκλεισε και έμεινε ένα μικρό που δεν νομιζω να έχει. Σκέψου τα έχει σε ρεπλικες ίσα να τα βλέπεις τα περισσότερα. Θα κοιτάξω ομως

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλέψει κανείς κάποιο app για μανουαλ ρυθμίσεις στη κάμερα να μας πει κι να μας δείξει αν αξίζει η μετάβαση από αντροιντ κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλέψει κανείς κάποιο app για μανουαλ ρυθμίσεις στη κάμερα να μας πει κι να μας δείξει αν αξίζει η μετάβαση από αντροιντ κινητο;

Δεν υπήρχαν apps τουλάχιστον μέχρι πριν λίγο καιρό που να σου επιτρέπουν πλήρεις manual ρυθμίσεις όπως κλείστρο κλπ.

Αυτές που υπάρχουν έχουν μερικές ρυθμίσεις και κάποιες τυποποιημένες βραδινές αλλά χωρίς σπουδαία αποτελέσματα.

Δεν ξέρω αν έχει βγει κάτι τελευταία αλλά νομίζω ότι δεν μπορούν να έχουν πρόσβαση σε ρυθμίσεις σαν αυτές που θέλεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλέψει κανείς κάποιο app για μανουαλ ρυθμίσεις στη κάμερα να μας πει κι να μας δείξει αν αξίζει η μετάβαση από αντροιντ κινητο;

Procam 2 έχει βγει εδώ και κάνα χρόνο. Full manual ρυθμίσεις τόσο για ISO όσο και για shutter speed. Αν θυμάμαι καλά μέχρι 8sec ίσως και παραπανω. Απαιτεί ios 8.

:)
Link to comment
Share on other sites

Πατρα ένα κατάστημα που είχε τα περισσότερα έκλεισε και έμεινε ένα μικρό που δεν νομιζω να έχει. Σκέψου τα έχει σε ρεπλικες ίσα να τα βλέπεις τα περισσότερα. Θα κοιτάξω ομως

 

Το μικρό στη Μαιζώνος το έχει αλλά δεν θυμάμαι το χρώμα (μπροστά ήταν λευκό). Για μένα το χρυσό είναι πανέμορφο και όχι σαν την κιτσαρία του note.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το μικρό στη Μαιζώνος το έχει αλλά δεν θυμάμαι το χρώμα (μπροστά ήταν λευκό). Για μένα το χρυσό είναι πανέμορφο και όχι σαν την κιτσαρία του note.

Το είδα έχει το PLUS σε χρυσό. Εντάξει καλουλι είναι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το είδα έχει το PLUS σε χρυσό. Εντάξει καλουλι είναι.

 

Εγώ αν έπαιρνα iphone σίγουρα χρυσό θα προτιμούσα. Από όσο θυμάμαι είναι το ωραιότερο χρυσό που έχω δει σε συσκευή (note 4 και s6 είναι για μπάτσες).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πατρα ένα κατάστημα που είχε τα περισσότερα έκλεισε και έμεινε ένα μικρό που δεν νομιζω να έχει. Σκέψου τα έχει σε ρεπλικες ίσα να τα βλέπεις τα περισσότερα. Θα κοιτάξω ομως

Στο Εδιμβούργο στο Apple store έπαιζα με τις ώρες όλα τα χρώματα. Τελικά το καλύτερο για μένα ήταν το χρυσό. .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο Εδιμβούργο στο Apple store έπαιζα με τις ώρες όλα τα χρώματα. Τελικά το καλύτερο για μένα ήταν το χρυσό. .

 

 

Και παρέλαβα χρυσό. Τελικά αξίζει. Άντε να συνηθίσω τώρα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και παρέλαβα χρυσό. Τελικά αξίζει. Άντε να συνηθίσω τώρα.

 

Με γεια. Επειδή βλεπω πως έχετε το νοτε 4 και οι τρεις, το 6αρι το πήρατε για δοκιμή, για δεύτερο, για βασικό;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Με γεια. Επειδή βλεπω πως έχετε το νοτε 4 και οι τρεις, το 6αρι το πήρατε για δοκιμή, για δεύτερο, για βασικό;

 

 

Εγώ το πήρα για δοκιμή και βρήκα μια πολύ καλή προσφορά. Ήθελα και λίγο μικρότερο τηλέφωνο μέχρι να ξανά θέλω μεγαλύτερο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα για δοκιμή και βρήκα μια πολύ καλή προσφορά. Ήθελα και λίγο μικρότερο τηλέφωνο μέχρι να ξανά θέλω μεγαλύτερο.

 

Εγώ τα τελευταία χρόνια έχω αλλάξει ένα σωρό συσκευές και πάντα καταλήγω με ένα iphone (ή επιστρέφω σε αυτό). Οπότε οι δοκιμές γίνονται σαν "δεύτερο" :rolleyes:

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εκανα παραγγελία ενα 6ρι για την γυναίκα μου και θα ηθελα να μου πειτε τι να προσεξω προβληματακια που βγαζουν απο καινουρια για να προλάβω το doa (10 ημερες) εμφανισιακα απο οθονες κιτρινιλες και δεν ξερω και εγω τι αλλο μακαρι βεβαια να ειναι ολα καλα και να γλιτώσω

απο μπελαδες.

επισεις το 5ς που εχει να φανταστείτε ουτε ενα buck up δεν εχει παρει απλα θα ερθει και αυτη η μερα αναγκαστικα, θα εχω θεμα με το itunes?

δηλαδη με 5-6 κλικ στο itunes θα μεταφερθουνε φοτωγραφιες facebook οτι εχει τελος παντων χωρις να χρειαστει να ξανακατεβασει κατι?

φοραει ακομα εκδοση 8.1 :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εκανα παραγγελία ενα 6ρι για την γυναίκα μου και θα ηθελα να μου πειτε τι να προσεξω προβληματακια που βγαζουν απο καινουρια για να προλάβω το doa (10 ημερες) εμφανισιακα απο οθονες κιτρινιλες και δεν ξερω και εγω τι αλλο μακαρι βεβαια να ειναι ολα καλα και να γλιτώσω

απο μπελαδες.

επισεις το 5ς που εχει να φανταστείτε ουτε ενα buck up δεν εχει παρει απλα θα ερθει και αυτη η μερα αναγκαστικα, θα εχω θεμα με το itunes?

δηλαδη με 5-6 κλικ στο itunes θα μεταφερθουνε φοτωγραφιες facebook οτι εχει τελος παντων χωρις να χρειαστει να ξανακατεβασει κατι?

φοραει ακομα εκδοση 8.1 :p

θα κάνεις ένα αντίγραφο ασφαλείας του παλιού στο iTunes στον υπολογιστή, το οποίο είναι πολύ απλό και μετά επαναφορά του αντιγράφου ασφαλείας στο καινούριο και περνάνε όλα από εφαρμογές μέχρι saves, μηνύματα και ιστορικό κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ εντελώς ξαφνικά η συσκευή μου έχασε το σήμα και είχε συνεχώς την ένδειξη Αναζήτηση... Έκανα επανεκκίνηση, άνοιγμα-κλείσιμο, επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλά δεν μπορεί να βρει σήμα. Δοκίμασα και άλλη κάρτα sim να δω μήπως φταίει η δικιά μου καθώς και την δική μου sim σε άλλη συσκευή και δούλευε κανονικά. Άρα είναι 100% πρόβλημα της συσκευής μου. Η συσκευή φοράει την έκδοση 8.3. Να προσπαθήσω αναβάθμιση και setup as new ή είναι άδικος κόπος και πρόκειται για hardware βλάβη και θέλει κατευθείαν service;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα για δοκιμή και βρήκα μια πολύ καλή προσφορά. Ήθελα και λίγο μικρότερο τηλέφωνο μέχρι να ξανά θέλω μεγαλύτερο.

 

ειμαι περιεργος να ακουσω την αποψη σας για το iphone 6 και οχι με το Plus που θεωρειται αντιστοιχο του Note 4...απλα και μονο γιατι χθες στο thread με το Note 5 οι γνωστοι/αγνωστοι κολλημενοι "επαγγελματιες" κραζουν αβερτα το 6αρι!! (ειμαι σιγουρος οτι αυτοι δεν το εχουν πιασει στα χερια τους)

 

Καλοδουλευτο!! καλως ηρθες στην παρεα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ εντελώς ξαφνικά η συσκευή μου έχασε το σήμα και είχε συνεχώς την ένδειξη Αναζήτηση... Έκανα επανεκκίνηση, άνοιγμα-κλείσιμο, επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλά δεν μπορεί να βρει σήμα. Δοκίμασα και άλλη κάρτα sim να δω μήπως φταίει η δικιά μου καθώς και την δική μου sim σε άλλη συσκευή και δούλευε κανονικά. Άρα είναι 100% πρόβλημα της συσκευής μου. Η συσκευή φοράει την έκδοση 8.3. Να προσπαθήσω αναβάθμιση και setup as new ή είναι άδικος κόπος και πρόκειται για hardware βλάβη και θέλει κατευθείαν service;

Δεν έχει να χάσεις κάτι κάνοντας restore Γιώργο. Δοκίμασε ένα και ελπίζω να φτιάξει και να μην είναι θέμα hardware.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την 8.4

 

Πριν την αναβάθμιση από 8.3 ή μπαταρία το βράδυ όλο έπεφτε 3-4% τώρα με την 8.4 χάνει 12-15%

 

Τι να κάνω για να στρώσει πάλι;

Link to comment
Share on other sites

ειμαι περιεργος να ακουσω την αποψη σας για το iphone 6 και οχι με το Plus που θεωρειται αντιστοιχο του Note 4...απλα και μονο γιατι χθες στο thread με το Note 5 οι γνωστοι/αγνωστοι κολλημενοι "επαγγελματιες" κραζουν αβερτα το 6αρι!! (ειμαι σιγουρος οτι αυτοι δεν το εχουν πιασει στα χερια τους)

 

Καλοδουλευτο!! καλως ηρθες στην παρεα!! :D

φίλε τι εννοείς θεωρείται το 6αρι ίδιο με το note 4?σε ποιο τομέα; γιατί το note υπερισχυει σε όλους τους τομείς. Και στο plus που το χει φίλος μου του έριξα στα αυτιά στο θέμα κάμερας. Δεν το λέω για να ανοίξω σύγκρουση γιατί και γω περιμένω το 6s για μετάβαση

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ημέρα χρήση είδα την τεράστια διαφορά μεταξύ του iOS και του android.

Στο iPhone ανοίγω τα πάντα και ειναι οκά εκεί δεν ξανά φορτώνει τίποτα. Παρολαυτα δεν καίει μπαταρία.

Έβγαλα 6,5 ώρες χρήση σε 19 αναμονή με μια ώρα κλήσεις άρα 5,5 ώρες οθόνη μόνο με 3G και data. Μόνο όμως. Δεν μπορώ να καταλάβω αυτά που λένε για την μπαταρία. Περίμενα να βγάζω τρεις ώρες.

Βέβαια δεν είδα βίντεο. Η χρήση ήταν browsing,tapatalk , viber, και πολλές ρυθμίσεις. Ψάξιμο στο App Store κτλ.

Γενικά δεν κολαει πουθενά ότι και να ανοίξω.

Βέβαια μου λείπει ήδη το otg αυτά για αρχή. Επίσης έχω ένα θέμα και δεν ξέρω αν το κάνει σε όλους. Όταν είχα 15% μπαταρία και μιλούσα στο τηλέφωνο έκλεινε το 3G αν αυτό γίνεται από μόνο του ειναι fail για εμένα. Το βράδυ έχασα 5% με 8.4 iOS.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προσπαθώ να ξεφορτωθω το s6 για το 6αρι αλλά δεν τα καταφέρνω προς το παρόν..μ αρέσει το ios αλλά ξέρω πως θα κάνω συμβιβασμό σε αρκετά πράματα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...