Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας έχω το iPhone 6 και της τελευταίες μέρες παρακολουθώ την μπαταρία και βλέπω ότι πολλές φορές αντί να πέφτει ανα 1% πέφτει 2 πχ απο το 55 να μου πάει στο 53 είναι τίποτα σοβαρό? Μήπως θέλει αλλαγη η μπαταρία

 

Είναι πρόβλημα του λειτουργικού. Δεν μπορείς να κανείς κάτι. Αναμένουμε διορθώσεις σε επόμενες αναβαθμισεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ παρατήρησα το ίδιο μην ανησυχείτε το λειτουργικό είναι .....
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση σχετικά με κάτι που παρατήρησα εχθές.

Όταν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση κλειδωμένο και πάω να ανοίξω την κάμερα χωρίς να το ξεκλειδώσω ναι μεν αρχικά δείχνει να ανοίγει η εφαρμγή αλλά μετά η οθόνη γίνεται μαύρη. Είναι κάποιο πρόβλημα του τηλεφώνου ή της κάμερας??

 

Ευχαριστώ!

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση σχετικά με κάτι που παρατήρησα εχθές.

Όταν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση κλειδωμένο και πάω να ανοίξω την κάμερα χωρίς να το ξεκλειδώσω ναι μεν αρχικά δείχνει να ανοίγει η εφαρμγή αλλά μετά η οθόνη γίνεται μαύρη. Είναι κάποιο πρόβλημα του τηλεφώνου ή της κάμερας??

 

Ευχαριστώ!

 

Aν η καμερα σου ανοιγει κανονικα εφοσον ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο θα ειναι καποιο bug. Αν εξακολουθει να ειναι μαυρη τοτε ποιο πολυ παει για προβλημα hardware. Κανε και ενα restart και δοκιμασε

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πράγματι είναι θέμα hardware. Το πήγα στο service και εντός 5 ημερών μου ήρθε καινούριο. Πρώτη φορά σε apple και εντυπωσιάστηκα, παρά τη γκαντεμιά.
Motorola RAZR XT910, HTC ONE S, SONY SP, LG G2, Samsung Note Edge, iPhone 6, iPhone 7plus, Samsung Note9, :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πράγματι είναι θέμα hardware. Το πήγα στο service και εντός 5 ημερών μου ήρθε καινούριο. Πρώτη φορά σε apple και εντυπωσιάστηκα, παρά τη γκαντεμιά.

 

ευχαριστούμε για την ενημέρωση, φαίνεται πως τα προβλήματα σε Wi-Fi σε κάποιες συσκευές συνεχίζονται, ανεξαρτήτως μοντέλου, κάτι πρέπει να κάνει γι' αυτό η Apple.

Link to comment
Share on other sites

Aν η καμερα σου ανοιγει κανονικα εφοσον ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο θα ειναι καποιο bug. Αν εξακολουθει να ειναι μαυρη τοτε ποιο πολυ παει για προβλημα hardware. Κανε και ενα restart και δοκιμασε

 

Όχι η κάμερα λειτουργεί κανονικά όταν το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο δεν έχει κάποιο θέμα!

Οπότε.. δεν ανησυχώ!:O

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Χθες είχα πάει σε μεγαλοκαταστημα στον Πειραιά και πήγα να....σκαλισω το iPhone 6 .το έβαλα στο Wif I αλλά παρατήρησα ότι αποσυνδεοτανε συνέχεια και έπρεπε να βρω το όνομα του μαγαζιού και να το ξαναοριζω συνέχεια για να δουλέψει ...υπέθεσα ότι ήταν θέμα ρύθμισης αλλά είδα εδώ στο forum ότι το παρουσίασε και σε κάτοχο εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Χθες είχα πάει σε μεγαλοκαταστημα στον Πειραιά και πήγα να....σκαλισω το iPhone 6 .το έβαλα στο Wif I αλλά παρατήρησα ότι αποσυνδεοτανε συνέχεια και έπρεπε να βρω το όνομα του μαγαζιού και να το ξαναοριζω συνέχεια για να δουλέψει ...υπέθεσα ότι ήταν θέμα ρύθμισης αλλά είδα εδώ στο forum ότι το παρουσίασε και σε κάτοχο εδώ

 

Παρατήτησες τις υπολοιπες συσκευες ;; Στο λεω γιατι καποια πραγματα ισως ειναι σχετικα. Σε μεγαλοκαταστηματα ειδικα, το ρουτερ μπορει να ειναι 150 μετρα απ το stand με τα κινητα και οι αποσυνδεσεις να ειναι φυσιολογικες.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήτησες τις υπολοιπες συσκευες ;; Στο λεω γιατι καποια πραγματα ισως ειναι σχετικα. Σε μεγαλοκαταστηματα ειδικα, το ρουτερ μπορει να ειναι 150 μετρα απ το stand με τα κινητα και οι αποσυνδεσεις να ειναι φυσιολογικες.

Δεν παρατήρησα σε άλλες συσκευές αλλά όταν έπιανε σήμα έπιανε καμπάνα....Δεν είναι ότι αργούσε η πλοήγηση απλά αποσυνδεοτανε τελείως...Δεν έδειχνε τις γραμμές του router και έπρεπε να το ορίζω από την αρχή....Αυτό έγινε 5 η 6 φορές ....Ίσως να μη συμβαίνει και τίποτα πάντως έχει αναφερθεί εδώ και σε συσκευή κατόχου ...κάπου το διάβασα η χθες η προχθές

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα σε άλλες συσκευές αλλά όταν έπιανε σήμα έπιανε καμπάνα....Δεν είναι ότι αργούσε η πλοήγηση απλά αποσυνδεοτανε τελείως...Δεν έδειχνε τις γραμμές του router και έπρεπε να το ορίζω από την αρχή....Αυτό έγινε 5 η 6 φορές ....Ίσως να μη συμβαίνει και τίποτα πάντως έχει αναφερθεί εδώ και σε συσκευή κατόχου ...κάπου το διάβασα η χθες η προχθές

 

Προβλήματα του λειτουργικού ειναι αυτά. Μην αγχώνεσαι. Περιμένουμε διορθώσεις σε επόμενες αναβαθμίσεις ακόμα έχει θέματα το iOS 8

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Χθες είχα πάει σε μεγαλοκαταστημα στον Πειραιά και πήγα να....σκαλισω το iPhone 6 .το έβαλα στο Wif I αλλά παρατήρησα ότι αποσυνδεοτανε συνέχεια και έπρεπε να βρω το όνομα του μαγαζιού και να το ξαναοριζω συνέχεια για να δουλέψει ...υπέθεσα ότι ήταν θέμα ρύθμισης αλλά είδα εδώ στο forum ότι το παρουσίασε και σε κάτοχο εδώ

 

Ίσως πάνω στο ρούτερ ήταν συνδεδεμένες πολλές συσκευές μέσα στο κατάστημα, προσωπικό, πελάτες και μερικοί γείτονες!!

Το έχω πάθει και εγώ και όταν ξαναπήγα την επόμενη ημέρα νωρίς το πρωί που δεν είχε κόσμο να σκαλίζει τις συσκευές, δούλευε κανονικά..

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ίσως πάνω στο ρούτερ ήταν συνδεδεμένες πολλές συσκευές μέσα στο κατάστημα, προσωπικό, πελάτες και μερικοί γείτονες!!

Το έχω πάθει και εγώ και όταν ξαναπήγα την επόμενη ημέρα νωρίς το πρωί που δεν είχε κόσμο να σκαλίζει τις συσκευές, δούλευε κανονικά..

 

Ειναι και αυτό ένας λόγος.

Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα σε τέτοια περίπτωση τι φταίει.

Καλύτερα στο σπίτι καταλαβαίνεις αν κάνει αποσυνδέσεις πάει να πει θέλεις να ψάξεις το router αρχικά και μετά το τηλέφωνο γιατί το τηλέφωνο δεν έχει θέμα πιστεύω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Απο σήμερα ειμαι και εγώ μέλος στην ομάδα με ενα 6 αρι 64 gb space grey......μόλις τώρα το σετάρισα και σε λίγο τελειώνει η πρώτη φόρτιση....εντυπώσεις αυτο το λίγο και οσα πρόλαβα να τσεκάρω αριστες..αυτα είναι γνωστά εδω....μου αρεσε που οι επαφες απο το gmail που εχω στο htc κατεβήκανε αμέσως με το συγχρονισμό.....ηχος wi ,fi ,3g άριστα...προς το παρόν θέλω να τσεκάρω και τη μπαταρία....το ρυθμισα με οση μπαταρία είχε απο το κουτί του.....μπορω να πω οσο είχε τη .....καταβρόχθισε:lol:.....πάντως τώρα είναι στο 98% και πήγε μπορω να πω γρήγορα απο το 19% μεσα σε μιάμιση ωρα........θα εχω συνεχεια στα τσεκαρίσματα αυριο πάλι

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Απο σήμερα ειμαι και εγώ μέλος στην ομάδα με ενα 6 αρι 64 gb space grey......μόλις τώρα το σετάρισα και σε λίγο τελειώνει η πρώτη φόρτιση....εντυπώσεις αυτο το λίγο και οσα πρόλαβα να τσεκάρω αριστες..αυτα είναι γνωστά εδω....μου αρεσε που οι επαφες απο το gmail που εχω στο htc κατεβήκανε αμέσως με το συγχρονισμό.....ηχος wi ,fi ,3g άριστα...προς το παρόν θέλω να τσεκάρω και τη μπαταρία....το ρυθμισα με οση μπαταρία είχε απο το κουτί του.....μπορω να πω οσο είχε τη .....καταβρόχθισε:lol:.....πάντως τώρα είναι στο 98% και πήγε μπορω να πω γρήγορα απο το 19% μεσα σε μιάμιση ωρα........θα εχω συνεχεια στα τσεκαρίσματα αυριο πάλι

Σας ευχαριστώ

 

Καλορίζικο και καλώς όρισες στην παρέα μας, :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλώς όρισες στην παρέα μας, :)

Να ρωτήσω κάτι ?

Εχω δυο τρείς εφαρμογές αγορασμένες στο ipad της γυναίκας και θέλω να τις βάλω και στο δικό μου..θα ενεργοποιησω την οικογενειακή χρήση στο ipad ετσι δεν είναι ? οταν θα μπούν στο δικό μου δεν πιστευω να τις ξαναπληρώσω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ?

Εχω δυο τρείς εφαρμογές αγορασμένες στο ipad της γυναίκας και θέλω να τις βάλω και στο δικό μου..θα ενεργοποιησω την οικογενειακή χρήση στο ipad ετσι δεν είναι ? οταν θα μπούν στο δικό μου δεν πιστευω να τις ξαναπληρώσω ετσι?

 

Οχι δεν θα τις ξανά πληρώσεις ποιον θα ορίσεις ως αρχηγό;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα τις ξανά πληρώσεις ποιον θα ορίσεις ως αρχηγό;

Έχει παντόφλα, την γυναίκα σίγουρα...

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα τις ξανά πληρώσεις ποιον θα ορίσεις ως αρχηγό;

Καλημέρα , οι αγορασμένες εφαρμογές είναι στο ID του iPad

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , οι αγορασμένες εφαρμογές είναι στο ID του iPad

 

μπορείς να κάνεις πιο απλή διαδικασία κι εξηγούμαι:

 

Εάν θέλεις να μοιράζεστε μόνο αγορές με τη σύζυγό σου μπορείτε να ορίσετε κοινό Apple ID στην τοποθεσία Ρυθμίσεις >iTunes και App Store και διαφορετικό Apple ID στις ρυθμίσεις iCloud, ώστε μην μην ανακατευτούν επαφές, σελιδοδείκτες, φωτογραφίες κλπ. Έτσι θα μπορείτε να έχετε όλες τις αγορές, σε όλες σας τις συσκευές. Εάν θέλετε όμως περισσότεροι χρήστες να μοιραστείτε εφαρμογές (έως και 6), μπορείς να ενεργοποιήσεις το Family Sharing.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , οι αγορασμένες εφαρμογές είναι στο ID του iPad

 

 

Οποιον και να ορισεις "αρχηγο",συντονιστη -δε θυμαμαι πως λεγεται- οι εφαρμογες σας θα μοιραζονται (καθε εφαρμογη εχει στην περιγραφη της στο app store αν επιτρεπει family sharing-οι περισσοτερες το επιτρεπουν).

Ο αρχηγος εχει την εννοια του οτι αυτος πληρωνει με την καρτα του και δινει την αδεια του σε οποιο αλλο μελος της οικογενειας θελει να αγορασει κατι.με την καρτα του,επαναλαμβανω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να κάνεις πιο απλή διαδικασία κι εξηγούμαι:

 

Εάν θέλεις να μοιράζεστε μόνο αγορές με τη σύζυγό σου μπορείτε να ορίσετε κοινό Apple ID στην τοποθεσία Ρυθμίσεις >iTunes και App Store και διαφορετικό Apple ID στις ρυθμίσεις iCloud, ώστε μην μην ανακατευτούν επαφές, σελιδοδείκτες, φωτογραφίες κλπ. Έτσι θα μπορείτε να έχετε όλες τις αγορές, σε όλες σας τις συσκευές. Εάν θέλετε όμως περισσότεροι χρήστες να μοιραστείτε εφαρμογές (έως και 6), μπορείς να ενεργοποιήσεις το Family Sharing.

Τελικά εκανα κάτι πιο απλό αλλα δεν ξέρω αν ειναι σωστό...εβαλα στη δικιά μου συσκευή στις ρυθμίσεις itunes, το ID στο οποίο εχω εγκαταστήσει αγορασμένες εφαρμογές και τις εγκατέστησα.....κατόπιν ξαναέβαλα το δικό μου ID και ολα καλά....αλλά......1ον...οταν πάω στο applestore ενω τις εχω εγκαταστήσει δεν τις βλέπω..και λογικό γιατί τις εβαλα με αλλο ID.....και 2ον....δεν μπορω να δώ αν εχω τυχόν ενημερώσεις σε αυτές τις εφαρμογες που εβαλα γιατι εγκαταστάθηκαν με αλλο ID.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκανα κάτι πιο απλό αλλα δεν ξέρω αν ειναι σωστό...εβαλα στη δικιά μου συσκευή στις ρυθμίσεις itunes, το ID στο οποίο εχω εγκαταστήσει αγορασμένες εφαρμογές και τις εγκατέστησα.....κατόπιν ξαναέβαλα το δικό μου ID και ολα καλά....αλλά......1ον...οταν πάω στο applestore ενω τις εχω εγκαταστήσει δεν τις βλέπω..και λογικό γιατί τις εβαλα με αλλο ID.....και 2ον....δεν μπορω να δώ αν εχω τυχόν ενημερώσεις σε αυτές τις εφαρμογες που εβαλα γιατι εγκαταστάθηκαν με αλλο ID.

 

Το ίδιο σου περιγράφω, θα πρέπει στο itunes να βάλεις το Apple ID που είναι χρεωμένες οι εφαρμογές. Τα updates θα σου εμφανίζονται αλλά θα σου ζητούν τον κωδικό πρόσβασης που είναι χρεωμένες.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο σου περιγράφω, θα πρέπει στο itunes να βάλεις το Apple ID που είναι χρεωμένες οι εφαρμογές. Τα updates θα σου εμφανίζονται αλλά θα σου ζητούν τον κωδικό πρόσβασης που είναι χρεωμένες.

Οπως μου τα είπες φίλε μου και σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Δύο ερωτησούλες ακόμα αν γίνεται

1) Η μπαταρία θα βελτιωθεί με περισσότερες φορτίσεις ? γιατι βλέπω οτι κατα τη χρήση ..ιντερνετ applestore εφαρμογες κλπ κατεβαίνει η στάθμη σχετικά γρήγορα....αν και ειναι η δεύτερη φόρτιση που του εκανα .....αν και εχει καλή αναμονή....πιστεύω οτι ειναι νωρίς ακόμα για να κρίνω

2) Είμαι στον cosmote και είδα οτι δεν υπάρχει επιλογη 2g 3g....είναι γενικό στα iphone αυτο ? γιατι στο HTC που εχω και αυτό , υπάρχει, η πλάκα είναι οτι πηρα τηλ την cosmote με ρωτησε τι συσκευή εχω περίμενα λιγο γιατί ηθελε η γυναίκα εκει να βρεί ενα iphone για συγκριση και μου λεει οτι υπάρχει αυτη η επιλογή σε αυτο που βλέπει και οτι πρέπει να πάω στο service για να μου το ρυθμίσουν...μάλλον βλακείες ελεγε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...