Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει κανείς θέμα με το click του home button??

μου κάνει θόρυβο κατά το πάτημα, σαν κάπου να σκαλώνει....

 

Ναι κάνει σαν κριτσ κρίτσ. Τα παιδιά λένε εδώ ότι δεν είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι κάνει σαν κριτσ κρίτσ. Τα παιδιά λένε εδώ ότι δεν είναι πρόβλημα.

Το ιδιο γινεται και στο 5s. Σιγουρα δεν υπαρχει λειτουργικο θεμα, καθως το 5s ειναι ηδη αρκετα παλιο και δουλευρι τελεια. Μαλλον προκαλειται απο τη σκονη που μαζευεται στο κουμπι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απο περιεργεια, εχει παρατηρησει κανεις γρατζουνιες στον δακτυλιο γυρω απο την καμερα? ειναι γενικα ανθεκτικος σε γρατζουνιες?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απο περιεργεια, εχει παρατηρησει κανεις γρατζουνιες στον δακτυλιο γυρω απο την καμερα? ειναι γενικα ανθεκτικος σε γρατζουνιες?

 

το σωστο ειναι να ειναι ανθεκτικο ποσο μαλλον οταν προεξεχει κιολας..για καλο και για κακο θηκη :D

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Ετσι απο περιεργεια, εχει παρατηρησει κανεις γρατζουνιες στον δακτυλιο γυρω απο την καμερα? ειναι γενικα ανθεκτικος σε γρατζουνιες?

το περίεργο θα ήταν να μήν είχε... και το κακό κανεις δεν αναλαμβάνει ακόμη αλλαγή μονο την, camera glass και πρέπει να τα σκασεις για όλο το bc

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο γινεται και στο 5s. Σιγουρα δεν υπαρχει λειτουργικο θεμα, καθως το 5s ειναι ηδη αρκετα παλιο και δουλευρι τελεια. Μαλλον προκαλειται απο τη σκονη που μαζευεται στο κουμπι.

Εγώ που προσέχω πως το ακουμπάω και σε τι τσέπες το βάζω δεν έχει κανένα σημάδι, σε άλλα 6/6+ που τα ακουμπάνε όπου να ναι και όπως να ναι έχει κάνει σημάδι στο δαχτυλίδι της κάμερας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που προσέχω πως το ακουμπάω και σε τι τσέπες το βάζω δεν έχει κανένα σημάδι, σε άλλα 6/6+ που τα ακουμπάνε όπου να ναι και όπως να ναι έχει κάνει σημάδι στο δαχτυλίδι της κάμερας.

 

Άρα, δεν έχει κάποια αυξημένη αντοχή, είναι στα φυσιολογικά πλαίσια. Ευχαριστώ! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άρα, δεν έχει κάποια αυξημένη αντοχή, είναι στα φυσιολογικά πλαίσια. Ευχαριστώ! :)

Όχι είναι καθαρό πλαστικό :lol::lol::lol: 100% pure plastic

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι καθαρό πλαστικό :lol::lol::lol: 100% pure plastic

Πλαστικό είναι?:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικό είναι?:confused:

Ε ναι τι να είναι; Αλουμίνιο σαν το υπόλοιπο σώμα; Δεν νομίζω. Αν ήταν θα ήταν πιο ανθεκτικό στις γρατσουνιές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε βλεπω καμια γρατζουνια πανω στην καμερα και δεν ειμαι και ιδιαιτερα προσεκτικος με τις συσκευες μου :D
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε βλεπω καμια γρατζουνια πανω στην καμερα και δεν ειμαι και ιδιαιτερα προσεκτικος με τις συσκευες μου :D

Πάνω στην κάμερα λογικό να μην βλέπεις γρατσουνιές γιατί είναι από ζαφείρι και δεν χαράζεται εύκολα. Πρέπει να το προσπαθήσεις.

 

Εγώ έλεγα για το δαχτυλίδι γύρω από τον φακό ότι είναι εύκολο στις γρατσουνιές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ έλεγα για το δαχτυλίδι γύρω από τον φακό ότι είναι εύκολο στις γρατσουνιές.

Και εγώ για αυτό έλεγα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην κάμερα λογικό να μην βλέπεις γρατσουνιές γιατί είναι από ζαφείρι και δεν χαράζεται εύκολα. Πρέπει να το προσπαθήσεις.

 

Εγώ έλεγα για το δαχτυλίδι γύρω από τον φακό ότι είναι εύκολο στις γρατσουνιές.

 

Και εγώ για αυτό έλεγα.

 

Ουτε εκει εχει τιποτα περα απο πολυ σκονη :lol:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Χρονια χρηστης wp θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. Διαβασα οτι με το ios 8 πλεον μπορεις να επεμβεις στις ρυθμισεις καμερας οπως iso, κλειστρο καμερας ,ισορροπία λευκου κτλ.... Εχει δοκιμασει καποιον απο εσας καποια εφαρμογη που τα προσφερει ολα αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Χρονια χρηστης wp θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. Διαβασα οτι με το ios 8 πλεον μπορεις να επεμβεις στις ρυθμισεις καμερας οπως iso, κλειστρο καμερας ,ισορροπία λευκου κτλ.... Εχει δοκιμασει καποιον απο εσας καποια εφαρμογη που τα προσφερει ολα αυτα?

έχει πάρα πολλές εφαρμογές με τέτοιες ρυθμίσεις, π.χ. camera+, manual, procamera, vscocam είναι οι πιο γνωστές και πιο καλές εφαρμογές για φωτογραφίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δοκίμασα την camera+ και έπαθα πλάκα με το πόσο καλύτερες φωτογραφίες βγάζει το κινητό. Τόσο μεγάλη διαφορά; Μπράβο...Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού εννοώ... Edited by eklipsi
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μετά απο πάρα πολλά χρόνια σε android σκέφτομαι πάρω το iphone 6 απο σκρουτζομάγαζο. Η απορία μου είναι αν πρέπει να προσέξω κάτι, δηλαδή αν είναι κλειδωμένο ή όχι. Φυσικά θα είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας κ όχι ελληνικό κ δεν ξέρω αν παίζει κάτι πάνω σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το μεσημέρι που το χάζευα,με τη μαμά φωτο δεν έβλεπα σχεδόν τίποτα και με την εφαρμογή, σχεδόν πεντακάθαρα.Σήμερα δεν βλέπω διαφορές...Ή οι συνθήκες ήταν πολύ ιδιαίτερες ή κάτι άλλο.Πάντως αν δω κάτι αξιόλογο θα επανέλθω.Αν θέλετε δοκιμάστε να μου πείτε κι εσείς.Ευχαριστώ.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μετά απο πάρα πολλά χρόνια σε android σκέφτομαι πάρω το iphone 6 απο σκρουτζομάγαζο. Η απορία μου είναι αν πρέπει να προσέξω κάτι, δηλαδή αν είναι κλειδωμένο ή όχι. Φυσικά θα είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας κ όχι ελληνικό κ δεν ξέρω αν παίζει κάτι πάνω σε αυτό.

 

Tα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα εχουν κριτικες φυσικα τα τηλεφωνα ειτε ειναι εισαγωγη απο ΗΠΑ η Ευρωπαικης χωρας (Αγγλια-Γερμανια) ειναι ξεκλειδωτα.Εγω πχ ηταν Αμερικανικο.Φυσικα μου εδωσαν δωρο εναν ευρωπαικο τυπου ανταπτορα φορτιστη γιατι ο αμερικανος δεν παιζει στην ευρωπη εκτος αν αγορασεις ανταπτορα μετατροπης απο καποιο καταστημα ηλεκτρολογικου υλικου με κοστος 1-2 ευρω.Γενικα συμφερει φυσικα απο σκρουτζομαγαζο η τιμη.Θεμα εγγυησης παλι δεν θα εχεις καλυπτεσαι κανονικοτατα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδέχεται να έχω στην κατοχή μου ένα μεταχειρισμενο iphone 6 και θέλω να ρωτήσω το εξής.

Για να λειτουργήσει σαν τηλέφωνο πρώτο από όλα θα πρέπει να μπει σε iTunes και να γίνει set up as new?

Ρωτώ γιατί αν γίνει η αλλαγή δεν θα είμαι κοντά σε pc.

 

Λείπω χρόνια από την Apple και δεν ξέρω τι ισχύει πλέον. Ευχαριστώ πολυ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι απαραίτητο να συνδέσεις τη συσκευή με Η/Υ για να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή. Μόνο πρόσβαση σε ασύρματο δίκτυο (WiFi) χρειάζεσαι. Τοποθέτησε τη κάρτα SIM σου και απλά εκκίνησε τη. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες ενεργοποίησης και σε δύο λεπτά θα είσαι έτοιμος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...