Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κατέβασα την 8,3..

 

Ειναι το μονο με το οποιο δεν εχω μπει στη διαδικασια να κανω αν κ θαθελα ρε γμτ. Αν υπηρχε ευκολος οδηγος ευπροσδεκτος. Αν κ νομιζω οτι ειναι μονο για developers...:O

Όχι ειναι πλέον public!!!

https://appleseed.apple.com/sp/betaprogram/

Μπαίνεις στο site κανείς log in με το Apple ID και θα σου εχει 2 επιλογές (Mac OS x - iOS)διαλέγεις iOS και ακολουθείς τα βήματα ...

Προσοχή :Οπωσδηποτε back up μέσω iTunes

Δεν ξέρω αλλά σε πολλούς δεν εμφανίζεται η επιλογή για iOS αλλά μόνο για Mac OS..

Σε εμένα προσωπικά μου ήρθε email πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες σκέφτομαι να βγάλω την θήκη και να το κυκλοφορώ "γυμνό" αλλά με προβληματίζει η αντοχή της κάμερας στις γρατσουνιές..

Φυσικά δεν θα το πετάω όπου βρω! Αλλά πάνω στο τραπέζι θα το αφήνω..

Να το τολμήσω;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Όχι ειναι πλέον public!!!

https://appleseed.apple.com/sp/betaprogram/

Μπαίνεις στο site κανείς log in με το Apple ID και θα σου εχει 2 επιλογές (Mac OS x - iOS)διαλέγεις iOS και ακολουθείς τα βήματα ...

Προσοχή :Οπωσδηποτε back up μέσω iTunes

Δεν ξέρω αλλά σε πολλούς δεν εμφανίζεται η επιλογή για iOS αλλά μόνο για Mac OS..

Σε εμένα προσωπικά μου ήρθε email πρώτα...

 

Δυστυχώς σε μένα που δοκίμασα εχτές μου είχε μόνο την επιλογή του Mac OS x :( Και ήθελα να την περάσω μόνο και μόνο για τους διακόπτες!!! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Όχι ειναι πλέον public!!!

https://appleseed.apple.com/sp/betaprogram/

Μπαίνεις στο site κανείς log in με το Apple ID και θα σου εχει 2 επιλογές (Mac OS x - iOS)διαλέγεις iOS και ακολουθείς τα βήματα ...

Προσοχή :Οπωσδηποτε back up μέσω iTunes

Δεν ξέρω αλλά σε πολλούς δεν εμφανίζεται η επιλογή για iOS αλλά μόνο για Mac OS..

Σε εμένα προσωπικά μου ήρθε email πρώτα...

 

Δεν μπορω ρε γμτ να βρω την επιλογη για ios:( :( :(

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μπορω ρε γμτ να βρω την επιλογη για ios:( :( :(

 

Ίσως να θέλει invite από Apple (το mail που μου έστειλαν )

Βέβαια εχει και άλλον τροπο να την περάσεις αλλά ειναι με πληρωμή (νομίζω 7,99€)κάνοντας registered το udid

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα !! Έγραφα wold και excel δεν ανοίγει η συσκευή ; :o

Κατέβασε το iWork (Pages,keynote numbers) από το store...

Διαφορετικά εχει και Microsoft πλέον ή Google docsκτλ

Link to comment
Share on other sites

 

Ίσως να θέλει invite από Apple (το mail που μου έστειλαν )

Βέβαια εχει και άλλον τροπο να την περάσεις αλλά ειναι με πληρωμή (νομίζω 7,99€)κάνοντας registered το udid

 

Το καλύτερο νέο θα είναι οι διακόπτες για 2g

Σκέφτομαι να φύγω στο Android μόνο γι αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Εννοείται. Επιλογή για 2g, 3G & 4g

Σε εμένα στο htc m8 δείχνει 3G/4g 2g/3g ή4g

Αλλά πάλι γιατί τέτοιο κόλλημα με τα κουμπιά ;;αν δεν θες 4g το ξετικαρεις όποτε έχεις 3G/2g

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα στο htc m8 δείχνει 3G/4g 2g/3g ή4g

Αλλά πάλι γιατί τέτοιο κόλλημα με τα κουμπιά ;;αν δεν θες 4g το ξετικαρεις όποτε έχεις 3G/2g

Το ίδιο λέτε.

Στο iPhone νομίζω δεν μπορείς να διαχωρίσεις το 4G από το 3G έχεις μόνο 4G ή 2G διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Στο M8, από όπου και προέρχομαι έχεις τις επιλογές μέχρι 3G (εννοείται από 2G), μέχρι 4G, μόνο 2G και μόνο 4G το τελευταίο δεν νομίζω να το χρησιμοποιεί κανένας. Στη Ελλάδα τουλάχιστον.

3>4
Link to comment
Share on other sites

 

Το ίδιο λέτε.

 

Στο iPhone νομίζω δεν μπορείς να διαχωρίσεις το 4G από το 3G έχεις μόνο 4G ή 2G διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

Στο M8, από όπου και προέρχομαι έχεις τις επιλογές μέχρι 3G (εννοείται από 2G), μέχρι 4G, μόνο 2G και μόνο 4G το τελευταίο δεν νομίζω να το χρησιμοποιεί κανένας. Στη Ελλάδα τουλάχιστον.

 

 

Στο iPhone σου έχει μόνο έναν διακόπτη, αυτό του 4G!

 

Όταν είναι απενεργοποιημένος τότε η συσκευή λειτουργεί σε 3G/2G mode. Πάντα. Δηλαδή όταν έχει 3G θα πιάνει 3G αλλιώς θα έχει μικρότερης κατηγορίας σήμα και θα ψάχνει συνέχεια για 3G (πράγμα που καταναλώνει ενέργεια)

 

Όταν ενεργοποιείται ο 4G διακόπτης τότε έχουμε την επιλογή 4G/3G/2G δηλαδή θα ψάχνει συνέχεια η συσκευή για το καλύτερο σήμα με αποτέλεσμα η μπαταρία να τελειώνει απίστευτα γρήγορα.

 

 

Αυτό που θέλουμε να τονίσουμε είναι πως κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες η χρήση του 4G και του 3G δεν είναι επιθυμητή και θέλουμε ως χρήστες την απενεργοποίηση του 3G για εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ Τρίτη παραλαμβάνω και σαν πρόην κάτοχος του m8 και λόγω του ότι δεν έχω ιδέα από μήλα νόμισα πως δεν έχεις καθόλου επιλογή για 3g.

Μικρό το κακό δηλαδή, τουλάχιστον για κατοίκους δυνατών πόλεων και χωριών σε 3G σήμα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ Τρίτη παραλαμβάνω και σαν πρόην κάτοχος του m8 και λόγω του ότι δεν έχω ιδέα από μήλα νόμισα πως δεν έχεις καθόλου επιλογή για 3g.

Μικρό το κακό δηλαδή, τουλάχιστον για κατοίκους δυνατών πόλεων και χωριών σε 3G σήμα.

 

Όπως τα λέει ο Αντώνης είναι.

Εγώ έχω 1 γραμμή σήμα σπίτι. Γενικά εδώ δεν έχει καλο 3G όλο κάνει εναλλαγές. Αυτό το πράγμα ξεσκίζει την μπαταρία.

Για μένα είναι πολύ σημαντικός ο διακόπτης.

Έχω 500mb δωρεάν δηλαδή μέσα στην ημέρα το χρησιμοποιώ λίγο πες 10 λεπτά. Τις υπόλοιπες ώρες θα μπορούσα να το έχω σε 2g.

 

Δίνω ένα παράδειγμα. Θέλω να μιλάω με την κοπέλα μου με iMessage.

Λόγο κάποιου κολλήματος για 2 εβδομάδες χρησιμοποιούσα iPhone 3GS.

Άφηνα ανοιχτά τα δεδομένα αλλά το 3G διακόπτη κλειστό. Όποτε είχα συνέχεια ειδοποιήσεις από iMessage, Viber και email και ενώ είναι 6 χρόνων συσκευή και η μπαταρία όχι τόσο καλή έβγαζα την ημέρα με ανοιχτά δεδομένα.

Τώρα με το 5s και δεδομένα δεν αγοριών ανοιχτά για πάνω από 5-10 λεπτά και την ημέρα δεν βγάζω.

 

Να μην τα πολύ κουράζω στην περιοχή μου θα κερδίσω τουλάχιστον 40% μπαταρία αν το έχω σε 2g για όσο δεν χρειάζομαι την ταχύτητα του 3G για να μπω σε σελίδες πχ

Δεν είναι και λίγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο Αντώνης είναι.

Εγώ έχω 1 γραμμή σήμα σπίτι. Γενικά εδώ δεν έχει καλο 3G όλο κάνει εναλλαγές. Αυτό το πράγμα ξεσκίζει την μπαταρία.

Για μένα είναι πολύ σημαντικός ο διακόπτης.

Έχω 500mb δωρεάν δηλαδή μέσα στην ημέρα το χρησιμοποιώ λίγο πες 10 λεπτά. Τις υπόλοιπες ώρες θα μπορούσα να το έχω σε 2g.

 

Δίνω ένα παράδειγμα. Θέλω να μιλάω με την κοπέλα μου με iMessage.

Λόγο κάποιου κολλήματος για 2 εβδομάδες χρησιμοποιούσα iPhone 3GS.

Άφηνα ανοιχτά τα δεδομένα αλλά το 3G διακόπτη κλειστό. Όποτε είχα συνέχεια ειδοποιήσεις από iMessage, Viber και email και ενώ είναι 6 χρόνων συσκευή και η μπαταρία όχι τόσο καλή έβγαζα την ημέρα με ανοιχτά δεδομένα.

Τώρα με το 5s και δεδομένα δεν αγοριών ανοιχτά για πάνω από 5-10 λεπτά και την ημέρα δεν βγάζω.

 

Να μην τα πολύ κουράζω στην περιοχή μου θα κερδίσω τουλάχιστον 40% μπαταρία αν το έχω σε 2g για όσο δεν χρειάζομαι την ταχύτητα του 3G για να μπω σε σελίδες πχ

Δεν είναι και λίγο

 

Λάθος δικό μου !!για μπαταρία το λες και συμφωνώ ...

Link to comment
Share on other sites

Το 3G εχει και ένα καλό (όπου υπάρχει) έχει την μικρότερη ακτινοβολία σε σχέση με το 2G και το 4G! ;)

Στην Θεσσαλονίκη το 3G (Cosmote) είναι οκ οπότε και να μπει ο διακόπτης ελάχιστα θα τον χρησιμοποιήσω. Το 4G το έχω κλειστό και το ανοίγω μόνο για σερφάρισμα για τους λόγους που έχουν αναφέρει και οι φίλοι πιο πάνω. Γενικότερα όμως νομίζω ότι iPhone και αυτονομία δεν πάνε μαζί οπότε έχω προσαρμοστεί ανάλογα και είμαι οκ! Φορτιστής αυτοκινήτου, σπιτιού, power bank (2) και δεν μένω από μπαταρία ποτέ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το 3G εχει και ένα καλό (όπου υπάρχει) έχει την μικρότερη ακτινοβολία σε σχέση με το 2G και το 4G! ;)

Στην Θεσσαλονίκη το 3G (Cosmote) είναι οκ οπότε και να μπει ο διακόπτης ελάχιστα θα τον χρησιμοποιήσω. Το 4G το έχω κλειστό και το ανοίγω μόνο για σερφάρισμα για τους λόγους που έχουν αναφέρει και οι φίλοι πιο πάνω. Γενικότερα όμως νομίζω ότι iPhone και αυτονομία δεν πάνε μαζί οπότε έχω προσαρμοστεί ανάλογα και είμαι οκ! Φορτιστής αυτοκινήτου, σπιτιού, power bank (2) και δεν μένω από μπαταρία ποτέ! ;)

 

Χαχαχα όλα αυτά;

Παλιά όμως ήταν κυρίαρχο στον τομέα της αυτονομίας. Τελευταία ξέφυγε η κατάσταση.

Ευτυχώς το 6-6plus από ότι ακούω έχουν καλή αυτονομία αλλά πάλι δεν φτάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα όλα αυτά;

 

Παλιά όμως ήταν κυρίαρχο στον τομέα της αυτονομίας. Τελευταία ξέφυγε η κατάσταση.

 

Ευτυχώς το 6-6plus από ότι ακούω έχουν καλή αυτονομία αλλά πάλι δεν φτάνει

 

 

Το plus εχει, το 6 όχι τόσο.

Το λειτουργικό μέσω της άψογης συνεργασίας με το hardware όντως αποδίδουν τα μέγιστα αλλα όλα είναι ανάλογα με το μέγεθος. Η Apple επιλέγει την αισθητική σε βάρος της αυτονομίας δυστυχώς για εμάς που θα θυσιάζαμε 2 πόντους πάχος για καλύτερη αυτονομία. ;)

Αν στο μέλλον εξελιχθεί η τεχνολογία των μπαταριών και στο μέγεθος αυτής που εχει σήμερα το 6 χωράνε τα διπλάσια mah, είμαι σίγουρος ότι η Apple θα επιλέξει να βγάλει ένα iPhone τσιγαρόχαρτο που θα το διπλώνεις και θα το κανεις αεροπλανάκι... :)

Link to comment
Share on other sites

Στο ios 8.3 θα εχει και διακοπτη 2g οποτε υπομονη

 

Και σε άλλες beta το είχανε (όπως είχε αναφερθεί) και στην τελική έκδοση δεν υπήρχε, για αυτό don't get your hopes up. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλες beta το είχανε (όπως είχε αναφερθεί) και στην τελική έκδοση δεν υπήρχε, για αυτό don't get your hopes up. ;)

 

Κι εγώ έτσι πιστεύω. Το βάζουν για τους devs και μετά το βγάζουν στο κοινό όταν βγει επίσημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο note 3 που έχω αυτό τον καιρό οι επιλογές είναι 3 με 1) αποκλειστικά 2g 2) 2g/3g auto και 2g/3g/4g auto.

Άρα εγώ που το έχω μόνιμα στην 2η επιλογή είναι ακριβώς Όπως στο iphone και δεν έχω δει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα. Είτε το βάλω στο 2g είτε στο 2g/3g στην δουλειά μου είναι μόνιμα κόκκινο το σήμα στην ένδειξη της μπαταρίας. Το ίδιο γινότανε και με το 5S μου με αποτέλεσμα να πέφτει πιο πολύ η μπαταρία. Κοινώς είναι χάλια ή κάλυψη σε εκείνο το σημείο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Στο note 3 που έχω αυτό τον καιρό οι επιλογές είναι 3 με 1) αποκλειστικά 2g 2) 2g/3g auto και 2g/3g/4g auto.

Άρα εγώ που το έχω μόνιμα στην 2η επιλογή είναι ακριβώς Όπως στο iphone και δεν έχω δει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα. Είτε το βάλω στο 2g είτε στο 2g/3g στην δουλειά μου είναι μόνιμα κόκκινο το σήμα στην ένδειξη της μπαταρίας. Το ίδιο γινότανε και με το 5S μου με αποτέλεσμα να πέφτει πιο πολύ η μπαταρία. Κοινώς είναι χάλια ή κάλυψη σε εκείνο το σημείο.

 

Προφανώς εκεί έχει ακόμα και χάλια 2g

Τουλάχιστον να γλυτωναμε λίγο από τις περιοχές με χάλια 3G γιατί με χάλια 2g μετά κλεινεις το τηλέφωνο δεν υπάρχει κάτι ΑΛΛΟ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

:confused:

Hmm..

Γιατί αυτό; Εννοώ την αναντιστοιχία Current charge, Maximum charge και Design capacity.

Το κινητό είναι συνδεδεμένο στο laptop και στο 100% η φόρτιση (όπως λέει το ίδιο).

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...