Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την αρχή που πήρα το 6αρι όταν κάνω επανεκκίνηση η σβήσω και ανάψω το κινητό χάνονται οι ώρες χρήσης και αναμονής , μου βγάζει παύλες ....και δεν φτιάχνει ούτε με reset η επαναφορά , το κάνει και σε εσάς αυτό ; Πάντως στής γυναίκας μου το 5 αρι δεν το κάνει

 

1-2 φορές που το παρατήρησα και σε εμένα το ίδιο έδειχνε, όταν το έκλεισα για το βράδυ...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία του πως πιστεύεται να τα πάει με πέντε ώρες περίπου Spotify και 3G, Bluetooth και λίγες ώρες wifi;

Λίγο παιχνίδι και αρκετή πλοήγηση.

07:00 - 23:00 θα την βγάλει;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του πως πιστεύεται να τα πάει με πέντε ώρες περίπου Spotify και 3G, Bluetooth και λίγες ώρες wifi;

Λίγο παιχνίδι και αρκετή πλοήγηση.

07:00 - 23:00 θα την βγάλει;

 

Πιστεύω ναι! Spotify & bluetooth δεν χρησιμοποιώ, αλλά κάθε μέρα το λιώνω στο 3g για πάνω από το 1/2 της ημέρας (το άλλο μίσο είμαι στο wifi του σπιτιού) με φωτεινότητα 70-80%.. Ποτέ δεν χρειάστηκε να το φορτίσω στη διάρκεια της ημέρας και μάλιστα μου έχει πάει και 2η ημέρα μέχρι το μεσημέρι..

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι οταν μιλαω μ bluetooth χανετε το 3g ενω με τα ακουστικα η σκετη συσκευη δεν εχει προβλημα?
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι οταν μιλαω μ bluetooth χανετε το 3g ενω με τα ακουστικα η σκετη συσκευη δεν εχει προβλημα?

 

Επειδη το εχω συνεχεια το ΒΤ ανοικτο κ συνδεμενο με καποια συσκευη ποτε δεν το εχω δει αυτο να γινεται

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του πως πιστεύεται να τα πάει με πέντε ώρες περίπου Spotify και 3G, Bluetooth και λίγες ώρες wifi;

 

Λίγο παιχνίδι και αρκετή πλοήγηση.

 

07:00 - 23:00 θα την βγάλει;

 

 

Spotify μέσω 3G για κανένα λόγο, άμα τα έχεις ήδη αποθηκευμένα τότε ναι, αν και δε ξέρω αν υπάρχει κινητό που να παίξει 5 ώρες spotify μέσω 3G και συχνά πυκνά ενεργοποιημένη την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω συνεχεια το ΒΤ ανοικτο κ συνδεμενο με καποια συσκευη ποτε δεν το εχω δει αυτο να γινεται

Ηταν θεμα παροχου τελικα με ενα τηλ μου το εφτιαξαν.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Spotify μέσω 3G για κανένα λόγο, άμα τα έχεις ήδη αποθηκευμένα τότε ναι, αν και δε ξέρω αν υπάρχει κινητό που να παίξει 5 ώρες spotify μέσω 3G και συχνά πυκνά ενεργοποιημένη την οθόνη

 

Eγω με Νapster Premium παντως οτι θελω το κατεβαζω γιατι φυσικα το να το παιζει stream εχει τριπλασια καταναλωση μπαταριας απο το ειναι αποθηκευμενο στη συσκευη.

Αληθεια γνωριζει κανεις αν καποιος σταματησει να ειναι συνδρομητης στο napster τα τραγουδια που ειναι αποθηκευμενα διαθεσιμα offline χανονται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Έχετε παρατηρήσει ότι σε κάποιες εφαρμογές (που μάλλον δεν είναι iPhone 6 ή/και retina ready), π.χ. AppShopper και Toshl,

στο multitasking screen έχουν μαύρη τη status bar (πρώτη φωτογραφία);

Και όταν τις ανοίξεις εμφανίζεται μια λευκή πολλή λεπτή γραμμή εκεί που "τελειώνει" η status bar (εκεί που δείχνω ακριβώς στην δεύτερη φωτογραφία, το οποίο είναι κάτι σαν graphic glitch γι' αυτό και δεν εμφανίζεται στο screenshot);

Επίσης να αναφέρω ότι το ίδιο είχα παρατηρήσει και με κάποιες εφαρμογές στο 4αρι που είχα πριν.

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις παράγγειλα και εγώ το μικρό μηλαράκι από WIND σε Space Gray.

Δεν έχω ιδέα πραγματικά από που να αρχίσω καθώς είμαι χρόνια χρήστης android και Windows Phone. To δεύτερο θα το κρατήσω σίγουρα γιατί θέλω περισσότερο να παρακολουθώ τα σχέδια της MS.

Λοιπόν δεν ξέρω από που να αρχίσω τώρα. Φτιάχνω κάποιο λογαριασμό κάπου; Κατεβάζω κάποια εφαρμογή στον υπολογιστή (PC Windpows 7) ή όλα θα γίνουν όλα με την σύνδεση της συσκευής στον υπολογιστή μου;

Υπάρχει κάποιο Topic για rookies ξεκινώντας από το -1

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις παράγγειλα και εγώ το μικρό μηλαράκι από WIND σε Space Gray.

Δεν έχω ιδέα πραγματικά από που να αρχίσω καθώς είμαι χρόνια χρήστης android και Windows Phone. To δεύτερο θα το κρατήσω σίγουρα γιατί θέλω περισσότερο να παρακολουθώ τα σχέδια της MS.

Λοιπόν δεν ξέρω από που να αρχίσω τώρα. Φτιάχνω κάποιο λογαριασμό κάπου; Κατεβάζω κάποια εφαρμογή στον υπολογιστή (PC Windpows 7) ή όλα θα γίνουν όλα με την σύνδεση της συσκευής στον υπολογιστή μου;

Υπάρχει κάποιο Topic για rookies ξεκινώντας από το -1

 

Πάνω κάτω ίδια φιλοσοφία έχουν τα λειτουργικά.

Πρέπει να κανείς λογαριασμό για να κατεβάζεις εφαρμογές.

Πρέπει να περάσεις τις επαφές σου.

Αν θέλεις να περάσεις τραγούδια και λοιπά αυτά γίνονται πάλι με την βοήθεια του υπολογιστή με συγχρονισμό από το προγράμματος iTunes

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω ίδια φιλοσοφία έχουν τα λειτουργικά.

Πρέπει να κανείς λογαριασμό για να κατεβάζεις εφαρμογές.

Πρέπει να περάσεις τις επαφές σου.

Αν θέλεις να περάσεις τραγούδια και λοιπά αυτά γίνονται πάλι με την βοήθεια του υπολογιστή με συγχρονισμό από το προγράμματος iTunes

Λογαριασμό; Κάποιον χρησιμοποιώντας ένα ήδη υπάρχων email, π.χ Outlook ή Gmail που θέλουν τα Windows Phones και Android αντίστοιχα ή πρέπει να φτιάξω κάποιο συγκεκριμένο που θέλει η Apple.

To itunes το κατεβάζω και το εγκαθιστώ στο pc Μου;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό; Κάποιον χρησιμοποιώντας ένα ήδη υπάρχων email, π.χ Outlook ή Gmail που θέλουν τα Windows Phones και Android αντίστοιχα ή πρέπει να φτιάξω κάποιο συγκεκριμένο που θέλει η Apple.

To itunes το κατεβάζω και το εγκαθιστώ στο pc Μου;

 

Με το email που ήδη έχεις θα κανείς το λογαριασμό.

Μπες στο App Store βρες μια εφαρμογή πάτησε να την κατεβάσεις θα σε ρωτήσει να κανείς λογαριασμό.

Μπες ακολούθησε τα βήματα να κανείς λογαριασμό και είσαι εντάξει.

Με το ήδη υπάρχον email που έχεις.

Το iTunes ναι το κατεβάζεις στο υπολογιστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα είχα τόσο πολύπλοκα στο μυαλό μου.

Αν και Power user to android εδώ και πολλά γλυκάκια τα iPhone δεν ξέρω με αποθάρρυναν πάντα.

Ελπίζω να πήρα την σωστή απόφαση.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό; Κάποιον χρησιμοποιώντας ένα ήδη υπάρχων email, π.χ Outlook ή Gmail που θέλουν τα Windows Phones και Android αντίστοιχα ή πρέπει να φτιάξω κάποιο συγκεκριμένο που θέλει η Apple.

To itunes το κατεβάζω και το εγκαθιστώ στο pc Μου;

 

Μπορεις να φτιαξεις φρεσκο mail @icloud.com ή μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιο εχεις ηδη! (θα σε καθοδηγησει μολις πας να "αγορασεις" μια εφαρμογη!)

 

Το iTunes με το που θα συνδεθει η συσκευη σου, θα σε παει να το κατεβασεις (το εκανε σιγουρα δεν ξερω αν το κανουν ακομη τα 7 μιας και βλεπω οτι πολλες τους υπηρεσιες σταματουν να λειτουργουν απο τη μαμα μικροσοφτ)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Οι εφαρμογές στην φωτογραφία θέλουν και κάποια εφαρμογή επιπλέον για να δουλέψουν η κάποια ρυθμιση ; Γιατι από όλα αυτά που υπάρχουν στην εφαρμογή υγεία λειτουργεί μόνο αυτο με τα βήματα ! :o
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Οι εφαρμογές στην φωτογραφία θέλουν και κάποια εφαρμογή επιπλέον για να δουλέψουν η κάποια ρυθμιση ; Γιατι από όλα αυτά που υπάρχουν στην εφαρμογή υγεία λειτουργεί μόνο αυτο με τα βήματα ! :o

 

 

Καλησπέρα, για την ποδηλασία δεν γνωρίζω, αν κάνεις μια βόλτα με το ποδήλατο θα το μάθουμε!!

 

Για τις άλλες ενδείξεις χρειάζεσαι κάποια εξωτερική συσκευή, αλλιώς περνάς χειροκίνητα τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις παράγγειλα και εγώ το μικρό μηλαράκι από WIND σε Space Gray.

Δεν έχω ιδέα πραγματικά από που να αρχίσω καθώς είμαι χρόνια χρήστης android και Windows Phone. To δεύτερο θα το κρατήσω σίγουρα γιατί θέλω περισσότερο να παρακολουθώ τα σχέδια της MS.

Λοιπόν δεν ξέρω από που να αρχίσω τώρα. Φτιάχνω κάποιο λογαριασμό κάπου; Κατεβάζω κάποια εφαρμογή στον υπολογιστή (PC Windpows 7) ή όλα θα γίνουν όλα με την σύνδεση της συσκευής στον υπολογιστή μου;

Υπάρχει κάποιο Topic για rookies ξεκινώντας από το -1

1. Κάνεις έναν νέο λογαριασμό Apple ID, από εδώ. Χρησιμοποίησε όποιο e-mail θέλεις.

2. Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το πρόγραμμα iTunes, από εδώ.

3. Ρίχνεις μια ματιά στους οδηγούς για το iOS, εδώ.

4. Με το που παραλάβεις τη συσκευή σου, κάνεις κατευθείαν αναβάθμιση λογισμικού. Η τελευταία έκδοση είναι η 8.2. Δες εδώ πως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τελικα στην 8.3 υπαρχουν ξεχωριστα τα κουμπια για 2g,3g,4g ...

 

Εισαι beta να υποθεσω? Την κατεβασες?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

τελικα στην 8.3 υπαρχουν ξεχωριστα τα κουμπια για 2g,3g,4g ...

 

 

Το καλό θα είναι να μείνουν και στην τελική 8.3 αλλά και στις επόμενες εκδόσεις του iOS.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό θα είναι να μείνουν και στην τελική 8.3 αλλά και στις επόμενες εκδόσεις του iOS.

 

 

Η ιστορία έχει δείξει όμως οτι δεν θα συμβεί κάτι τέτοιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία έχει δείξει όμως οτι δεν θα συμβεί κάτι τέτοιο ;)

 

Κι εγώ έτσι πιστεύω μετά στην τελική πάλι θα χαθούν και θα έχουμε μόνο 4g

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εισαι beta να υποθεσω? Την κατεβασες?

 

Ναι κατέβασα την 8,3..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ιστορία έχει δείξει όμως οτι δεν θα συμβεί κάτι τέτοιο ;)

 

Μην προτρέχουμε ...έχω να δω αυτές τις επιλογές ούτε και εγώ δεν θυμάμαι ...ειναι η πρώτη φορά που τουλάχιστον σε beta ξανά εμφανίζονται από iOS 7 και μετά ...μακάρι βέβαια να τις αφήσουν ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατέβασα την 8,3..

 

Ειναι το μονο με το οποιο δεν εχω μπει στη διαδικασια να κανω αν κ θαθελα ρε γμτ. Αν υπηρχε ευκολος οδηγος ευπροσδεκτος. Αν κ νομιζω οτι ειναι μονο για developers...:O

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...