Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα ringtones πως τα πέρασες στο iPhone 4s;

 

Νομίζω κι από audiko κατεβάζεις και περνάς.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω κι από audiko κατεβάζεις και περνάς.

 

Υπάρχουν πολλές επιλογές, παρόμοια διαδικασία κάνεις με το audiko.net, αλλά σε περιορίζει στα 5 ringtones το μήνα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Χρονιά σε όλους!!!

 

Νομίζω ο πιο εύκολος τρόπος είναι μέσω iFunbox και μετά Quick Toolbox -> Import Files and Data -> User ringtone και μετά του βάζουμε το mp3,wav,m4r, κλπ. Ρυθμίζουμε τον ήχο κλήσης στο κινητό (στις ρυθμίσεις) και κάνουμε επανεκκίνηση και αυτό ήταν. Αρκεί να μην σβηστεί το αρχείο από την μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλή χρονιά!!!!!

Κατέβασα το Skype και οταν μου στέλνουν μήνυμα μου πετάει το κείμενο στην οθόνη δεν υπάρχει επιλογή να δείχνει μόνο τον αποστολέα χώρις το κείμενο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλή χρονιά!!!!!

Κατέβασα το Skype και οταν μου στέλνουν μήνυμα μου πετάει το κείμενο στην οθόνη δεν υπάρχει επιλογή να δείχνει μόνο τον αποστολέα χώρις το κείμενο ?

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Γνωστοποιήσεις βρες το Skype και διάλεξε πως θες να σου εμφανίζεται!!!

Χρονια πολλα και καλη χρονια!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Γνωστοποιήσεις βρες το Skype και διάλεξε πως θες να σου εμφανίζεται!!!

Χρονια πολλα και καλη χρονια!!!

 

Δεν εχει ρύθμιση εκεί να μην φαίνεται το κείμενο . Εγώ θέλω να μου δείχνει τον αποστολέα και όχι το κείμενο όπως τα email και τα sms !

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ρύθμιση εκεί να μην φαίνεται το κείμενο . Εγώ θέλω να μου δείχνει τον αποστολέα και όχι το κείμενο όπως τα email και τα sms !

 

Καληςπερα και καλή χρονιά!

 

Απόκρυψη Προεπισκόπησης δεν έχει η εφαρμογή Skype μπορείς είτε να απενεργοποιήσεις την εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος, είτε να το γυρίσεις σε banner από την τοποθεσίες που σου υπέδειξαν παραπάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Και στο 4S και στο 6, ανάβει η οθόνη μόλις τα βγάλω από την φόρτιση

 

Εμενα και στο 4s και στο 5s ανοιγε απο μονο του το κινητο μολις ανεβαινε λιγο η μπαταρια, τωρα στο 6 πρεπει να το πατησω για να ανοιξει (ενω ειναι στην πριζα). Ειναι καποια ρυθμιση? με βολευε ετσι οπως ηταν

Link to comment
Share on other sites

Εμενα και στο 4s και στο 5s ανοιγε απο μονο του το κινητο μολις ανεβαινε λιγο η μπαταρια, τωρα στο 6 πρεπει να το πατησω για να ανοιξει (ενω ειναι στην πριζα). Ειναι καποια ρυθμιση? με βολευε ετσι οπως ηταν

 

 

Εννοείς ότι το έβαζες κλειστό να φορτίσει με 0% μπαταρία και όταν έφτανε στο 5% άνοιγε σωστά; Αυτό ισχύει και τώρα απλά ίσως να αργεί λίγο παραπάνω λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Τα Χριστούγεννα μου έκαναν δώρο το iphone 6 και είναι η πρώτη φορά που έχω iOS, είμαι εξοικειωμένη με τα android φυσικά.

Το πρώτο πράγμα που μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι το εξής:

στις Φωτογραφίες μου, η κάθε μία φωτογραφία που έχω, είναι της τάξεως των 1.7-2.2 Mb. (το οποίο για να το βρω έπρεπε να κατεβάσω ένα app που σου δείχνει τα Metadata, από μόνο του το iPhone δε χαρίζει πληροφορίες όπως το μέγεθος οπότε αναγκαστικά πηγαίνεις σε εφαρμογή που σου δίνει όλες αυτές τις πληροφορίες και φυσικά αν ασχολείσαι με τη φωτογραφία, είναι πολύ βασικό). Έχω συνολικά 14 φωτογραφίες. Έστω ότι στη δυσμενέστερη περίπτωση το μέγεθος καθεμίας είναι 2.2Mb, άντε 3Mb βάζω εγώ. Ο συνολικός χώρος που πρέπει να καταλαμβάνουν είναι 14x3=42Μb.

Αν πάω στις Ρυθμίσεις->Γενικά->Χρήση->Διαχείριση χώρου αποθήκευσης, μου δείχνει ότι "Φωτό και Κάμερα" καταλαμβάνουν 129Mb!!!

Δοκίμασα να το τεστάρω, και αν βγάλω 10-20 φωτό, αυτός ο χώρος εκτινάσσεται στα 300-400Mb. Με αυτόν το ρυθμό, αν πας κανένα ταξίδι και βγάζεις 50 φωτό την ημέρα και 2-3 βιντεάκια, ένα iPhone 16Gb δε σου φτάνει με τίποτα!

Αν γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο πιάνει τόσο πολύ χώρο η φωτογραφία , θα του ήμουν ευγνώμων.

Edited by stendor
Για αγγελίες υπάρχει το Buy & Sell.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Τα Χριστούγεννα μου έκαναν δώρο το iphone 6 και είναι η πρώτη φορά που έχω iOS, είμαι εξοικειωμένη με τα android φυσικά.

Το πρώτο πράγμα που μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι το εξής:

στις Φωτογραφίες μου, η κάθε μία φωτογραφία που έχω, είναι της τάξεως των 1.7-2.2 Mb. (το οποίο για να το βρω έπρεπε να κατεβάσω ένα app που σου δείχνει τα Metadata, από μόνο του το iPhone δε χαρίζει πληροφορίες όπως το μέγεθος οπότε αναγκαστικά πηγαίνεις σε εφαρμογή που σου δίνει όλες αυτές τις πληροφορίες και φυσικά αν ασχολείσαι με τη φωτογραφία, είναι πολύ βασικό). Έχω συνολικά 14 φωτογραφίες. Έστω ότι στη δυσμενέστερη περίπτωση το μέγεθος καθεμίας είναι 2.2Mb, άντε 3Mb βάζω εγώ. Ο συνολικός χώρος που πρέπει να καταλαμβάνουν είναι 14x3=42Μb.

Αν πάω στις Ρυθμίσεις->Γενικά->Χρήση->Διαχείριση χώρου αποθήκευσης, μου δείχνει ότι "Φωτό και Κάμερα" καταλαμβάνουν 129Mb!!!

Δοκίμασα να το τεστάρω, και αν βγάλω 10-20 φωτό, αυτός ο χώρος εκτινάσσεται στα 300-400Mb. Με αυτόν το ρυθμό, αν πας κανένα ταξίδι και βγάζεις 50 φωτό την ημέρα και 2-3 βιντεάκια, ένα iPhone 16Gb δε σου φτάνει με τίποτα!

Αν γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο πιάνει τόσο πολύ χώρο η φωτογραφία , θα του ήμουν ευγνώμων.

Αν το θέλει κιόλας το iPhone 6 του το πουλάω :D Μιας βδομάδας πράγμα είναι :lol:

 

Το γιατί δεν σ ενδιαφέρει τόσο. Όπως λες αν βγάλεις αρκετές θα γεμίσει γρήγορα.

Και ειδικά εσείς οι γυναίκες το τσικ τσικ απο την φωτογραφική το θέλετε.

Όποτε πρέπει να πας σε μεγαλύτερο χώρο όπως 64gb.

Η να αγοράσεις χώρο στο iCloud.

Η αν έχεις laptop μαζί σου να τις περνάς εκεί.

Που να τραβήξεις και κανένα βίντεο 5 λεπτά εκεί να δεις γέλιο που θα κάνουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις είδα και την τιμή του. 739€, είναι απίστευτο...

Εντάξει, η κάμερά του είναι από άλλον πλανήτη, αλλά το προτέρημά του είναι τελικά και το μειονέκτημά του...

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις είδα και την τιμή του. 739€, είναι απίστευτο...

Εντάξει, η κάμερά του είναι από άλλον πλανήτη, αλλά το προτέρημά του είναι τελικά και το μειονέκτημά του...

 

Εννοείται όσο καλή κάμερα τόσο μεγαλύτερες οι φωτογραφίες.

Τα 16gb είναι για λίγη μουσική και περιστασιακές φωτογραφίες δηλαδή πολύ μέτρια χρήση όσον αφορά την αποθήκευση.

Γενικά ότι τηλέφωνο και να διαλέξεις θα πρέπει να είναι πάνω απο 16 αφού βγάζεις φωτογραφίες αρκετές.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Τα Χριστούγεννα μου έκαναν δώρο το iphone 6 και είναι η πρώτη φορά που έχω iOS, είμαι εξοικειωμένη με τα android φυσικά.

Το πρώτο πράγμα που μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι το εξής:

στις Φωτογραφίες μου, η κάθε μία φωτογραφία που έχω, είναι της τάξεως των 1.7-2.2 Mb. (το οποίο για να το βρω έπρεπε να κατεβάσω ένα app που σου δείχνει τα Metadata, από μόνο του το iPhone δε χαρίζει πληροφορίες όπως το μέγεθος οπότε αναγκαστικά πηγαίνεις σε εφαρμογή που σου δίνει όλες αυτές τις πληροφορίες και φυσικά αν ασχολείσαι με τη φωτογραφία, είναι πολύ βασικό). Έχω συνολικά 14 φωτογραφίες. Έστω ότι στη δυσμενέστερη περίπτωση το μέγεθος καθεμίας είναι 2.2Mb, άντε 3Mb βάζω εγώ. Ο συνολικός χώρος που πρέπει να καταλαμβάνουν είναι 14x3=42Μb.

Αν πάω στις Ρυθμίσεις->Γενικά->Χρήση->Διαχείριση χώρου αποθήκευσης, μου δείχνει ότι "Φωτό και Κάμερα" καταλαμβάνουν 129Mb!!!

Δοκίμασα να το τεστάρω, και αν βγάλω 10-20 φωτό, αυτός ο χώρος εκτινάσσεται στα 300-400Mb. Με αυτόν το ρυθμό, αν πας κανένα ταξίδι και βγάζεις 50 φωτό την ημέρα και 2-3 βιντεάκια, ένα iPhone 16Gb δε σου φτάνει με τίποτα!

Αν γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο πιάνει τόσο πολύ χώρο η φωτογραφία , θα του ήμουν ευγνώμων.

Αν το θέλει κιόλας το iPhone 6 του το πουλάω :D Μιας βδομάδας πράγμα είναι :lol:

 

Γεια σου ΕΥΗ και καλη χρονιά, εάν έχεις το iOS 8.1 μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία iCloud photo library , ώστε να αποθηκεύεις εκεί τις φωτογραφίες και τα video σου. Βελτιστοποιημένα αντίγραφα αυτών, μπορείς να διατηρείς στη συσκευή σου, καταλαμβάνοντας πολύ λιγότερο χώρο. Ακολουθείς τη διαδρομή Ρυθμίσεις >φωτογραφίες και κάμερα >βιβλιοθήκη iCloud. Εάν θέλεις βελτιστοποίηση, τικάρεις την επιλογή. Η υπηρεσία iCloud photo library, είναι προσβάσιμη από τη διεύθυνση http://www.icloud.com, κάνοντας χρήση υπολογιστή και εισάγοντας Apple ID και password. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ΕΥΗ και καλη χρονιά, εάν έχεις το iOS 8.1 μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία iCloud photo library , ώστε να αποθηκεύεις εκεί τις φωτογραφίες και τα video σου. Βελτιστοποιημένα αντίγραφα αυτών, μπορείς να διατηρείς στη συσκευή σου, καταλαμβάνοντας πολύ λιγότερο χώρο. Ακολουθείς τη διαδρομή Ρυθμίσεις >φωτογραφίες και κάμερα >βιβλιοθήκη iCloud. Εάν θέλεις βελτιστοποίηση, τικάρεις την επιλογή. Η υπηρεσία iCloud photo library, είναι προσβάσιμη από τη διεύθυνση http://www.icloud.com, κάνοντας χρήση υπολογιστή και εισάγοντας Apple ID και password. :)

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Είμαι έτοιμη να μπω και στο φόρουμ για το iCloud γιατί έχω κι εκεί απορίες. Η βασικότερη: πώς αποθηκεύω στο iCloud ώστε να ελευθερώσω χώρο από τη συσκευή? Δε γίνεται! Ό,τι έχω στη συσκευή, σώζεται στο Cloud αλλά αν μετά τα σβήσω από τη συσκευή χάνονται και από το Cloud. Ποιο το νόημα τότε? Οκ, μπορώ να μπω από τον υπολογιστή μου, να κάνω download ό,τι έχω στο Cloud στον υπολογιστή και μετά να τα σβήσω και από τη συσκευή μου, αλλά δεν είναι αυτό το νόημα νομίζω, να μπαίνεις κάθε τρεις και λίγο στο Pc να αδειάζεις τις φωτό όταν έχεις iPhone! Αν πχ σώζονταν στο Cloud χωρίς όμως να "συγχρονίζονται" με τη συσκευή, θα ήταν καλύτερα. Εκτός και αν έχω χάσει τελείως το concept του iCloud...Οπως είπα χρειάζομαι διάβασμα....

Edited by evilgoat
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Είμαι έτοιμη να μπω και στο φόρουμ για το iCloud γιατί έχω κι εκεί απορίες. Η βασικότερη: πώς αποθηκεύω στο iCloud ώστε να ελευθερώσω χώρο από τη συσκευή? Δε γίνεται! Ό,τι έχω στη συσκευή, σώζεται στο Cloud αλλά αν μετά τα σβήσω από τη συσκευή χάνονται και από το Cloud. Ποιο το νόημα τότε? Οκ, μπορώ να μπω από τον υπολογιστή μου, να κάνω download ό,τι έχω στο Cloud στον υπολογιστή και μετά να τα σβήσω και από τη συσκευή μου, αλλά δεν είναι αυτό το νόημα νομίζω, να μπαίνεις κάθε τρεις και λίγο στο Pc να αδειάζεις τις φωτό όταν έχεις iPhone! Αν πχ σώζονταν στο Cloud χωρίς όμως να "συγχρονίζονται" με τη συσκευή, θα ήταν καλύτερα. Εκτός και αν έχω χάσει τελείως το concept του iCloud...Οπως είπα χρειάζομαι διάβασμα....

 

Το iCloud κάνει πολλά πράγματα ταυτόχρονα.

1. Καθιστά διαθέσιμα σε όλες τις iOS ή μη, συσκευές όλα σας τα δεδομένα (δείτε τις εφαρμογές online).

2. Αποθηκεύουν δεδομένα τα οποία μπορείτε να τα προσπελάσετε από εφαρμογές που υποστηρίζουν iCloud drive.

3. Συγχρονίζουν την βιβλιοθήκη φωτογραφιών με όλες τις iOS συσκευές σας.

 

Για αρχή θα σας συμβούλευα να μην αλλάξετε συνήθειες και να ακολουθήσετε τις συμβουλές τις Apple για switch.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Τα Χριστούγεννα έκανα την μετάβαση σε ios με το iphone 6 και μέχρι τώρα μπορώ να πω ότι είμαι πλήρως ικανοποιημένος! Μα πιο πολύ απ' όλα με την αυτονομία η οποία με κανονική χρήση μου βγάζει άνετα και τη δεύτερη μέρα!!!

Εχω όμως κι εγώ κάποιες ερωτήσεις:): πώς μπορώ να αποθηκεύσω βίντεο από τον υπολογιστή μου στη συσκευή? Γίνεται? Στο android γινόταν με απλό drag and drop!

Στο site που δίνει ο DINFUN (http://support.apple.com/en-us/HT201196) φαίνεται ότι γίνεται, αλλά εγώ δεν τα καταφέρνω.

Αν τελικά γίνεται και τα καταφέρω, τότε με βλέπω να αλλάζω σύντομα χωρητικότητα γιατί τα 16gb θα εξαφανιστούν γρήγορα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Τα Χριστούγεννα έκανα την μετάβαση σε ios με το iphone 6 και μέχρι τώρα μπορώ να πω ότι είμαι πλήρως ικανοποιημένος! Μα πιο πολύ απ' όλα με την αυτονομία η οποία με κανονική χρήση μου βγάζει άνετα και τη δεύτερη μέρα!!!

Εχω όμως κι εγώ κάποιες ερωτήσεις:): πώς μπορώ να αποθηκεύσω βίντεο από τον υπολογιστή μου στη συσκευή? Γίνεται? Στο android γινόταν με απλό drag and drop!

Στο site που δίνει ο DINFUN (http://support.apple.com/en-us/HT201196) φαίνεται ότι γίνεται, αλλά εγώ δεν τα καταφέρνω.

Αν τελικά γίνεται και τα καταφέρω, τότε με βλέπω να αλλάζω σύντομα χωρητικότητα γιατί τα 16gb θα εξαφανιστούν γρήγορα...

 

Όλα γίνονται αναμένεται τις επόμενες ημέρες το VLC για iOS. Έως τώρα θα πρέπει να κάνεις convert, το video και στη συνέχεια μέσω iTunes να τη συγχρονίσεις στη συσκευή. :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται αναμένεται τις επόμενες ημέρες το VLC για iOS. Έως τώρα θα πρέπει να κάνεις convert, το video και στη συνέχεια μέσω iTunes να τη συγχρονίσεις στη συσκευή. :)

Kαλή Χρονιά Ντίνο!!!

 

Mέχρι να έρθει το VLC μπορεί να χρησιμοποιήσει την πάρα πολύ καλή εφαρμογή Gplayer η ΑcePlayer, OPlayer κλπ. κλπ.

Εδώ και χρόνια ποτέ δεν έκανα convert τις ταινίες η τα βίντεο. Πάντα τα έβαζα με drag n drop στο iTunes, η ασύρματα με WiFi και έπαιζαν στο iPhone / iPad.

 

edit:

Επειδή τις έχω δουλέψει σχεδόν όλες, καλύτερη θεωρώ ότι είναι τ GPlayer

https://itunes.apple.com/us/app/gplayer/id438402174?mt=8

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκεφτόμουν την αγορά του συγκεκριμένου κινητού (από γνωστό skroutzo-μάγαζο) αλλά εκεί παίζουν δύο εκδόσεις, μια 'eu' και μια 'us' . Εκτός από τον φορτιστή που φαντάζομαι ότι θα έχει διαφορετική υποδοχή πρίζας, υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας με εταιρίες κινητής εδώ στην Ελλάδα ή αλλού στην Ευρώπη; Αν γνωρίζει κανείς ας ενημερώσει, ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκεφτόμουν την αγορά του συγκεκριμένου κινητού (από γνωστό skroutzo-μάγαζο) αλλά εκεί παίζουν δύο εκδόσεις, μια 'eu' και μια 'us' . Εκτός από τον φορτιστή που φαντάζομαι ότι θα έχει διαφορετική υποδοχή πρίζας, υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας με εταιρίες κινητής εδώ στην Ελλάδα ή αλλού στην Ευρώπη; Αν γνωρίζει κανείς ας ενημερώσει, ευχαριστώ! :)

 

Δεν υπαρχει καμια διαφορα, το ίδιο πράγμα ειναι και δε θα εχεις κανένα πρόβλημα συμβατότητας με τις εταιρίες. Το μονο που θα αλλάζει ειναι το μπριζακι στα us. Που μπορεις πολυ φθηνά να αποκτήσεις απο μαγαζί!!! ;-)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Kαλή Χρονιά Ντίνο!!!

 

Mέχρι να έρθει το VLC μπορεί να χρησιμοποιήσει την πάρα πολύ καλή εφαρμογή Gplayer η ΑcePlayer, OPlayer κλπ. κλπ.

Εδώ και χρόνια ποτέ δεν έκανα convert τις ταινίες η τα βίντεο. Πάντα τα έβαζα με drag n drop στο iTunes, η ασύρματα με WiFi και έπαιζαν στο iPhone / iPad.

 

edit:

Επειδή τις έχω δουλέψει σχεδόν όλες, καλύτερη θεωρώ ότι είναι τ GPlayer

https://itunes.apple.com/us/app/gplayer/id438402174?mt=8

 

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση Μιχάλη, καλη χρονιά, δεν έχω εντρυφήσει επί του θέματος :)

 

Παρακαλώ μην συνεχίζετε off topic συζητήσεις, μηνύματα διαγράφησαν.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το έβαζες κλειστό να φορτίσει με 0% μπαταρία και όταν έφτανε στο 5% άνοιγε σωστά; Αυτό ισχύει και τώρα απλά ίσως να αργεί λίγο παραπάνω λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας.

 

Ναι αυτο ακριβως, δεν ανοιγει στο 5% τωρα?

περιμενω περιμενω τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ακριβως, δεν ανοιγει στο 5% τωρα?

 

περιμενω περιμενω τιποτα

 

 

Λογικά ανοίγει απλά αν αφήνεις το κινητό να κλείσει από μπαταρία (0%) τότε μπορεί να αργήσει να ξεκινήσει η φόρτιση μέχρι και 30 λεπτά (το γράφει στις οδηγίες σχεδόν κάθε συσκευής) όποτε άστο πολύ ώρα και αν σε 1 ώρα πχ δεν έχει ενεργοποιηθεί τότε το ψάχνεις περαιτέρω. Πάντως αν το αφήνεις να πηγαίνει στο 0% συχνά θα χαλάσεις την μπαταρία σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκεφτόμουν την αγορά του συγκεκριμένου κινητού (από γνωστό skroutzo-μάγαζο) αλλά εκεί παίζουν δύο εκδόσεις, μια 'eu' και μια 'us' . Εκτός από τον φορτιστή που φαντάζομαι ότι θα έχει διαφορετική υποδοχή πρίζας, υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας με εταιρίες κινητής εδώ στην Ελλάδα ή αλλού στην Ευρώπη; Αν γνωρίζει κανείς ας ενημερώσει, ευχαριστώ! :)

 

Καλησπέρα, το έχω πάρει US απο skroutzo-μάγαζο και μπορώ να σου πω οτι με Cosmote παίζει μια χαρα (και σε 4G) :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...