Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα από το 15 τα εκατό κάνει 2 ώρες και 44 λεπτά

 

Μήπως εσύ έχεις το iPhone 6 Plus? Ή μήπως φορτίζεις το κινητό σου μέσω του υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εσύ έχεις το iPhone 6 Plus? Ή μήπως φορτίζεις το κινητό σου μέσω του υπολογιστή;

 

Όχι απλά το αφήνω και ένα μισάωρο που λέει το battery doctor

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με την κάτω δεξιά γωνία ??? γιατί εμένα ψηλο κουνιέται

Link to comment
Share on other sites

[/color]Μήπως αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με την κάτω δεξιά γωνία ??? γιατί εμένα ψηλο κουνιέται

 

Στις προηγούμενες σελίδες εγινε αναφορά στην πανω αριστερα γωνία. Λόγω των κουμπιων της αυξομειωςης ειναι οπως διαπιστώθηκε!!! Εμένα παντως προσωπικά δεν εχει θεμα η κάτω δεξιά!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά...

Μετά απο πολλά χρόνια σε android σκεφτομαι την αγορά iphone6...γνωρίζουμε αν τώρα με τις εκπτώσεις θα πέσει η τιμή του και αν ειναι καλυτερη επιλογη το 64 η το 16?αξίζει η να περιμενω να ανακοινωθει το 6s/7...???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά...

Μετά απο πολλά χρόνια σε android σκεφτομαι την αγορά iphone6...γνωρίζουμε αν τώρα με τις εκπτώσεις θα πέσει η τιμή του και αν ειναι καλυτερη επιλογη το 64 η το 16?αξίζει η να περιμενω να ανακοινωθει το 6s/7...???

 

Οι εκπτώσεις αποκλείεται να επηρεάσουν την τιμή του, πιο φθηνό θα το βρεις κλασικά σε σκρουτζομάγαζα. Το 16 δε φθάνει, αν εχεις αρκετα αρχεία (φωτο, βίντεο, μουσική, παιχνίδια, εφαρμογές) ο χώρος ειναι λίγος, οποτε στο 64αρι!!! Το κινητο αξίζει, μεγάλη κορυφαία οθονη, φοβερή κατασκευή, γρήγορο!!! Τωρα επειδή εισαι απο Android ανάλογα και την συσκευή που εχεις. Το επόμενο iphone λογικά θα εχει πιο αυξημένα specs, αλλα και το 6αρι αξίζει πολυ!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα εμενα μου το εκανε ενα 5c που ειχα το εστειλα στην info quest και το κουμωσαν κια ολα οκ μαλλον κατι τετοιο εχεισ παθει και εσυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά...

Μετά απο πολλά χρόνια σε android σκεφτομαι την αγορά iphone6...γνωρίζουμε αν τώρα με τις εκπτώσεις θα πέσει η τιμή του και αν ειναι καλυτερη επιλογη το 64 η το 16?αξίζει η να περιμενω να ανακοινωθει το 6s/7...???

 

Αν αντέχεις οικονομικά πας σε 64αρι και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Αν το αγοράσεις από σκρουτζομάγαζο δεν θα δεις μεγάλη διαφορά στην τιμή, μη σου πω πως μπορεί να ανέβει λόγω ημερών. Από μεγάλο κατάστημα πάντως δεν θα δεις διαφορά στην τιμή του.

 

Οι εκπτώσεις αποκλείεται να επηρεάσουν την τιμή του, πιο φθηνό θα το βρεις κλασικά σε σκρουτζομάγαζα. Το 16 δε φθάνει, αν εχεις αρκετα αρχεία (φωτο, βίντεο, μουσική, παιχνίδια, εφαρμογές) ο χώρος ειναι λίγος, οποτε στο 64αρι!!! Το κινητο αξίζει, μεγάλη κορυφαία οθονη, φοβερή κατασκευή, γρήγορο!!! Τωρα επειδή εισαι απο Android ανάλογα και την συσκευή που εχεις. Το επόμενο iphone λογικά θα εχει πιο αυξημένα specs, αλλα και το 6αρι αξίζει πολυ!!!

 

Πάντα το επόμενο μοντέλο έχει καλύτερα χαρακτηριστικά, το συγκεκριμένο μοντέλο όπως και το 5s δεν έχει να φοβηθεί τίποτα σε απαιτήσεις.

Ο διπύρηνος με 1 GB RAM δεν τα βρίσκει σκούρα απέναντι σε 8πύρηνα με 3 GB.

 

Αν πάλι θέλεις να έχεις πυρήνες και Ram πας σε android. Ανάλογα με την χρήση που θες, ψάξε λίγο πως είναι το iOS και αν σε καλύπτει αυτά που θέλεις και μετά κάνε την αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις. Μαλλον για το 64 θα παω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο και λογω δοσεων δεν με νοιαζει η διαφορα τοσο. Θελω απλα για το επομενα 2χρονια (και ακομα παραπανω δηλαδη) να εχω το κεφαλι μου ησυχο γιατι με το xperia sp στους 18μηνες θελω να το πεταξω στο τζακι!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις. Μαλλον για το 64 θα παω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο και λογω δοσεων δεν με νοιαζει η διαφορα τοσο. Θελω απλα για το επομενα 2χρονια (και ακομα παραπανω δηλαδη) να εχω το κεφαλι μου ησυχο γιατι με το xperia sp στους 18μηνες θελω να το πεταξω στο τζακι!

 

Γενικά τα iPhone μπορεις να τα κρατάς για αρκετά χρόνια, σε σχεση με αλλα που σου παρουσιάζουν βραχυχρόνια πρόβλημα. Το sp αν και με σχεδόν ιδια specs θα δεις φοβερή διαφορα στα παντα και λόγο λειτουργικού και απο τα χαρακτηριστικά, η μπαταρία μπορει να σου κακοφανεί λιγο αλλα πιςτευω ξερεις για τη μπαταρία τους!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα εμενα μου το εκανε ενα 5c που ειχα το εστειλα στην info quest και το κουμωσαν κια ολα οκ μαλλον κατι τετοιο εχεισ παθει και εσυ.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφορία να σε καλά και καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

Απο 4% μια ωρα και σαραντα λεπτα

 

Όντως είναι πολύ λίγος ο χρόνος φόρτισης από το 4%. Το κανονικό είναι ο διπλάσιος χρόνος φόρτισης!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να κανει τοση ωρα να φορτίσει; ;; Το galaxy alpha που εχει τα ιδια mAh φορτιζει σε 1 ωρα και 30 λεπτα. Το 6αρι γιατί τοσο πολυ;;;
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το Galaxy να έχει μεγαλύτερο φορτιστή πχ 1,5ma ενώ το 6 παραδόξως έχει 1ma. Επίσης παίζει ρόλο το αν το φορτίζεις ανοικτό η κλειστό όχι βέβαια ότι θα κάνει τον μισό χρόνο αλλά θα είναι σίγουρα πιο γρήγορα! Επίσης νομίζω ότι είναι καλύτερη φόρτιση με το τηλέφωνο απενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε τώρα, τόση ώρα κάνει να φορτίσει το Plus με τον ίδιο φορτιστή!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το Galaxy να έχει μεγαλύτερο φορτιστή πχ 1,5ma ενώ το 6 παραδόξως έχει 1ma. Επίσης παίζει ρόλο το αν το φορτίζεις ανοικτό η κλειστό όχι βέβαια ότι θα κάνει τον μισό χρόνο αλλά θα είναι σίγουρα πιο γρήγορα! Επίσης νομίζω ότι είναι καλύτερη φόρτιση με το τηλέφωνο απενεργοποιημένο.

 

Ναι 1,55A δινει ο φορτιστής του alpha. Παντα με ανοιχτό το τηλ φορτιζω. Μονο 1Amber του 6;;; Έπρεπε να δίνει λιγο παραπάνω, δε νομιζω να παθαινε κατι η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά. Δε παίζει αυτό. Κοντά στο 3ωρο κάνει εμένα.

 

2 ωρες απο 0% παραπανω με τιποτα δεν ξερω τι γινετε με εσας ισως και να εχει προβλημα η μπαταρια μου:confused:

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώνει η φόρτιση και το φορτίζεις κλειστό το 6 ανοίγει αυτόματα; Γιατι στο 5 δεν συμβαίνει αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Έχει μπαταρία 1800mah. Ο φορτιστής δίνει 1000mah άρα θέλει περίπου 2 ώρες για να φορτίσει.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει μπαταρία 1800mah. Ο φορτιστής δίνει 1000mah άρα θέλει περίπου 2 ώρες για να φορτίσει.

 

 

Σωστά! Απλά αν καταναλώνει κάτι κατα την φόρτιση την μπαταρία (wifi-push-viber) κλπ τότε αυξάνεται λίγο ο χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...