Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω προσωπικα δεν το αλλαζω απο την 4.2.8.2U με τιποτα.

Καταρχας η hifi λειτουργια και το ηχητικο αποτελεσμα ειναι αψογο.

μονο και μονο για mp3 /flac player να το χει καποιος βγαινει κερδισμενος.

Νομιζω υστερει σε ηχο μονο απο το lg v10. Ειδικα αν καποιος κατεχει ακουστικα που εχουν profile στο dirac hd του κινητου πχ τα ie8 θα καταλαβει τι εννοω.αρχεια 24 bit τα αναπαραγει αλλα τα κανει downscale σε 48000hz 16 bit

Η μπαταρια Ειναι αψογη.οσον αφορα το σημα που πολλοι αναφερουν ,ειναι πολυ δυνατο αν και 2-3 φορες μου εβγαλε το εικονιδιακι οτι λειπει η sim ενω ητανε μεσα.

οσον αφορα τις επιδοσεις συγκρινεται με κινητα τυπου oneplus 1.

Να τονισω οτι δεν το χρησιμοποιω σαν πρωτο κινητο αν και για ενα 2 μηνο που το χα σαν βασικο δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα εκτος που ειναι λιγο αργο σε σχεση με τα τωρινα κινητα.

στον ηχο ομως τρωει και το s7 μου λαχανο....λολ

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα καλά του flyme..

- Trusted devices - δεν υποστηρίζεται

- Payments με fingerprint- δεν υποστηρίζεται(χρειάζεται android 6)

- sms/notifications - χρειάζεται αναζήτηση σε φορουμς για να δουλέψει..και αν.

- σημα...αν το χάσει για καποιο λόγο, πχ μετά το μετρό, μετά μπορεί μην το ξαναβρεί ποτέ - θελει restart

- συχνά κλειδώνει σε 3g ενώ υπάρχει 4g - με ρεσταρτ στρώνει πάλι.

Τουλάχιστον φτιάξανε το exhange mail client...

 

Καταπληκτικό κινητό αν ειχε pure android.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πτώση δεν δουλεύει το ακουστικό και η είσοδος των ακουστικών. Τι κάνω ? Έχετε να μου προτείνεται κανένα μαγαζί επισκευής ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

με ενδιαφερει να αγορασω το κινητο και εχω διαβασει αρκετες συνομιλιες στο φορουμ γυρω απο το ΜΧ4 pro.

Το περιεργο ομως ειναι οτι κανει σας δεν αναφερθηκε στο SAR value.

Ξερει κανεις κατι σχετικα με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, στο εν λόγο τηλέφωνο μου ήρθε με κινέζικα apps και bloatware. Τι να κάνω για να τα ξεφορτωθώ.

μπορώ να περάσω κάτι clean n' stable?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι καλησπέρα!!! Πιστεύετε αξίζει η αγορά MEIZU MX4 Pro https://www.fastcardtech.com/MEIZU-MX4-Pro.html στα 130δολλάρια??? θα έχω προβλήματα??? εννοείται πάντα με paypal!!! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια, στη διαδικασία μετατροπής-αλλαγής κινέζικης ρομ σε international το κινητό κολλάει στο meizu logo και δεν ανοίγει.

μπορώ να μπώ recovery, τι κάνω για να το σώσω?

στο σημείο που κόλλησε είναι οταν πήγα μέσω terminal emulator να γράψω έναν system.img.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια, στη διαδικασία μετατροπής-αλλαγής κινέζικης ρομ σε international το κινητό κολλάει στο meizu logo και δεν ανοίγει.

μπορώ να μπώ recovery, τι κάνω για να το σώσω?

στο σημείο που κόλλησε είναι οταν πήγα μέσω terminal emulator να γράψω έναν system.img.

 

εντάξει το έσωσα το κινητό πέρασα την τελευταία 5.1.6Α.

google store και services πως βάζω?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στο mx4 pro της γυναίκας έρχεται αναβάθμιση του flyme μέσω Ota την κατεβάσει αλλά δεν μπορεί να την περάσει...

Καμία βοήθεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άλλο... Πως μπορώ να δω τι rom φοράει?

Στο μενού δεν το βρίσκω....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήρθε κανονικά μέσω ΟΤΑ και την πέρασα... για την rom πας Ρυθμίσεις, Σχετικά με το τηλέφωνο και την βλέπεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού που υποστηρίζει την γλώσσα μας.

Βασικά το έχει ένας φίλος κ έχει μείνει ακόμη στην 4,5,3,1α και ψιλο σέρνεται.

Τι προτείνεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού που υποστηρίζει την γλώσσα μας.

Βασικά το έχει ένας φίλος κ έχει μείνει ακόμη στην 4,5,3,1α και ψιλο σέρνεται.

Τι προτείνεται;

 

H 5.1.6G

Την κατεβάζει από εδώ http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=4&type=1

αλλά πρέπει να έχει ιντερνατιοναλ κινητό, αλλιώς θέλει μια διαδικασία για να περάσεις international firmware σε ΜΗ international Κινητό.

Link to comment
Share on other sites

H 5.1.6G

Την κατεβάζει από εδώ http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=4&type=1

αλλά πρέπει να έχει ιντερνατιοναλ κινητό, αλλιώς θέλει μια διαδικασία για να περάσεις international firmware σε ΜΗ international Κινητό.

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Συγχωρέστε με δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το κινητό το συγκεκριμένο.

Η ρομ του είναι η 4,5,3,1Α αλλά έχει Ελληνικά. Δεν είναι international να φανταστώ.

Σου είναι εύκολο να μου δώσεις οδηγίες μιας και εγω θα του το κάνω...

αυτές είναι οι διαδικασίες; Προτείνεις adb;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτός είναι ο οδηγός.

Δεν το χω κάνει ποτέ όμως. Οπότε δε μπορώ να προτείνω τίποτα. Χρησιμοποιώ μόνο Α εκδόσεις.

 

Οι Α εκδόσεις τι είναι ακριβώς; Κινέζικες ρομ με γλώσσα αγγλοκινέζικα;

Και το "δικό μου λεει Α αλλά έχει Ελληνικά.. Πως;

Link to comment
Share on other sites

Οι Α εκδόσεις τι είναι ακριβώς; Κινέζικες ρομ με γλώσσα αγγλοκινέζικα;

Και το "δικό μου λεει Α αλλά έχει Ελληνικά.. Πως;

 

Ναι. Αυτό είναι η Α.

Μπασταρδεμένη ΡΟΜ φοράς, αλχημείες κάνουν τα μαγαζιά από την Κίνα και περνάνε ελληνικά σε Α εκδόσεις. Τους αλλάζουν τα φώτα και ούτε OTA παίρνουν ούτε τπτ. Έχω δει να βάζουνκαι δικά τους λόγκο κατά το μπουτάρισμα και άλλες ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτό είναι η Α.

Μπασταρδεμένη ΡΟΜ φοράς, αλχημείες κάνουν τα μαγαζιά από την Κίνα και περνάνε ελληνικά σε Α εκδόσεις. Τους αλλάζουν τα φώτα και ούτε OTA παίρνουν ούτε τπτ. Έχω δει να βάζουνκαι δικά τους λόγκο κατά το μπουτάρισμα και άλλες ιστορίες.

 

Να σαι καλά @Bayern7.

Θα το ψάξω πως θα το γυρίσω σε ιντερνασιοναλ ρομ. Ελπίζω να αξίζει η αναβάθμιση σε 5.1.6

Link to comment
Share on other sites

Την 5.1.5.0G να κατεβάσεις αν σε ενδιαφέρει να το ρουταρεις . Βρίσκεις mzaccount.apk στο meizufans forum και προχωράς. Η τελευταία έχει θέμα με το ρουτ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Την 5.1.5.0G να κατεβάσεις αν σε ενδιαφέρει να το ρουταρεις . Βρίσκεις mzaccount.apk στο meizufans forum και προχωράς. Η τελευταία έχει θέμα με το ρουτ

 

Ωραίος... να σαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες. Που λέτε, την πάτησα σαν πρωτάρης. Αγόρασα ένα meizu mx4 pro για τον ανηψιό μου και έκατσα και έκανα όλες τις απαραίτητες τροποποιήσεις (international, root, 5.1.6a κτλ). Έκανα όμως τη μ@λ@κί@ και έβαλα nano sim με αντάπτορα με αποτέλεσμα να σκαλώσει ο αντάπτορας. Τον έβγαλα κακήν κακώς και τώρα δεν διαβάζει micro sim. Τι κάνω; Το στέλνω πίσω ή υπάρχει κι άλλη λύση;

 

Κι αν είναι να το στείλω πίσω, ποιές ενέργειες πρέπει να κάνω για να το επαναφέρω πριν το στείλω; (διαγράφω flyme account; μπορώ να του κάνω downgrade σε 4.4.4;)

 

Please HELP. Θα με σκοτώσει ο ανηψιός μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια κατεβασα στο pro την beta εκδοση την 5,6,7,19 και τα ρημαξε ολα, λαγκαρει, και δεν κατεβαζει τιποτα απο playstore, δεν το αφηνα που ηταν αψογο με την προηγουμενη την σταθερη 5.1.7.0.A.....υπαρχει τροπος να το επαναφερω χειροκινητα στην προηγουμενη? γιατι εχω φρικαρει και μου ερχεται να το πουλησω να το στρωσει αλλος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα στο pro την beta εκδοση την 5,6,7,19 και τα ρημαξε ολα, λαγκαρει, και δεν κατεβαζει τιποτα απο playstore, δεν το αφηνα που ηταν αψογο με την προηγουμενη την σταθερη 5.1.7.0.A.....υπαρχει τροπος να το επαναφερω χειροκινητα στην προηγουμενη? γιατι εχω φρικαρει και μου ερχεται να το πουλησω να το στρωσει αλλος...

 

βρηκα ακρη να περασω international rom τελικα....μια απορια,,,ειναι πισω σε εκδοσεις international με asia version? εχουν πιο συχνη και καλυτερη υποστηριξη απο ασια?

Link to comment
Share on other sites

παιδες sos ο μικρος μου μου εσπασε την οθονη αναβει μεν αλλα δεν δουλευει η αφη . πωσ μπορω να το φτιαξω η εστω να παρω τα τηλ απο μεσα απο τη συσκευη? ευχαριστω ....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...