Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασα στα φορουμ της meizu οτι υπαρχει ενα πρόβλημα με το σημα ειτε προκειται για την κινεζικη εκδοση ειτε για την international. Δεν βρίσκει τον πάροχο καθόλου η' τον βρίσκει και αποσυνδεεται αμέσως. Εχει παρατηρήσει κανεις που έχει τη συσκευή κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Στη μια βδομαδα που το χρησιμοποιω δεν εχω παρατηρησει τετοιο πραγμα, το αντιθετο εχει πιο ισχυρο σημα απο το ΝΟΤΕ4 που ειχα πριν ,τουλαχιστο μια γραμμη επιπλεον ,ειδικα στο σπιτι μου που το ΝΟΤΕ4 εβγαζε παντα δυο γραμμες σηματος.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο που το πηρατε και σε ποσες μερες ηρθε για να το παρουμε και εμεις :)

flossmall ειναι αξιοπιστο ?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο flosmall αλλα δεν ηταν για μενα.

Το δικο μου το εκανα προπαραγγελια ηδη απο topresellerstore.it

δεν το εχουν διαθεσιμο,μονο σε 2 εβδομαδες.

ειναι ακριβοι οι Ιταλοι αλλα εχουν κορυφαιο σερβις (παρεχουν οι ιδιοι εγγυηση 2 χρονια χωρις να χρειαστει να σταλει στην Κινα το κινητο) και εξυπηρετηση τοπ

 

Στελνουν δε απο Ιταλια οποτε δεν υπαρχουν δασμοι κλπ και φτανει σε 2 εργασιμες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο review μετα απο δεκα μερες χρησης για επιδοξους αγοραστες.

 

Οθονη --Καθαρη ,φωτεινοτατη με ζωντανα χρωματα.Η διαφορα της αναλυσης φαινεται[τουλαχιστο για τα δικα μου τα ματια-εχει διαφορά απο τη fhd].Χαιρεσαι να τη βλεπεις.

Φορητοτητα--Για οσους θελουν μεγαλα τηλεφωνα ,θα το συνηθισουν αμεσως.Πολυ λεπτα bezels που κανουν τη διαφορα.

 

Ποιοτητα κατασκευης--Κανενα τριξιμο, στιβαρο και compact.Μονο αρνητικο το πλαστικο καπακι -μπορει ομως να αλλαχθει.

 

Ενταση ηχου--Δυνατο ,ποιοτικο και καθαρο ηχειο τοσο απο τα ακουστικα οσο και απο το music player.

 

Software & UI--Απλο ,λιτο,γρηγορο χωρις bloatware.Το δικο μου ηρθε με google full.Αρκετα παραμετροποιησιμο ,σιγουρα οχι οπως το miui os,αλλα υπαρχουν επιλογες για αλλαγη θεματων.Ενας συνδιασμος ios & miui.O launcher ειναι αρκετα γρηγορος ,οχι ομως οπως ο nova π.χ.

Υπαρχουν καποιες επιλογες ωστοσο για να τον φερει ο καθενας στα μετρα του.Η κεντρικη οθονη ειναι στη μεση ας πουμε αν χρησιμοποιει κανεις τρια desktop-αυτο δεν αλλαζει.Δεν εχω βρει τον τροπο να βαζω τις εφαρμογες αλφαβητικα ας πουμε και δεν υπαρχει βεβαιως η επιλογη να εχουμε appdrawer.Ολα ειναι στην αρχικη οθονη.Το μενου στις ρυθμισεις ειναι οπως στα tablet.Εχει μια μπαρα αριστερα κ αναπτυσονται δεξια οι επιλογες.Τα πιο πολλα θεματα στο meizu store ,ειναι πως να το πω - λιγο κινεζικα,cartoonish καπως ετσι-υπαρχουν ομως και καμμια δεκαρια πουχω κατεβασει αξιολογα.Μονο δωρεαν μπορουμε να χουμε -δεν υπαρχει τροπος για αγορα εκτος Κινας.

Η gallery μου αρεσει προσωπικα.Απλη σε φακελλους ,γρηγορη και με πολυ καλο editor.

 

Το σημα ειναι δυνατο -δεν ειχα ποτε προβλημα,οπως και το wifi αμεσο και το gps αρκετα γρηγορο και σαφες.Η τελευταια ρομ ειναι η 4.1.1.3A kitkat 4.4. χωρις προβληματα -αρκετα γρηγορη με μεγαλη ομως καταναλωση ram ,που ομως δε δημιουργει προβληματα.

 

Η μπαταρια με αρκετη χρηση θα κρατησει μια μερα το πολυ.Με νορμαλ χρηση μπορει και μιαμιση-δυο μερες.Το εχω μονο 10 μερες ομως ,πιστευω οτι μαλλον θα καλυτερεψει.Και τοχω παντα σε 100% φωτεινοτητα και με επιλογη στις ρυθμισεις high performance.

 

Η καμερα του σιγουρα δεν ειναι στα επιπεδα αλλων καμεροφωνων ακομα ψαχνω τις ρυθμισεις -δεν μπορω να πω και πολλα πραγματα.

Δεν ειμαι ικανοποιημενος γενικα.

 

Συμπερασματικα και για να μην κουρασω αλλο το τηλεφωνο ειναι τουμπανο με την καλυτερη οθονη που εχω δει [πριν ειχα και LG G3 ,NOTE 4 & XPERIA Z3] ,γρηγορο και αξιζει μεχρι πενας τα λεφτα του-δεν το λες και φτηνο βεβαια.

Αλλα μονο για οσους θελουν να εχουν κατι διαφορετικο και με τα τελευταια specs.

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

1. MEIZU official maintenance

2. MEIZU international edition, exclusive direct supply

3. $150 coupon code: MEIZUMX4P (Valid till:03.02.2015).

 

Please enter the coupon code to get $150 discount.

 

- See more at: http://www.coolicool.com/meizu-mx4-pro-16gb-rom-3gb-ram-exynos-5430-octa-core-3gb-ram-55-inch-2k-screen-lte-4g-smatphone-g-35308?utm_source=st&utm_medium=email&utm_campaign=st150127#sthash.GjRmbwp5.dpuf

 

 

κουπονακι,παιδια!!!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

1. MEIZU official maintenance

2. MEIZU international edition, exclusive direct supply

3. $150 coupon code: MEIZUMX4P (Valid till:03.02.2015).

 

Please enter the coupon code to get $150 discount.

 

- See more at: http://www.coolicool.com/meizu-mx4-pro-16gb-rom-3gb-ram-exynos-5430-octa-core-3gb-ram-55-inch-2k-screen-lte-4g-smatphone-g-35308?utm_source=st&utm_medium=email&utm_campaign=st150127#sthash.GjRmbwp5.dpuf

 

 

κουπονακι,παιδια!!!

και με το κουπονι πιο ακριβο βγαινει απο b2b

Link to comment
Share on other sites

Και το efox τρέχει την ίδια προσφορά, -€110 για την ακρίβεια, με τον κωδικό "MEIZUMX4P", αλλά από ότι έχω καταλάβει είναι το ίδιο μαγαζί με το coolicool ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων.

http://www.efox-shop.com/Promotions/meizumx4pro/?home_R2

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω τη συσκευη.Ηρθε σχετικα γρηγορα.Ουτε 15 μερες. Ελπιζω να ειναι ενταξει και να μην εχει καποιο προβλημα. Θα γραψω εντυπωσεις σε κανα 2 μερες
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω τη συσκευη.Ηρθε σχετικα γρηγορα.Ουτε 15 μερες. Ελπιζω να ειναι ενταξει και να μην εχει καποιο προβλημα. Θα γραψω εντυπωσεις σε κανα 2 μερες

Aναμένουμε σε αναμμένα καρβουνα!:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και εμανα σημερα ειναι πολυ καλύτερο απο οτι περιμενα

 

μετα απο 2 ημερες χρηση μου αρεσει πολυ ειναι κατι διαφορετικο το flyme,καμερα πολυ καλη για τα γουστα μου οι ειδικοι θα μας πουν περισσότερα..

καλο ηχειο το ξυπνητηρι που εβαλα μπορει να ξυπνησε και τον γειτονα αχχαχα.

απο μπαταρια ομως μια ημερα και χωρις πολυ χρηση η οθονη δειχνει οτι ειναι 75% και αυτο τρωει ολη την μπαταρια και την εχω στην μεση την φωτεινοτητα, εχω την εκδοση 4.1.1.3Α

κανενα παιδι που το εχει μπορει να μας πει για την μπαταρια του?

Edited by manytso
Link to comment
Share on other sites

για πειτε εντυπωσεις εχει ελληνικα και playstore?

 

σημερα μου το εστειλε το tracking number το coolicool.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και εμανα σημερα ειναι πολυ καλύτερο απο οτι περιμενα

 

μετα απο 2 ημερες χρηση μου αρεσει πολυ ειναι κατι διαφορετικο το flyme,καμερα πολυ καλη για τα γουστα μου οι ειδικοι θα μας πουν περισσότερα..

καλο ηχειο το ξυπνητηρι που εβαλα μπορει να ξυπνησε και τον γειτονα αχχαχα.

απο μπαταρια ομως μια ημερα και χωρις πολυ χρηση η οθονη δειχνει οτι ειναι 75% και αυτο τρωει ολη την μπαταρια και την εχω στην μεση την φωτεινοτητα, εχω την εκδοση 4.1.1.3Α

κανενα παιδι που το εχει μπορει να μας πει για την μπαταρια του? και της εντυπωσεις του απο το τηλεφωνο,αλλα πιστευω οτι ειμαστε λιγοι που το εχουμε
Link to comment
Share on other sites

καπου ειδα οτι υπαρχει και ενα beta update το εχει δοκιμασει κανεις?

Και για εσας που το εχεται πηρατε καποια θηκη?ειχε μεσα το πακετο θηκη η screen protector?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρηγγειλα....ελπιζω σε κανα μηνα να μπω και εγω στη παρεα!
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να γινομαστε περισοτεροι
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

οταν βγει το χρυσο,θα γινουμε περισσοτεροι.

Εκτος απο την μπαταρια που ειλικρινα πρεπει να την φτιαξουν και θα το κανουν ,δεν βλεπω κατι το κακο στο κινητο.

Ολα τα αλλα ειναι ΤΟΠ

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να τεσταρει το gps με καποιο προγραμμα πλοηγησης να μας πει πως τα παει?εχω sygic στο oneplusone και πεταει και ειναι πολυ σημαντικο γιατη δουλεια μου!!!!
Link to comment
Share on other sites

οταν βγει το χρυσο,θα γινουμε περισσοτεροι.

Εκτος απο την μπαταρια που ειλικρινα πρεπει να την φτιαξουν και θα το κανουν ,δεν βλεπω κατι το κακο στο κινητο.

Ολα τα αλλα ειναι ΤΟΠ

το κινητο τα σπαει ολα μου αρεσουν..με την μπαταρια κατι πρεπει να κανουν..ποσο σας κραταει?ποσο σας βγαζει οθονη ενεργη?

Link to comment
Share on other sites

βαλτε το gpstest ρε παιδια να μας πειτε ποσους δορυφορους πιανει κλειδωμα κλπ...αν και πιστευω οτι δεν θα εχει θεμα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω βρει στα 377 ευρω απο flosmal..μαζι με την ασφαλεια τα 7ευρω ειναι για να μην περασει τελωνειο..ετσι μου ειπε ισχυει κατι τετοιο??

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...