Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα που με ενδιαφέρει η εμφάνιση η ποιότητα της μουσικής και η κάμερα μία και στην ταχύτητα είναι ένα κλικ κάτω το mx4 pro πάω για meizu σωστά;

 

πασ Meizu τοτε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την Παρασκευή θα το έχω οπότε θα γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την Παρασκευή θα το έχω οπότε θα γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το κινητό.

 

Την βοήθεια σας θέλω1. Δεν συγχρονίζει της επαφές έχω περάσει λογαριασμό μου αλλά δεν τις βλέπει 2.το playstore στην αρχή κατεβαζε μια εφαρμογή και μετά το εικονίδιο του playstore εξαφανίζεται και πρέπει να το κάνω unistall από το installer στην συνέχεια έχει κολλήσει και γράφει error rh-01.rettriving from server. Έχει την 5.1.10 ΟΑ.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας θέλω1. Δεν συγχρονίζει της επαφές έχω περάσει λογαριασμό μου αλλά δεν τις βλέπει 2.το playstore στην αρχή κατεβαζε μια εφαρμογή και μετά το εικονίδιο του playstore εξαφανίζεται και πρέπει να το κάνω unistall από το installer στην συνέχεια έχει κολλήσει και γράφει error rh-01.rettriving from server. Έχει την 5.1.10 ΟΑ.

 

Μην αγχωνεσαι..απεγκατεστησε το play store..και δοκίμασε να κατεβάσεις π.χ τις τελευταίες 5 εκδόσεις του play store..μου το είχε κάνει μία φορά μετά από update και μένα και το διωρθωσα ετσι

Link to comment
Share on other sites

Το εστρωσα το playstore με τις επαφές τι θα κάνω που δεν τις βλέπει από τον λογαριασμό μου. Ο προηγούμενος είχε flyme λογαριασμό τον οποίο έσβησα με τον κωδικό του αλλά δεν άλλαξε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή θα το έχω οπότε θα γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την Παρασκευή θα το έχω οπότε θα γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το κινητό.

 

Φίλε μου από που το αγόρασες ?

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα και τις ξεκλειδωσα με εφαρμογή από το Google play το Outlook αλλά μάλλον εγώ έχω κάνει χαζομάρα γιατί στο άλλο κινητό που έχω και έχω βάλει την μια από τις ΔΎΟ σιμ που έχω για τον ίδιο αριθμό είχα κλειδώσει με κωδικό τον λογαριασμό μου και το είδα αφού το είχα φτιάξει. Το πήρα από Αθήνα ..

 

Πρώτες εντυπώσεις όμορφη ποιοτική συσκευή γρήγορο όσο το m1 note και έχει καλύτερη κάμερα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κάποιο link με φωτογραφίες από την κάμερα υπάρχει για να δούμε

έχει καλές φώτο?καλύτερες από xiaomi redmi note 3 pro?

κάποιο θεματάκι που πρέπει να ξέρω πριν το αγοράσω?

ευχαριστω!

είναι καλή η κάμερα ή να μην τον αγοράσω?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από φίλο που έχει το note 3 pro μου λέει ότι το mx4 pro μου είναι καλύτερο στην κάμερα και αρκετά ποιο όμορφο αλλά λίγο ποιο αργό στο άνοιγμα εφαρμογών κλπ. Εγώ που ήμουν ανάμεσα στα δύο πήρα το Meizu.
Link to comment
Share on other sites

Eνα θέμα που έχει το κινητό είναι με την φωτεινότητα έξω ακόμα και τέρμα είναι σκοτεινή η οθόνη και στο αυτοματο ακόμα ποιο χάλια. Το είχε σε καλύτερη μορφή το m1 note αλλά με τα τελευταία update είχε γίνει σούπερ ας ελπίζω να το φτιάξουν και εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την αναβαθμιση ota update 5.1.11.0G την κανατε?Γιατι γράφει οτι πρεπει να επαναγκαταστήσω playstore κλπ.Αν την κανω θα χαθούν ολα τα δεδομένα-αρχεία που έχω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την αναβαθμιση ota update 5.1.11.0G την κανατε?Γιατι γράφει οτι πρεπει να επαναγκαταστήσω playstore κλπ.Αν την κανω θα χαθούν ολα τα δεδομένα-αρχεία που έχω?

 

καντην αφοβα..δε θα χαθει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε ποιες εφαρμογές δίνετε άδεια να τρώνε μπαταρία όταν είναι κλειστές. Εγώ δίνω σε 6 αλλά νομίζω ότι τρώνε πολύ μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε ποιες εφαρμογές δίνετε άδεια να τρώνε μπαταρία όταν είναι κλειστές. Εγώ δίνω σε 6 αλλά νομίζω ότι τρώνε πολύ μπαταρία.

 

εγω προσωπικα σε καμια δε δινω...και εχω μια χαρα αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδιά!!

Μόλις προμηθεύτικα και εγώ το τηλέφωνο και μάλιστα πλήρωσα εξτρα το κινέζικο site ώστε να έχει multilanguage rom & playstore προεγκατεστημένο. Βέβαια με το που μ΄πήκα Internet οταν το πρωτοανοιξα, μου προτεινε αναβάθμιση και δυστυχώς την έκανα. Αποτέλεσμα....έχασα τα ελληνικά και έχω μόνο κινέζικα και Αγγλικά, αλλά την τελευταία έκδοση της rom: 5.1.11.0G νομίζω.

Ερώτηση:

1) Ποιά είναι η τελευταία International έκδοση και πως είναι δυνατόν να την ξαναπεράσω;

2)Όταν καλώ κάποιον, ενώ αυτός με ακούει κανονικά, εγώ όχι. Το ακουστικό κατα τη διάρκεια της κλήσης είναι πολύ χαμηλής έντασης και δεν μπορώ να το αυξήσω με τίποτα. Ακούγεται λες και ειναι σε πηγάδι........ ΣΤο μενού για τους ήχους τα έχω όλα στο τέρμα. Τι φταίει??? SOS!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, meizu που έχει πάψει να δέχεται νέο δακτυλικό και σβήνει μόνο του μια φορά τη μέρα, πάω για σέρβις ή υπάρχει πιθανότητα με ένα factory reset να επανέλθει;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος παιδιά να μου πει το πρωί το αφησα στις 6 με 77% μπαταρία και όταν ξύπνησα είχε στις 2 49% και είδα ότι το 53% τις μπαταριας το είχε φάει το email και 14% το fb. Μπορώ να το αλλάξω αυτό. Τα έχω απικλεισμενα όταν είναι κλειστά αλλά μου γράφει ότι το email ενεργοποιηθεικε 53 φορές.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χρειάζομαι βοήθεια. Το κινητό φορούσε την 5.1.11.0Α. Μου ήρθε OTA η 6.0.2.0Α νομίζω. Όταν ξαναπροσπάθησα να γυρίσω σε 5.1.11.0Α (γιατί στο antutu με την νέα έπιανα 50.000 score ενώ με την παλιά 55.000) τρέχοντας το αρχείο στην εσωτερική μνήμη update.zip έκανε κανονικά Update. Όμως όταν άνοιξε η οθόνη φαίνεται μόνο μαυρίλα. Στο PC όταν συνδέεται ακούγεται ο ήχος στα win7 και ο υπολογιστής το βλέπει σαν αποθηκευτικό χώρο. Στη φόρτιση η μπαταρία δείχνει ότι φορτίζει. Στο shutdown & restart πάλι όλα οκ, δηλαδή φαίνονται τα εικονίδια. Μόνο όταν μπαίνει στο flyme μαυρίζει αφού πρώτα αναβοσβήνει όλη η οθόνη ένα ελαφρύ μπλέ χρώμα μέχρι να μπει σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας και μαυρίσει η οθόνη.

Καμιά ιδέα ρε παιδιά ?

Edited by geco007
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αφού ξαναπέρασα την 6.0.2.0.Α μέσω Η/Υ (update.zip, χύμα στην sd) και με τον συνδυασμό πλήκτρων power + volume up έκανα αναβάθμιση χωρίς clear data και όλα επανήλθαν κανονικά, με antutu 53200 και χωρίς να έχει πειραχτεί ούτε ένα εικονίδιο ή εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που δεν έχω μείνει ικανοποιημένος είναι η φωτεινότητα στον ήλιο που είναι χάλια ξέρει κάποιος αν με κάποια εφαρμογή από play Store μπορεί να βελτιωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά ρομ έχεις ? Εγώ με την 6.0.2.0.Α έχω ικανοποιητικότατη φωτεινότητα. Βέβαια σίγουρα θα σου πω τον Ιούνιο στη θάλασσα !!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν του έχω βάλει και από ότι φαίνεται δεν φοράει. Στο σπίτι είναι τέλειο αλλά έξω είναι πολύ χαμηλός ο φωτισμός. Το ίδιο πρόβλημα είχε και το μ1 μέχρι που σε μία αναβάθμιση έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...