Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάμερα στο flyme5 είναι εκπληκτική ειδικά την ημέρα, ίσως του φίλου έχει πρόβλημα 24081418616_49d02a5c35.jpgP60101-163155 by
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου μηπως μπορεις να μου πεις πως δουλευει το greenify? θελω να το κατεβασω αλλα δε ξερω πως λειτουργει κτλ. Αν σου ειναι ευκολο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, θα ήθελα να ξέρω τι επιλογές έχω για θήκες κυρίως δερμάτινες (χωρίς παράθυρο μπροστά) και από ποιά μαγαζιά. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω , ορισμενες εφαρμογες απο το playstore δεν νου επιτρεπει να τις κατεβασω και να τις εγκαταστησω, συγκεκριμενα μου γραφει " η συσκευη σας δεν ειναι συμβατη με αυτην την εκδοση"

 

Εχω το MEizu mx4 pro με την EU rom. Τι μπορει να φταιει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω , ορισμενες εφαρμογες απο το playstore δεν νου επιτρεπει να τις κατεβασω και να τις εγκαταστησω, συγκεκριμενα μου γραφει " η συσκευη σας δεν ειναι συμβατη με αυτην την εκδοση"

 

Εχω το MEizu mx4 pro με την EU rom. Τι μπορει να φταιει?

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα εχω...

Δεν κατεβάζει απο playstore την εφαρμογή της wind f2go....

Εναλλακτικός τρόπος να την βάλω?

 

ψαξε τις στο νετ σε apk

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

με την 4.5.7i μου εβγαλε 5ωρες οθονης :) σε 4,5 μερες παρακαλω

http://s23.postimg.org/b0puggy3f/S60321_012504.jpg

http://s23.postimg.org/r08i00u57/S60321_012529.jpghttp://s23.postimg.org/5b50if2jf/S60321_012607.jpg

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψαξει στο net αλλα δεν μπορω να βρω την εφαρμογη του Free2go....

Την εχει βρει κανεις να στειλει link?

 

Το είχα και εγώ αυτό το θέμα παλιά, αλλά με flyme 5 δεν υφίσταται

Λοιπόν μου είχαν πει το εξής :

Θα περάσεις το f2g σε άλλη συσκευή και με την εφαρμογή apk extractor θα πάρεις το apk και θα το περάσεις στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε στις εκδόσεις που είναι Lollipop 5.0 Based.

 

Αν έχετε την International 4.5.7, θα σας πρότεινα μέχρι να βγει κάποια International Lollipop 5.1 Based (δηλαδή Flyme 5.x), να γυρίσετε σε 4.2.8.2 που είναι μια απ'τις καλύτερες και σταθερότερες μέχρι σήμερα, αν όχι η καλύτερη.

 

Ναι, ξέρω, είναι KitKat, αλλά το μεγαλύτερο "συν" είναι η αυτονομία που αυτή τη στιγμή (δεν) έχετε.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε στις εκδόσεις που είναι Lollipop 5.0 Based.

 

Αν έχετε την International 4.5.7, θα σας πρότεινα μέχρι να βγει κάποια International Lollipop 5.1 Based (δηλαδή Flyme 5.x), να γυρίσετε σε 4.2.8.2 που είναι μια απ'τις καλύτερες και σταθερότερες μέχρι σήμερα, αν όχι η καλύτερη.

 

Ναι, ξέρω, είναι KitKat, αλλά το μεγαλύτερο "συν" είναι η αυτονομία που αυτή τη στιγμή (δεν) έχετε.

το μηχανικο πληκτρο στην 4.2.8.2 δεν εχει τις λειτουργειες που εχει στην 4.5.7

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

το μηχανικο πληκτρο στην 4.2.8.2 δεν εχει τις λειτουργειες που εχει στην 4.5.7

 

Τι εννοείς; Σε έχασα, είναι και πρωί. :lol:

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε ui και apps δεν κανει παντου πισω οταν το ακουμπας και σου εχει σαν επιλογη ενα βελακι κατω αριστερα στην οθονη για να κανεις πισω ενω στην 4.5.7 και πανω λειτουργει παντου

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέσα από τις ρυθμίσεις να το κάνεις όπως στην 4.5.7

Απλά είναι το παλιό σύστημα ως προεπιλογή

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέσα από τις ρυθμίσεις να το κάνεις όπως στην 4.5.7

Απλά είναι το παλιό σύστημα ως προεπιλογή

 

καλη φαση την επομενη φορα αν χρειαστει θα περασω την 4.2.8.2 που εχει καλυτερη μπαταρια αν και ειμαι ευχαριστημενος με την μπαταρια τωρα στην 4.5.7

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε στην τελευταία beta μου έρχονται μηνύματα

Έφτασα σε σημείο παρεξηγησεων :mad:

Έσβησα τη stock εφαρμογή και έβαλα μια άλλη, ελπίζω να διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε στην τελευταία beta μου έρχονται μηνύματα

Έφτασα σε σημείο παρεξηγησεων :mad:

Έσβησα τη stock εφαρμογή και έβαλα μια άλλη, ελπίζω να διορθωθεί

 

Δοκίμασε να το χεις μόνιμα σε 2G ... Άλλαξε και την sim αν είναι κομμένη όχι κανονική mini sim

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το χεις μόνιμα σε 2G ... Άλλαξε και την sim αν είναι κομμένη όχι κανονική mini sim

 

Πάντα είναι σε 2g λόγω σήματος και είναι από την αρχή κανονική mini Sim

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν έβγαζες καινούρια σιμ ίσως θα εστρωνε άλλη εταιρία δοκίμασες

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν έβγαζες καινούρια σιμ ίσως θα εστρωνε άλλη εταιρία δοκίμασες

 

Παλιότερα πάντως δεν είχε θέμα, με flyme 4 εννοώ

Τον Ιούνιο πάντως θα φύγω από wind οπότε ίσως διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΧΑΜΕΝΩΝ SMS

 

Σύμφωνα με συζήτηση στο MeizuFans, το θέμα δημιουργείται από τα Google Play Services!!!

 

Επειδή όμως χρειάζομαι τα Play Services, πέρατα Textra και το άφησα μόνιμα ανοιχτό στο Recent Apps, δηλαδή έβαλα λουκέτο και δεν το κλείνω ποτέ, δεν τρώει μπαταρία και προσωπικά εδώ και 10 μέρες δεν έχω χάσει ούτε ένα SMS!

 

I removed the unneeded Google services except Google Play, Google Play service and contacts syncronisation “Google Services Frame” and “Google Accocunt manager”; now everything is fine with the WhatsApp and other notifications. This was my problem with all the “A” firmwares on Lollipop.

 

I removed everything starting with “Google” on the application manager except “Google Play”, “Google Play Services” and “Google contacts syncronisation”, “Google Services Frame” and “Google Acoocunt manager”.

 

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω στο Settings > App

Google Calendar Sync

Google Contacts Sync

Google One Time Init

Google Partner Setup

Google Play Services

Google Play Store

Google Services Framework

 

Επίσης, έβαλα Textra και Google Play Services στο Security > Permissions να ξεκινούν αυτόματα, στα Notifications να έχω πάντα από αυτές τις εφαρμογές ειδοποιήσεις, πήγα στο Security > Power > Standby Management και όρισα ΚΑΙ εκεί στο On τα Google Play Services.

 

Ξαναλέω, κλείδωσα στο Recent Apps το Textra να μην κλείνει όταν πατάω το πλήκτρο με το πινέλο, αλλά αν το σύρετε θα κλείσει και θα πρέπει να το ανοίξετε ξανά.

 

Για καλό και για κακό, κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση, ανοίγω πάλι το Textra και μένει μόνιμα εκεί. Μπορείτε να το κάνετε και με την εφαρμογή Messaging του κινητού, απλά λέω τί έκανα εγώ. Δεν είχα σκοπό να αλλάξω εφαρμογή για SMS, για πάνω από 2 χρόνια χρησιμοποιώ τη Stock της εκάστοτε συσκευής, παλιά ήμουν μόνιμα με GO SMS Pro, αλλά κατέληξα για κάποιο λόγο στο Textra, ίσως επειδή είναι αρκετά παραμετρική και σίγουρα πολύ πιο ελαφριά σε σχέση με το GO SMS Pro.

 

Συγγνώμη για την μεγάλο τίτλο, απλά επειδή είναι ότι πιο SOS υπάρχει, το έβαλα έτσι. :O

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και το έβαλες

Αλλά όπως και να έχει είναι πολύ άσχημο bug και πρέπει να λυθεί άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και το έβαλες

Αλλά όπως και να έχει είναι πολύ άσχημο bug και πρέπει να λυθεί άμεσα

 

Υπάρχει ΜΟΝΟ στις Α εκδόσεις απ'ότι λένε. Ας ελπίσουμε ότι όταν βγει η 6.0 Based ROM, θα έχει λυθεί, μέχρι τότε θα είμαι έτσι, δε με ενοχλεί σε κάτι να πω την αλήθεια μου, ούτε μπαταρία τρώει, όλα μια χαρούλα.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΧΑΜΕΝΩΝ SMS

 

Σύμφωνα με συζήτηση στο MeizuFans, το θέμα δημιουργείται από τα Google Play Services!!!

 

Επειδή όμως χρειάζομαι τα Play Services, πέρατα Textra και το άφησα μόνιμα ανοιχτό στο Recent Apps, δηλαδή έβαλα λουκέτο και δεν το κλείνω ποτέ, δεν τρώει μπαταρία και προσωπικά εδώ και 10 μέρες δεν έχω χάσει ούτε ένα SMS!

 

 

 

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω στο Settings > App

Google Calendar Sync

Google Contacts Sync

Google One Time Init

Google Partner Setup

Google Play Services

Google Play Store

Google Services Framework

 

Επίσης, έβαλα Textra και Google Play Services στο Security > Permissions να ξεκινούν αυτόματα, στα Notifications να έχω πάντα από αυτές τις εφαρμογές ειδοποιήσεις, πήγα στο Security > Power > Standby Management και όρισα ΚΑΙ εκεί στο On τα Google Play Services.

 

Ξαναλέω, κλείδωσα στο Recent Apps το Textra να μην κλείνει όταν πατάω το πλήκτρο με το πινέλο, αλλά αν το σύρετε θα κλείσει και θα πρέπει να το ανοίξετε ξανά.

 

Για καλό και για κακό, κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση, ανοίγω πάλι το Textra και μένει μόνιμα εκεί. Μπορείτε να το κάνετε και με την εφαρμογή Messaging του κινητού, απλά λέω τί έκανα εγώ. Δεν είχα σκοπό να αλλάξω εφαρμογή για SMS, για πάνω από 2 χρόνια χρησιμοποιώ τη Stock της εκάστοτε συσκευής, παλιά ήμουν μόνιμα με GO SMS Pro, αλλά κατέληξα για κάποιο λόγο στο Textra, ίσως επειδή είναι αρκετά παραμετρική και σίγουρα πολύ πιο ελαφριά σε σχέση με το GO SMS Pro.

 

Συγγνώμη για την μεγάλο τίτλο, απλά επειδή είναι ότι πιο SOS υπάρχει, το έβαλα έτσι. :O

Για το textra μόνο να πω πως αρκεί να το βάλεις autolaunch.

Αυτό μόνο. Ούτε να το κλειδώσεις στα recent apps ούτε να το έχεις ανοιχτό, ούτε τίποτα.

Απλά το βάζεις auto launch και δε χάνεις SMS.

Επιβεβαιωμένο 100%

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...