Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα και δεν μου διαβάζει τη Sim ρε γμτ...

Ο παροχος είναι wind...

 

και εγω wind εχω εδω και μηνες, μια χαρα λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπειτα απo επικοινωνία με την Selina, η rom που φλασαρουνε είναι International από το site της meizu, όσοι έχουν πρόβλημα με ανάγνωση κάρτας sim wind , οφείλεται στην έλειψη υποστηριξης της band που εκπέμπει η wind, δοκιμαστε με μια άλλη sim και ενημερωστε εδώ.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά με σώνεις....

Όντως δοκίμασα με άλλη κάρτα wind και δουλεύει κανονικά!!!

Τι να τους πω στο κατάστημα?

Απλά να μου την αντικαταστησουν?

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά με σώνεις....

Όντως δοκίμασα με άλλη κάρτα wind και δουλεύει κανονικά!!!

Τι να τους πω στο κατάστημα?

Απλά να μου την αντικαταστησουν?

Άρα φταίει ή παλιά κάρτα της wind , προφανώς θα πρέπει να ζητήσει μια κάρτα νέας γενιάς, 4g. Γενικά αυτή η wind δεν τα πάει καλά με τα κινεζακια!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και δεν μου διαβάζει τη Sim ρε γμτ...

Ο παροχος είναι wind...

 

Welcome to the club!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα καινούρια κάρτα και όλα δουλεύουν τέλεια!

Το κινητό γαζωνει

 

Τώρα είδα τη συνέχεια!!! Τι εννοείς άλλαξες κάρτα? Μπορείς να μου πεις το μοντέλο αν είναι M462 ή M462U?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έπειτα απo επικοινωνία με την Selina, η rom που φλασαρουνε είναι International από το site της meizu, όσοι έχουν πρόβλημα με ανάγνωση κάρτας sim wind , οφείλεται στην έλειψη υποστηριξης της band που εκπέμπει η wind, δοκιμαστε με μια άλλη sim και ενημερωστε εδώ.

 

Άργησες 1 μέρα!!! Σήμερα το πρωί το έστειλα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη wind και μου έκαναν αντικατάσταση της καρτας SIM.

Μου εβαλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα στη wind και μου έκαναν αντικατάσταση της καρτας SIM.

Μου έβαλαν καινούρια SIM που υποστηρίζει και 4g

Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκοψα την συνδεση μου και εκανα καινουριο νουμερο καρτοκινητο στην Q. τα δεδομενα της και οι ταχυτητες ειναι πολυ χαλια... πολυ σπανια να πιασει 3g και για 4g δε το συζηταω καν. μου ειπε ενας φιλος μου πως της vodafone ειναι το καλυτερο και πιανει 4g συχνα. πολυ αργη η Q δυστυχως...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ το κινητάκι απο vickmall . Διαπίστωσα ότι δεν το έχουν κάνει root που δεν πειράζει και ότι δεν έστειλαν eu adapter όπως ζήτησα. Τι να κάνω να του στείλω παίζει να μου στείλουν μόνο τον φορτιστη?
No comment
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ το κινητάκι απο vickmall . Διαπίστωσα ότι δεν το έχουν κάνει root που δεν πειράζει και ότι δεν έστειλαν eu adapter όπως ζήτησα. Τι να κάνω να του στείλω παίζει να μου στείλουν μόνο τον φορτιστη?

 

Έχεις διαβάσει καθόλου πριν το πάρεις? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ το κινητάκι απο vickmall . Διαπίστωσα ότι δεν το έχουν κάνει root που δεν πειράζει και ότι δεν έστειλαν eu adapter όπως ζήτησα. Τι να κάνω να του στείλω παίζει να μου στείλουν μόνο τον φορτιστη?

 

Καλως το ελαβες , καλοριζικο και να το ευχαριστηθεις, ειναι πολυ καλο κινητο. Τωρα σταααα θεματακια σου, κανενα (ή τουλαχιστον λιγα) γνησιο κινεζικο δεν εχει φορτιστη ΕU μεσα, συνηθως βαζουν ανταπτορα ο οποιος ειναι κακης ποιοτητας, επισης το κινητο γινεται root μονο εγκαθιστωντας ενα flyme account (κατι σαν το google account)και κανοντας allow τα advanced system privilledges, κατι που δεν μπορουν να κανουν οι κινεζοι γιατι το κινητο θα ερχοταν με τον λογαριασμο του vickmall.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

1 euro κανει ο αντάπτορας, πήγαινε σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά και πάρε.

Δεν χρειάζεται να μπαίνεις σε διαδικασίες με το vickmall για ένα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Τις επόμενες ημέρες θα παραλάβω και εγώ. Το έχω παραγγείλει από vickmall με International rom. Χρειάζεται να κάνω κάτι παραπάνω ή είναι μια χαρα τι κινητό έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, μετα απο το εξαιρετικά σταθερό και πιστό Xiaomi Mi4 είδα την κατακορυφη πτωση για το Meizu MX4 Pro και ειπα να το παρω στην κοπελα μου να μην παραπονιεται οτι δεν εχει καλο κινητο.

Ικανοποιημενος απο την 1η αγορα στο minideal συνεχισε απο εκει και σε 2 εβδομαδες ελαβα το αριστουργημα αυτο.

Εχω ενα βασικο πρόβλημα δεν πιανει σημα ,δεν βρισκει τον παροχο,εκει που καθεται μπορει να το βρει για λιγα δευτερολεπτα και να το χασει.

Γνωριζει κανεις τι πρέπει να κάνω?

 

Meizu Mx4Pro M 462

Flyme Os 4.1.1.3C

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, μετα απο το εξαιρετικά σταθερό και πιστό Xiaomi Mi4 είδα την κατακορυφη πτωση για το Meizu MX4 Pro και ειπα να το παρω στην κοπελα μου να μην παραπονιεται οτι δεν εχει καλο κινητο.

Ικανοποιημενος απο την 1η αγορα στο minideal συνεχισε απο εκει και σε 2 εβδομαδες ελαβα το αριστουργημα αυτο.

Εχω ενα βασικο πρόβλημα δεν πιανει σημα ,δεν βρισκει τον παροχο,εκει που καθεται μπορει να το βρει για λιγα δευτερολεπτα και να το χασει.

Γνωριζει κανεις τι πρέπει να κάνω?

 

Meizu Mx4Pro M 462

Flyme Os 4.1.1.3C

Ποιος είναι ο πάροχος? Τι ρυθμίσεις έχεις? Ή sim είναι νέας γενιάς? Δοκίμασε άλλη rom ή και International.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχος ειναι Cosmote

Ρυθμίσεις τι εννοεις?

Sim ειναι 4G την εχω αγορασει Οκτωμβρη του 2015

Εχεις καποια ιδέα σε ποια Rom να πάω?International apo το I στο τέλος της Rom το καταλαβαινουμε σωστα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα σημερα απο minideal το κινητο και το home button δεν δουλευει η αφη τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα σημερα απο minideal το κινητο και το home button δεν δουλευει η αφη τι να κανω?

 

Μια επαναφορα εργοστασιακων, μια επανεγκατασταση rom και αν δεν..... το στελνεις πισω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να γράψω γιατί είμαι ιδιαίτερα απασχολημένος το τελευταίο διάστημα.

 

Θα πω μια κουβέντα και θα καταλάβετε τη σοβαρότητα της κατάστασης.

 

Δε λαμβάνω πάντα SMS, με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε αν είδα το SMS, ενώ δεν έχω λάβει κάτι. Το θέμα είναι ότι αμφισβητούσα τον άλλο και όντως σε σχέση με τα SMS που είχα λάβει από εκείνο, μέσα σε 10 μέρες δεν είχαν έρθει ποτέ δύο SMS.

 

Το θέμα είναι ότι δε συμβαίνει πάντα, το τέσταρα και με το Google 2 Step Verification, το πρώτο SMS δεν ήρθε ποτέ, μετά από 5 λεπτά αναμονής πάτησα resend και ήρθε αμέσως.

 

Το κάνει σίγουρα όσο έχω Lollipop 5.1.1, το έψαξα και στο Google κι έχει παρουσιαστεί και σε άλλους.

 

	
Hi, after I upgraded my Mx4 Pro from 4.2.8.1A firmware to 5.1.3.0A I have missed a lot of sms 
from friends and parents. I have disabled sms locking feature and smart lock function but I can’t 
receive sms anymore. Fix this problem please, this bug over one of a most important embedded 
phone feature is unacceptable nowadays!!! Meanwhile what can I do? I’m waiting for a response 
by Meizu. Thanks a lot.

 

This bug is old and well known. Flyme developers try to fix this.

 

Δείτε το σχετικό θέμα εδώ.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή που έβαλα την κάρτα... Δεν τη διαβάζει με τίποτα

Μάλλον θα πάρει το δρόμο της επιστροφής...

 

την εβαλες καλα πατησες μεσα να την κλειδωσει?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...