Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω από vickmall. Λέτε να αγοράσω και κάποιο από τα αξεσουάρ που προτείνει ? Η κάποιο άλλο που το θεωρείτε απαραίτητο? Αυτά που δίνει σαν δώρο αξίζουν? Γιατί κάποιοι μόλις το παραγγείλουν στέλνουν μνμ για το τι θέλουν (eu adapter, play store....) Να το κάνω και εγώ ? Edited by Pavlik
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω, στα 160 ευρώ νομίζω δεν υπάρχει καλύτερη συσκευή αυτή την στιγμή, και νομίζω επίσης πως αν εξαιρέσεις το dual sim του meizu mx5 , αυτό εδώ αξίζει περισσότερο. Άσε που σίγουρα έχει και φοβερό ήχο. είτε με ηχείο είτε ακουστικά.

 

Η μπαταρία πέφτει νεράκι πάντως ή είναι αξιοπρεπής ?

Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall τόσο έχει...Εντάξει όχι 160 ευρώ, 163.85, έστω!! Μην κοιτάς την ισοτιμία του site, αλλά την επίσημη μεταξύ δολαρίου και ευρώ.

 

Πάντως οι φίλοι από πάνω παρατήρησαν και οι δύο ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όσον αφορά την αδυναμία ανάγνωσης κάρτα SIM.

 

Επίσης, είναι προτιμότερο λέτε να τους ζητήσεις να στο στείλουν χώρις να το πειράξουν και το ανοίξουν καθόλου, να το στείλουν δηλαδή έτσι ακριβώς όπως το έχουν παραλάβει από τη meizu? Ή είναι καλύτερα να τους ζητήσεις να το ελέγξουν ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις παρελαβα το κινητο απο vickmall. Πολυ καλες εντυπωσεις για αρχη!

Θελω να ρωτησω ομως το κινητο φοραει την 4.5.3.1Α και υπαρχει αναβαθμιση για 5.1.3.0Α , να την κανω? Ειναι καλυτερη?

Επισης για να βαλω το google installer πρεπει να κανω λογαριαμο στο flyme ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις παρελαβα το κινητο απο vickmall. Πολυ καλες εντυπωσεις για αρχη!

Θελω να ρωτησω ομως το κινητο φοραει την 4.5.3.1Α και υπαρχει αναβαθμιση για 5.1.3.0Α , να την κανω? Ειναι καλυτερη?

Επισης για να βαλω το google installer πρεπει να κανω λογαριαμο στο flyme ?

 

Καλησπέρα την αναβάθμιση πέρνα την είναι η τελευταία , για τον google instaler δεν χρειαζόμαστε νομίζω λογαριασμό στο Flyme.

Link to comment
Share on other sites

Επισης παιδια η εκδοση 5.1.3.0Α δεν εχει ελληνικα ? Σορρυ για τις πολλες αποριες αλλα μολις παρελαβα και δεν εχω ιδεα με flyme .
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ταλαιπωρειστε ρε παιδια, σε οσους θελουν να το παρουν απο vickmall , επιλεγουμε την international rom ,flyme 4.5.7i, ειναι με ελληνικα, playstore, και χωρις κινεζιες.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Επισης παιδια η εκδοση 5.1.3.0Α δεν εχει ελληνικα ? Σορρυ για τις πολλες αποριες αλλα μολις παρελαβα και δεν εχω ιδεα με flyme .

Οχι δεν έχει έχει ελληνικά.για να έχεις ελληνικά θα πρέπει να κανείς μία διαδικασία.να rootαρεις το κινητό σού πού είναι πολύ εύκολο και μετά να το κανείς international έτσι ώστε να σου κάνει εγκατάστασή τις διεθνής rom.τώρα αν θες βοήθεια στείλε μου μήνυμα.για το Google play πρέπει να πας στο store πού έχει είδη το κινητό μέσα και να κατεβάσεις το Google installer και σου κάνει εγκατάστασή τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. Πως γίνεται το κινητο ιντερνασιοναλ; Αν μπορει να στειλει καποιος μια δυο γενικες οδηγιες ή καποιο λινκ που να βοηθαει. Και τελος την international rom flyme 4.5.7i που θα την βρω;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. Πως γίνεται το κινητο ιντερνασιοναλ; Αν μπορει να στειλει καποιος μια δυο γενικες οδηγιες ή καποιο λινκ που να βοηθαει. Και τελος την international rom flyme 4.5.7i που θα την βρω;

 

 

Εγώ το έκανα με αυτόν τον τρόπο και όλα καλά ,και πέρασα την 4.5.7.i

 

1 Download the files -https://cloud.mail.ru/public/EYpv/u5j5YXek9

2 Download and/or open terminal emulator app of your choice

3Run these commands in terminal emulator:

su

cd /sdcard/int_mx4_pro

sh install

Now you can reboot

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες διαβασα για ubuntu στο pro 5 για το δικο μας τι λετε ;

 

Εγω παντως θα το εβαζα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει πως είναι το μικρόφωνο του,ακουστικό, και σήμα WI-FI και κινητής? Και από άποη σταθερότητας αλλά και σήματος, ασθενές, δυνατό κλπ.
Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το letv x600 που ειχα,ειναι σε ολα αυτα που ρωτας καλυτερο το meizu...ποιοτητα κλησης αγγιζει,σε σημα και μικροφωνο blackberry,που ειναι κορυφη.
Link to comment
Share on other sites

Το vickmall για να περάσει τη international ρομ, πρέπει να κάνει root. Για να κάνει root, πρέπει να ενεργοποιήσει flyme account στην συσκευή.

Κατα συνέπεια στελνουν μαζί με εναν flyme account που αντιστοιχεί στην συσκευή...ή γενικά σε ολες..δεν εχω καταλάβει ακόμα.

Το να κάνεις log-in στο http://member.meizu.com/ να δεις τι γινεται..δεν φαινεται να είναι δυνατόν γιατί αποστέλνει εναν κωδικό κάπου που μετά πρέπει να καταχωρήθεί στο site...κάπου αλλα όχι σε σένα.

Να κάνω Log-out απο κινητό; Εχει ιδέα κανείς πως λειτουργεί η ιστορία;

 

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall για να περάσει τη international ρομ, πρέπει να κάνει root. Για να κάνει root, πρέπει να ενεργοποιήσει flyme account στην συσκευή.

Κατα συνέπεια στελνουν μαζί με εναν flyme account που αντιστοιχεί στην συσκευή...ή γενικά σε ολες..δεν εχω καταλάβει ακόμα.

Το να κάνεις log-in στο http://member.meizu.com/ να δεις τι γινεται..δεν φαινεται να είναι δυνατόν γιατί αποστέλνει εναν κωδικό κάπου που μετά πρέπει να καταχωρήθεί στο site...κάπου αλλα όχι σε σένα.

Να κάνω Log-out απο κινητό; Εχει ιδέα κανείς πως λειτουργεί η ιστορία;

 

Thanks...

Έχουν έναν flyme account για όλα τα meizu που περνάνε international rom, μολις περάσει η νεα rom, δεν αφήνει πίσω της τίποτα από λογαριασμούς κλπ. Το κινητό έρχεται "καθαρό".

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μου δώσανε όμως ενα flyme account .. vick19xx@flyme.cn και ένα password. Αυτό ήταν σε ένα χαρτάκι μέσα στην συσκευασία σε τραγικά αγγλικά.

Με αυτό, μπήκα στο flyme account του κινητού.

Καπου είχα διαβάσει ότι κάθε κινητό "κλειδώνει" με ενα εναν flyme account. Αν καταλαβαίνω καλά..κάνω log out και φτιάχνω δικό μου flyme account?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! παρελαβα και εγω σημερα απο minideal αλλα και εμενα δε μου αναγνωριζει την καρτα σιμ που εχω! ειδα το κινητο φοραει την 4.2.8.2 C μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη δοκιμασε να το κανεις 4.5.7. Ιnternational..... ισως στρωσει.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...