Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι μένουν 400mb ελευθερα φαίνεται και στη χρήση (lags);

 

Δεν θα το λεγα να σου πω. Βέβαια ακόμα το συνηθίζω λόγω flyme που με δυσκολεύει και δεν το χει τρελάνει σε χρήση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θα μπορούσε κάποιος κάτοχος να ποστάρει καμιά φωτό σε εσωτερικό και εξωτερικό χώρο, θα ήταν πολύ καλή καλή βοήθεια στο ψάξιμό μας για το επόμενο κινητό.
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αν θα μπορούσε κάποιος κάτοχος να ποστάρει καμιά φωτό σε εσωτερικό και εξωτερικό χώρο, θα ήταν πολύ καλή καλή βοήθεια στο ψάξιμό μας για το επόμενο κινητό.

 

Στο thread "Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)" ψάξε να δεις φωτογραφίες του mx4, έχει την ίδια κάμερα με το mx4pro οπότε θα μπορέσεις να βγάλεις τα συμπεράσματα που θες. Επίσης μπορείς να δεις και στο flickr φωτογραφίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το κινητό λίγες μέρες θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Θετικά

Πολλή καλή κάμερα, πολλή καλή οθόνη και μέγεθος οθόνης, δεν είναι αυτό το μακροστενο που δεν μου αρέσει. Είναι ελαφρύ, δεν το περιμενα τόσο, ούτε το μέγεθος του μου φαίνεται υπερβολικό, προέρχομαι απο 4,7. Ήχος εξαιρετικός

Αρνητικα

Η μπαταρία έχει θέματα, νομίζω τελειώνει γρήγορα, ίσως διορθωθεί αργότερα. Η ραμ που διαθέτει είναι 3gb αλλά με λίγες εφαρμογές πέφτει εντυπωσιακά, μέχρι και 300 ελεύθερα έχω δει. Εχθές που άκουγα μουσική πήγα να βγάλω φώτο και η μουσική κόλλησε και το κινητό έκανε επανεκκίνηση. Τα ελληνικά θέλουν καλύτερη μετάφραση. Επίσης το flyme δεν συνηθίζεται εύκολα και μου λείπουν κάποια καλούδια που είχα πριν. Γενικά το κινητό ως γνωστό δεν έχει υποστήριξη από προγραμματιστες λόγω λογισμικού και θα λείψουν νέες rom, όπως είχα πριν με το LG Optimus g.

 

Αυτα, αν δεν το είχα παραγγείλει το Μάρτιο και έκανα υπομονή θα κοιτούσα κάποιο άλλο camera phone.

 

Και κάτι ακόμα, δεν έχω καταλάβει πως και αν δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα σε αυτό το κινητό!!!

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εδω το εχει 325$.Αξιζει τα παραπανω λεφτα σε σχεση με το mx4?https://www.fastcardtech.com/MEIZU-MX4-Pro-Android-Phone.html?u=163443
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια καλη θηκη υπαρχει?

πηρα 3 και δεν μου αρεσε καμια!

http://www.gearbest.com/cases-covers/pp_157684.html σε 2 χρωματα και αυτη

http://www.gearbest.com/cases-covers/pp_144551.html

 

κατι αλλο πιο αξιοπιστο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Εχω το MX4 το απλό. Στη φωτογραφική μηχανή, ακόμα και σε έντονο ήλιο, το iso δεν πέφτει κάτω από 95-96. Στο pro γίνεται το ίδιο?

 

Edit: στο flickr μόλις τώρα στο exif είδα και 40 σε εξωτερικές...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Κανενας εντυπωσεις οσον αφορα την μπαταρια?ποσες ωρες sot βγαζει?

 

Πολλή καλή για μένα. Είμαι στις 3 ημέρες και 11 ώρες με 19%

Οθόνη 43% με 4 ώρες και 20 λεπτά

Ελαφριά χρήση βέβαια. Κυρίως μουσική κλήσεις και φώτο

Link to comment
Share on other sites

Πολλή καλή για μένα. Είμαι στις 3 ημέρες και 11 ώρες με 19%

Οθόνη 43% με 4 ώρες και 20 λεπτά

Ελαφριά χρήση βέβαια. Κυρίως μουσική κλήσεις και φώτο

Νομιζω οτι ειναι παααρα πολυ καλα..3μερες αναμονη δεν ειναι και λιγο..αρα βελτιωθηκε στο θεμα τις αυτονομιας που διαβασα σε καποια review.κανενας αλλος την αποψη του για την αυτονομια? Κολλαει καθολου ή εξαληφθηκαν και τα lags που υπηρχαν?ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια ερωτηση....εβαλα το play store μεσω google instaler στο κινητο...και μετα των συνχρονισμο με της επαφες μου...δεν μπορω να μπω μεσα στις επαφες...κρασαρει....μου λεει οτι η εφαρμογη σταματησε να λειτουργει. Ειμαι με την τελευταια μαμα ρομ την Α. Καμια ιδεα πριν το πεταξω??
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια ερωτηση....εβαλα το play store μεσω google instaler στο κινητο...και μετα των συνχρονισμο με της επαφες μου...δεν μπορω να μπω μεσα στις επαφες...κρασαρει....μου λεει οτι η εφαρμογη σταματησε να λειτουργει. Ειμαι με την τελευταια μαμα ρομ την Α. Καμια ιδεα πριν το πεταξω??

 

Αν το πετάξεις, πετά τι στο κήπο μου . :lol:Αλλά πριν από αυτό ξαναπερνα τη τελευταία stable rom με clear data κ κατά 99% θα συνέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πετάξεις, πετά τι στο κήπο μου . :lol:Αλλά πριν από αυτό ξαναπερνα τη τελευταία stable rom με clear data κ κατά 99% θα συνέλθει.

εχουμε και εμεις κηπο σαμ :p

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει 3-4 φορες.....και τιποτα. Περναω την 4.2.8.2Α.....αλλα συνεχεια τα ιδια.Μολις περναω google play και κανω συνχρονισμο της επαφες μου.....δεν.μπορω να μπω στο τηλεφωνο...μου βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη τηλεφωνο σταματησε.

Εχει κανεις καποιο λινκ για downgrade σε πιο παλια stable?

Edited by TNT4YOU
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει 3-4 φορες.....και τιποτα. Περναω την 4.2.8.2Α.....αλλα συνεχεια τα ιδια.Μολις περναω google play και κανω συνχρονισμο της επαφες μου.....δεν.μπορω να μπω στο τηλεφωνο...μου βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη τηλεφωνο σταματησε.

Εχει κανεις καποιο λινκ για downgrade σε πιο παλια stable?

 

αν τις κάνεις backup μέσω της εφαρμογής του τηλεφώνου και μετά τις κάνεις recover μέσω της εφαρμογής αυτής χωρίς να μπλέξεις με την google ?

για backup πας , settings->About phone -> Storage ->backup phone data και κάνε backup τα contacts σου.

βάλε πάλι την ρομ και πέρνα τα contacts απο εκεί ...

 

http://www.flyme.cn/firmwarelist?modelId=23&type=2

αριστερά οι stable, δεξιά οι beta αν δεν κάνω λάθος (βάλε κανα translate )

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62586[/ATTACH]

 

[ATTACH]62587[/ATTACH]

 

Πολυ καλα για 2κ οθονη..σε γενικες γραμμες κολλαει?ειδα σε καποια συγκριτικα οτι το mx4 ειναι πιο γρηγορο απο το προ.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα για 2κ οθονη..σε γενικες γραμμες κολλαει?ειδα σε καποια συγκριτικα οτι το mx4 ειναι πιο γρηγορο απο το προ.

 

δεν κολλαει. το μονο που με ενοχλει ειναι οτι πρεπει να διατηρεις τη ραμ "καθαρη"

αν το φροντιζεις δεν εχεις προβληματα

Link to comment
Share on other sites

δεν κολλαει. το μονο που με ενοχλει ειναι οτι πρεπει να διατηρεις τη ραμ "καθαρη"

αν το φροντιζεις δεν εχεις προβληματα

Δεν σε καταβαλα..γεμιζει 3gb ram? Πρεπει να τρεχω εφαρμογες τυπου clean master?σε gaming τουμπανο? Απο ογκο χωραει σε τσεπη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταβαλα..γεμιζει 3gb ram? Πρεπει να τρεχω εφαρμογες τυπου clean master?σε gaming τουμπανο? Απο ογκο χωραει σε τσεπη?

 

γενικα δεν πρεπει να τρεχουν στο παρασκηνιο εφαρμογες. εχει ενα stock widget που τις "σκοτωνει" και ειναι χρησιμο

δεν παιζω παιχνιδια,αλλα λογικα μια χαρα θα ειναι(για φωτο το πηρα)

για το μεγεθος εχω να πω τα καλυτερα,το φοβομουν αλλα ειναι πολυ κομψο και παναλαφρο, ειδικα χωρις θηκη ειναι απιστευτο.

Αλλα φοβαμαι και το χω σε θηκη:happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...