Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαθεσιμη η 4.5.6 I (international). Οσοι αναβαθμισουν , εστω χειροκινητα με adb, ας πουν εντυπωσεις
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

ειμαι δευτερη μερα με το τηλεφωνο(με καρτα τηλεφωνιας εννοω) και οι εντυπωσεις ειναι αναμικτες

Η οθονη παραμενει πολυ καλη και αυτο που ηθελα.Μεγαλη,καθαρη,χαρμα οφθαλμων για να καταναλωνεις media.

GPS αμεσο,κλειδωνει αμεσως και με ελληνικη πλοηγηση(χαρτες απο Play store).

Σημα βρισκει παντου(τηλεφωνιας) και νομιζω οτι η κεραια του ειναι καλη(καλυτερη απο το παλιο μου Σαμσουνγκ)

Αναγνωριση αποτυπωματος αμεση...σχεδον ακαριαια!

Ηχειο αξιπρεπεστατο,αν και η θεση του (χαμηλα πισω) καθως και οτι ειναι μονο ενα περιοριζει λιγο τις δυνατοτητες του.

Flyme ευκολοτατο και μαθαινετε στα πρωτα 20 λεπτα.

Φωτο καλες(σε zoom 4x ομως δεν μπορει να κανει αυτοματη εστιαση..χειροκινητα ναι). Για μενα μικρο το κακο.

Ολα αυτα ομως εχουν ενα για μενα αξεπεραστο κακο:η Μπαταρια

Δεν ξερω αν ειναι επειδη ειναι αρχη ακομα και θελει καποια φορτισματα(τωρα που μιλαμε κανω το 3ο), αλλα ακουστε πως πηγε σημερα:

Το φορτιζω πληρως και το βγαζω απο την φορτιση 11 το βραδυ.

Κλεινω wifi και αφηνω το τηλεφωνο μεχρι το πρωι.

Πρωι γυρω στις 8μιση το τηλεφωνο ηταν στο..86%.

Κοιτωντας που φαγωθηκε η μπαταρια ειχε στου "Χαρτες" με ενα ποσοστο πανω απο το μισο. Πριν το φορτισω ειχα βαλει GPS και πλοηγηση για περιπου 5 λεπτα(μια δοκιμαστικη διαδρομη) και το εκλεισα. Βγηκα απο το GPS,δεν πατησα ομως απο τις "εφαρμογες" αναγκαστικη διακοπη στους "χαρτες".Δεν το εκανα ποτε μεχρι τωρα. :worry:

(..eδω να σημειωσω οτι ειδα και τα πρωτα σημαδια ζεστης στο κινητο,οχι τιποτα τρομερο αλλα ζεστη με 5 λεπτα GPS? :blink: )

9:00 ξαναεβαλα GPS για μια διαδρομη 19 λεπτων. Στο τελος της διαδρομης η μπαταρια ειχε πεσει στο 72%

14% για περιπου 19 λεπτα GPS(!)

Απο εκει και περα το χαος..

Με απλη χρηση(ιντερνετ,οχι ομως βιντεο ή μουσικη,ελαχιστο twitter(30-40 λεπτα συνολικα),διαβασμα 3 email) στις 15:00 η μπαταρια ηταν στο 7%,οπου και το εβαλα σε flying mode μεχρι να γυρισω σπιτι για να μην αδειασει τελειως.

Η ζεστη στο τηλεφωνο εκανε παλι την εμφανιση της μετα απο περιπου 20 λεπτα στο ιντερνετ.

Επειδη εμενα GPS και μπαταρια για μια μερα (12 ωρες) ειναι βασικοτατα,δεν εχω μεινει ευχαριστημενος.:cry:

Αν δεν καλυτερευσει η κατασταση μεχρι Τεταρτη-Πεμπτη(δηλαδη 5-6 φορτισματα/ξεφορτισματα) τοτε...πωλειται τηλεφωνο ελαφροτατα μεταχειρισμενο(αν και νομιζω οτι μαλλον μπορω να το επιστρεψω με επιστροφη χρηματων). :(

Αυτα απο μενα..

αν εχει καποιος καμια ιδεα γιατι ή αν ξερει πως/αν αντιμετωπιζεται το προβλημα,καθε προταση δεκτη! :(:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι η αναλυση της οθόνης που κάνει τη ζημιά στη μπαταρία .Καθαρα για λόγους μάρκετινγκ είναι και εγώ όπως και εσείς τσιμπήσαμε. Αλλά δεν συμφωνώ, το κινητό εμενα σε αναμονή ζήτημα να πέφτει 1% το βράδυ. GPS σπάνια χρησιμοποιώ, μια φορά που το χρησιμοποίησα για 1 ώρα νομίζω είχε πέσει πάνω από 10%
Link to comment
Share on other sites

Είναι η αναλυση της οθόνης που κάνει τη ζημιά στη μπαταρία .Καθαρα για λόγους μάρκετινγκ είναι και εγώ όπως και εσείς τσιμπήσαμε. Αλλά δεν συμφωνώ, το κινητό εμενα σε αναμονή ζήτημα να πέφτει 1% το βράδυ. GPS σπάνια χρησιμοποιώ, μια φορά που το χρησιμοποίησα για 1 ώρα νομίζω είχε πέσει πάνω από 10%

 

Aρα κατι γινεται με το δικο μου λες?

Αν με ηπια χρηση ιντερνετ και ελαχιστο GPS δεν βγαζει ουτε μεχρι το απογευμα τοτε,Houston we have a problem! :(

Παντως εγω δεν επεσα στην παγιδα οτυ Μαρκετινγκ..εχω κρατησει 4-5 λινκ που μιλαγαν για ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ μπαταρια ρε ****τι. Για αυτο και το τολμησα! :cry:

Ειδα ηδη στο Amazon μπορω να το επιστρεψω..Αν δεν βελτιωθει οπως εγραψα(και δεν το θελει καποιος απο εδω μεσα) το εδωσα πισω ..και ειναι κριμα γιατι η οθονη τα σπαει! :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια rom εχεις;

 

Αριθμός έκδοσης Flyme OS 4.1.1.1I (αυτο εννοεις?)

Link to comment
Share on other sites

Aρα κατι γινεται με το δικο μου λες?

Αν με ηπια χρηση ιντερνετ και ελαχιστο GPS δεν βγαζει ουτε μεχρι το απογευμα τοτε,Houston we have a problem! :(

Παντως εγω δεν επεσα στην παγιδα οτυ Μαρκετινγκ..εχω κρατησει 4-5 λινκ που μιλαγαν για ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ μπαταρια ρε ****τι. Για αυτο και το τολμησα! :cry:

Ειδα ηδη στο Amazon μπορω να το επιστρεψω..Αν δεν βελτιωθει οπως εγραψα(και δεν το θελει καποιος απο εδω μεσα) το εδωσα πισω ..και ειναι κριμα γιατι η οθονη τα σπαει! :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αριθμός έκδοσης Flyme OS 4.1.1.1I (αυτο εννοεις?)

ε με συγχωρεις εχεις την χειροτερη ρομ που βγηκε γι αυτο το τηλ και αναρωτιεσαι γιατι καιει και γιατι ρουφαει μπαταρια;

 

κανε την αναβαθμιση στην 4.5.6Ι αφου κανεις πρωτα ενα full wipe

μετα κανε παλι ενα full wipe μετα την αναβαθμιση,και θα δεις πραγματικα τι κινητο πηρες...

μην αγχωνεσαι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Aρα κατι γινεται με το δικο μου λες?

Αν με ηπια χρηση ιντερνετ και ελαχιστο GPS δεν βγαζει ουτε μεχρι το απογευμα τοτε,Houston we have a problem! :(

Παντως εγω δεν επεσα στην παγιδα οτυ Μαρκετινγκ..εχω κρατησει 4-5 λινκ που μιλαγαν για ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ μπαταρια ρε ****τι. Για αυτο και το τολμησα! :cry:

Ειδα ηδη στο Amazon μπορω να το επιστρεψω..Αν δεν βελτιωθει οπως εγραψα(και δεν το θελει καποιος απο εδω μεσα) το εδωσα πισω ..και ειναι κριμα γιατι η οθονη τα σπαει! :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αριθμός έκδοσης Flyme OS 4.1.1.1I (αυτο εννοεις?)

αλλαξε rom απο 4.1.1.1 σε καποια ποιο καινουργια εγω ειχα το ιδιο προβλημα και περασα 4.5.6 και εστρωσε .καμια σχεση ομως η μια με την αλλη στην διαχειριση μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

ε με συγχωρεις εχεις την χειροτερη ρομ που βγηκε γι αυτο το τηλ και αναρωτιεσαι γιατι καιει και γιατι ρουφαει μπαταρια;

 

κανε την αναβαθμιση στην 4.5.6Ι αφου κανεις πρωτα ενα full wipe

μετα κανε παλι ενα full wipe μετα την αναβαθμιση,και θα δεις πραγματικα τι κινητο πηρες...

μην αγχωνεσαι.

 

ερωτησεις:

1)full wipe=επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

2)αναβαθμιση μεσα απο το flyme? αν ναι,πως?

3)υποστηριζει ελληνικα απροβληματιστα?

Link to comment
Share on other sites

ε με συγχωρεις εχεις την χειροτερη ρομ που βγηκε γι αυτο το τηλ και αναρωτιεσαι γιατι καιει και γιατι ρουφαει μπαταρια;

 

κανε την αναβαθμιση στην 4.5.6Ι αφου κανεις πρωτα ενα full wipe

μετα κανε παλι ενα full wipe μετα την αναβαθμιση,και θα δεις πραγματικα τι κινητο πηρες...

μην αγχωνεσαι.

που την βρισκουμε την 4.5.6l?ποιες διαφορες εχουν με την 4.5.6a?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερωτησεις:

1)full wipe=επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

2)αναβαθμιση μεσα απο το flyme? αν ναι,πως?

3)υποστηριζει ελληνικα απροβληματιστα?

την 4.5.6a την εχω βρει απο εδω

http://flyme.cn/firmwarelist-7.html.δουλευουν ολα αψογα αλλα δεν εχει ελληνικα.εγω την κατεβασα πατησα πανω στο update.zip ειχε ενα κουτακι που ελεγε clear data το τσεκαρα και πατησα αναβαθμιση μετα.δεν ειμαι και πολυ γνωστης αλλα καπως ετσι τα καταφερα.

Link to comment
Share on other sites

που την βρισκουμε την 4.5.6l?ποιες διαφορες εχουν με την 4.5.6a?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την 4.5.6a την εχω βρει απο εδω

http://flyme.cn/firmwarelist-7.html.δουλευουν ολα αψογα αλλα δεν εχει ελληνικα.εγω την κατεβασα πατησα πανω στο update.zip ειχε ενα κουτακι που ελεγε clear data το τσεκαρα και πατησα αναβαθμιση μετα.δεν ειμαι και πολυ γνωστης αλλα καπως ετσι τα καταφερα.

 

οκ..το δοκιμαζω επι τοπου.

Ελπιζω να τα διορθωσει το θεμα με την μπαταρια!

ερωτηση: ενα λινκ που διαβασα και μιλαγε για πολυ καλη μπαταρια, εχει ημερομηνια 19 Dec 2014, 08:23.

Ποτε βγηκε η 4.5.6 που διορθωνει τα προβληματα?

Εδω http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-29-1.html λεει οτι βγηκε Σεπτεμβρη. Η προηγουμενη (4.2.8.2l) βγηκε Μαϊο!!

Πως το αρθρο μιλαγε για πολυ καλη μπαταρια απο τον..Δεκεμβρη??? :wacko:

ρε μηπως μας δουλευουν τα αρθρα? :X

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειπα για τον φιλο που εχει Ι rom μεσα στο κινητο του ηδη.

 

αν ρωτατε εμενα,την Α εβαλα και το κινητο πηγαινε ανετα αερας.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει μόνο 27 σελίδες. Θα έπρεπε να διαβάσεις τουλάχιστον τις 10 τελευταίες και θα είχες λύσει πολλές σου αποριες

Επίσης φαντάζομαι σου έβγαλε μόλις συνδέθηκε στο Wi-Fi σου νέα ενημέρωση. Έπρεπε να την είχες κάνει. Καλά σου είπε πιο πάνω ο φίλος, έχεις τη χειρότερη rom για το κινητό.

Όσον αφορά τη μπαταρία, θεωρητικα ως μέγεθος είναι από τις μεγάλες αλλά στην πράξη αλλά βλέπουμε. Επιμένω στην ανάλυση, είναι θέμα μάρκετινγκ, το ίδιο παραδέχτηκε και η meizu, για αυτό και στο νέο της mx5 έχει επιστρέψει σε 1080p και έχει παρατήσει τις 2k

Link to comment
Share on other sites

εμενα με 4.1.1.1l ηρθε και οταν μπηκα για αναβαθμιση στο upgrade μου εβγαζε μεχρι 4.2.8.2l νομιζω.αλλα ηθελα να βαλω την τελευταια και ετσι εβαλα την 4.5.6a

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ..το δοκιμαζω επι τοπου.

Ελπιζω να τα διορθωσει το θεμα με την μπαταρια!

ερωτηση: ενα λινκ που διαβασα και μιλαγε για πολυ καλη μπαταρια, εχει ημερομηνια 19 Dec 2014, 08:23.

Ποτε βγηκε η 4.5.6 που διορθωνει τα προβληματα?

Εδω http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-29-1.html λεει οτι βγηκε Σεπτεμβρη. Η προηγουμενη (4.2.8.2l) βγηκε Μαϊο!!

Πως το αρθρο μιλαγε για πολυ καλη μπαταρια απο τον..Δεκεμβρη??? :wacko:

ρε μηπως μας δουλευουν τα αρθρα? :X

για να σου δωσω να καταλαβεις μια εικονα τη χαλια αυτονομια εχει η 4.1.1.1 οταν το πηρα απο το κουτι ειχε 35% μπαταρια.κατεβαζω πρωτα το antutu benchmark γιατι ειχε ερθει και ενα redmi note 2 prime ενος φιλου και μου λεει σε παταω κτλ.βγαζω 50000 σκορ κτλ.στο 60% του τεστ η μπαταρια απι 35% ειχε παει 11.% και μετα το σταματησα.μετα οταν εβαλα την 4.5.6a επεσε 3% η μπαταρια σε ολο το τεστ.συνολικα να δουλεψα την 4.1.1.1. 30-40 λεπτα στο κινητο αλλα ειδα οτι δε κανει Edited by fotis_rotary
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει μόνο 27 σελίδες. Θα έπρεπε να διαβάσεις τουλάχιστον τις 10 τελευταίες και θα είχες λύσει πολλές σου αποριες

Επίσης φαντάζομαι σου έβγαλε μόλις συνδέθηκε στο Wi-Fi σου νέα ενημέρωση. Έπρεπε να την είχες κάνει. Καλά σου είπε πιο πάνω ο φίλος, έχεις τη χειρότερη rom για το κινητό.

Όσον αφορά τη μπαταρία, θεωρητικα ως μέγεθος είναι από τις μεγάλες αλλά στην πράξη αλλά βλέπουμε. Επιμένω στην ανάλυση, είναι θέμα μάρκετινγκ, το ίδιο παραδέχτηκε και η meizu, για αυτό και στο νέο της mx5 έχει επιστρέψει σε 1080p και έχει παρατήσει τις 2k

 

τις (ξανα)διαβασα.

Νομιζω οτι μπερδευτηκα περισοτερο..

ΠΩΣ κανεις αναβαθμιση σε 4.5.6?

 

ΠΩΣ μπορεις μετα να εχεις Google PlayStore?

Εχω λογαριασμο στο Flyme στο τηλεφωνο αλλα μαλλον χρειαζεται υπολογιστης? Κατεβαζω εκει την εκδοση ROM και μετα την περναω στο τηλεφωνο?

ΤΙ ειναι το data wipe? θελει ειδικο app(ειδα οτι υπαρχει καποιο)

Μπορει καποιος να γραψει εναν οδηγο για αναβαθμισης? (εκτος αν υπαρχει ηδη :O )

Link to comment
Share on other sites

τις (ξανα)διαβασα.

Νομιζω οτι μπερδευτηκα περισοτερο..

ΠΩΣ κανεις αναβαθμιση σε 4.5.6?

 

ΠΩΣ μπορεις μετα να εχεις Google PlayStore?

Εχω λογαριασμο στο Flyme στο τηλεφωνο αλλα μαλλον χρειαζεται υπολογιστης? Κατεβαζω εκει την εκδοση ROM και μετα την περναω στο τηλεφωνο?

ΤΙ ειναι το data wipe? θελει ειδικο app(ειδα οτι υπαρχει καποιο)

Μπορει καποιος να γραψει εναν οδηγο για αναβαθμισης? (εκτος αν υπαρχει ηδη :O )

αναβαθμιση κανεις οπως σου ειπα και νωριτερα κατεβαζεις το αρχειο πατας επανω του τικαρεις το clear data κσι πατας επανεκινηση.το playstore το κατεβαζεις απο το flyme app center θα πατησεις google instaler στο search του app store και μαζι κατεβαζει και το playstore

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εαν δεν μπορεις με αυτον τον τροπο μπες στο upgrade και πατα αναβαθμιση θα τα κανει ολα μονο του.απλως θα εχεις την 4.2.8.2l που ειναι λιγο ποιο παλια απο 4.5.6 αλλα καλυτερη απο 4.1.1.1l

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου δύσκολο σε περίπτωση που έχεις την ιντερνατιοναλ έκδοση. Απλά πετάς το φάκελο με το όνομα update.zip στο κινητό και βρίσκοντας τον μετά από τη διαχείριση αρχείων το επιλέγεις και γίνονται όλα. Πατάς clear data γιατί εσύ θα πας από kitkat σε lollipop (είναι απαραίτητο). Σε άλλες περιπτώσεις, σε μικροαναβαθμισεις δεν θα το κάνεις. Πχ 4.5.6 σε 4.5.7

 

Αλλά αν δεν έχεις ιντερνατιοναλ δεν είναι απλό, έχει αλλη διαδικασία

Γνώμη μου να προτιμάς αυτές με κατάληξη Α γιατί παίρνουν πιο γρήγορα αναβαθμίσεις

Δεν έχουν ελληνικά αλλά με το πρόγραμμα MoreLocale 2 θα έχεις στις περισσότερες λειτουργίες

Link to comment
Share on other sites

οκ..το δοκιμαζω επι τοπου.

Ελπιζω να τα διορθωσει το θεμα με την μπαταρια!

ερωτηση: ενα λινκ που διαβασα και μιλαγε για πολυ καλη μπαταρια, εχει ημερομηνια 19 Dec 2014, 08:23.

Ποτε βγηκε η 4.5.6 που διορθωνει τα προβληματα?

Εδω http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-29-1.html λεει οτι βγηκε Σεπτεμβρη. Η προηγουμενη (4.2.8.2l) βγηκε Μαϊο!!

Πως το αρθρο μιλαγε για πολυ καλη μπαταρια απο τον..Δεκεμβρη??? :wacko:

ρε μηπως μας δουλευουν τα αρθρα? :X

9 Οκτωβρίου βγήκε η 4.5.6Ι

Βάλε την με full wipe πριν και μετά, και ξαναμιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την 4.5.6Ι από εδω και πήγαινε με το πρόγραμμα "φακελος" ( εξερευνητης αρχειων είναι ) και πάτα πάνω στο update.zip να ανοιξει. Θα σε ρωτησει για να κανει την αναβαθμιση . επιλεξε και το κουτακι για διαγραφη προσωπικων δεδομενων ρομ και θα την περασει αυτοματα. ολες οι Ι εχουν play store

 

http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=29&type=1

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

9 Οκτωβρίου βγήκε η 4.5.6Ι

Βάλε την με full wipe πριν και μετά, και ξαναμιλάμε.

 

 

οταν λες full wipe εννοεις τα παρακατω βηματα:

Απο το (ελληνικο μενου) ":σχετικα με το τηλεφωνο"-->"Αποθηκευτικος χωρος" -->εκαθαριση αποθηκευτικου χωρου" και σβηνω τα παντα πριν κανω εγκατασταση?

Επισης δινω δικαιωματα root πριν την εγκατασταση?

 

κερδιζω σε μπαταρια(αλληλουια),χανω κατι αλλο(πχ ελληνικα,καποιες λειτουργιες,γραμματοσειρες)? :O

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβασε την 4.5.6Ι από εδω και πήγαινε με το πρόγραμμα "φακελος" ( εξερευνητης αρχειων είναι ) και πάτα πάνω στο update.zip να ανοιξει. Θα σε ρωτησει για να κανει την αναβαθμιση . επιλεξε και το κουτακι για διαγραφη προσωπικων δεδομενων ρομ και θα την περασει αυτοματα. ολες οι Ι εχουν play store

 

http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=29&type=1

 

το εχω κατεβασει και περιμενω απαντηση απο την ..Αmazon αν δεχεται επιστροφη(!):cry:

Αν οχι,ξεκιναω!

Ρωτησα και τον επομενο φιλο,ρωταω και εσενα ελπιζοντας να μην γινω βαρετος,"κερδιζω" σε μπαταρια αλλα χανω σε κατι αλλο με την 4.5.6.??

Link to comment
Share on other sites

οταν λες full wipe εννοεις τα παρακατω βηματα:

Απο το (ελληνικο μενου) ":σχετικα με το τηλεφωνο"-->"Αποθηκευτικος χωρος" -->εκαθαριση αποθηκευτικου χωρου" και σβηνω τα παντα πριν κανω εγκατασταση?

Επισης δινω δικαιωματα root πριν την εγκατασταση?

 

κερδιζω σε μπαταρια(αλληλουια),χανω κατι αλλο(πχ ελληνικα,καποιες λειτουργιες,γραμματοσειρες)? :O

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το εχω κατεβασει και περιμενω απαντηση απο την ..Αmazon αν δεχεται επιστροφη(!):cry:

Αν οχι,ξεκιναω!

Ρωτησα και τον επομενο φιλο,ρωταω και εσενα ελπιζοντας να μην γινω βαρετος,"κερδιζω" σε μπαταρια αλλα χανω σε κατι αλλο με την 4.5.6.??

σιγουρα χανεις ελληνικα αλλα κερδιζεις σε ολα τα αλλα
Link to comment
Share on other sites

Δε χανει ελληνικά . Εχει international συσκευη και θα βαλει την 4.5.6I . Δε θα εχεις θέματα πλεον γιατί τα κατάργησαν από την Ι εκδοση αλλά ελληνικά πλήρως και ακόμα εχει αναβαθμισμένη baseband version. Το εχω από προχθες σε 4G first και δουλευει μια χαρα όπου και αν εχω πάει ( εχει ή δεν εχει 4G) ενω με τις προηγούμενες ετρωγε σκαλώματα και έπρεπε να το κατεβάζω σε 3G first. Προσωπικά μου αρεσει ετσι οπως ρολαρει και εχω και στη μπαταρια την ισορροπημενη λειτουργια
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα εχθες να βαλω απο 4.5.6a την 4.5.6l αλλα για καποιον λογο μου εβγαλε σφαλμα.κατεβασα το update.zip τικαρα το wipe data πατησα reboot και μετα απο λιγο μου εβγαλε system upgrade failure.ξαναπατησα retry αλλα τζιφος.μετα εκανα restart ξαναδοκιμασα παλι αλλα χωρις wipe data αλλα παλι τιποτα.γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα εχθες να βαλω απο 4.5.6a την 4.5.6l αλλα για καποιον λογο μου εβγαλε σφαλμα.κατεβασα το update.zip τικαρα το wipe data πατησα reboot και μετα απο λιγο μου εβγαλε system upgrade failure.ξαναπατησα retry αλλα τζιφος.μετα εκανα restart ξαναδοκιμασα παλι αλλα χωρις wipe data αλλα παλι τιποτα.γιατι γινεται αυτο?

 

Μαλλον δεν εχεις International συσκευη. Εχει αλλη διαδικασια (πιο δυσκολη) για να πας σε Ι. Υπαρχει ενας οδηγος στο meizufans. Δεν ξερω λεπτομερειες γιατι εχω International

Εκτος και αν δεν κατεβηκε ολοκληρωμενο το αρχειο σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...