Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πληκτρολογησε *#*#7378423#*#* service info>software info>customization version....εάν σου βγαλει το 1288-5032 εισαι Ελληνας....που μαλλον αυτό εχει γινει στο εκαναν Ελληνικο...καλυτερα(για μενα)!!!
sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πείτε λίγο αν ξέρει κανείς. Πολλές φορές όταν πατάω στην οθόνη βγάζει έναν κύκλο μεγάλο εκεί που πατάω, σαν περίγραμμα μοιάζει, συμβαίνει σε κανέναν άλλο; Λογικά θα είναι κάποια περίεργη ρύθμιση που δεν έχω βρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε λίγο αν ξέρει κανείς. Πολλές φορές όταν πατάω στην οθόνη βγάζει έναν κύκλο μεγάλο εκεί που πατάω, σαν περίγραμμα μοιάζει, συμβαίνει σε κανέναν άλλο; Λογικά θα είναι κάποια περίεργη ρύθμιση που δεν έχω βρει.

 

Φιλε μου μαλλον ενεργοποιησες την ενδειξη αφης στις επιλογες για προγραμματιστες. Τσεκαρε το. Βρισκονται στην προτελευταια θεση στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μαλλον ενεργοποιησες την ενδειξη αφης στις επιλογες για προγραμματιστες. Τσεκαρε το. Βρισκονται στην προτελευταια θεση στις ρυθμισεις.

 

Δεν έχω ενεργοποιησει τις επιλογές προγραμματιστη. Μάλλον ήταν αυτό με την ευαισθησία για τα γάντια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογησε * service info>software info>customization version....εάν σου βγαλει το 1288-5032 εισαι Ελληνας....που μαλλον αυτό εχει γινει στο εκαναν Ελληνικο...καλυτερα(για μενα)!!!

 

Ναι τελικά μου το έκαναν ελληνικό να σαι καλά! Καλό η κακό θα δείξει... αν και με αυτήν που είχα τα έπαιρνα όλα τελευταίος οπότε για χειρότερα δεν νομίζω :p

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι η μπαταρια ποσες ωρες οθονη σας βγαζει; εμενα μου βγαζει καμια 7ρια με μετρια χρηση, τοσο βγαζει σε όλους περίπου;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι η μπαταρια ποσες ωρες οθονη σας βγαζει; εμενα μου βγαζει καμια 7ρια με μετρια χρηση, τοσο βγαζει σε όλους περίπου;

Εμενα μου βγαζει ανετα 5ωρες οθονη σε δυο μερες με σχεδον ολα ανοιχτα μονιμα, wifi, bluetooth, data, sync, location.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

Link to comment
Share on other sites

Μα πως καταφέρετε και βγάζετε τόσες ώρες οθόνη;

Τι φωτεινότητα έχετε;

Ομιλία δεν έχετε καθόλου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μα πως καταφέρετε και βγάζετε τόσες ώρες οθόνη;

Τι φωτεινότητα έχετε;

Ομιλία δεν έχετε καθόλου;

 

Μη τρελαινεσαι. Εγώ βγάζω 5 ως 6 ώρες οθόνη και το φορτιζω κάθε βράδυ. Αν δεις όμως τι τρέχει στο παρασκήνιο θα καταλάβεις, και κλήσεις βέβαια. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που επηρεάζουν την αυτονομία. Και με το G2 που ειχα ποτέ δεν έπιασα τα νούμερα που διάβαζα από άλλους. Ήμουν λίγο χειρότερα από ότι τώρα με το z3

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Λεω να παρω ενα recovery backup και μετα να φλασαρω τη 23.4.A.1.264_R5C_Customized_GR (Pre-Rooted) 5.1.1.

Εχετε να προτεινετε καποια rom αλλης χωρας που να εχει καλυτερη αποδοση μπαταριας απο την Ελληνικη ? Σπανια στελνω sms οποτε δεν με ενδιαφερει να εχει 160χαρ στα sms.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λεω να παρω ενα recovery backup και μετα να φλασαρω τη 23.4.A.1.264_R5C_Customized_GR (Pre-Rooted) 5.1.1.

Εχετε να προτεινετε καποια rom αλλης χωρας που να εχει καλυτερη αποδοση μπαταριας απο την Ελληνικη ? Σπανια στελνω sms οποτε δεν με ενδιαφερει να εχει 160χαρ στα sms.

 

Βαλε μια 4.4, εγω ειμαι μια χαρα ευχαριστημένος και δεν θελω με τιποτα να παω σε 5.1.1 δεν με βολεύει καθολου το Notification Panel και κριμα που το αφησε η Sony έτσι.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια 4.4, εγω ειμαι μια χαρα ευχαριστημένος και δεν θελω με τιποτα να παω σε 5.1.1 δεν με βολεύει καθολου το Notification Panel και κριμα που το αφησε η Sony έτσι.

Εχω την 23.0.1.A.5.77 android 4.4.4

Ελεγα να παρω ενα recovery backup και να δοκιμασω τη 5.1.1 με xposed και αν δεν μου αρεσει να γυρισω.

Ολοι οι δρομοι οδηγουν στην kk :lol::)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά GPS χρησιμοποιεί κανείς στο κινητό με Google maps για πλοήγηση; θα έλεγα πως 9 στις 10 φορές είναι τραγικό σε σημείο που δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις καν στον δρόμο για να κάνεις την δουλειά σου.. με kitkat ήταν άψογο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά GPS χρησιμοποιεί κανείς στο κινητό με Google maps για πλοήγηση; θα έλεγα πως 9 στις 10 φορές είναι τραγικό σε σημείο που δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις καν στον δρόμο για να κάνεις την δουλειά σου.. με kitkat ήταν άψογο.

 

Αν θυμάμαι καλα ειναι το ίδιο καλο ανεξαρτήτου έκδοσης. Δεν είχα ποτε θεμα ούτε με Lollipop ουτε με Kit kat.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

παιδιά GPS χρησιμοποιεί κανείς στο κινητό με Google maps για πλοήγηση; θα έλεγα πως 9 στις 10 φορές είναι τραγικό σε σημείο που δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις καν στον δρόμο για να κάνεις την δουλειά σου.. με kitkat ήταν άψογο.

 

Τι ακριβώς σου κάνει δηλαδή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σου κάνει δηλαδή;

 

Αργεί να βρει στίγμα, και μετά κατά την πλοήγηση είναι υπερβολικά αργό στο να βγάλει real time την θέση μου, δλδ μπορεί να έχει απόκλιση 10 μέτρα + μετά στιγμιαία σε ένα δευτερόλεπτο δείχνει να διανύει όλη αυτή την απόσταση, μετά ξανά κολλάει και δεν δείχνει την ακριβή θέση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αργεί να βρει στίγμα, και μετά κατά την πλοήγηση είναι υπερβολικά αργό στο να βγάλει real time την θέση μου, δλδ μπορεί να έχει απόκλιση 10 μέτρα + μετά στιγμιαία σε ένα δευτερόλεπτο δείχνει να διανύει όλη αυτή την απόσταση, μετά ξανά κολλάει και δεν δείχνει την ακριβή θέση κλπ.

 

Δεν έχεις βάλει κάποια περίεργη θήκη με κάνα μεταλλικό πλαίσιο κλπ φαντάζομαι;

Δοκίμασες και τους here maps και στο κάνει κι εκεί;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάποιο link με root παιδιά;

 

Στην μαμά ρομ κρατάει η μπαταρία και δεν υπάρχουν λαγκς; υπάρχει λόγος για custom;;

 

Επίσης με το root λειτουργούν τα πάντα; δεν αλλοιώνεται η κάμερα πχ όπως παλιά στο Ζ1 κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάποιο link με root παιδιά;

 

Στην μαμά ρομ κρατάει η μπαταρία και δεν υπάρχουν λαγκς; υπάρχει λόγος για custom;;

 

Επίσης με το root λειτουργούν τα πάντα; δεν αλλοιώνεται η κάμερα πχ όπως παλιά στο Ζ1 κλπ...

Lag ούτε ίχνος, καλύτερο από LG G2.. Μπαταρία πολύ καλή και δω λίγο καλύτερο του g2. Δε σκέφτομαι να το κάνω rout αλλά νομίζω ότι πειράζει την κάμερα

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάποιο link με root παιδιά;

 

Στην μαμά ρομ κρατάει η μπαταρία και δεν υπάρχουν λαγκς; υπάρχει λόγος για custom;;

 

Επίσης με το root λειτουργούν τα πάντα; δεν αλλοιώνεται η κάμερα πχ όπως παλιά στο Ζ1 κλπ...

 

Εγώ μιας και το ξαναπήρα καινούριο αυτή την φορά, χθές έβγαλα με 16-17 ώρες αναμονή, 3 ώρες ομιλία και 3,5 ώρες οθόνη (μικτή χρήση wifi & 4G) και ήμουν ακόμη στο 30% , όπου το έβαλα στον φορτιστή. Πάρα πολύ καλοί χρόνοι, άν σκεφτείς ότι έχω την φωτεινότητα στο 90% , εκτός όταν γυρίζω σπίτι που την κατεβάζω στο 50% .

Θεωρώ ότι αυτοι οι χρόνοι καλύπτουν και τον πιο απαιτητικό χρήστη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιας και το ξαναπήρα καινούριο αυτή την φορά, χθές έβγαλα με 16-17 ώρες αναμονή, 3 ώρες ομιλία και 3,5 ώρες οθόνη (μικτή χρήση wifi & 4G) και ήμουν ακόμη στο 30% , όπου το έβαλα στον φορτιστή. Πάρα πολύ καλοί χρόνοι, άν σκεφτείς ότι έχω την φωτεινότητα στο 90% , εκτός όταν γυρίζω σπίτι που την κατεβάζω στο 50% .

Θεωρώ ότι αυτοι οι χρόνοι καλύπτουν και τον πιο απαιτητικό χρήστη.

 

Root γίνεται η πειράζει την κάμερα φίλε μου; επίσης βλέπω ότι προτιμούν την ΚΚ οι περισσότεροι; ποιο είναι το ftf της KK;

Link to comment
Share on other sites

Root γίνεται η πειράζει την κάμερα φίλε μου; επίσης βλέπω ότι προτιμούν την ΚΚ οι περισσότεροι; ποιο είναι το ftf της KK;

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, αλλά άν θυμάμαι καλά δεν επηρρεάζονται οι drivers της κάμερας. Αλλά καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που το έχει ψάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...