Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ομάδα!!

 

Η Sony μόλις έχασε ένα καλό πελάτη της με τις λάθος πολιτικές που ακολουθάει στο service.

Ακούστε να τραβάτε τα μαλλιά σας!!!

 

Τελικά όντως το πρόβλημα ήταν η κεντρική πλακέτα το οποίο κόστος δεν μου το ανέφεραν.

Από το κινητό είχε σπάσει από το περίβλημα ένα κομματάκι στην κάτω δεξιά μεριά ένα πλαστικό το οποίο δεν καθιστούσε το κινητό μη λειτουργικό αλλά η Sony αποφάσισε ότι δεν είναι λειτουργικό με αυτό το κομματάκι να λείπει. Είναι να τραβάς τα μαλλιά σου... έγραψαν στη βλάβη σπασμένη οθόνη ένα κομματάκι το οποίο στο ebay κοστίζει €2. Χωριστό κόστος για την κεντρική πλακέτα δεν έγραφαν. Συν κάτι κόλλες μόνωσης και εργασία κατέληξε το κόστος να φτάσει στα € 460,00. Κινητό 2,5 ετών να το πληρώσω περισσότερο απ' όσο το αγόρασα...

 

Υποψιαζόμουν ότι είναι η κεντρική πλακέτα αλλά όχι να χρεώνουν τόσα χρήματα για το κομματάκι που έλειπε.

 

Για μένα η Sony τελείωσε!!!

 

Πήγα σε Huawei και σας πληροφορώ ότι είναι αστέρι...

 

Μακριά από Sony κοιτάνε να σε κλέψουν...

 

ΥΓ το γνωστό μαγαζί στο Γέρακα είναι το service.

 

Δεν πιστεύω τους έδωσε στα 400 κάτι που ζητάνε με 266 τον παίρνεις καινούργιο από το e-shop που έχει ακόμα λίγο στοκ πάντως όλα τα σερβίς όλων των εταιρειών οι στον Κηφισό η επάνω στο Γέρακα θα πάνε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το χρησιμοποιεί ακόμη κανένας απο εδω ή μόνο εγώ έμεινα? Η αλήθεια είναι οτι αν ήταν 32gb θα το κρατούσα 1,5 χρόνο ακόμη γιατί κατα τα άλλα δεν με προβληματίζει σε κάτι η χρήση του το 2017(οκ, δεν είναι τόσο smooth). Επειδή δεν παλεύεται άλλο με τα 16gb περιμένω τη νεα σειρα της sony μήπως βάλει επιτέλους oled και να πέσει λίγο η τιμή. Άεα σε κάνα 6μηνο - 7μηνο το βλέπω να το αλλάζω.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χρησιμοποιεί ακόμη κανένας απο εδω ή μόνο εγώ έμεινα? Η αλήθεια είναι οτι αν ήταν 32gb θα το κρατούσα 1,5 χρόνο ακόμη γιατί κατα τα άλλα δεν με προβληματίζει σε κάτι η χρήση του το 2017(οκ, δεν είναι τόσο smooth). Επειδή δεν παλεύεται άλλο με τα 16gb περιμένω τη νεα σειρα της sony μήπως βάλει επιτέλους oled και να πέσει λίγο η τιμή. Άεα σε κάνα 6μηνο - 7μηνο το βλέπω να το αλλάζω.

 

Φυσικά και δεν έμεινες μόνος σου, το Ζ3 είναι το καλύτερο της προηγούμενης γενιάς Ζ, με ραδιόφωνο, 3GB RAM, μπαταριάρα 3100 σε συνδυασμό μe επεξεργαστή Krait, ΙΡ68, μαγνητική φόρτιση, MHL TV out, κτλ κτλ, πολύ καλύτερο από Ζ5, Χ, ΧΑ κτλ, ίσως καλύτερο και από το ΧΖ αν εξαιρέσεις την μπροστά κάμερα και την έκδοση android

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6539&idPhone2=8313

για τα 16gb που δεν σου φτάνουν γιατί δεν βάζεις sd? Εγώ γράφω φωτο+βιντεο+downloads κατευθεία σε γρήγορ sd χωρίς π΄ροβλημα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν έμεινες μόνος σου, το Ζ3 είναι το καλύτερο της προηγούμενης γενιάς Ζ, με ραδιόφωνο, 3GB RAM, μπαταριάρα 3100 σε συνδυασμό μe επεξεργαστή Krait, ΙΡ68, μαγνητική φόρτιση, MHL TV out, κτλ κτλ, πολύ καλύτερο από Ζ5, Χ, ΧΑ κτλ, ίσως καλύτερο και από το ΧΖ αν εξαιρέσεις την μπροστά κάμερα και την έκδοση android

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6539&idPhone2=8313

για τα 16gb που δεν σου φτάνουν γιατί δεν βάζεις sd? Εγώ γράφω φωτο+βιντεο+downloads κατευθεία σε γρήγορ sd χωρίς π΄ροβλημα

 

Να συμφωνήσω και εγώ. Ακόμα και τώρα (μετά από 2+ χρόνια) δουλεύει απροβλημάτιστα. Η μνήμη είναι ένα θεματάκι, αλλά με μια καλή SD και μεταφορά εφαρμογών σε αυτήν δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το μόνο που "ζηλεύω" στα νεότερα μοντέλα είναι η κάμερα, και ιδίως η μπροστινή η οποία στο Ζ3 δείχνει πια ξεπερασμένη...

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εδώ, κρατάει ακόμα το θηρίο! Σκέφτομαι αντικατάσταση όταν βγει και πέσει η τιμή του LG V30, τουλάχιστον για 5 μήνες θα το χω ακόμα

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το αγορασα και εγω σφραγισμενο στο black friday. Αντε να δουμε. Υγ. παλιααα ειχα και το z2:)
καλορίζικο! Πόσο το είχαν;
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εγω σφραγισμενο στο black friday. Αντε να δουμε. Υγ. παλιααα ειχα και το z2:)

 

Καλορίζικο!! Υπάρχει ακόμη?? Μόνο στο eshop είχα δει κάτι ξεχασμένα κομμάτια..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!! Υπάρχει ακόμη?? Μόνο στο eshop είχα δει κάτι ξεχασμένα κομμάτια..

 

Ναι! Ευχαριστώ παιδες! Το εβγαλε η αντιπροσωπεια της sony στο blackfriday στα 119 σφραγισμενο!

Το προλαβα γιατι εγινε καπνος.

 

Υγ. του εβαλα καρτα 64gb samsung evo u3 με ονομαστικες 100/60 και δυστυχως ειδα τερματιζει στα 42/30. :)

 

ΥΓ2. Κατασκευης Ιουλιος του 2016 !!

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Ευχαριστώ παιδες! Το εβγαλε η αντιπροσωπεια της sony στο blackfriday στα 119 σφραγισμενο!

Το προλαβα γιατι εγινε καπνος.

 

Υγ. του εβαλα καρτα 64gb samsung evo u3 με ονομαστικες 100/60 και δυστυχως ειδα τερματιζει στα 42/30. :)

 

ΥΓ2. Κατασκευης Ιουλιος του 2016 !!

 

Λογικά εκεί τερματίζει το card rader του κινητού..Δηλαδή απο πιο μαγαζί? Που το βρήκες? Σε ρωτάω γιατί μπορεί να έχει και τίποτα άλλο ενδιαφέρον στο μέλλον.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εκεί τερματίζει το card rader του κινητού..Δηλαδή απο πιο μαγαζί? Που το βρήκες? Σε ρωτάω γιατί μπορεί να έχει και τίποτα άλλο ενδιαφέρον στο μέλλον.

 

https://www.teleunicom.com/manufacturer/sony/?product_cat=smartphones

 

απο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη το έχουν στα 119€ για όποιον ενδιαφέρεται..

https://www.teleunicom.com/product/xperia-z3/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δοκιμασα την επισημη concept rom. Οποιος δεν τη δοκιμασε χανει :D

 

Για πες λεπτομέριες!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Για πες λεπτομέριες!!

 

Ειχε βγαλει η sony επισημα για 10.000 ατομα μια εκδοση του marshmallow αλλα αρκετα πιο στοκ. Επισης εχει διορθωσει τα κενα ασφαλειας εως 09/16 σε αντιθεση με την 291 που εχει εως 05/16.

 

Μπαταρια αρκετα καλυτερη. Χωρο στο δισκο εχει περισσοτερο γιατι εχει λιγοτερες εφαρμογες, απο εκει και περα κατι αλλο δεν ειδα. Αρνητικο θα ελεγα οτι το stock album μου κρασαρει , συν οτι δε λειτουργει το bravia το οποιο ομως ετσι και αλλιως με εφαρμογες σονυ λειτουργουσε.

 

Κατεβασε την απο xda και δοκιμασε!

 

ΥΓ. πολυ πιο δυνατος ηχος επισης και πιο δυνατη δονηση!

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το θυμήθηκα αυτό που λες.. Έχω το κινητό απο 2/15 οπότε τρία χρόνια τώρα τα παρακολουθώ όλα..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Η 4.4.4 ειναι καλυτερη σε θεμα ματαριας

Με καθε επιφυλαξη θα την βρεις στο πρωτο ποστ στο 41) Ανοίξτε Flashtool, κάντε κλικ στο σύμβολο του κεραυνού ("συσκευή flash"), επιλέξτε "Flashmode" και κάντε κλικ στο "OK" επιλέξτε το FW, D6603_23.0.1.A.5.77_R9B_Customized GR.ftf που μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ https://www.dropbox.com/s/us7sf2cas9jcjj4/D6603_23.0.1.A.5.77_R9B_Customized%20GR.ftf?dl=0

 

Δικιμαζεις με δικη σου ευθυνη :) Στα sony δεν υπαρχει full brick ;):p:D

 

λιγα χρονια μετα αλλα ενα τεραστιο ευχαριστω γιατι με εσωσε το αρχειο! Δε μπορουσα με τιποτα να βρω ελληνικο και οτι προσπαθουσα να κανω στο mac εβγαινε με error.

Link to comment
Share on other sites

λιγα χρονια μετα αλλα ενα τεραστιο ευχαριστω γιατι με εσωσε το αρχειο! Δε μπορουσα με τιποτα να βρω ελληνικο και οτι προσπαθουσα να κανω στο mac εβγαινε με error.

 

Θα σε βολέψει η kit kat στο 2018? Πολλές εφαρμογές σύντομα ενδέχεται να σταματήσουν να λειτουργούν σωστά ή να μην την υποστηρίζουν ήδη..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει η 6αρα στο Ζ3 γιατί να βάλεις kit kat? Πολύ ξεπερασμενο από πολλές απόψεις συν αυτό που αναφέρει ο φίλος παραπάνω.

Το κινητό το χω 3μιση χρόνια και δουλεύει ρολόι, ούτε μπαταρία δεν έχω αλλάξει (βέβαια πλέον το φορτιζω σχεδόν κάθε μέρα)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδες δεν ηθελα κιτ κατ! Ηθελα ελληνικη εκδοση! Εβαλα την κιτ κατ την ελληνικη και το xperia companion μου περασε απο την αρχη την ελληνικη 6αρα. Με αλλες εκδοσεις μου περνουσε την αντιστοιχη δικια τους και θελαμε την ελληνικη λογω υποστηριξης μειωμενων χαρακτηρων.
Link to comment
Share on other sites

Ok, απλά παιδεύτηκες άδικα. Με το νέο flashtool εδώ και 2 χρόνια περίπου, κατεβάζεις οτι version ftf απο οποιαδήποτε χώρα..Σου βάζω λινκ ώστε να το ξέρεις για άλλη φορά!

http://www.xperiablog.net/2018/01/28/newflasher-guide-to-install-new-firmware-for-xperia-xz-premium-xz1-and-more/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ok, απλά παιδεύτηκες άδικα. Με το νέο flashtool εδώ και 2 χρόνια περίπου, κατεβάζεις οτι version ftf απο οποιαδήποτε χώρα..Σου βάζω λινκ ώστε να το ξέρεις για άλλη φορά!

http://www.xperiablog.net/2018/01/28/newflasher-guide-to-install-new-firmware-for-xperia-xz-premium-xz1-and-more/

 

Σε ευχαριστω αλλα αυτο προσπαθουσα επι 12 ωρες! Λογικα καποια ασυμβατοτητα παιζε στα mac γιατι σε windows παλια ολα ηταν απλα!!

Τωρα οταν εκανα create το bundle μου εβγαζε σφαλμα στο φλασαρισμα. Οποτε κατεβασε το ετοιμο, το φλασαρα και μετα το εβαλα σε xperia companion για να του ξαναφλασαρει την 6αρα ελληνικη. Ακουγεται κουραστικο και ηταν , αλλα τι να γινει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...